Stojí to za to?

Z času na čas sa objavujú v diskusiách argumenty, že ten alebo onen politik, tým že má príliš protisystémové názory, ohrozuje ekonomiku krajiny a životnú úroveň ľudí. Niekto podkutý v zákutiach kapitalistickej ekonómie to môže dokumentovať grafmi a percentami poukazujúc na sofistikované zákonitosti súčasnej ekonomickej teórie (tak podobnej vedeckému komunizmu, ktorý sme sa kedysi dávno učili v škole).

Napokon, aj hovoriace hlavy v televízii, politológovia, analytici, všetci sa zhodujú v tom, že ekonomike štátu v kapitalizme prospieva pokoj, situácia keď všetci akceptujú dané okolnosti a neprotestujú. Akonáhle nejaké relevantné politické sily v štáte začnú niektorý zo systémových mechanizmov spochybňovať, tak to ekonomike uškodí: zníži sa dôveryhodnosť pre investorov, kapitál sa stiahne, mena padne, banky prestanú financovať, burzy znížia hodnotu akcií, bude hroziť neschopnosť splácať úvery, sociálne nepokoje, následne, logicky, sa zníži medzinárodná dôveryhodnosť krajiny, atď.

Takže učení politruci kapitalizmu dospejú vždy k ľahko predvídateľnému záveru: nespochybňujte systém, lebo na to vždy doplatíte. Najlepšie, čo môžete pre výkonnosť ekonomiky a svoj blahobyt urobiť je, že budete bezo zvyšku všetko akceptovať, voliť štandardné strany, ktoré na behu vecí zaručene nič podstatné nezmenia a budú lojálne voči EÚ a USA. A vtedy sa bude mať „trh“ najlepšie.

A majú pravdu. Naozaj sa zdá, že to takto funguje. (Aspoň zatiaľ, a tam, kde to „trh“ potrebuje. Gaia tento náš bezočivý druh ešte stále neumravnila a necháva ho v ilúzii „nekonečného rastu“. Letíme z desiateho, už sme na druhom a ešte stále je to perfektné, letí sa nám skvelo.)

Ale kto je vlastne ten „trh“? Podľa portálu aktuality.sk Švajčiarsky federálny inštitút zistil, že 737 spoločností vlastní neuveriteľných 80 percent svetového bohatstva. A ďalšie štúdie hovoria, že medzi nimi sú viditeľné i neviditeľné prepojenia, ktoré v konečnom dôsledku znamenajú, že všetko sa zbieha v rukách malého počtu niekoľkých desiatok či stoviek ľudí. Toto sú informácie z mainstreamových zdrojov, ktoré ťažko vyvráti aj sám pán Benčík.

Tak si ten záver pánov analytikov – politrukov kapitalizmu ešte ďalej očistime o slovný balast: poslúchajte a neprotestujte proti hre mocných majiteľov hry, lebo za to budete potrestaní. Áno, povedzme si to otvorene: kto by chcel svoju krajinu oslobodiť spod vlády globálnej korporátnej oligarchickej mafie, bude za rebéliu riskovať trest pre seba i celú krajinu. Trest krutý a boľavý.

Stojí za to, bojovať za lepší svet, keď to má bolieť? To je principiálna otázka. Čo si myslíte vy?

buko

Fatalista by povedal: niekto nas past musi.
Pokial abstrahujeme od libertarianskej anarchistickej utopie absolutnej slobody a individuality, tak nam zostavaju zriadenia, kde vzdy je niekto na vrchole a vedie, kormidluje nas, ludovo povedane: pasie nas.
Je sucasny system viac alebo menej benevolentny k individualnym poziadavkam jednotlivca? Pasie nas lepsie ako ine systemy ktore tu boli alebo chceli byt?
Ano aj nie.
V riekach plave menej otravenych ryb ako za komunizmu?
Vo vazeni sedi menej politickych vaznov ako by sedelo za komunizmu, alebo za narodneho socializmu?
V eteri je menej ostentativnej propagandy?
V nemocniciach menej chorych a umierajucich ludi?
V rodinach viac spokojnych deti?

Problem tohto systemu je ze sa tvari ze mu zalezi na vsetkom tomto - a v skutocnosti mu nezalezi na nicom. Ovela lepsie vie pomenovat co nechce (fasizmus, narodovectvo, nabozenstvo), ako to co chce.
Kym narodny socializmus sa neskryvane snazit stvorit rasovo vyslachteneho nadcloveka, komunizmus proletara - hrdinu socialistickej prace, tak tento system nema ziadne taketo ambicie.
Kazda ideologia, kazdy system musi jasne a zretelne v dlhsom horizonte pomenovat CO CHCE, ako zmysla, co je jeho cielom, ake archetypy chce projektovat.
Problemom globalneho korporatneho kapitalizmu zabaleneho do ruska demokracie je, ze nechce nic z tohto, chce len poslusnu, konzumujucu homogennu vrstvu. Bohatsi clovek si kupi velky dom, chudobny dvojizbak na periferii. Aky je medzi nimi rozdiel? Ziaden - vsetci poslusne konzumuju. Slovami nasho najznamejsieho oligarchu Hascaka: "bezny clovek je hovno, ktore o nicom nevie a len klze po povrchu".

Spolocnost, ktora je dlhodobo vedena bez bazne, ucty a inspiracie vzbudzujucich archetypov je podla mna odkazana na degeneraciu. Boj proti takejto spolocnosti potom nie je tak aktom rebelie ako skor sebaobranna a prirodzena reakcia zdraveho organizmu proti jedu. Bojovat sa da aj na urovni individualnej a rodiny - nerespektovat a nepoddat sa tejto hre a jej pokrutenym pravidlam. Spochybnovat ich. Udrziavat organizmus zdravy. Vediet kto je majitel hry, vediet odkial vietor fuka a o com je tato hra, ale neparticipovat na nej, aktivne sa nezapajat, nezivit ju svojou energiou. Toto je prvy krok ako zostat prebudeny a v strehu. Druhy krok je zabojovat, naplno a celym svojim srdcom, ked pride ten cas a zacitis ze vietor sa otaca. A bude to chciet odvahu aj obete, pretoze nikto presne nevie co bude, ked vylezieme zo svojich zateplenych kotercov.
Ako napisal Seneca: "Ak nevieš, do ktorého prístavu plávaš, žiaden vietor ti nie je dobrý."

Vivian

čo i len na svojom akomkolvek, malom / veľkom pracovisku zabojovať za dáke idey. Idey, ...hm... akéhosi kompasu, ktorý jasne ukazuje, kde je sever.

Ale nie, ONI vsetci okolo ťa stále budú presviedčať, že sa mýliš a si tak nanajvýš paranoidný. Kolegovia sa s tebou prestanu baviť, priatelia ťa nepozdravia a prejdú na druhú stranu chodníka, tvoje deti si o tebe pomyslia, že sa chceš iba pretŕčať na špici noža, miesto toho, a by si ich skutočne pochopil a zarobil na ich školné, žena prestane s tebou spávať, lebo pre ňu prestaneš byt príťažlivý, lebo povedzme si úprimne, kto má rád debila, ktorým všetci opovrhujú, a ešte k tomu má aj málo peňazí ? Hm ? Tiež by mi takýto" fešák asi šiel tak trochu na nervy, s tou jeho " pravdou "...

Ukážka myslenia súčasnej bežnej ženy zo strednej spoločenskej vrstvy.

Ale nie, to bol len žart...

Buheh

na tom niečo je. V podstate tento pastier nie je najhorší. Čo by sme mu mohli vytknúť?

(Pripomenulo mi to moju obľúbenú scénu z môjho obľúbeného filmu Život podľa Briana, čas 28:30: https://www.youtube.com/watch?v=QSSM61PN5KQ)

V podstate je celkom fajn. No dobre, roztočil špirálu "nekonečného rastu" a nekonečnej spotreby, čím smeruje zemeguľu do ekologického pekla. A čo ešte? Skúša na nás rafinované jedy rôzneho druhu. A čo ešte? Pomaličky, kúsok po kúsku, skracuje reťaz. A čo ešte? Udržiava nás v klamstve, nevedomosti a vzájomnej nenávisti, a keď to bude potrebovať, bez mihnutia oka nás zabije. No a ešte asi sto vecí, ale inak je celkom fajn.

frooyo

otroci boli vzdy dolezity pre system a to aj cnostni grecki filozofi vedeli. Proste nepindajte a veslujte.
Tak ako ste napisali v clanku, co najmenej participovat. Bude to asi ako, ked vyberiete kvapku z mora, ale aspon si zachovame ciste svedomie.

Ford hovoril, ked ludia zistia ako funguju banky tak zajtra bude revolucia. No pockat ktora revolucia priniesla nieco dobre. Vytvori sa novy poriadok na ktorom len zase budu rast toxicke organizmy. Ale na druhej strane Samo Chalupka hovori a voľ nebyť ako byť otrokom. Alebo dajte cisarovi co je cisarove a Bohu tiez, ci ako to bolo.

Vivo

Je veľmi naivná predstava, že na demoláciu nepotrebujem vedieť nič o statike, vlastnostiach použitých materiálov a konštrukcii. Výsledok neodbornej demolácie je katastrofa, lebo stavba spadne nielen iba na „revolucionára“, ale pozabíja aj nevinných ľudí.

Odborná demontáž znamená, že stavba priebežne nestratí funkčnosť, použijú sa ešte použiteľnejšie časti, môže sa PRESTVAŤ bez rizika katastrofy. Ale na to treba mať vedomosti a trpezlivosť.

Fašisti a nacisti na rozdiel od komunistov mali pomerne slušné odborné zázemie. Mali jasnú predstavu o spôsobe demontáže a výsledku prestavby. Keby nebola vypukla vojna, ktorá všetko zmenila, nevieme ako by ich „perestrojka“ dopadla.

Gorbačov chcel perestrojku, ale pre niekoho bol výhodnejší demolátor ožran Jeľcin, hanba Ruska.

Z nášho pohľadu je to príbeh O. Šika, ktorý chcel postupnú prestavbu, ale diletant Havel podľahol tlaku a zvolil hlupáka Klausa, u nás boli reprezentantmi demolácie Kučerák a Miklóš.
Ota Šik, ktorý vyučoval ekonómiu vo Švajčiarsku na Universität St. Gallen, odišiel znechutený so slovami „Ja som sa neučil ekonómiu z jednej učebnice!“. Na Slovensku reprezentantom inteligentnej demontáže bol/je profesor Peter Staněk.

Niekto potreboval totálny chaos, počas ktorého sa dalo okradnúť aj smetiarov. Figúrky, ktoré sa zľakli štátnic v Nemecku a prišli študovať v električke VŠE/EÚ s profesorským zborom dlhé roky vyučujúcim marxistickú pavedu ekonómiu socializmu (napr. Miklóš).

Tento pravicový maoizmus, „Veľký skok“, Šoková terapia“ priniesol žalostné výsledky. V CCCP a Rusku úplnú katastrofu a musel prísť zametač-záchranár Putin aby odstránil trosky a zachránil čo sa dá.

Ľudia okolo SNS a ĽS NS sa radi oháňajú Slovenským štátom. Vedia o ňom veľké prd, aj vďaka štbákovi komunistovi, ktorý sa dlhé roky živil iba jeho obsieraním, ktoré nazýval história. Náš pán Veľkonemožný prezident SR ho za to odmenil metálom!

Jozef Tiso aj v krutých podmienkach okolitého tlaku šialencov ako Hitler, Stalin, Horthy a neskôr v podmienkach vojny a nakoniec dokonca občianskej vojny sa snažil čo najmenej demolovať. Narobil veľa chýb, odsúhlasil aj veľmi nemorálne veci, ale nebol to šialený demolátor.

LePenka napriek snahe nevystrašiť Francúzov, mala demolačný program. Živnostník a podnikateľ, roľník ale aj zamestnanec v citlivých sektoroch, jej program vyhodnotili ako neprijateľný. Zvíťazil metrosexuál Rotschildov lokaj a Francúzov čaká veľké sklamanie. Ponúkal prestavbu, ale už voľba premiéra jasne signalizuje, že ide o konzerváciu a novú náter polofunkčnej, prevádzkovo nákladnej a dlhodobo neudržateľnej stavby. Odíde s ešte väčšou hanbou, ako tajtrlík „socialista“ François Hollande.

Buheh

článkov, aké som v poslednom čase videl. Prednáška profesora Mausfelda na tému "Strach mocenských elít z národa":

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/05/7263-profesor-rainer-mausfeld-...

Vivo

Fakticky už začína jeho éra, USA idú príkladom. Bez ohľadu na Trumpove zbytočné bláznovstvá ...

Ale aký izolacionizmus a komu prospeje? LePenka deklarovala inteligentný/racionálny izolacionizmus. Ale čo je to?

Neriešme problémy Francie! Položme zásadnú otázku - Môže Slovensko PREŽIŤ v stave akom je odtrhnutie o EÚ a od €? V akých podmienkach to bude nevyhnutné a čo by nasledovalo?

Bez strašenia, jednoducho racionálna analýza. Bez výkrikov básnikov, hesiel, bez emócií!

Problémy ekonomické, sociálne, politické. A to podstatné - je na Slovensku ochota väčšiny ísť do takéhoto "Veľkého skoku"? Máme na to kádre (čo rozhodujú o všetkom!)?

Ako som napísal, v nejakej forme sa ho dožijeme. Aké sú možné formy? Izolacionizmus malej EÚ (jadro Nemecko, ale s akou vládou)?

Jestvuje limit veľkosti, ktorý umožňuje izolovať sa? Má zmysel operovať Švajčiarskom?

Norman nahoď samostatnú tému, je to na veľkú diskusiu! :-D

Buheh

Vždy treba rozlišovať dve roviny. Teoretickú, ako by mali veci fungovať vo všeobecnosti, v nejakom abstraktnom štáte, a praktickú, nad čím je momentálne možné uvažovať v konkrétnej krajine roku pána 2017.

Teoretické filozofovanie, tu je jasné, že hovoríme len o abstrakciách spoločenských mechanizmov. To je napríklad veľká časť mojich úvah na tomto portáli a často zisťujem, že ľudia so mnou nesúhlasia iba preto, že, premietajúc to hneď do konkrétneho stavu vecí, vidia nereálnosť toho, o čom hovorím. Pritom ja mám na mysli naozaj len teoretický mechanizmus, o ktorom viem, že s realitou dneška má len málo spoločného, ale je nevyhnutné najprv uvažovať takto, ak chceme nájsť lepší model, než ten dnešný. Až keď si ujasníme, kam sa raz v ďalekej budúcnosti chceme dostať, môžeme sa pustiť žiadaným smerom – preto najprv musíme uvažovať teoreticky.

No a potom je tu druhá rovina, tá praktická. Tá je práve silne závislá od toho, nakoľko realistické či idealistické ciele si kto dáva. A v tom spočíva veľká časť názorových rozdielov medzi ľuďmi. Čo je lepšie: byť totálne pragmatický až oportunistický realista, zástanca reálpolitiky možného, alebo, predpokladajúc, že každé impérium sa skôr či neskôr svojou váhou zrúti, hľadiac veľa desaťročí dopredu, radšej robiť zdanlivo iracionálne a deštruktívne kroky, ktoré z pohľadu vzdialenej budúcnosti sú logické, ale v okamžitom horizonte budú znamenať zhoršenie situácie?

Tu je takmer isté, že sa ľudia nedohodnú, pretože každý vidí veci ináč. A nielen to, ale aj do akej miery sú ochotní obetovať svoj okamžitý komfort. Niekto povie, že heslo motyky a krompáče je idiotské a vracia nás o sto rokov dozadu, a má svoju pravdu. A ten, kto tvrdí, že o 50 rokov sa ukáže, že prístup motyky a krompáče bol najlepší možný, tiež má svoju pravdu.

Môže Slovensko prežiť bez EÚ a jewra? Samozrejme že môže.
Je reálne, že sa Slovensko v danom reálpolitickom kontexte zbaví EÚ a jewra? Rozhodne nie.
Bolo by zbavenie sa EÚ a jewra na okamžitý prospech občanov Slovenska? Jednoznačne nie.
Bolo by zbavenie sa EÚ a jewra z dlhodobého hľadiska užitočné? Nikto nevie ako sa situácia vyvinie.
Bolo by zbavenie sa EÚ a jewra správnym krokom z hľadiska perspektív vývoja Európy ako celku, ktorý sa usiluje o zachovanie svojej kultúry a identity a znovunadobudnutie suverenity? Určite áno.

Norman

To hej, správne otázky.
Ale tie odpovede nie sú jednoznačné, aj keď sa nám teraz tak zdajú. Odtrhnutie sa od parazita prináša predsa prospech.

Znova sa musím odkázať aj na príklad Nemecka v 30 tych rokoch - a preto je tento prípad zakázané spomínať a definované ako propagácia nacizmu. Ja ale naozaj nemienim propagovať nacizmus, len skonštatovať prospešnosť ich vtedajšieho odtrhnutia sa od bankového finančného sveta.
Nemám nič proti motykám, ale nemuseli sa ani vrátiť k motykám - boli aj bez finančnej hydry bezpochyby (technicky) najpokrokovejšia krajina na svete. A aj ekonomicky, sociálne ... nové pomery im dali cesty, nemocnice, potraviny, fungujúce zlaté peniaze, prácu, poriadok, víno, hygienu, zdravie .... veď to poznáš zo Života Briana. To všetko im dali nie anglosionistické beštie, ale to všetko dostali naopak vďaka odtrhnutia sa od nich (tu by som vlastne mal skončiť, veď aká teda dilema, sučasne dve zlá (nesloboda a bieda) versus dve dobrá (sloboda a reálna prosperita)?)

Niektorí tvrdia, že prosperita Nemecka nebola len kvôli odtrhnutiu sa od plutokracie, ale že najvýznamnejšiu rolu hrala prevaha dobrého zdravého rodu, ako sa vtedy hovorilo, rasy. Nebudem sa hádať. nech si každý vyberie, či bolo viac prospešné ekonomické oslobodenie sa od bánk, akebo rasové faktory. Nech mi na to odpovedia v televízii :) (ozaj, tam musíme ešte s naším priatelom Vivom ísť, sme mu to slúbili, keď mu to dopadne dobre, nejako to musíme zariadiť.

Ergo, ja viem, zas ma tu budú chváliť, ale ja za to nemôžem, že poznám (niektoré) odpovede:-)

Dobrá správa je, že tieto rozhodnutia, či sa odtrhnúť alebo nie, netreba spraviť naraz, ale postupne. Step by step, aby sme neboli príliš slovenskí. Všetko vrámci NAŠICH svätých ekonomických záujmov a našich ešte viac NAŠICH SVATÝCH ľudských práv.

Mimo túto diskusiu ešte dodám, že Brusel treba zrovnať so zemou a posypať soľou. Alebo dať islámistom, čo je to isté.

Buheh

bol veľmi optimistický, najmä ten záver. Áno, dovŕšme multikulti Európu najveľkolepešjším činom histórie, buďme veľkorysí a dajme Brusel celý úbohým utečencom. Svätý Martin dal polovicu svojho plášťa žobrákovi, my mu dajme celý Brusel. Srdce na dlani, posledná košeľa, veď to je predsa v zmysle našich európskych hodnôt, či nie?

Keď si to tak predstavujem, ci pana, ako hovoríme u nás na východe, do europarlamentu by sa ich zmestilo! Ak dobre rátam, tak aj zo tri plné veľké lode. A tam uprostred, v tom kruhu, tam by mohli vykonávať svoje multikultúrne potreby, vrátane obohacovania tých poslankýň europarlamentu, ktoré sú najviac oddané myšlienkam multikulturalizmu. Napríklad tú, nespomeniem si na jej meno, tuším Monika sa volá.

Norman

Brusel je predsa negatívna hodnota. Dať ho niekomu znamená ho potrestať. Oboch.

Hej, môj príspevok je optimistický. Stačí proste na Brusel zabudnúť. Je to podobne nezaujímavá diera, ako iné holandské mestá.

(aké Belgicko? Jestvuje belgický jazyk?)

Norman

Určite jestvujú limity veľkosti skutočnej samostatnosti. Sú to objektívne prírodné limity. Ale sú zavíslé aj od toho, čo všetko daný národ chce. Ak chce nakupovať zvonku elitné autá a inú "hitech" (ako na Slovensku) a "managerské riadenie" (ako na Slovensku), tak nemôže byť samostatné ( ale skončí ako otrok).

Slovenskom ale nemá zmysel operovať, je malé, veľmi mladé - neskúsené, mocenskú (hospodársku) elitu tu robí zahraničie alebo vykorenené kriminálne svine. Chýba tu nielen hlavná osobnosť, ale aj nevyhnutný dospelý substrát (mozgy sú doslovne unesené preč). Slovensko sa nemôže odtrhnúť deklaratívne - môže tak spraviť len nenápadným ale nemilosrdným usekávaním chápadiel, akoby mimochodom a nevediac o ničom, nevinne (Fico by to vedel, ale má strach na také niečo).

Odtrhnúť sa môže práve celok ako Nemecko. Švajčiarsko, samozrejme, nie je odtrhnuté - to je naopak centrálna zásobáreň špinavých peňazí a jeho izolácia je izolácia od "bežných" krajín, izolácia banky (myslím, že stále má takýtio štát pre globálnych gangstrov veľký význam).

Rusko, Čína tieto veci (skutočnú samostatnosť) predsa skúšajú, aj keby nechceli, sú k tomu vedené okolnosťami.

Nemecko by sa na to mohlo dať, ale teraz sa príliš ocitlo na strane toho, čo systém vyciciava a preto k tomu nemá tendenciu. Nemecko sa netrhá, Nemecko svojho upírskeho pána v Amerike radšej okráda (ako keď Ukraina vykráda ruský ropovod). Je to samozrejme od Nemecka vrcholne amorálne a ceľkovo videné na jeho vlastnú škodu. Dá sa ale predpokladať, že pahltnosť svíň vo Frankfurte sa nezastaví a nakoniec sa predsa len od degenrujúceho anglo-amerikanca odpoja a budú chcieť celú Európu (aj viac) len pre seba - brexit je už ten proces. Pamätáš na tú scénu, keď v Kurvahošigutentág filme na konci ohrdnutý hrdina s novými miliónmi povedal "Teď si vás všechny koupím". Tak aj Nemci spravia ešte svoj revanš týmto spôsobom a z Hitlera nakoniec možno spravia Napoleona (rovnako neúspešného, a nepochopeného).

Ergo, neriešme Francúzsko, ale neriešme ani Slovensko samé (ani samé Maďarsko či Čechy), ale Strednú Európu ako takú. A Balkán (teda aj to Maďarsko :-)

(načo nový článok, veď toto je k téme tohto článku, nie? )

Vivo

Uvidíš, ako sa to vyvrbí.

Ja som nevidel v našich médiách vecnú diskusiu na túto tému. Iba propagandistické výkriky. Môžeš byť pionier! :-D

Norman

Nikdy som nechcel byť pionier.

No, zatiaľ to nevyzerá, že by sme tu napísali niečo nové. Čo je to vecná diskusia a načo to komu je? Keď už vymýšlať riešenie, tak nejaké skutočné. Nebudeme ponúkať predsa "vecnú diskusiu". To je ako ponúkať starý plesnivý chleba.

Vivo

Najprv uvediem argumenty proti EÚ a €. Budem kopírovať FN a volebný program LePenky. lebo sa jej pomerne hutne a racionálne podarilo zhromaždiť argumenty.

Politicky je EÚ a jej "orgány" (hlavné aj pohlavné) banda neschopných preplácaných Niktošov Asociálov. Stačí sa pozrieť akých posrancov sme zvolili na Slovensku. Aký majú v realite madát? Ak zoberiem do úvahy aj trávnik, tak sa voliči zvolených posrancov zmestia na jeden väčší štadión. http://volby.statistics.sk/ep/ep2014/EP-dv/Tabulka3_sk.html Ak zoberiem konkrétnych poslancov a ich preferenčné hlasy, tak dôjdem k otrasným údajom. http://volby.statistics.sk/ep/ep2014/EP-dv/Tabulka5_sk.html pozrite si údaje za SMER - Beňová 46 860, Zala 18 622, Maňka 17 704; SDKÚ - Kukan 20 912, Štefanec 19 439; SaS - Sulík 22 607!
Rozdrapenci, čo "reprezentujú" Slovensko. Zmestia sa na jedno poloprázdne námestie. Jeden väčší Niktoš ako druhý. Vysledok ich zasadania? Ako zasadanie na záchodovej doske ... Ako to vyzerá v praxi? Pokochajte sa https://t3.aimg.sk/magaziny/z7RNknowT1LxoKGCTqWLnw~Eur-psky-parlament.jp... a za každým poslancom si predstavte ďalších minimálne dvoch darmožráčov!

Môžete sa čudovať tomu, akú čvargu si zvolili do čela?
https://img.mediacentrum.sk/gallery/nwo/maxwidth/990/2842643.jpg

Politický stroskotanec, Niktoš bez vzdelania, Ožran finančný parazit.

Európska komisia sa predviedla v plnej kráse v migračnej kríze. Aký pán, taký krám. Reagovali neskoro a ich reakcia bol hlúpa a neakceptovateľná.

Pokochajte sa na tej bande Niktošov. Počuli ste za tie roky z ich úst niečo rozumné?
https://ec.europa.eu/commission/commissioners/2014-2019_sk

S ohľadom na migračnú krízu sústreďte sa na "kompetentných komisárov":
https://ec.europa.eu/commission/commissioners/2014-2019/avramopoulos_en
https://ec.europa.eu/commission/commissioners/2014-2019/mogherini_en

Vivo

Argumenty proti.

Európska Únia kladie na podnikateľov nákladné bremená - ekologické, sociálne, kvalitatívne.

Na druhú stranu umožňuje bezcolné dovozy z krajín, kde podnikatelia nemajú an pleciach podobnú záťaž.

Podľa Niktošov z EÚ tona jedu vypustená do vzduchu a vody nemá vplyv na globálnu ekologickú krízu.

Podľa Niktošov EK robotník mimo EÚ nemá právo na spravodlivú mzdu, bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci.

EK a EP nie sú schopné zabezpečiť ani spravodlivú dotačnú politiku v rámci EÚ! Poľnohospodár vo Francii má právo na iné dotácie, ako Poliak a Slovák.

Niktoši Asociáli nemajú ani hmlistú predstavu o ekologickej a sociálnej bezpečnosti krajín EÚ. O to viac drístajú o solidarite!

Aj ekonóm amatér musí vidieť debilitu Niktošov Asociálov, čo riadia EK a schvaľujú tieto lumpárne v EP.

Vivo

Kapitolou samou o sebe je idiotská predstava Niktošov Asociálov o multikulturálnej politike a kolektívnych právach rôznych menšín. Ja len čakám, kedy bude EÚ chrániť pedofilov a zoofilov.

Táto politika krachla na celej čiare a už sa to nedá zakryť. Nemá zmysel na tomto mieste sa nejak rozpisovať, tu už sa o tom popísalo dosť.

Vivo

Moja obľúbená téma. Už som na túto popísal dosť, zhrniem iba pointu:

PRIVATIZÁCIA ZISKOV - SOCALIZÁCIA STRÁT !

A to na medzinárodnej úrovni! Kto to nepochopil, nech si naštuduje čo je to "kvantitatívne uvoľňovanie", ako inflácia okráda bezbranných ľudí a kto na nej zarobí, ako funguje ECB.

Ako dávidlo v prípade obžrania sa odporúčam začať študovať stránku https://www.ecb.europa.eu/home/html/index.en.html

Už len posledné príspevky na prvej strane mi spôsobujú nevolnosť!

Vivo

EK a EP sú inštitúcie, ktorých politikou je trestať nevinných a to BEZ OHĽADU NA NÁRODNOSŤ!

Nečudujem sa, že po takejto sumarizácii má normálny človek chuť na demoláciu!

Ale je to riešenie? Aj v rámci V4?

Ako by mala prebiehať demontáž bez toho, aby nám prehnitá konštrukcia EÚ spadla na hlavu? To je otázka za milión!

Buheh

EÚ v dnešnej podobe je skrátka nástroj zotročenia a ako takú ju treba zavrhnúť.

Okamžité vystúpenie jednej maličkej krajiny by akurát tak spôsobilo v tej krajine pohromu. Ale keby tých krajín bolo viac, keby sa to podarilo nejako zladiť, tak to už by možno šlo.

Ale to je to, o čom som písal vyššie. Bavíme sa o tom, čo by malo byť, aby to bolo dobré, alebo sa bavíme o tom, čo je dnes tu a teraz politicky, ekonomicky, sociálne, finančne možné?

Tento slovenský parlament a táto vláda neurobia nič, čo by stálo za reč. Nie že by niektorí aj nechceli, ale reálpolitika je reálpolitika.

Norman

Je to dané geografiou, čiže geopoliticky: sme členmi strednej Európy, čiže sa vezieme v tej lodi, ako Berlín a toto okolie.
Kým bude Berlín negatívny, sme rozbití. Takže Berlín sa buď vzchopí, alebo sa ceľkom prepadne do (dočasného) prepadliska dejín.

Tvoje rozdelenie otázky na to, čo by bolo dobré a čo je možné, je správne. Moja odpoveď proste je, že to, čo je dobré, je aj možné.
To, že to nik nespraví, je už tretia rovina. My na to nemáme silu (zatiaľ) a oni - ktokoľvek zo súčasných ľudí pri politickej moci na Slovensku- to proste neurobia. Ale urobiť by to mohli, je to možné spraviť a dokonca aj v malom oslabenom a bezprízornom štáte ako Slovensko by to pomohlo.

Ja len chcem vyjadriť svoj mázor, namusíš s ním súhlasiť, ale keď si sa pýtal.

Buheh

len ja pod tým možným či nemožným rozumiem či reálne sú nejaké kádre k dispozícii, ktoré by to urobili, alebo nie. Ako hovoria američania, kadry rešajut vsjo.

Vivo

Popísal som starú zhnitú veľmi páchnucu strechu, ktorou sú EK a EP. Čo s ňou?

Problém je v tom, že je to iba strecha konštrukcie, v ktorej sme ubytovaní. Je demolácia detonáciou s prípadným folklórnym doplnkom zábavnej pyrotechniky riešením?

Je riešením malá EÚ a v nej V4-EÚ?

Zobuďme sa! To nám nestačilo spolužitie s nadutými hysterickými šovinistami Čechmi? Alebo veľkohubými agresívnymi Maďarmi? Túžime riešiť problémy katolíckeho fundamentalistu rusofóbneho trpaslíka?

Slovákov naši susedia radi označujú ako xenofóbov a nacionalistov. Nechcú vidieť vlastný brutálny šovinizmus. Briti počas brexitu sa predviedli v celej svojej arogantnej nádhere. Francúzi s ich šovinizmom a utáranosťou v nedávnej predvolebnej kampani. Merkelka s jej "My to dokážeme!" ktoré premenila na "Aj Vy to dokážete, keď to sama nedokážem!".

Sledujte tie šovinistické tóny, ktoré zazneli napríklad v HVNe Havrana. Tá nadutosť Nemcov, Angličanov, Rakúšanov a tie žalostné výsledky do jedného dvoch mesiacov po odvysielaní relácie. To je pre zmenu suterén budovy EÚ. Xenofóbia a nacionalizmus jestvuje iba v rámci nevďačnej V4 ... Treba nás poučiť! Poučili nás vlastným príkladom ... :-D

Havran nikdy nepripustí, že tie jeho relácie o multikulturalizme boli obrovské fiasko. Popisovaná idylka sa rozsypala v priebehu pár týždňov.

Strecha aj suterén EÚ stoja za h.vn. !

Čo základy a obytné podlažia? Nemyslím si, že tu je to také zlé. Nevypukla a nehrozí žiadna vojna medzi členskými štátmi EÚ. Keď si spomenieme na sériu vojen medzi Nemeckom, Franciou, Britániou, ... atď., tak musíme kvitovať MIER medzi týmito rivalmi ako pozitívnu hodnotu.

Máme možnosť cestovať bez víz, otravných kontrol na hraniciach, neživíme darmožráčov zmenárikov. Pozitívnou hodnotou je aj možnosť študovať a pracovať v zahraničí. Získať praktické skúsenosti, raz sa nám vrátia domov naši majstri (u lekárov to začína byť zjavné, napríklad mňa operoval lekár, čo má skúsenosti operatéra aj v zahraničí).

Podľa môjho názoru je riešením demontáž a prestavba strechy. Iba za tohto predpokladu sa budú dať riešiť problémy v suteréne. Ako na to?

Zastrešovať iba to, čo má zmysel zastrešiť pod spoločnou strechou.
Rešpektovať kuktúrne dedičstvo národov.
Neprojekovať vlastné chyby na slabších obetných baránkov.
Brániť EÚ pred inváziou importu tovarov a darmožráčov zo zahraničia.
Prestať privatizovať zisky a socializovať straty.

Prečo sa to nepodarilo? Lebo darmožráči na streche by prišli o plné korýtka. Lebo čvarge v suteréne už načisto jebe.

Je to paradox, ale suterén vo V4 je podstatne rozumnejší ako v moralizujúcich krajinách EÚ. Tieto krajiny by sa mali konečne pozrieť do zrkadla, politici z V4 by im mali v tom pomôcť.

Zavrite svoje šovinistické papule a pozrite sa na vlastnú špinu doma! Kto im to vykričí? Ešte aj ten papuľnatý Orbán im to iba naznačuje!

LePenka to vykričala na plnú hubu? Nie, lebo si netrúfla šovinistom Francúzom nastaviť zrkadlo! Na jej príklade je zjavné, že nemôžete očakávať od politkov národnú sebareflaxiu. Ešte aj Tí šmejdi Taliani s ich imogračným bordelom doma moralizujú!

Európu obchádza strašidlo národného egoizmu a brutálneho šovinizmu veľlých národov. Zahalené do plášťa vznešených drístov a moralizovania.

Riešenie? Uvedomiť si túto realitu! Pri každej príležitosti strhnúť plášť okiadzačom a farizejom model Havran a konfrontovať ich z realitou. Dokázal to niekto v našich médiách?

Proti nacionalizmu nech je akokoľvek maskovaný, postaviť vlastný nacionalizmus. Demaskovať, presadzovať inteligentne vlastné záujmy pomocou racionálnych argumentov.

Robí to niekto z našich politikov?

Migračná kríza a diskusia v EP je ukážkou našich posrancov. Sulík keď ide do tuhého, zalezie pod stôl a nehlasuje. Odovzdá písomné stanovisko a nie je schopný v pár vetách formulovať racionálne výhrady. Alebo sa jednoducho nezúčastní! Ostatná čvarga nestojí ani za reč!

Na úrovni EK občas rebeluje Fico a toľko obsieraný Kaliňák, ktorý už začína liezť metrosexuálom EÚ na nervy. Fico sa snaží koordinovať v tejto problematike stanoviská V4, výsledky sú minimálne.

Napriek tomu vidím šancu. Nové SNP v Banskej Bystrici. Víťazstvo Kotlebu napriek primitívnej negatívnej kampani by bolo pre našich politikov a mediálnych "expertov" veľké zaucho. Fico je príliš veľký oportunista a hráč, aby sa nechytil príležitosti.

Norman

Dobre popisuješ výhody jednoty. Ale dnes je jasné, že taký celok by bol možný len tu, náš stred V4 (z nevyhnutnosti aj Polsko) a Nemecko, Rakúsko. Chcelo by to určitý kultúrne politický stred a zas to len tak nejako vychádza, ako to bolo - možno ta Viedeň by bola dobrá ako určité neutrálne obojaké centrum (germánsko slovanské, holt, maďari si svojím umelým rozhodnutím v 19. storočí nadefinovať sa do turkicko-altajskej civilizácie moc npomohli, ani sebe, ani celému regiónu - teraz je rozbitý na padrť a nik ho nedokáže zlepiť - ku škodoradosti Turecka.

Vivo

sa nedifinovali, oni sú mentálne v tomto priestore naozaj zabudnutý výhonok turkicko-altajskej civilizácie! :-D Stačí si prečítať, ako sa chovali počas nadvlády Osmanov v Uhorsku. :-D

Norman

Tí ľudia nie, výhonok je len ten memetický komplex.

Je úplne jedno, ako sa chovali počas nadvlády Osmanov, respektíve to je len ten nešťastný výber, ktorý tu už začal pôsobiť.

balu

vidím, že slovač zostane len slovačom. Spolupráca s vami? VY, velevážení, čo sa už v XIX storočí zadefinovali ste ako slováci čo položili na stôl? Osmanskú nadvládu ste ani nemali a keď nejaký iný nátlak prišiel ste čušali a čakali na šancu ako z toho niečo vykuť. S kým ste boli toho ste zradili. Točte ďalej svoje slovansko übermenchácke reči, čavte.

Norman

Povie Modrý:
"Naši kamaráti Zelení v minulosti omylom spravili rozhodnutie, ktoré nás doteraz všetkých bolí".

Nato príde Zelený:
"Vždy som si myslel, že vy Modrí ste len zradcovia:"

Zaujímavé.

Buheh

si chcel v poslednej vete napísať "..vy Modrí ste zradcovia", nie?

Na ľudskej histórii, poznaní a vlastne človečenstve všeobecne je najsmutnejšie to, že potom, keď sa už povznesie do nejakej výšky a zdá sa, že bude lepšie, tak vzápätí znovu a znovu padne do prachu. Myslel som si, že so starým kamarátom Balúom máme už dávno ujasnené, že všetci ako tu sme v tejto podunajskej nížine, sme vlastne takmer jedna krv a naše záujmy sú viacmenej spoločné. A že, až na pár hlupákov z jednej i druhej strany, to nie sme ani my, ani oni, kto to tu chce rozoštvávať, ale niekto úplne iný a z úplne zištných dôvodov. A vidím, že už sme sa zas dopracovali k rétorike že Maďari to a tamto, a Poliaci sú takí a onakí.

Norman

Takže kamarátmi sme len dovtedy, kým sa nespomenie ich meno? To už sme tak na tom, ako so židmi?
Poliaci sú a majú určité vlastnosti. Či už tu je alebo nie je nejaký Poliak prítomný.
To isté Američania, Rusi aj Maďari.
Nik nemá právo na to byť nedotknutelný, ani Maďari.
Ja som sa tu napríklad Balua zastal, keď sem prišiel ten historik a začali sa hneď okopávať ohladne starých (mytických) králov jednej i druhej strane. Ja dosť kašlem na tieto ich či naše mrtvoly a tak mi pripadala ich hádka úplne zbytočná - ale vtedy v tom Balu tiež nebol ceľkom nevinne, ale keďže králi sú nepodstatní a nejasní, radšej mávnime rukou. Ale Maďarsko je nepochybný fakt, leží hen za Dunajom, takže mi nehovor, že si o ňom nemôžem povedať, čo si naozaj myslím, zvlášť keď to nebolo nič obviňujúce či moralizujúce. Tak ako som si vždy povedal o Rusku, o židoch, o Američanoch.

Mňa len prekvapuje, že dotyčný sa urazí ... no dobre ... ale hlavne to, že vzápetí neprotestuje proti danému textu - to by som ešte pochopil - ale hneď označí celý národ Slovákov za zradcov a podobne. Mh, toľko k jeho predošlej úprimnosti.

Púpavová

spolupráca s nami? Áno,prídeme k tomu názoru,že je to najlepšie riešenie.
Nebude v tom slabosť a už vôbec nie menej vlastenectva,ale bude v tom naopak naša sila.Ja som zo starej ludáckej rodiny,celý socík sme mali Tisovu fotku,raz v kuchyni,potom na povale,potom v obývačke,a stále to "v škole nehovor,lebo otca zavrú",:),no vidíš,a tu som a medzi nemnohými som pochopila,že v našich vzťahoch m u s í jednoducho musí prísť k zmene,k skutočnému nadhľadu,inak to pôjde proti nám.
Alebo budeme naďalej užitoční idioti ? To bolo práve predvedené vo Vašej včerajšj debate.
Ako ilustráciu sem dám info o zaujímavom človeku,Gejzovi Vámošovi,vtipné jeho curiculum,všimnite si
http://www.litcentrum.sk/recenzie/odlomena-haluz-gejza-vamos-odvazne-umenie

Ps.Balú,nič nekončí,začína to.Dobré ráno,stará mama :))Neviem,čo sa to deje,ale ja sa v Pešti cítim ako doma,čo žial nemôžem povedať o Bratislave.To robí asi naozaj to uhorské infopole.

Vivo

Toto spojenectvo môže byť iba dočasné! Volksgeist, tá zmes génov a memov, výchovy a histórie, spôsobí, že naši spojenci v okamžiku, keď prestanú mať pocit ohrozenia (bez ohľadu na realitu), nabehnú na svoje staré chodníčky.

Začnú tárať o svojiich výnimočných génoch http://www.focus.pl/czlowiek/czy-istnieje-cos-takiego-jak-gen-polaka-10923 , Česi o svojich "Zlatých ručičkách", Maďari o "Felvidéku".

Balú predviedol, ako v okamžiku, keď ukážeme prstom na ich primitívny šovinizmus, okamžite začnú arogantne a naduto zhadzovať Slovákov.

Poučenie z histórie je, že si musíme hájiť vlastné národné záujmy. V samostatnom štáte a nie v akomkoľvek súštátí, kde partnermi budú trápni Slovákov podceňujúci šovinisti!

Norman

Ako vieme, v totmto prípade (stredná európa) sú geny mimo hru, nie sú problém, pretože sú takmer totožné. Čiže problém sú mémy.

V podstate sa dá zadefinovať pravidlo, že vždy je zle, keď mémy nesúhlasia s génami.

A presne podľa prírody, podľa našej dlhodobej zásady tu platí, že gény sú podstatnejšie, ako mémy, že gény len tak nezmeníš ale naopak, treba mémy prispôsobiť génovej realite. To neznamená, že máme my opravovať cudzie mémy - ale žiaľ pre nich ich tento problem dobehne tak či tak a nesmieme sa čudovať, keď s ním budú zápasiť. 

Ja by som o šovinizme nehovoril, nik na nikoho neukazoval, ukázané bolo len na to, že pozostatkom Tureckého (moslimského) bačovania na Balkáne je aj rozbitie tohto regiónu - a konieckoncov následná I sv. vojna (o Balkán) a následná 2. sv vojna (vyrovnanie sa s deformitou po (neskončenej) prvej). To sú geopolitické zákonitosti - a len by som ešte podotkol, že naozaj treba rozlišovať reálnu národnú identitu a rôzne nereálne  ničím nepodložene mytologizovanie. Keď sa národ pustí do toho druhého, je to vždy zle. Je to ako alkohol.


V prípade Polska to je trocha iný problém, je to otázka geopolitickej reality - tam za Karpatami vládnu už trocha iné pomery, záujmy a história. Nik nepovedal, že nemáme s Poliakmi byť priatelia - môžeme, ale nesmieme sa čudovať, keď im doslovne nebudeme "rozumieť". Podobne, ako dnešným Ukrajincom a podobne.

 

Norman

Čo sa týka Polska, je to jednoznačnem a je to už dnes realita, ktorá sa jasne prejavuje:
Polsko je iný samostatný svet. Aj keby sa správalo rozumne, dlhodobo, aj tak je to pre nás cudzí svet.

A fakt to nemyslím nejako odsudzujúco - ale oni majú svoje problémy, ktoré sú nám cudzie a neviem prečo by sme za ne mali my platiť.
My sme jednoznačne tu ten Dunaj - Bavori, Rakúšania, Slováci, Maďari a Ceši. A Bulhari a Jugoši.

Samozrejme, nik neberie právo Francúzom ten svoj buzerantský experiment dokončiť a nechať sa znásilniť niečím, čo si ani meno islám nezaslúži. Ale to je už zas iná, stará téma.

Buheh

...už som sa zľakol, že sme do Poľska predali Dzurindu. Tak ako onehdá Mikloša na Ukrajinu. Lebo hoci politika v týchto krajinách je desivá, niečo také by si tí chudáci predsa len nezaslúžili.

Vivo

Prečo by voľby do samosprávy na Slovensku nemohli byť oným povestným mávnutím krídiel motýľa? :-D

Predstavte si situáciu, keby napriek veľkým peniazom ktoré investoval Bohviekto, tej brutálnej kampani, oplakávaniu holokaustu, blúzneniu o klérofašizme na Slovensku, vyhral znovu Kotleba!

A čo ak vyhrá kandidát ĽS NS aj v Prešove?

A čo ak ostane v poli porazených "systémový kandidát" aj v Bratislave? Po výčinoch župana Freša, ktorý premenil svoj úrad na hospice pre politické mŕtvoly, by som sa ani nečudoval!

To by bolo poriadne zaucho pre politikov, politológov, sociológov, medialnych expertov - poltických marketérov!

Napriznali by to, obvinili by národ, ale pustili by blatko do gatí. Najviac sa kradne na samospráve, ak by stratili krmelce, bolo by to pre nich katastrofálne fiasko.

Fico je pragmatik, citlivý na zmenu vetra. Je to hráč, ktrorý by tieto problémy preniesol aj na pôdu EÚ ...

Poďme voliť novú samosprávu! Zdvihnime svoje lenivé rite pri počítačoch a napľujme do tváre tejto nemožnej čvarge! A uvidíme čo sa bude diať! :-D

Vivian

Vivo, porozpravam ti ( aj ostatnym ) taky celkom realny banalny pribeh, ( bez diakritiky ), ktory sa stal v jednom z velkych slov. miest.
( pardon za vela slov )

Ludia byvaju v peknych starych bytovych domoch, vybudovanych za stareho rezimu, na kopceku mesta, plnom zelene. Developeri, pochopitelne, v okoli zastavaju novovybudovanymi bytovkami aleze uplne vsetky dostupne pozemky okolo nich, ako sa len este da. Pomocou uplatkov, politickych a oligarchickych vyhrazok a financnych a mocenskych uplatkov jednotlivym zainteresovanym mestskym- uplatnym ( vsetkym ) poslancom, ktori vlastnia tu " imaginarnu gulatu " akoze peciatku.

Co je ale sranda, medzi bytovkami ostane jeden kusok pomerne velkej zelenej pody - pozemku, na ktorom vramci naletovych drevin, defacto vznikne taky maly prijemny mikrolesik.

Magor developer s oligarchickym pozadim, (nie je podmienkou ), sa skrabka po hlave a rozmysla, sakra, ako by sa k tomu lukrativnemu pozemku dostal ? Limituje ho totiz problem : pozemok spolovice patri mestskej casti a spolovice pozemkovemu fondu.

Zrazu kdesi ktosi, zacne sa akasi kampan, ze treba na mieste pozemku mikrolesika vybudovat park, lebo len tak sa klepne po paprci developerovi. Cudne je, ze prave poslanci mestskej casti su ale straaaaasne za to, aby park vznikol.

Medzi ludmi v starych bytovych domoch sa zacnu pomocou letakov v schrankach cielene rozsirovat famy a navrhy o moznych developerskych planoch, aby sa v ludoch rozsiril patricny a odovodneny strach z moznej stavby pred ich oknami, ktore ohrozia vyhlad, parkovanie a celkovu este aku taku komfortnost domacich obyvatelov tejto stvrte, a teda aj susedov spominaneho pozemku. A ze teda zachranit by ich mohol len park, ktory ked vznikne na spominanom pozemku, vytvoreny mestskou castou, uz developer nemoze v buducnosti premenit park na stavbu a podnikatelsky zamer.

Lud, a teda obyvatelia bytoviek, s radostou a stastim celi bez seba, ziadaju starostu a mestsku cast o vybudovanie parku na uzemi povodneho mikrolesika, vzniknuteho z naletovych drevin a teda pozemku, na ktory si developer zuby brusi. A teda potencionalneho pozemku, kde by mohol vzniknut pripadny dalsi developersky domcek.

Zaver : keby to ostalo tak ako je, obyvatelia by sa nikdy nemuseli bat, ze im pred oknami vyrastie daka opacha bytovka, uz aj tak v dost zahustenom stavebnom uzemi. Lebo pozemkovy fond nikdy nevyda pozemok developerovi na stavbu bytoveho domu, ale iba vramci bohumilych cielov pre dobro obcana ( stoji podla zakona, ze ano, park je bohumily cin ) Len tak jedina cesta podla zakona jest.

Ako zjednodusit tento obchod medzi mestskou castou a developerom ?Nabalachat ludi pomocou strachu, a vnutit im predstavu, ze oni vlastne chcu park a preto ziadaju pozemkovy fond o vydanie pozemku do vlastnictava pre mestsku cast, ktora nasledne tento udajny park, slubujuc v neustale pribudajucich letakoch v schrankach, vybuduje.

Pozemkovy fond vyda pozemok vramci rozhodnutia vybudovat park mestskou castou pre blaho obcanov, do vlastnictva mestskej casti. Mestska cast - podplateni starosta a poslanci, si madlia ruky, konecne je cely pozemok v majetku mestskej casti.

Vybuduju park, ktory o niekolko rokov nechaju schatrat pomocou roznych osvedcenych praktik a technik, a podplatenych luzerov.

O par rokov mestska cast preda pozemok / novovybudovany park , ako celok developerovi, pretoze v zamerne zdevastovanom parku si narkomani pichaju drogy, prespavaju v nom bezdomovci, v buducnosti polihuju pripadni " rozni ini nestastnici ", ktori zamerne narobia bordel a spinu, ktoru akoby zazrakom nikto neupratuje. Eko podnik a podobne " bohumile " zahradkarske ustanovizne, prestavaju fungovat na tomto teritoriu. V parku vybudovanom za eurofondy, a zastitenie sa povinnostou vybudovat detske ibrisko, coby povinnost pre dalsieho developera o par sto metrov vzdialenejsom zastavanom uzemi.... atd...atd. Vysledok : v nedavno novovybudovanom parku za tisice euroeur sa prestava kosit trava, vyvazaju sa odpady stavebne a ine, akoby zazrakom vzdy v noci, a vsetko a nic ne / funguje a teda - h.vno a vygrcky z pokazenych zaludkov najatych magorov na tuto pracu, su uplne vsade a defacto nikde, plus aka taka zostavajuca flora.

Obyvatelia okolitych domov popri novo vybudovanom " parku " , ( kedysi zdravy a vesely mikrolesik ) sa s prekvapenim v jedno slnecne rano zobudia a pred domom im ktosi kdesi stavia zeriav.

Takto sa dnes, Vivo, vyraba obcianska sila, povedomie a takymito technikami sa mentalne oblbuju ludia.

Otazka : Ktory pravnik, alebo advokat, ktory bankar, sa kedy v zivote zastal blaha a zaujmu, prepytujem prachsprosteho, obycajneho obcana za cokolvek, vysvetlil mu pravnu prapodstatu celeho, toho ktoreho, problemu, statopravneho usporiadania, problemov medzinarodneho prava, politickych mechanizmov, politickej ekonomie a ekonomie a jej dopadov ako takych ?????

Lebo pokym ty, ako obcan tvoris ten ktory stat, mozes sa dozadovat ci uz zrusenia EU, alebo potrestania suseda, ktoreho koza ti obziera tvoju kapustu, vzdy len pravnou formou a cez legislativu. Zial, alebo chvalabohu ?

Mozes urobit aj revoluciu , alebo vyvolat obciansku vojnu. To vsetko mozes urobit. Ale si si isty, ze dosiahnes pre protivnika sach aj mat ? Zaroven ?

Vivo

za vlády KDH na čele s šťarostom Ďurkovským a Veľkonemožným županom Frešom sa to dialo ako na bežnom páse! PKO je iba čerešnička na torte!

Vivian

Áno, deje sa to aj teraz a ešte sa bude dlho diať. Ale nie len KDH má tieto manipulácie natrénované a rôznych aktivistov objednaných a zaplatených pod slovíčkom " nezávislý " , alebo iba presunutých do iných chlievov. Politické štetky hľadaju stále nové a nové spôsoby vyvolania konfliktu, rekonfliktu, asanácie problému a jeho ďalšie nastolenie, vždy tak, aby sa vyplundrovanie krajiny a zdrojov, dokonale podarilo.

Sama sa divím, že občas aj mňa prekvapia. I keď chcelo by to asi samostatnú úvahu nad predpokladom, čo bude, ak skutočne zvíťazí Kotlebova strana aj v iných krajoch a v budúcnosti v samotných parlamentných volbach. Mne sa tak vidí, že sučasné vládne strany chcú, aby to tak dopadlo. Napriek všetkým akože naoko zásahom, akože proti extrémizmu.

Totiž to, čo bude s Úniou po roku 2020, sa už predpokladam vie. Kam sa posunie ekonomická kriza, problémy s utečencami, tieź už asi mnohí zainteresovaní vedia. Myslím že vládna moc na Slovensku má vskutku veľký strach z budúcnosti. Keďže už nebude čo ukradnúť, viesť krajinu akou je Slovensko, bude skutočne jedna veľka služba krajine a jej občanom. Žiadny let motýlika to nebude. Ale ťažká nelukratívna drina. Bude musieť dojsť k mnohým zmenám. A to sa mnohým už nebude chcieť postupovať. Zrejme len zanieteným vlastencom a " šialencom " s rovnou chrbticou a nezlomným charakterom. Su však takí ?

Buheh

Naozaj chcete vedieť ako to bude? Stačí sa spýtať, ja Vám to presne poviem.

Tzv. elita, čiže rodiny a skupiny, ktoré majú mocenské know-how a dlhodobo sa pohybujú "tam hore", v blízkosti vrchola, teda novodobá šľachta, títo ľudia veľmi dobre vedia, že dôvera ľudu je vec veľmi krátkodobá – ľudia po krátkom čase zistia, že noví páni im tie sľubované pečené holuby do úst posielať nebudú, a uveria zase novým figúrkam. Preto treba byť pripravený a včas mať tie figúrky pod palcom. Je to jeden z najzákladnejších princípov spomínaného "know-how", základná zručnosť umožňujúca im ostať "tam hore". V reálnej politike si môže človek byť istý jednou vecou: za plachtou už je pripravená nová sada figúrok, ktorá bude vytiahnutá, keď príde správna chvíľa.

V dnešnom pohnutom čase, keď sa veci hýbu, ale ešte neexplodovali, je treba ľuďom ponúknuť figúrky, ktoré vyzerajú dostatočne revolučne. Dnes sú na rade kotlebovci.

Spomeňte si ako to bolo s mečiarovcami. Okolo tých pár mediálne známych a často aj naivných postavičiek, ktoré vytvárali imidž, sa zhŕklo mračno supov, ktoré v praxi realizovali výkon moci, čiže korupčné eldorádo rokov 90-tych. Rovnaké to bolo s dzurindovcami a teraz o Ficovi a tej bande potkanov okolo neho ani nehovoriac.

To je reálny obraz toho, ako tento model spoločnosti, tzv. zastupiteľská parlamentná demokracia na dnešný spôsob, funguje. A nemôže inak.

Takže si povedzme otvorene ako to bude vyzerať, keď si moc presadne na novú kobylu s názvom ĽSNS. Kotleba bude pekne rečniť a za jeho chrbtom tí istí potkani, ktorých pradedovia boli ľudáci, dedovia komunisti, otcovia dzurindisti a mečiarovci a bratia ficovci a sulíkovci, budú realizovať demokraciu v praxi. Čiže kradnúť, ako tomu hovorí prostoreký blázon, ktorý už nebude chodiť do parlamentu, lebo sú tam na neho zlí. A ktorý sám tiež kradne, presne tak ako ostatní.

And the show must go on.

Sloven

Moja veštecká guľa ukazuje niečo úplne iné, tak teraz neviem, že či je pokazená alebo čo...

ĽSNS má výhru jasnú prinajmenšom na úrovni BB.

Ale keď už chcete deprivovať voličov, tak určite neskúšajte ten vtip o ruskom agentovi Kotlebovi..

Buheh

či tam bude on alebo niekto iný, tí istí potkani budú sa opäť ťahať k moci, tak ako vždy predtým. Treba chápať, že systém, kým sa nezmení, bude fungovať vždy rovnako. Ale to neznamená rezignáciu – človek by mal vždy využiť každú príležitosť urobiť to, čo by mohlo aspoň trochu pomôcť dobrej veci. Teda ísť voliť proti tomuto korupčnému systému. Čiže toho, kto ho bude čo najviac rozbíjať. Druhá vec je, či bude na výber niekto, kto by mu mohol aspoň trochu ponaprávať pierka, a či vôbec to je za daných okolností možné. Ale skúšať treba v každom prípade. Nikoho nezabije ísť raz za čas sa prejsť a vhodiť papierik do urny.

Vivian

ved krajinu musia viest odbornici v jednotlivych rezortoch. A nie politici.

Uvazte pani. Hovorit o kradnuti je podruzne. Je to iba vysledok myslienky, vole, planu, je to nasledok, nie pricina. Cely cas to hovorim a pisem, a vy to predsa viete tiez, ze strategia moci sa tvori dlhodobo, pouzivaju sa na nu rozne lakadla, ktore lakaju obe strany, ci uz zlodeja a rovnako tak okradnuteho.

Viacmenej kazda kriza v spolocenskych vztahoch a ekonomii skoncila vojnou. Vzdy sa vsak, bohuzial, Slovensko ocitlo v dakej mnozine krajin s urcitou ideologiou a spolocenskym zriadenim, ktore ho v niecom determinovali. Cize stoji otazka, ci by sme my, taka mala krajinka, s tym co mame, mohli byt prosperujucou krajinou v sucasnom svete ?

Ak by sa mal zmenit system, tak to by bol taky sok, netusim, kolko mudrych ekonomov, pravnikov, ucitelov, chemikov a dalsich odbornikov zije v nasej krajine. Bud by sa do nej museli vratit, alebo by prisli opat cudzi, aby nas opat naucili to, co sme zabudli, alebo nikdy nevedeli. Aj tak v prvom rade realne musi prist daka sila penazi a moci, ktora toto vsetko pripravi a zaplati. A kde tie peniaze vziat ? Neviem. Opat si pozicat. A tak stale dokola....

My tu mozme filozofovat donekonecna, ako vravi nebohy Freud, vsetci sa raz stretneme pri jednom pocitaci :)

Sloven

Áno mohli a môžeme..

Nejaké "peniaze" sú ten najmenší problém.. Požičať? Od koho, čo? Načo? NATO?

Sila je všetko a všade stačí ju správne uchopiť a premeniť..

Peniaze sú len bezcenné čísla, nemajú žiadnu moc, moc má systém...

Systém sa nezmení, systém treba zmeniť alebo si vytvoriť vlastný od základov...
Zmeniť ho chce a môže Kotleba..

Žiadnych cudzincov nám k tomu netreba..

Ako si podľa teba môže požičať človek krv od nejakého mimozemského votrelca..?
A načo by mu aj bola cudzia krv v jeho tele, ak nieje upír ani samovrah?

Peniaze sú len spoločenský konštrukt, len niečo myslené, virtuálne.
Peniaze sú len kódy, mená, len smerníky na niečo iné v danom programe napr. na nejakú skutočnú hodnotu ako je (človek, zlato, cesnak) alebo len zase na iné číslo (ID009XXXRoboCop, pozemok, Slovensko)

Myšlienka: V Matrixe je zapísané, že ID007FEROMrkvička vlastní pozemok ten a taký.
A Jožko nemá žiadne ID, teda buď nejestvuje alebo je votrelec.

Skutočnosť:
Jožko a aj jeho predkovia sa narodili na tom pozemku a celé veky ho majú ohraničený dreveným plotom od okolia..

Teda čo je príčina a čo je následok, myšlienka či skutočnosť?

Pretože následok bude napr. ten, že program v Matrixe zavelí a jeho telo to vykoná:
Teda nejaký konkrétny program povie šéfovi komanda aby Jožka zatkli atď.,
teda myšlienka nezmení žiadnu skutočnosť, to len ľudia (to policajne komando..)

Teda keď to potom Kotleba hackne, či legálne prepíše, tak potom pokojne to isté komando znovu dostane povel a zabásne zas Ferka a Jožkovi vráti jeho pozemok..

No lenže prečo potom to komando vždy poslúchne hoci jedná neľudsky?
Asi preto, že verí, že si môže to číselko, ktoré dostane za tú prácu vymeniť za skutočnú vec, či prácu a aj naozaj môže - v Matrixe/Mafii/Štáte môže..

Lenže čo je sranda: Systém si to číslo práve vymyslel, vygeneroval z ničoho, proste len vycucal z prsta..
Teda hovno, sľub, dôveru, klamstvo, náboženstvo kúzelník premenil na niečo skutočné: prácu, majetok ...

Ale pod tým pozemkom môže pokojne bývať aj nejaký votrelec, a už oveľa dlhšie ako všetci starousadlíci, môže to byť pokojne aj človek skoro presne rovnaký ako Jožko, no keďže nikdy neprijal kresťanstvo ani iné občianstvo, tak nemá žiaden dôvod veriť na nejaké popísané papieriky, dokonca ani niektoré staré fyzikálne zákony naňho neplatia, lebo proste o nich nikdy nepočul.. :)

No a zrazu kurva čo nevidí, nejaký starý čurák mu prevŕtal strop a jemu sa dpč dnu do domu začali valiť hromady ľudských sračiek..
Vyjde na povrch, zrovná pozemok so zemou a vykolíkuje si kosťami a ľudskými črevami sťaby šnúrou svoje územie..

Policajti a vôbec celá armáda Matrixu po ňom začnú páliť, no márne keďže nemá fejsbuk ani TV, žiadne výstrely sa ho nijak nedotknú..
Nemajú šancu pretože vidí dokonca ešte aj neviditeľné americké stíhačky a zloží ich k zemi prakom, pretože nepoužíva euroamerické radary a ani satelitnú navigáciu..

Alešoka to už je vlastne iný príbeh.. :D PČ, a nie až tak zapadnutý prachom..

Buheh

po prehýrenej piatkovej noci domov, zásadne už nič nepíšem. Kedysi som to skúsil, ale potom za triezva som sa veľmi hanbil.

Sloven

V prírode ju zvieratá riešia výberom..

Áno vyberá sa, vypichuje sa práve ten najslabší prvok z celku, stádá, húfu, ..

Áno mohli a môžeme - je jasná a stručná odpoveď,
ak to nevieš, či nechceš pochopiť, tak to už je tvoj problém...

Kto chce hľadá spôsob, kto nie hľadá dôvod, že prečo sa to nedá...
Tak ako ty = len smiešne výhovorky, neponižuješ len druhých Slovákov, ale v prvom rade seba samého..

Norman

pozri, Sloven, netreba to znova začínať. Žiadne urážlivé slová voči domácim gamegenerators.
My sme mu to už všetci asi povedali, vieš, takže nemá zmysel znova. Buhehe je kámoš, tu ho máme ako určitý advocatus diaboli, čiže ako hlas umiernenosti a opatrnosti.

Sloven

Všetko beriete príliš vážne, však je nemám nič proti buhehe-mu ani balu-ovi aj keď je to Maďar..? :)

Ja som len taký betatester matrixu len jednoduchý program - hľadám anomálie, teda keď nenájdem žiadnu anomáliu, tak zistím, že je to anomália, že v matrixe niesu anomálie, čo je paradox keďže ak nenájdem anomáliu, tak ju vlastne nájdem..

Má to podľa teba nejaký zmysel?
Čo znamená domáci gamegenerators? To je nejaké zvieratko? Či urážka? Či nejaká metafora, ktorú stroj nedokáže pochopiť?

Aký je primárny cieľ tohto webu? Je to tvoj osobný blog, či vyhranená spoločnosť, sú tu nejaké záväzné pravidlá?

Ľudí tu veľa nieje, má to nejaký zmysel... ?

Buheh

mňa niekedy bolela aj dva dni. To prejde. :D

Veď to ja nie v zlom. Aj ja som bol kedysi mladý.

Mohli a môžeme... áno. Keby sme sa teraz zdvihli, zobrali vidly... do hodiny by bolo po všetkom.

Tak prečo nie? Nejsou lidi? Aha... tak potom nemôžeme.

Norman

keď ty všetko skúšaš vidlami, to je jasne, že sa ti nič nedarí ...
:-)

Norman

Má to podľa teba nejaký zmysel?

Myslíš toto všetko naokolo?  Hm, ťažko povedať, ale ja som  si to nevymyslel.

Ak myslíš na portál:

Aký je primárny cieľ tohto webu? Je to tvoj osobný blog, či vyhranená spoločnosť, sú tu nejaké záväzné pravidlá?

Ciele nie sú stanovené. Možno to, že objektívna spoločenská realita má nejaké deficity, chýbajú jej nejaké mémy. Takéto mémy jej poskytneme, ako soľ v tej rozprávke, taký katalyzátor - a uvidíme, čo to bude robiť.
Sloven

5 ľudí aj s topánkami nemôže šíriť vzorové mémy nanajvýš tak naopak ich znechutiť v očiach verejnosti..

Malý portál pre malú skupinu rozumnejších jedincov si môže efektívne vymieňať vedomosti, pravdu, know-how, budovať štruktúry, ale nikdy nie masívne ovplyvňovať väčšinu, naopak sociálne siete, TV atď. môžu priamo programovať nové vzorce ľudského správania masovo a podvedome: rôzne rasistofóbie, teroristofóbie, anarchofóbie, ale už nie šíriť hodnotné podrobné veci..

Teda ešte, raz mémy sa nijak odtiaľto nedostanú k cieľovej skupine a ak hej tak v negatívnom tvare..

Teda správny smer je napr. ponúkať proste len neprikrášlenú pravdu a nie sa snažiť meniť názory druhých.

Ale myšlienka je dobrá, len namiesto holýúdskych sračiek, sa treba viac zamerať na skutočnosť, samozrejme vrámci svojich možností..

..to je len môj názor..

Norman

"mémy sa nijak odtiaľto nedostanú k cieľovej skupine"

Kto je, podľa teba, cieľová skupina?
:-)

Nepísal tu niekto dnes čosi v tom zmysle, že slaboch nachádza tisícku dôvodov, prečo veci nebudú fungovať?:-)

Tvoj názor ti nik neberie, ale zamerievať sa len na nejaké opakovanie tupých faktov je cieľ príliš skromný, príliš neambiciózny. Veľmi slabá provokácia z tvojej strany, veľmi slabá ...

Sloven

To už je lepšie aspoň nejaký správny postreh, cieľová skupina je zrejme väčšina, to vyplýva z toho, že píšeš o nejakých mémoch a nie o pravde..

Napr. mémy čo som sem "hodil" ja ste vy takmer vždy použili/prevzali, takže to beriem ako kompliment z vašej strany.. ak ste to robili vedome, ak nie tak potom nie a "body" si pripočítavam ja (EGO)..

No spomínal si tú analýzu mojej "osobnosti" ja vás síce analyzovať na oplátku za to nebudem, no ale daj keď si taký čávo..
Aj keď vlastne je to naozaj dosť ambiciózne na/pre teba?
Či až príliš a mimo tvoj nadhľad?

Norman

nebolo by to ceľkom mimo náš rámec, pretože základ problémov spoločnosti je v psychologickej deformite jej členov. Ale už sme tu viackrát také veci mali, takže už to nie je zaujímavé, nič nové by sme sa z teba nedozvedeli. Je nedela, skús odpočívať a zhlboka dýchať. A nehanbi sa.
https://plus.sme.sk/diskusie/3154331/2/Nobelova-cena-za-ktoru-by-sa-mali...
:-)

Ema

Lebo Lenard "neznášal" Einsteina.
Lenard veľmi dobre vedel, čo je Einstein za komplexnú sviňu, vo vede aj súkromí. Nevedomí sa to dozvedia, keď sa okiadzanie toho podvodníka skončí - keď chorý einsteinovský mýtus konečne padne.

Inak, titulok od smetiarskeho dementa znie, ako keby nobelovku udeľovali Slováci :)

Vivian

si zabudol na jeden malý zádrhelík, ten všade a vždy prítomný kamienok piesku v stroji. A tým je v prenesenom význame - ľudská povaha, charakter, ego, zvyky, zručnosti, rýchlosť vnímania a prenesenie duševnej podstaty do racionálnej. To sú tie " mémy " . Ak s ohľadom na nich začneš plánovať dáku optimálnu spoločnosť, dostávaš sa pomaly ale iste k teórii eugeniky, t.j. akéhosi cieleného výberu ľudskej podstaty, možno použiteľnej v tebou skonštruovanom pláne.

Ale to je už iná diskusia, a za predpokladu, že ak by sme mali vychádzať z toho, čo na Slovensku máme, je tvoj plán dosť mimo realitu.

A teda pýtam sa, čo by si akože chcel s tým urobiť ? Koľkých ľudí by si chcel vyzabíjať ? Koľkých ľudí zatvoriť do dákehoho geta ? Komu dať moc a rozhodovanie čo je a čo už nie je správne ? A to je len začiatok problému. Lebo ak nie zabíjať a zatvárať, potom musíš vytvoriť spoločenstvo - štát, s určitými zákonmi a zákonnou mocou. Nejako prinútiť ľudí, aby tie zákony dodrziavali. Ľuďí, ktorí tie zákony vytvoria, musíš zaplatiť, prax trebárs ukáže, že nejaké omyly budú a sú, treba zákony opäť prepracovať atď.

Musíš vytvoriť nejaký cieľ, ktorým sú a budú stále ešte peniaze, za ktoré si môžeš kúpiť rôzne hodnoty, potrebné k životu. Pretože väčšina ľudí stále rozmýšľa skrze nich, a kvôli nim, sú tou hnacou silou, žiaľ. Ibaže by si mal v pláne zrušiť peniaze, ale to je už opäť iná debata.

Tak skús napísať niečo reálne, pevné, podstatné v realite a v tomto čase, aby sme sa mohli od toho odraziť. Píšeš trochu filozofický a málo reálne :)

Ema

Je tam síce veľa rečí a málo fotiek, ale ako príprava na tvoj výlet do Iránu celkom ujde

http://www.faz.net/aktuell/stil/drinnen-draussen/wohnkultur-in-iran-blic...

Vivian

článok, a krásne fotky. Dik Emi.

Mi to čosi pripomenulo. Ako sa píše aj v tomto https://www.aktuality.sk/clanok/479059/zivot-v-irane-sa-meni-brany-sa-ot...

..... My Irán, vám svetu, dáme suroviny a vy nám na oplátku dáte to, čo my nemáme a to, čo nevieme.

..... U nás by to v budúcnosti mohlo fungovať tiež podobne, my Slovensko, vám svetu, dáme vodu a vy nám na oplátku dáte to, čo my nemáme a to, čo sme už zabudli.

Sloven

Mňa vôbec nezaujíma filozofia, aj keď to tak môže, či má vyzerať na prvý pohľad..

Ja nvm uŠ, čo som ja Redšilt?
Najprv si z brucha vycucáš nejaký tajný spiklenecky pekelný plán na ovládnutie sveta a potom povieš, že je to vlastne môj plán a že je úplne na hovno.. tak kto je tu potom mimo realitu?

Musím vytvoriť nejaký cieľ?
A ešte si aj prikážeš, že to musia byť peniaze.. ..ROFL..

S Normanom sme tu spomínali psychoanalýzu, nechcem ťa urážať len v dobrom dúfam, že tento tvoj výlev je falošný ako tie moje, (tie slizké) a nezrkadlí sa v ňom plne "hĺbka" tvojho bytia, či duševné schopnosti, mravné zásady, "charakter" a priority...

Rada zadarmo: Najprv si rozmysli čo vlastne chceš! Chceš radu, či mi radiť?
Chceš pomoc? Či chceš aby som ťa poslúchal na slovo ako pes..?
A ešte jedna otázka zaslúžiš si niečo z toho vôbec? Nemusíš mi odpovedať, úplne stačí, keď sa pozrieš do zrkadla a v mysli si pravdivo odpovieš, len tak sama sebe.. Ak dokážeš toto neklamať sama sebe, tak možno dokážeš aj niečo viac a pochopíš, že aj tá najlepšia rada od najlepšieho človeka, je stále nič v porovnaní s..

O mne toľko, že ja mám svoj cieľ presne vybraný, nevytvoril som ho ale našiel..

Žiadne hodnotné veci, rady, vedomosti, ... niesu zadarmo, ak hej tak si ich potom nikto neváži..
Taká je už skutočnosť..

---

Ináč to ovládnutie sveta sa mi celkom pozdáva, ale zas nieje to nič nové pod Slnkom od vás..
len každodenná otravná a v podstatne úplne nudná skutočnosť, ale zo dňa na deň sa to môže všetko pokojne zmeniť no a každý deň sa to už aj naozaj mení.. zrnko po zrnku, kamienok po kamienku..

Ale čisto prakticky sa bude jednať len o znovu objavenie kolesa mojimi menovcami :-D
vlastne len o rozpamätúvanie sa.. nič prevratné len také obnovenie starého poriadku, stačí len zotrieť nasadaní prach, teda tie siahy usadenej zeminy na pevnom no stále živom pružnom podklade.. a poliať kvety samozrejme..

Teda žiadne velkolepé ovládnutie sveta a podobné holoúdske pičoviny, ale len také jarné upratovanie, hneď po jarnej únave..

To je podľa mňa jednoduchý a jasný plán na túto jar.. netreba si hneď dávať velké ciele, čí plány, ale v prvom rade si treba vykonať najprv svoje základné domáce povinnosti a až potom fantazírovať o ďalekej budúcnosti a filozofických otázkach typu majú peniaze hodnotu a podobných večnoživých chrústovinách.. ja viem povinností je veľa a ľudia sú leniví no nieje to nič také ťažké, či zložité a už vôbec to nieje za trest.. Takto pomáhať v domácnosti..

Mohla by si to občas skúsiť namiesto tohto filozofania, aj dnes boľ pekný deň a ty sa o 12:12 zaoberáš plánmi na "ovládnutie sveta" nie niekde v prírode, ale sama pri počítači..
Je to smutné..
ale taká je žiaľ skutočnosť..

Vivian

si fakt vela konzumoval.

Nerozumieme si. Ale to vobec nevadi.

Ja tebe ani svetu nic nenanucujem. To si v hlbokom omyle, ak si to usudil z mojho komentara. Ale mne nevadi, ze sa mylis. páaa.

Norman

Takých prípadov tu už bolo a nedalo sa s nimi moc pohnúť. Ale niečo sa azda naučia.

...

Mýliť sa je ľudské, z ovečiek ľudí nespravíš, možno tak za milión rokov šľachtením, ale máš vari toľko času?

Je jednoduché nastaviť ruku a povedať oo veľký Šalamún poveď nás daj nám riešenie, vymysli to za nás ovce, že čo budeme žrať......

Seriem ti ja aj na tvoje problémy..

Štát tu máš, zákony tu máš, peniaze, diaľnice, kanalizáciu, celú rímsku kultúru tu máš brajen, všetko tu je, tak čo ešte vlastne chceš odo mňa?

Aby som premenil ovce na ľudí, rozkázal Zemi a vetru a dal im naspäť Tatru, Matru a Fatru?

Samozrejme všetko sa to dá, aj chodiť stále len takto po vode sa dá, ale nič nieje zadarmo a ani pre každého..

Keby som chcel zmenu, tak sa zmením..
Keď chceš hlboko zabiť klin, tak musíš aj poriadne udrieť kladivom.. :)
Ta niečo už azda povolí, klin, kladivo, či doska, či nejaký tvoj skvelý úd napríklad ruka.

Žiť, či živoriť bača.. to je otázka, ale nie tá naša.

Sorry, ale ten alkohol je sviňa.. ale občas aj liek a na vine je pravda, či ako sa to vraví v našej kultúre..

Vivo

V roku 1980 som si myslel, že ten komunistický smrad bude u nás páchnuť ešte minimálne 100 rokov. A čo sa nestalo, nahradil ho iný ... :-D

Týmto lumpom sa podarilo diskreditovať už aj pojmy, klasický príklad sú pojmy demokracia, občianska a otvorená spoločnosť. Majú ich plnú hubu a zároveň robia všetko preto, aby sme upadli do pasivity a beznádeje. A tak dokonca aj v tých krátkych okamžikoch, keď im môžeme minimálne napľuť do tváre, nechopíme sa tejto predposlednej možnosti a necháme ich vyvádzať tie ich svinstvá do nekonečna.

Ukážkový príklad budú teraz župné voľby. Župan vidlák Kotleba je objektívne príklad úplného úpadku demokracie na úrovni samosprávy. Výraz bezmocnosti a zlosti ľudí, z ktorého by si mohli zobrať naši politológovia, sociológovia a politici poučenie.

Nežijem v BB, ale mám tam vzdialenú rodinu. Chodia mi z tých končín občas "perly", ako vyvádza ako župan. Vidlák ostane vidlákom, svoju minulosť nepreskočí a svoje okolie nevymení.

Zobrali si naše kreatúry z tejto hanby Slovenska poučenie? 0,00prd!

"Profesorka" z milosti Sorošovej tára ako nepríčetná. SaS kandiduje "politológa" mimovládkové Niktoša Associála Klusa, čo šéfoval akurát liahni podobných darmožráčov ako on na UMB.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Martin_Klus
A tento Niktoš darmožráč si trúfa kandidovať na župana! A vytrubovať do sveta palmenné výzvy! :
https://domov.sme.sk/c/20531096/klus-chce-v-zupnych-volbach-porazit-kotl...
Voľby župana sa zmenili naozaj na kabaret!
https://nasabystrica.sme.sk/c/20533756/klus-lunter-a-micev-slubili-memor...

SMER po skúsenosti s Maňkom strčil hlavu do piesku

Krása, do politiky sa derie ďalší kandidát s maslom/cicerovou pomazánkou na hlave:
https://aktualne.atlas.sk/slovensko/regiony/kotlebov-super-lunter-predst...
Prečo?
http://www.pluska.sk/regiony/stredne-slovensko/kauza-cicerova-natierka-j...

Som zvedavý, ako dopadnú župné voľby v Banskej Bystrici ...

To bude cirkus, ak napriek negatívnej kampani a vlastným vidláckym manierom zvíťazí Kotleba! :-D

Mávanie krídiel motýľa! :-D

Stojí to za to? Minimálne za pokus to stojí! Napľuť im do tváre!

Vivo

http://tv.hnonline.sk/politika/962601-poliacik-v-hntelevizii-o-sanciach-...

Cesta od emocionálnej deprivácie a frustrácie k sociálnej deviácii je rôzna, ale najpravdepodobnejšie príčiny sú ťažké detstvo (vzťahy medzi rodičmi, problémy v škole, atypická sexuálna orientácia). Deprivant sa naučí pretvarovať, intrigovať a nebrať ohľady na morálne normy spoločnosti.
Príklady : Caligula, Ivan Hrozný, Hitler, Stalin, Goebbels ...

Každá spoločnosť, ktorá rezignovala na elementárne hodnoty (napr. desatoro v jeho rôznych formách), otvára dvere pre sociopatov – Hadov v saku. Sú rakovinou spoločnosti a to sú ľudia, ktorí sú zodpovední za rast extrémizmu na Slovensku. Vidlák Kotleba je syndróm, idealizácia/démonizácia pomerov počas vojnového Slovenského štátu jeden z marketingových prostriedkov.

Blázni dokážu byť veľmi charizmatickí, dokážu inšpirovať frustrované obyvateľstvo. Extrémizmus má korene vo frustrácii obyvateľstva a za túto frustráciu sú zodpovední veľmi konkrétni a identifikovateľní páchatelia.

Je možné bojovať proti extrémistom vyplakávaním nad holokaustom, trápnymi divadelným predstaveniami s oslím mostíkom veľkosti Golden gate, propagandistickými besedami na školách vedenými anticharizmatikmi model Traubner a Gál, s druholigovými hercami a pochybnými mediálnymi „autoritami“?

Poliačik je ukážkový príklad chudáka, ktorý už žije vo vlastnom svete. Pre tento typ „politika“ je charakteristické, že volebnú porážku chápe iba ako príležitosť na zamyslenie sa, pochopiteľne nie nad sebou. Sebareflexia a odchod z politiky – Bože chráň!

Dokument
http://www.strana-sas.sk/file/3291/Vizia%20SaS%20pre%20Slovensko%20do%20...
je ideologický paškvil asociálov, čo zamrzli vo svojom myslení v XIX. storočí.
https://blisty.cz/art/86828.html
„Theresa Mayová: My konzervativci nevěříme v neomezený volný trh“

Nájdite mi relevantnú politickú stranu, s reálnou šancou vládnuť v Európe, ktorá by bola ochotná podpísať sa pod drísty frustrovaného zbabelca, čo utiekol pred štátnicami v Nemecku a vyštudoval VŠE v električke!

Bašta liberalizmu hlási
http://www.economist.com/news/britain/21722213-three-main-parties-are-pr...
„In Britain, the state is back“ .

Frustrovaní „podnikatelia“, čo dokázali okradnúť aj smetiarov a boli odstavení inými „podnikateľmi“,si ale myslia opak. Vďaka žalostnej úrovni výuky na dnes už EU nájdu dosť nevzdelaných hlupákov, čo dokážu adorovať tieto bludy. Aj tu si korene extrémizmu na Slovensku!

nové