Slavín na výslní

V sobotu 4. apríla 2015 dopoludnia pod oknami úradu vlády a prezidentského paláca poskakovala a mávala ukrajinskými vlajkami asi päťčlenná skupinka platených provokatérov, zaštítených hnilou a bezcennou značkou organizácie Amnesty International. Delegácia Ruskej federácie, vedená ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom, sa z mesta pobrala - očakávajúc, že vrešťavá banda sa ich bude naďalej držať ako repíč srsti - na Slavín, na miesto posledného odpočinku vyše 6000 vojakov Červenej armády. Čakala ich pietna spomienka pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Bratislavy.

Na Slavíne sa medzitým odohrala veselá ouvertúra oficiálnej slávnosti. Prezident SR Andrej Kiska, ktorý - pravdepodobne na radu svojich poradcov - okázalo odmietol účasť na oficiálnej spomienke, utekal na Slavín ako prvý. K pamätníku kráčal sám ako kôl v plote a položil k nemu veniec vo farbách ukrajinskej zástavy, momentálne totožnej s kyjevskou juntou oslavujúcou Banderu. V areáli však nebol osamotený. Kladenie ukrajinského venca si užil v piskote a hanlivých výkrikoch stoviek ľudí.

Nezdržal sa dlho. Jarný vietor rýchlo vyvetral smrad amerického poskoka.

Prišla chvíľa oficiálnej slávnosti a ľuďom na Slavíne sa podarilo to, čo málokomu na svete. Dojať Sergeja Lavrova. Pripravený príhovor zasunul do vrecka kabáta ozdobeného georgievskou stužkou a použil slová, ktoré považoval práve v tej chvíli za najpotrebnejšie.

Sedemdesiate výročie oslobodenia Bratislavy na Slavíne malo strhujúcu atmosféru. V ostrom jarnom slnku sa vo vetre trepotali slovenské, ruské aj sýrske vlajky, vlajky Novorossije aj vlajky v georgievských farbách a stovky účastníkov v uličkách vedľa tisícov hrobov skandovali na počesť Ruska. Boli tam všetky vekové kategórie ľudí a s výnimkou malých detí si všetci uvedomovali, že rev anglosionistami vyprovokovaných vojen je už pred bránami nášho domova.

Pozrite si video. Predpokladám, že v médiach na Slovensku nič podobné, čo by aspoň trochu zachytilo tú úžasnú atmosféru, nenájdete.

 

 

Update: Našla som linku na fotky s davmi účastníkov

 

Norman

Blamáž, ktorú Kiska na Slavíne utŕžil, z neho už nik nezmmyje.
Tak to má vyzerať a to má zažívať ten kiskovský sluha na každom kroku.

http://www.hlavnespravy.sk/slovensko-po-slavine/594466

hm, pozerám, aj rozsiahla diskusia.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=dBjge9MWrZA

Hej,rozličné odkazy,tiež by som chcela touto cestou niekomu konkrétnemu. A to pánovi Jancovi z Košíc. Pekne ste to povedali,aj za mnohých z nás. Ďakujem.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=dBjge9MWrZA

Hej,rozličné odkazy,tiež by som chcela touto cestou niekomu konkrétnemu. A to pánovi Jancovi z Košíc. Pekne ste to povedali,aj za mnohých z nás. Ďakujem.

Truhlík

Nepoznal som to.

lebleu

A dobré. Mrzí ma len, že som tam nemohol byť.
Hm, vidím tam aj Chmelára.. a čo je dôležitejšie, aj Lajčáka, pekne nastúpený. To je dobre. To páni za špinavou mlákou nebudú mať radosť.

Ľubov

ešte raz.O akcii sa niektorí naši dozvedeli tu : http://vedy.sk/sk/spolocne_akcie.php#mier

Občas sa tam pozriem.

Buheh

Z Kosy:

"Premiér Arsenij Jacenjuk řekl, že se obává přímé vojenské intervence Ruska v květnových svátcích. To během zasedání Státní komise pro řešení mimořádných situací v podobě konferenčního hovoru řekl premiér Arsenij Jacenjuk, oznámila 21.dubna ukrajinská média."

No jasné. Presne na 70. výročie oslobodenia, v deň najväčšieho ruského sviatku, ruské vojská zaútočia na Ukrajinu. Podobne ako spustili novú ofenzívu cez pravoslávnu Veľkú noc (alebo že by to boli Ukrajinci? Teraz si už nepamätám).

Odhliadnuc od absurdnosti tejto správy plne v štýle jej autora (ktorý človek s čo len jedinou mozgovou bunkou môže toho hnusného buzerantského amerického skurvysyna brať vážne?) to môže znamenať iba jedno: je možné, že inteligentní americkí poradcovia pripravili na ten čas nejakú provokáciu. Je to síce stupídne, ale oni ťažko odolávajú, keď je príležitosť niečo zneuctiť, pošpiniť.

Norman

stupídni amíci nepripravili provokáciu, ale Jaceňuk im naznačuje, že by také niečo nebolo zlé.

Oni to samozrejme nestihnú a neurobia, takže azda upresniť - Jaceňuk si v podstate sťažuje, že žiadna provokácia nebude.

Pozri, treba zachovať presnosť a slušnosť: sú to proste čuráci.

Kolodej

preberáš môj slovník, že čuráci - ja mám k môjmu čurákovi napr. pekný vzťah, ale nechcel by som sa volať ako on :)

Norman

No, keď som slušný, hovorím ako ty, heh.

Kolodej

aký tvrďas :)

Norman

že slovko "čurák" používam naozaj len keď sa krotím.
Ako všetci na východ od Plzne.

nové