胜利 / победа

Je 9. máj 2015, čas na malý geopolitický kurz. Vezmeme si kus klasického papiera a napíšeme to známe win-win. Následne ho prečiarkneme, pretože táto filozofia na Západe aj tak nikdy neplatila a vedľa napíšeme toto: 互惠互利 / взаимная выгода. Na pero, zaručene vyrobené v Číne, si môžeme prípadne pripevniť georgievskú lentočku. Komu robia problém čínske znaky, ba dokonca aj azbuka, radím vám: učte sa. Aby bol prvý krok k poznávaniu úplne iných svetov radostnejší, pozrite si dnes blagoveščenský rusko-čínsky ohňostroj (napíšme si: 俄罗斯 - 中国花炮 / российско-китайский фейерверк).

Pupkom sveta je dnes Moskva. Každý, kto chce v zajtrajšom svete prosperovať, sa nachádza práve tam. Z tých, ktorí zaváhali, mal iba Barack Obama to šťastie, že mu bol kus atmosféry doručený až domov.

Merkelová síce dnes v Moskve chýba, keďže si musí plniť sionistické domáce úlohy, ale má už pobalené a netrpezlivo prešľapuje na letisku. Skutočná geopolitická paráda sa totiž udeje zajtra a s Nemeckom sa počíta. Nie nutne s Merkelkou, hoci tam príde. Nie je tvárou a už vôbec nie dušou tejto európskej krajiny, ktorá bude dôležitou súčasťou eurázijskej obchodno-energetickej osi Peking - Moskva - Berlín. To ju len nemecké podnikateľské kruhy disponujúce zdravým rozumom dotlačili ísť tam, kde sa píšu skutočné dejiny. Pre nás v Podkarpatí je dôležité, že Fico je už v Moskve a pri prelete nad Kyjevom si iba znechutene odpľul. Že prečo? Spomenul si na reverz zemného plynu do Banderastanu a všetky tie nechutné, pre Slovensko krajne riskantné anglosionistické cirkusy okolo neho.

Média len občas dokážu sprostredkovať atmosféru v elegantnej skratke. Vo včerajších večerných správach sa to redaktorom RTVS podarilo priam dokonale. Otvárajú sa dvere a vstupuje prezident Ruskej federácie. Odrazu sa mu tvár rozžiari takým, ale takým úsmevom, že až. Kamera zašvenkuje, a my vidíme, kto stojí oproti nemu. Prezident Číny Xi Jinping. A usmieva sa rovnako kúzelne. Za týmito dvoma úsmevmi počuť rachot rúcajúceho sa sionistického povojnového usporiadania sveta v štýle vyhrážky- sankcie - invázie - beštiálne zabíjanie - koristenie - cynické bľabotanie o slobode a demokracii atakznovudokola sankcie - vyhrážky - invázie... Plus na pobavenie davu farebné revolúcie.

Krátko pred začiatkom veľkolepej oslavy na súši, vo vzduchu i na mori prezident Ruskej federácie v Moskve vyhlásil, že vzťahy medzi Ruskom a Čínou sú na bezprecedentnej úrovni a budú sa naďalej rozrastať. Svedčí o tom nielen rámcová dohoda o strategickom spojenectve medzi Ruskom a Čínou, ale hlavne množstvo konkrétnych separátnych zmlúv týkajúcich sa civilnej a vojenskej spolupráce. Prezident Xi Jiping na to z Pekingu odpovedal, že Čína bude stáť Rusku po boku pri ochrane mieru vo svete. Poznajúc povahu sionistickej hyeny, vydávajúcej masové vraždenie a rozklad sociálnej infraštruktúry celých štátov za "oslobodenie" a sprostú rabovačku za "podnikanie", sú tieto dva štáty pripravené na akýkoľvek akt anglosionistických agresorov. Aj na vojnu. Tých pár západných analytikov, ktorí pochopili, že talmudistické chcenie nie je realita, a celí nesvoji upozorovali už dávnejšie na to, že hryzením do Ruska ho Západ ženie tam, kam by bez západného besnenia nikdy nezašlo - do náručia Číny, dnes víťazne vyhlasuje: mali sme pravdu. To je, žiaľ, jediné víťazstvo Západu. Keď prišiel do kúta zaháňaný ruský medveď za čínskym drakom, v Zakázanom meste tiekol maotai (茅台) potokom a celá Čína sa chechtala nad tuposťou Západu.

Zajtra sa vraj má v Moskve udiať niečo veľké, skutočne historicky prelomové. Zainteresovaní odhadujú, že prezidenti Ruskej federácie a Číny podpíšu pripojenie Ruska k veľkolepému geostrategickému projektu eurázijskej Hodvábnej cesty. V nej sa počíta aj s Berlínom. Merkelová síce v Moskve bude, ale len ako symbol včerajšieho Nemecka, ktoré malo na sebe 70 rokov biľag porazenej, ale zato stále výbornej dojnej kravy. Táto tupá zákerná osoba už nebude viac schopná robiť z Nemecka handru na utieranie sionistických rití a plné znenie hodvábneho hesla zajtrajška sa stane 互惠互利 / взаимная выгода / gegenseitigen Vorteil. Európa je na palube - a nie je to Titanik.

Zacitujme si v dnešný sviatočný deň klasika, ktorého slová majú prezident Ruskej federácie a prezdient Číny nie prečítané, ale doslova vžité.

"Velenie je múdrosť, dôvera, láskavosť, odvaha a disciplína". (孫子)

A radšej sa nepozerajme na anglosionistických politikov, ktorí vedú akciovými bublinami nadutý pokrytecký Západ. Na tých perfídnych, zbabelých, pôžitkárskych nedisciplinovaných tupcov, ktorým nemožno dôverovať. Dostali Západ tam, kde je dnes. Hráme druhú ligu a do prvej nám veru rachotenie americkými zbraňami nepomôže.

Už sme to tu raz spomínali: Kým je najvyšší čínsky predstaviteľ v západnom obleku, je všetko v poriadku. Keď si však oblečie tradičný čínsky odev, až vtedy - vtedy sa treba začať báť.

Zvlášť keď ho má oblečený aj najvyšší predstaviteľ Ruska.

 

Infografika o strategickej spolupráci Ruska a Číny

 

nové