Prváčik so sekerou

Keď sa voda zahrieva, začne bublať a variť sa. To isté sa deje s občanmi súčasného Západu, ale najviac asi Slovenska. Tvoria sa bubliny a tie pukajú.

Pred dvoma týždňami jedna prasknutá bublina odstrelila dva elementy spoločnosti, ktoré chcú byť nazývane kvír osobnosti. Teraz zas druhý behal po škole so sekerou a podarilo sa mu ňou aj sem tam niekoho trafiť do hlavy. Teplota je riadne vysoká a naši mileniáni už kolabujú.

Symptómy nervového preťaženia a kľudne poviem že beznádeje vidno na mnohých zo strednej vrstvy - teda tých, čo donedávna mali pevné istoty, dosť veľký plat a iné bonity. Teraz majú infláciu, hovorí sa o kolapse podnikov a koniec koncov o tom, že "túto vojnu nevyhrajem". A že "pán prezident je vúl". Týmto ľuďom hrozí, že prídu o kariéru a aj o majetky, ktoré doteraz nahonobili. Ešte to explicitne nevedia, ale v podvedomí to už majú jasne zakorenené. Takže im to poviem explicitne "Ste v riti".

Je nespravodlivé, že prvé kolabujú deti - v puberte či adolescenti. To sú všetko obete. A ich rodičia, tí by mali práve teraz niečo urobiť, aby si životy neničili ďalší a ďalší mileniáni. Alebo našim malomestkým zmrdom nezáleží už ani na živote ich vlastných detí?
Ak nič neurobia, šialenosti bude pribúdať. Na Slovensku nie sú rozšírené strelné zbrane, ale robiť amok sa dá tisíckami spôsobov.

https://nocomment.sk/2022/11/03/utok-sekerou-na-strednej-skole-v-novakoc...

nové