Rusi práve odovzdali Ukrajine návrh na ukončenie vojny: „Loptička je na ukrajinskej strane“

Rusko dnes odovzdalo Ukrajine písomný návrh dohody na ukončenie vojny. Oznámil to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov

„Ukrajinskej strane sme odovzdali náš návrh, ktorý je formulovaný jasne a podrobne,“ povedal hovorca Kremľa s tým, že neuviedol podrobnosti obsahu návrh dohody.

Povedal aj to, že v dokumente nie je stanovená lehota, dokedy musí Kyjev reagovať.

Zároveň naznačil, že Moskva je nespokojná s doterajším tempom rokovaní. „Loptička je teraz na ukrajinskej strane kurtu,“ dodal hovorca Kremľa.

Z ruského rezortu diplomacie dokonca nedávno zaznelo, že Rusko už ukrajinským vyjednávačom neverí, pretože stále menia svoje postoje a nedržia sa dohôd.

Ja som dnes počul, údajne z dobre informovaných ruských zdrojov, že vojna už nebude dlho trvať. Rád tú myšlienku podávam ďalej, aj keď neviem, nakoľko je reálna. A bolo by zlé, aby Rusi nenaplnili požiadavky svojej bezpečnosti.
 
Ale pravdepodobne Moskva vie lepšie, čo sa bude diať a ako rýchlo. V podstate sa dá hovoriť o určitom ultimáte. Ak Ukrajina bude ďalej brániť sovietske komunistické umelé rozdelenie regionu, zničí jeden štát - seba. Ale je možné, že sa už v zákulisí dohodli a Zelenskij už pochopil, že šaškuje len pre Američanov. Že je zbytočným vrahom svojich vojakov.
 
Ak by sa uzavrel nečakaný rýchly mier, za primeraných podmienok, bolo by to veľké víťazstvo Ruska, ktoré uštedrenou príučkou Ukrajine, aj keď krvavou a drahou, splnilo svoj ciel.
 
Urobíme si onedlho kvačku za jednou z miliona vojen v históri človečenstva?
 
Možno. Nie ceľkom, pretože podstatná vojna sa vedie na poli hospodárstva. Tá tak skoro neskončí.
 
 
 zdroj
 
Dusanbe

toto:

1. Amerika nedopustí
2. Zelenskij nepochopí - nemá už čím.
Ak aj nebodaj cíti, to čo píšeš - o čom pochybujem - vo svojej hre zašiel už príliš ďaleko, aby dokázal spraviť krok späť správnym smerom.

Ale rád by som sa mýlil.

Dusanbe

o tom nie je ani len zmienka.

Aj preto to asi ani Rusko neberie moc vážne a neočakáva pokrok v tomto smere, skôr to asi berie ako politický ťah - "loptička je teraz na ukrajinskej strane".

V médiách rezonuje najviac - skúška nezastaviteľného Sarmatu /náhrada dosluhujúcich rakiet Satan/.
Riešia sa aj dodávky západných zbraní Ukrajine a s tým prichádzajúce problémy pre ruskú armádu, ekonomické problémy spojené so sankciami - metalurgický priemysel /zbežný prieskum/.

Dusanbe

teraz sa niečo objavilo v správach - ale je to len povzdych Rusov nad tým, že na ich návrh zaslaný Ukrajine už 15.04.2022 nebola doposiaľ žiadna reakcia...
Takže tak.
Radšej sa oddávajme spomienkovému optimizmu - budúcnosť bude pochmúrna, ba ešte horšia, :-)

nové