Rok 2021 - najteplejšie zaznamenané leto

Na Slovensku to ušlo - subjektívne pociťované bolo príliš teplo začiatkom leta, ale neskôr sa dalo. Ale tak to bolo na Slovensku. Klame to.

Európa ako celok zažila najteplejšie leto od začiatku meraní.

Aby sme si rozumeli, pozorne prečitajte túto vetu: Priemerná teplota za tri letné mesiace bola v Európe tento rok takmer o jeden stupeň Celzia vyššia, ako je priemer za roky 1991 až 2020. 

Jeden  celý stupeň oproti 30-ročnému priemeru, ktorý sám osebe je vyššií ako minulosť.

Prosím, ak tu je ešte niekto, kto od strachu chce popieraťať takéto čísla, tak nech sa radšej konečne premôže a akceptuje pravdu.

V auguste zaznamenali na Sicílii takmer 50 stupňov, presne 48,8.  A podobné aj v Španielsku, Grécku, Taliansku. To sú teploty pomaly nezlučiteľné s životom tvora typu Homo nudus (známeho aj pod chybným názvom homo sapiens). Také teploty spôsobujú vznik požiarov, ktoré  nivočili Grécko - a spôsobili tak ďalšie zmrzačenie krajiny a tendenciu vysychať a odumierať.

Túto informáciu dali v Pravde, len nejako nezdôraznili jej dôležitosť, ináč povedané fatálnosť. Je asi fatálnejšia, ako ďalšie problémy sveta či kontinentu, teda útok migrantov, nedostatok zdrojov či pandémia. Tie sa totiž dajú riešiť napríklad guľometom, uskromnením či zavedením disciplíny. Nie je ale v rukách ľudstva možnosť regulovať klímu Zeme. Dokáže ju možno rozbiť, ale určie nie regulovať, opraviť.

Správa bola na titulke Pravdy, vložili ju tam včera 2021.09.07 20:40, ale niekam relatívne rýchlo zmizla. Debata podivne momentálne neobsahuje žiaden príspevok. Buď to nikoho nezaujíma, alebo celý članok tak rýchlo zmizol, alebo boli komentáre zmazané - v každom prípade je takéto zaobchádzanie s informáciami o základných potrebách ľudstva zlým znamením. 

 
Ema

Žiadna z flóry a fauny, ktorej sa podarí holoopicino besnenie prežiť, za ňou slzu neuroní.

Norman

homouš vypustil z lampy gina - a bol to gin , ktorý za neho robil ťažkú prácu. Ale ten gin je nebezpečný zničí svojho pána, minimálne v tom zmysle, že takýto DRUH hmouša, aký sa rozrástol po planéte, už viac nebude. Buď bude (mentálne) lepší, ale je možné, že bude (mentálne) aj horší (niečo opicoidného).
Vznik mysliacej bytosti je očividne vec riziková, ani rímska ríša to nedokázala, ani táto to nedokáže.

Ema

Táto planéta počas existencie extrovertného homo-jokera, vyžívajúceho sa vo vraždení a šokujúcich bláznivostiach - napríklad jazdení v tonách železa - zažila všeličo, ale klimatická zmena doteraz nikdy nezasiahla naraz celú planétu. Vždy boli refúgiá. Ale už nič také nie je. Len hnedoidní nenažranci tiahnu do Európy predĺžiť si svoju agóniu a urýchliť tú európsku.
Ako tučniaci v Madagaskare:
- Povieme im, že je koniec?
- Nič nehovoriť. Usmievať sa a mávať.
A tak sa usmievam a mávam :)

Norman

(našiel som len v nemčine, ale egal :)

sandro

Ked som sa tento rok vracal z raja na zemi na Krete, tak som videl apokalypticke obrazy. Kreta ako velky ostrov, so zasobami pitnej vody, skvelou klimou a velkymi horami je tychto veci uchraneny(zase ma kazdy den mensie zemetrasenie). Inak to ale bolo uz na pevnine. Na prechode do Macedonska ukazovalo auto 51 stupnov celzia. Popri ceste sa samovolne vznecovala trava a jednu dobu sme sli takmer v ohnivom tuneli. Vsade to dymilo, nikde ani naznak snahy a hasenie. Sam som mal chvilu pocit, ze musim vyskocit z auta a zacat hasit okolie cesty, ktore vykazovalo este len pociatky poziaru. Bol by to samozrejme nezmysel, ale to rezignovane ''ticho'', ktore som vnimal, bolo desive. Krajina horela a my sa na to pozerame a hovorime si, ze ved snad bude dobre.

nové