Sulíkove "ultimátum"

Poznanie, že nevyrovnaný psychopat naozaj nie je schopný riadiť vládu, dospelo od širšej verejnosti nahor cez politické vrstvy až k vodcom koaličných strán - Remišovej a Sulíkovi.

Zopakujme fakty: dnes vystúpil Sulík so SaSkou a  pevne stanovil, že Igor Matovič nemôže zostať na čele vlády a musí odstúpiť - požiadavka SaS. Za to ponúkajú prípadné odstúpenie Sulíka (tým odsúhlasili Remišovej požiadavku, aby odstúpil aj Sulík aj Matovič). Ak Matovič neodstúpi, odídu z vlády (nie z koalície, z vlády!?). Termín: 9 dní, do stredy 24 - teda zas abnormálne dlhý.

Je vidno, že Matovič je očividne neakceptovateľný pre sily spozadia. Sulík nezačal znova vyskakovať (len) kvôli nejakej Matovičovej tlačovke, ale zrejme sú v hre iné tlaky globalistov. 

Matovič odstúpi iba ak bude mať bielu penu na hube. Čo ale možno už aj má. A predstava, že by robil premiéra Heger, o iných nehovoriac, nie je to, čo by teraz fungovalo.

Druhá možnosť, Matovičova koalícia bez SaS, je naopak veľmi dobre možná. Všetko vlastne závisí od Remišovej, či sa k Sulíkovi pridá. Ale možno to nedokážu, stále tvrdia, že nebudú v parlamente hlasovať za nedôveru vlády - tým všetky svoje hrozby definujú ako bezcenné blufovanie. 

Ergo - podľa formálnych figúriek má Matovič pevnú pozíciu. Ak ale vezmeme  do úvahy psychológiu pacienta a silu hrozieb globalistov zo zahraničia - je jeho pozícia beznádejná. 

Ona je tak či tak beznádejná, skôr či neskôr. Skôr či neskôr ho uvidíme nielen plačkať, ale aj zavýjať od bolesti. 

Teraz je podstatné to, dokedy bude Slovensko na vrchole Covid krízy v bezvládi a bez ministra zdravotníctva. 

Roland Edvardsen

Teraz bude najzaujímavejšia tá reakcia psychopata na to. Urobí to ako Fico, alebo riskne menšinovú vládu?

Fico sa vraj tiež veľmi nechcel porúčať z premiérskej stoličky. Ono rozdiel bude v tom, že na Fica, v tom čase tlačili nielen tie divoké protesty, ale tlak na neho bol aj v Smere. Si dobre pamätám, ako Blaha vtedy vypisoval, že je vylúčené, aby Fico odstúpil z premiérskej stoličky. A nakoniec sa to stalo, lebo Blaha nebol prítomný na rokovaní s podpredsedami. Už som počul aj to, že priamo Pellegrini a časť ďalších vplyvnejších členov prišli za Ficom a dotlačili ho k tomu.

A toto asi bude absentovať v totalitárnej sekte a firme Oľano. Ak nepocíti Matovič tlak u svojich, tak asi sa premiérskej stoličky nevzdá. Ono by to bolo nielen ponižujúce, ale hlavne by takýmto gestom dal za plnú pravdu Sulíkovi (a ten ho dnes inak spucoval na tlačovke) a zvyšku neprajníkov.

Na druhej strane, minimálne z krátkodobého hľadiska by to mohlo pomôcť - predĺžiť životnosť vlády. Ale Matovič, ten nech už sa rozhodne akokoľvek, tak už skončil. Politický osud Fica ho už neminie - a to asi prinajlepšom pre neho.

Norman

Magor sa asi nemá ako rozhodnúť.
Môžeme si predstaviť, že sa váľa teraz na zemi a žuje koberec, poslinený a pochcaný. Tak nejako je to aspoň virtuálne.

Je naozaj poučné, ako rýchlo to môže ísť dole vodou. Určite neveril ešte pred dvoma týždňami, že je to také zlé. To sa stane každému, čo podcení zahraničný vplyv na Slovensku. Na to doplatil svojho času aj Fico. Všetkým týmto naivistom chýba v ich politickom uvažovaní jeden základný koncept, a to ten, ktorý tu označujeme okrem iného slovom "anglosionizmus". Tam je naozaj klúč k politike v súčasnom svete, a v tomto regióne absolútne.

Matovič sa teda nemá ako rozhodnúť. On je z kola von, buď bude vláda bez neho, alebo budú voľby. Dnes síce Remiška aj Sulík vyhlasujú, že nebudú v parlamente vyjadrovať nedôveru vláde - ale to sa zmení, keď k tomu naozaj dôjde. Alebo azda nechajú Magoroviča vládnuť menšinovo? Podporovať ho bez toho, aby mali ministerstvá? Heh, k tomu nedôjde, Matovič je proste na odstrel.

A treba pripomenúť, že napriek tomu, že ho odfaklili globalisti, aj tak to treba privítať a tešiť sa z toho. Za prvé si to magor naozaj zaslúži, a zaslúži si ešte ovela horsie veci. A za druhé nie je nič zlé na tom, keď globalisti plnia ciele, ktoré sú aj naše. Zkopnutím Matoviča a Oľano sa podupe jeden projekt gloabalistov (ešte svojho času Lipšic, Krajniak, a podobní). Ak sa bude dať, Matoviča treba exemplárne dodrbať ako niečo, čo je hlboko pod úroveň. Aby vznikol varovný precedens aj pre ostatných podobných hochštaplerov.

Náhodný okoloidúci

To, čo prebieha, je síce dôležité, ale oveľa dôležitejšie je to, čo bude potom. Politicky nesvojprávny sektár Heger odkojený na emerickom cecku, ktorý chce ľudí ošklbať zavedením emerického spôsobu zdaňovania majetku, je možno ešte horšia možnosť ako Matelko. Aj keď vo veci koroňe by sa MOŽNO správal o niečo pragmatickejšie.

Norman

Okrem toho to, že by dal do vlády surogát, je nemožné. Aj keby to Magorič mentálne zvládol a premohol sa do takého činu, situácia by zostala taká ako teraz, so všetkými svojimi negatívami pre zvyšné strany. A pre tých, čo sú za nimi.
Naď je nervák ktorý nevie jednať ani s vojakmi, nieto s ľuďmi. Je to navyše, ako by som to, zrejme dosť tupec.
Heger je roztrasné astenické trdlo, toho by tá funkcia zabila.
Mikulec?
Nik iný v Olajne nemá ani trocha politickej praxe.

Ergo preto sa takej verzie neobávam. Je tu malá, mrňavá možnosť, že by to tak polepili - ale to by bol potom ešte väčší rehot, alebo nasratosť ľudí.

Dôležité bude, kto pôjde do volieb a ako dopadne. Nechá sa Slovenský národ zasa raz obabrať?

Ale teraz je najdôležitejšie je si užiť, ako ide Magorič dole, ako sa šmýka po prkne do pekla. Možno sa mu síce podarí ešte nejak zastaviť, ale už sa vezie, práve teraz sú tie dni. Netreba si to pokaziť obávaním sa, čo bude zajtra. TOTO treba vybaviť, to je špina na ceste.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=3560703467389256&set=gm.40695076264...

nové