Slobodný výber

Nebudeme sa dohadovať o tom, kde sme, čo sme a aký to má význam, lebo sa možno nedohodneme. Nebudeme dohadovať, čo je dobré a čo zlé. Nebudeme sa dohadovať, čo treba spraviť dnes a čo zajtra.

Budeme hovoriť jedno - to, čo podľa našeho najlepšieho subjektívneho vedomia a svedomia je ušlachtilé a čo nie. 

 

Preto odmietam prílišné teplá aj prílišný mráz. Nielen pretože znamenajú nepríjemnosť a smrť, ale ich jednoducho odmietam

Preto odmietam krikľavo farebné  tlsté barokové formy. Nie preto, lebo sú abnormálne, ale ich jednoducho nechcem

Preto odmietam šedo pochmúrne polámané astenické obrazy. Nie preto, lebo sú chorobné, ale jednoducho nimi opovrhujem.

Preto odmietam ľudožrútov. Jednoducho je to tak a nik ma neprinúti ich tolerovať.

Preto odmietam masových a sériových vrahov.

Preto odmietam kmene dedičných klamárov, odmietam chlpatých slintajúcich pažravcov.

Preto odmietam hlúpe prízemné kultúry.

Preto odmietam z každej kultúry to zlé, lebo každá je zaťažená, ale najviac odmietam tie, ktoré lezú až za nami a chcú nás zadusiť.

Preto odmietam ničiteľov mozgov, odmietam presadzovačov zámernej infekčnej submisivity, slabosti až demencie.

Preto odmietam kultúry nečloveka, kultúry hmyzieho bezetična.

Preto odmietam kultúry strachu, kultúry pekla a vyhrážateľov sa peklom.

Preto odmietam neľudskosť.

Preto odmietam podľudskosť.

 

Minimálne s týmto všetkým mi dajte pokoj.

Asi sa ani mne ani vám nepodarí vyhnúť všetkému. Samozrejme, že sa nám to nepodarí natrvalo. Ale jedno sa naopak určite dá dosiahnuť, a to jednoduchým vôľovým rozhodnutím:

Prestanem  zdôvodňovať, aký mám na svoje hodnoty oprávnený a objektívny pozitívny dôvod. Jednoducho ho mám.

To večné zdôvodňovanie nás pripravuje o sily. Minie sa na to viac energie, ako na pozitívny krok. Máme absolútne právo preferovať svoje hodnoty a odsudzovať odpad.  Záleží len a len na našom estetickom posúdení, len na našom slobodnom výbere. Netreba nič dokazovať, netreba sa spovedať žiadnej hyene ani žiadnym potkanom. Naozaj nie sme povinní odôvodňovať, čo a ako a prečo robíme a kto či čo nam dalo oprávnenie. Už nie. Ani závažné kroky. Ani priateľom nie, ani tým, ktorým chceme pomôcť na našej ceste. Buď to pochopia aj tak, alebo to nie sú zrelí ľudia.

 

 

 

 

 
Grigoriy

tieto tvoje "insiderske" pseudoeseje nie sú ničím iným, ako len mätežou nezmyslov a indikátorom tvojej duševnej choroby.

Som absolútne presvedčený, že žiaden z tvojich ucenikov nema ani panatie o tom, čo si chcel povedat.

Neraz sa mi stalo, že ked som čítal tieto zvasty, a pridal som k tomu to, čo píše Michal Havran alebo František Sebej, začal som mat obavu, že Vám v tej Petržalke niečo pridávajú do vody.

Ak chceš, pošlem ti dvadsat euro mesačne, a začni piť len flaskovane mineralne vody.

Inac, veľmi sa mi páči, ako moderujes svojich ucenikov: Ked sa ti zda, že uz dlho nereaguju na tvoje nezmysly, vyzves N, aby napísala, čo si mysli.

Tiez je zaujímavé, ako infantilne reagujes na moje konštruktívne pripomienky: Buď má vymazes, alebo mi napíšeš, že aj Ema je uz na mna nahnevana.

Bud chlap, a neschovavaj sa za Eminu suknu.

 

Norman

keď tu útočiš na hostí.

Teraz si spomenul dve veci:

1. duševnú chorobu

2. učeníkov

 

Oba tieto výrazy odrážajú tvoje problémy. Hovorí sa tomu projekcia, nie?

Uznám, že nemáš pochopenia pre nejaký typ textov, respektíve pokusov vyjadrenia, alebo že pre teba nie sú zrozumitelné. Sú to subjektívne postrehy o vývoji konfrontácie medzi systémom a jednotlivcom, niečo, v čom si ty dávno zlyhal (písal si sem defétistické PROžidovské texty - ako sa nemá nič robiť, ako to treba vzdať, to nezapreš) Ale prečo to nazývaš duševnou chorobou? Ty sa často stretávaš s takým výrazom, alebo nad tým rozmýšlaš? A ešte spomínaš otrávenú vodu - to nie je žart. Veľmi sa bojíš, že ťa niekto ovplyvňuje? Chápem, že ma chceš uraziť spomínaním Havrana a Šebeja, ale ani oni neprejavujú náznaky duševnej choroby. Len ty.

Učenníkov aj škoda ďalej rozoberať. Ty chceš stále zakladať sektu, alebo čo. Učenník, to už je ozaj výraz z psychiatrie. Jedinný môj učenník si ty - pretože teba treba učiť základom slušného správania. A kopu iných vecí, ale so slušnosťou treba začať. V každom prípade prestaň čítať tie veci okolo Gurdžijeva, škodí ti to. Dal si si aj jeho meno - ale uvedom si - tvoj problém nie je to, že to nevieš robiť tak, ako on, ale to, že on bol len a len podvodník a že to nie je dobrá cesta. I keď uznám, že vždy lepšie, ako keby si sa volal Lenin.

 

PS. Prop znova prosperuje. Pýšil si sa, že si ho zničil. Bože, nič nedokážeš spraviť poriadne - resp. nič, čo povieš, nie je pravda.

 
Grigoriy

Nedal som si ani tu námahu, aby som strávil tri sekundy nahliadnutim do tej stránky, pretože ja som taky genialny, že aj bez toho viem, čo sa tam deje:

- prečítajte si toto,

- kuknite si týchto sedemnásť videí na you tube,

- vedci zistili, že Slováci založili Rím,

- tieto majstrovstvá určite vyhrame; príde aj Chara,

- zajtra bude masová demonštrácia v Bratislave -všetci štyria si doneste kľúče,

- Amerika sa do konca týždňa rozpadne,

- "relevantne haploskupiny explicitne zainkorporovane do submisivnych trendov postmoderny",

- v máji uz konečne bude to roky slubovane velke stretnutie propakov, a prídu všetci traja. Po minule roky sa to nikdy neuskutocnilo, lebo traja si pomýlili miesto, štyria prišli o tyzden skôr, dvaja o tyzden neskôr, dvoch nepustila žena, traja zaspalI, piati nemali na vlak... Podobne, ako ked Sinuhe isiel na východ demonstrovat proti ciganom, nasluboval kdekomu, že ich zoberie autom, aby potom dva dni pred akciou povedal, že je unavený  - slovenska organizácia.

- atd.

 

Raz si dám tu robotu, že im tam vnesiem trochu poriadku. Ja na take veci musím mat náladu.

 

Dodatok: Gurdjieff sa volal George. Ty však urcite nepovies, že si sa pomylil, ale zas si vymyslis nejaku sprostost na ospravedlnenie.

Norman

volal v Rusku Georgij alebo Grigorij je úplne irelevantné - alebo neisté. Takže sa voláš predsa len po Rasputinovi? (jeho všetky krstné mená tiež nepoznám, takže ak sa mýlim...:)

Podstatná je tvoja 1 duševná choroba a tvoji 2 učenníci. Aj tento tvoj príspevok svedčí o tom, že sem chodíš demonstračne prosiť o pomoc, ale znova ti opakujem:

ja nemám čas, aby som sa venoval tvojim osobným problémom. Nejde o to, že si neflexibilný a mentálne ťažkopádny, ale charakterovo si jednoducho -čo každý vidí - podliak.

Čo sa týka kritiky webu - všetci čakáme na tvoj prejav. Samozrejme, my skúsenejší ho poznáme, veď preto si radšej svoj krátkožijúci a krátky blog zmazal, lebo ako by si mohol frflať na iných, keď by bol tvoj k dispozícii na porovnanie.

Ale môžem to tu novým ľuďom zrekapitulovať - všetko tvoje vety z webu, aj keď parafrázované:

Židia to majú premyslené, sme úplne v prdeli, nemôžeme nič robiť. Je nedôstojné sa brániť. Treba sa nechať zabiť, ošklbať. Sionizmus je prinesený inými silami, vyššími, aby zamedzil stvoreniu nadčloveka. Aj v biblii o tom píšu, potopa sveta, aj Prométeus je taký príklad, veď to nie je len bájka, že áno, my, čo rozmýšlame, my tušíme, ako to je. Ale nepovieme, lebo sa hanbíme. Na Trockého sa zabúda, nik nevie, že bol na čele komunistického hnutia a že bol spojený s bankármi ( síce sa to píše všade po webe, ale ja si myslím, že to viem jediný). A všetko je podvod (to sme ti tu doteraz nechali, nech vidno tvoj negativizmus, radi uverejníme aj ďalšie tvoje články, akurát by si mal prestať priamo ľudí urážať)

Nedával by som sem tvoje triviality, ale keďže ty kritizuješ aj prop, treba ľuďom ukázať tvoj prípad, akí tiež existujú "opozičníci". Zrovna dnes si výborne prišiel do rany.  A to o tej "slovenskej organizácii", to je zas len  projekcia tvojich osobných problémov.

 

Povedz: už si otvorene prešiel k sionistom, alebo sa stále hráš na niečo iné? Ja viem, židia majú peniaze, to ťa láme... ani tá revolúcia nejako žiadna nechodí a nechodí ...

 

 

 

 

Grigoriy

Vies, ako často ja používam na chrakterizovanie obranných psychologickych mechanizmov neadekvatnych ľudí: "Z núdze cnost".

Mohol si aj to spomenúť.

Pokial ide o "mentalnu tazkopadnost", odporúčam ti, aby si sa obrátil na isteho pána Artona z diskusneho fóra denníka SME, kde cele roky pán Arton komentoval fantastické príspevky pána Grigoriya privlastkami brilantne, vynikajúce a pod. Pán Grigoriy pána Artona jednoducho ignoroval, az sa nad ním nakoniec zlutoval (viacmenej zo zvedavosti, čo to môže byt za kreaturu), a dovolil spoločnej známej, aby poskytla pánovi Artonovi Grigoriyov e-mail, ked uz o to tak zobronil. Pánovi Grigoriyovi stačil jeden e-mail od pána Artona, aby mu bolo jasne, že pán Arton je jednoducho kreatura.

Pan Grigoriy všetko horeuvedene môže veľmi ľahko dokázať, (dennik SME ma vynikajuci archiv na webe), ale nateraz sa mu nechce - zdôrazňujem NATERAZ).

Dokonca by mohol požiadať, toho spoločného známeho, aby to dosvedcil, ale Grigoriy je na to príliš taktny, a pozna ľudské osudy.

Norman

Nuž, vždy som bol k tebe zhovievavý, tak ako som aj teraz. Treba podporovať opozičné sily - to si bol ešte na jednej lodi, to bolo ešte predtým, než si začal útočiť na všetko protisionistické, než si začal nadávať na Slovákov apodobne. Tvoje písačky boli asi už vtedy ťažkopádne a nudne dlhé - ale bolo vidno, že si im venoval kopu času. A kedže si už vtedy pôsobil nervovo ľabilne, snažil som sa ťa podporiť. Žial, nepodarilo sa, skolaboval si. Vyhlásil si aj na Eminom webe, že si mrtvy. To bolo zrejme vtedy vážne a asi najneskôr vtedy si mal vyhladať doktora (možno si tak urobil).

Vtedy si začal Eme vypisovať, aby sa stala tvojou žiačkou a podobne (ako minule N). Vtedy ma požiadala o to, aby som ťa nejak spacifikoval.

Keď si začal verejne s tými debilnými defétistickými rečami o tom, ako je všetko beznádejne, poslal som ťa nie len ja verejne do pekla. Ty si ale zle vysvetluješ, že ja sa bavím aj s ľudmi, ktorí prejavia iné názory, alebo aj bezcharakternosť. Príkladom je Krik, Stanko, Iris a niektorí iní. Ja sa detinsky neurážam. Aj dnes som ti napísal, že tu kľudne uverejníme tvoje články, doteraz tu jeden hlavný visí a všetky tvoje ako tak slušné komentáre  - to ale určite nie je pre to, že by som si ťa nejako hlboko  vážil.

Pri zakladaní tohoto portálu som znova prejavil veľkodušnosť a ponúkol ti -ako skoro všetkým ostatným- tu možnosť publikovať (aj keď si vtedy už bol ako sprostý sedlák a písal si o "bastardoch" a podobne). To si zasa akceptoval a pozval si ma na obed - čo som zo slušnosti prijal.   Videl som to tak, že väčšinu tvojich nenávistných reakcíí spôsobuje paranoia a že ti pomôže, keď  to nebudeš mať tak virtuálne. Ale nepomohlo. Asi som nesplnil tvoje predstavy:) Už vtedy si ovšem  nebol schopný povedať niečo, čo si už tisíckrat predtým nepovedal.

Teraz píšeš, že som "kreatúra". Nebudeme si tu predsa detinsky nadávať. Ja ti hovorím, že si neflexibilný - si pisatel fráz, ide ti o vonkajší dojem a podobné blbosti. Nemáš ani rozhľad, ani hlbku. Nikdy si nič nevytvoril - naozaj sa nespoliehaj na nejaké komentáre na Sme za starých čias.

Samozrejme, nie ja chodím na tvoje stránky, ale ty na naše. Čo vlastne chceš? Rýpať ako troll? Odplašovať a znechucovať tu ludí? Máš dojem, že tu o niečom klamem a chceš to priviesť na pravú mieru?  Azda sa tu nejako štylizujem? Keď ale napíšeš, že som duševne chorý, to ti nepomôže.

Dnes som naozaj rád s tebou pokecal.) Človek si niekedy rád pripomenie minulosť.

 

Aha, to z núdze cnosť. No, ja ti poviem, z núdze človek musí hladať občas kompromisy. Aj ty si bol vždy taký jeden, to máš pravdu.)

Grigoriy

Aj ked toto je naozaj uz len fraška, je dôležité dat teraz veci na správnu mieru.

Pan Norman najskôr tvrdil, že som si dal meno podľa nejakého Grigoriya Gurdjieffa. Každý dostatocne informovaný človek vie, že žiadny Grigoriy Gurdjieff nikdy neexistoval, čo som pánovi Normanovi pripomenul, a on potom jednoducho prehlasil, že je to "irelevantné", tvrdiac, že on všetky Gurdjieffove krstne mena nepozná. No, nepozna, ale vymysla si. Pripomína mi to jeden z jeho davnejsich výrokov: "Tu knihu som síce necítal, ale podľa môjho názoru..."

Tuto časť uzavriem tým, že takto verejne ponúkam pánovi Normanovi 1000 euro za uvedenie zdroja, kde sa Gurdjieffovo krstné meno uvádza ako Grigoriy. Svojho času som tu uz dal pánovi Normanovi podobnú ponuku vo výške 1000 euro, ak mi uvedie pôvodný zdroj, kedže tu tvrdil, jedna konkretna z mojich "bajok" je ukradnuty plagiat. Pán Norman príspevok vymazal a vzdal sa 1000 euro. Velkorysy človek.

V prispevku píše, za ja tvrdim, že "sionizmus je prineseny inými silami..."

No, ja by som take niečo nemohol tvrdiť ani omylom, lebo ja som neobycajne rozhladeny človek, a veľmi dobre viem rozoznať rozdiel medzi "judaizmom" a "sionizmom". O judaizme som to tvrdil. 

V dalsej vete vkladá do mojich úst klamstvo, že ako dôkaz som sa odvolával na biblicky príbeh o potope. Opäť sprostost, pretože take niečo som nikdy nepovedal. Tvrdil som, že moja teza je dokladovatelna biblickym príbehom o väži v Babylone.

Mentalne tazkopadna kreatura napíše v niekoľkých riadkoch nemalé množstvo sprostosti, ale nakoľko s takýmto handicapom uz žije cele desaťročia, naučil sa z nich šikovne vykorculovat.

Jedina pravda, ktoru tu napísal, je to, že som prešiel k sionistom. Som zarytym a militantnym sionistom, a mojim cieľom a snom je to, aby sa idea sionizmu naplnila v absolútnej miere, a to čo najskôr.

Pokial ide o niektoré osobne veci, NATERAZ si dávam veľký pozor, aby som sa z ohladuplnosti k iným osobam nedal vyprovokovat...

 

Citatelov vyzývam, aby si urobili jeden jednoduchy experiment: Pricitajte si hociktoru z Normanovych "esejí" alebo "úvah", a odpovedzte si v duchu na otázku, či ste rozumeli, čo vlastne chcel povedat, či to akýmkoľvek spôsobom prispelo k vasmu "nadhľadu".

 

 

Norman

to je podobne nepodstatné, ako to, že ja ťa už dávnejšie volám radšej Grigorov.

Ináč - všetky tvoje bájky a tvoje pózy sú vykradnuté.

Všetko ostatné, čo tu kecáš, potopa alebo babylon, sionizmus alebo judaizmus - to všetko sú tvoje a len tvoje problémy s parafrázou - tvoje subjektívne chápanie sionizmu a judaizmu je úplne nepodstatné - a tak ďalej a tak ďalej. V globále to dobre a kompletne vystihuje tvoj svetonázor - veď proti podstate ani nenamietaš. V pár riadkoch sú všetky tvoje myšlienky.

To je smutné.

Už nám tu o sebe nič nepíš.

Choď si medzi sionistov.

 

 

Grigoriy

Obdivujem krásu lesov, ale v lese som ešte nikdy nevidel pekný strom  - pekný, mohutný strom je vždy samotar. Spoločenstvo dáva podporu aj istotu, ale berie za to aj vysoku daň. Práve preto ja nikdy nehovorím my ani nám, ale vždy len ja.

Vacsina ludi sú svojim zalozenim pretekari, a preto aj maju vždy konkurenciu; ja som horolezec, s nikým nesutazim, len idem dohora, lebo odtiaľ najlepšie vidím do diaľky ale aj do hĺbky, a nikto mi neprekáža.

Grigoriy

Niekto raz povedal, že rozdiel medzi geniom a priemerným človekom je väčší, ako rozdiel medzi priemerným človekom a simpanzom. Má sa na mysli úroveň vedomia, úroveň toho, do akej hĺbky a v akom rozsahu niekto môže pozorovať a následne definovat prostredie a javy v ňom vnútorne aj navonok. Ľudia s rôznou úrovňou vedomia nemôžu medzi sebou zmysluplne komunikovať, nemôžu jeden druhému rozumieť, a práve to je zdrojom väčšiny konfliktov vo vzťahu medzi jednotlivcami aj skupinami ľudí. Čím viac sa o to pokúšajú, tým viac sa konflikt prehlbuje. To je hlavny dôvod, prečo žiadne hnutia ani revolúcie nikdy nemohli nic na udele ľudstva zmeniť; mohli síce zmeniť farbu fasady, ale štruktúra budovy ostala vždy rovnaká, len s cim dalej, tym viac poskodenou statikou. Je nemozne preklenut priepast medzi roznymi urovnami vedomia. Ti, ktori sú najväčšími nepriateľmi ľudstva toto veľmi dobre poznajú a preto na vytváranie permanentneho konfliktu zámerne miesaju do jedného spoločenstva ľudí s nerovnakou úrovňou a potenciálom pre vedomie - to je to je to, čo sledujú vytvaranim multikulturalnych štátov. 

Pre ilustráciu u roznych urovniach vedomia a ich nasledku uvediem takýto príbeh:

Predstavte si, že v malej osade, sto kilometrov od Nairobi, žije jeden človek, ktorého uz mesiace trápia bolesti hlavy a brucha. Miestny saman mu napriek svojej najväčšej snahe nevie pomôcť, a tak na radu susedov odíde do velkomesta vyhľadať pomoc lekára. Príde do ordinacie a nakoľko nevie po anglicky, posunkami sa snaží ukázať, že ho boli hlava aj brucho. Lekár mu z predlaktia zoberie vzorku krvi a analýzou zisti, že nás cloviecik trpí nejakou infekcnou chorobou, dá mu balíček s tabletkami antibiotik a pošle ho domov. Doma nás cloviecik povie svojej žene aj susedom, že jeho cesta do velkomesta bola úplne zbytočná, lebo ten hlupak, ktorého tam navštívil ničomu nerozumel. On sa mu snažil vysvetlit, že ho boli hlava, a ten druhy mu pichol ihlu do predlaktia, čo mu len spôsobilo ďalšiu bolesť. Ten blbec v bielom plasti si to uvedomil, a ako odškodne mu dal balíček s cukrikmi.

 

Moze sa tiez stat, že človek s mimoriadne vyvinutým talentom pre pozorovanie a analýzu javov dospeje k nejakým záverom, ktore prezentuje nie preto, že by očakával, že ho vôbec niekto môže rozumiet, ale len preto aby mu odozva pomohla zhodnotit úroveň publika, a podla toho aj vybera formu svojej prezentacie. Je to niečo podobne, ako ked prídete k starej hlbokej studni, ktorej pre tmu nemôžete vidiet na dno, a jediný spôsob, ako zistit, čo v nej je, je vhodit do nej maly kamienok, aby ste podľa zvuku zistili, či v nej voda je, a ako asi hlboko. Keby vás niekto pri tom videl, mohol by o vás tvrdit, že ste ako male dieťa zabavajuce sa hádzanim kameňov do studne. 

V mnohých laboratoriach maju vedci svojich pokusnych kralikov, ale muchy lietajúce okolo, nikdy nemôžu pochopiť, aky je toho všetkého účel a zmysel.

Urcite však maju svoje vysvetlenie.

 

Norman

Súhlasím s tým, že ty si génius a ja priemerný človek (alebo mucha).

Súhlasím, že komunikácia medzi nami nemá zmysel.

 
Grigoriy

Povolanim som čistič - čistím virtuálny svet od špiny samozvaných politologov, insitnych filozofov, pomylencov, sarlatanov a podvodníkov.

Mam vlastnú neziskovu organizáciu, ktora ponuka v uvedenom smere konzultácne služby začínajúcim aj etablovanym portálom. "Ponúka"  v tomto prípade nie je najvystiznejsi výraz; možno by sa viac hodilo slovo vnucuje. Ale, cistenie nikdy nie je jemna a príjemná záležitosť.

V mojom portfóliu su vyčistenie prop.sk aj tunajsieho "Nadhľadu". Niektoré ine, neslovenske aktivity sú tajomstvom mojej firmy. Silnou stránkou mojich aktivít je flexibilita - prispôsobujem sa úrovni zakaznikov.

Moje metódy sú velmi efektivne a overené praxou - kdekoľvek sa objavim, podvodníci uz nedokážu napísať nic bez toho, aby nemysleli na to, ako budem na nich reagovať. Som natoľko obľúbený a populárny, že čitatelia ledva čakajú, kedy uz zase niečo napíšem.

Norman

psychopat.

 
Grigoriy

že si správne použil slovo psychopat, ked ty nevies rozoznat ani rozdiel medzi judaizmom a sionizmom?

Takto si mnohí myslia, že si chcel povedat psychológ alebo psychoanalytik.

 

Ideš, ľad je tvoj, môžeš korculovat.

 

 

Norman

Vieš dobre, že s termínom "sionizmus" si tu mal x krát problémy a dúfaš, že ti to budem znova vysvetlovať. Lenže akákoľvek neosobná diskusia s tebou je proste nezaujímavá. Ty si aj ohľadne tvojich pokusov o manipuláciu úplne, ale úplne vedľa a preceňuješ sa.

 

Ale zas si sa tu včera niečo naučil.  Už nepoužívaš slovo "učeníci", ale slovo"čitatelia". Veru, správne si to pochopil, a znova ti hovorím, toto tvoje sektárstvo, hranie sa na guru, na zasvetenca nejakej "školy" a podobne, v tom je základ tvojich problémov. Nie nadarmo seriózne duchovné učenia varovali, že sa s tými vecami nemajú hrať ľudia morálne nedospelí, ľudia egoistickí.

 
Norman

že predvedený dialóg je v rozpore s vetou z článku:

Netreba nič dokazovať, netreba sa spovedať žiadnej hyene ani žiadnym potkanom.

Myslím, že to z rôznych dôvodov nie je celkom tento prípad.

Ale možno aj je. Mne sa tiež nie vždy darí dodržať vlastné zásady.

 

 

nové