Situácia je kritická, Putin škrtí dodávky plynu

To nehovorím ja, ale titul článku v masmédiach. Hech, no že to pôjde tak rýchle, to sa ani nedalo dúfať.

Opakujem, že hlavná súčasná vojna sa nevedie na bojisku, ale v ekonomickej oblasti, v zastavení zdrojov pre Európu. Táto oblasť je dôležitejšia aj v oblasti imidžu - Rusi za prvé v tejto oblasti nechcú vyzerať ako neseriózny partner, takže tu si pripravili celú situáciu so sankciami a iba reagujú. Za druhé, ba podstatnejšie, Rusko dáva či dávalo tieto mesiace Európe stále šancu spolupracovať a nespáchať samovraždu. To Rusko ponúkalo, nie kvôli humanite či "evropejskym cennostiam", či ako to volajú všetky tie rôzne kultové "EU hodnoty" - Rusko by proste privítalo mať po boku seriózny subkontinent. Žiaľ, bruselskí degeneráti sú naozaj len úbohí vazali USA a nezaujímajú ich záujmy Európanov, nezaujíma ich reálna geopolitika.

Ten paradox, že sa sankcie obrátili proti tým, čo ich stvorili, je dnes jasný. Všetci, aj dementi na Slovensku, sa budú môcť teraz presvedčiť, čo je cennejšie: fiktívne jednotky a nuly na papierikoch, alebo reálne fosílne palivo?

Toto opakovať je naozaj zbytočné, sledovať možno len to, ako ďaleko pravda preniká aj do masmédií. A preniká už výrazne. Riadne šíria obavy hlavne nemecké média - a vidím v tom náznak toho, že Nemecko pripravuje populáciu na opustenie kurzu Titanicu. Skôr či neskôr to Nemecko, najväčšia veľmoc v Európe, musí spraviť. Scénar je napríklad taký, že
konflikt na západe Ruska sa utlmí, minimálne politicky bude menej jednoznačný, a následne Nemecko (a niekoľko iných krajín) odmietne sankcie (ako to urobilo Maďarsko). To je všetko, Nemecko sa stane znova slobodné.
Utópia?
Žiadna utópia, je to reálna možnosť. Euroázia má spoločné záujmy, musí spolupracovať, Amerika je na druhej strane sveta.

 

Pravda

Dusanbe

Nemecký Bundestag možno nie je ešte úplne mŕtvy orgán - dokázali prijať vyhlásenie dôrazne odsudzujúce týranie Juliana Assangea a útok na slobodu slova !

http://casopisargument.cz/?p=43812

Možno sa zobudia aj s "protiruskými" sankciami, najmä keď im začne byť zima.

A čo naši slovenskí luxusne platení pajáci ?

Ema

Okrem iného.
Zato na Slovensku tupý zmrd Sulík dotiahne nemeckého "inverstora" na vydrancovanie slovenských lesov.
Okrem iného.
Ku klčovaniu lesov na vývoz dostaneme ako bonus za kýbel zelených zvratkov od pezinskej mrochty, ktorá citlivo vníma rozvrat prírody na Slovensku.

buko

ale aspon ze ten medved - vegetarian je tu prisne chraneny

slaven1

https://rumble.com/v1c89nh-zachov-si-slovensko-ttnos.html

Ajnis z kanálu je známy hlavne svojimi "terapeutickými" rozhovormi s ekonómom Chazinom, ktorý vypracoval ekonomickú teóriu dnešnej hospodárskych patálií pred cca 20 rokmi v knihe "Закат империи доллара и конец Pax Americana"

https://www.youtube.com/watch?v=QtauAPHfFX0

nové