Schlogsahnov zoznam

 50 najvplyvnejších židov s bonusom.

Extrémistický denník The Jerusalem Post zverejnil mená 50 najvplyvnejších židov sveta.

1. Syn poľského kšeftára so starými knihami Lev

2. Dcéra poľského felčiara Jelenová

3. Syn poľského teroristu / masového vraha Mileikowsky

4. Kibucník z Bieloruska Perski

5. Syn ukrajinského taxikára Adelson

Atakďalej, celé je to tu: TOP 50 most influential Jews in the Year 2014

 

Odpustíme si antisemitckú otázku, čo také vplyvné vykonala kolekcia 50 príslušníkov sionistickej sekty a povieme si anekdotu o chlapíkovi, ktorý si od zlatej rybky zaželal more rumu - a navrch ešte pol deci. To bola tá anekdota.

Zoznam 50 najinfluentnejších židov sveta má tiež svoje pol deci navrch - zoznam Most Influential Jews in the Religious World. A ajhľa, koho tam nevidíme. Ani čepičku nemá, ani do ustanovizne s gréckym názvom (tradícia je tradícia) nechodí - a je tam.

V mori najvplyvnejších židov sveta a ich religióznom poldecáku navrch je jediným skutočne vplyvným človekom ruský pravoslávny gój.

 

 
Sinuhe

je - prepytujem - kanadský priemer. Pardon, premiér. Pätolizačstvo, ktoré predviedol je hodné hrdinu z dickensovského románu. Takže milý Stephen navrhol, aby sa bojkotovanie Izraela ako aj kritika izraelskej politiky klasifikovali ako nenávistníctvo ("hate-crime") aj s príslušnými trestnými sadzbami. Tragifraška v priamom prenose.
Viac v skvelom článku Roberta Fiska: http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=116008

Sinuhe

sú nepoučiteľní. Ak totiž odbúrajú spätnú väzbu ( a v spoločenskom živote je takouto väzbou o.i. kritika) tak spoločenstvo je odsúdené na zánik. Na absencii spätnej väzby zanikol socializmus, hoci napríklad v modeli podobnom kapitalistickému modelu v USA, t.j. možnosť voľby medzi viacerými stranami majúcimi de facto ten istý cieľ, by bol azdy býval celkom životaschopný a ľudskejší ako je dnešný kapitalizmus. Sionkapitalizmus si potláčaním kritiky píli pod sebou konár. A to je dobre.

nové