Sviatok sv. Bezvíza

Z Chochlolandie sa dá oddnes vycestovať na 90 dní do shengenského priestoru bez víz, len na biometrický pas. Jeden z mála dôvodov na radosť - ak nie jediný - v tejto krvou nasiaknutej hnijúcej krajine využil jej prezident Porošenko na bujarú oslavu v Užgorode. Hlavným bodom programu bolo recitovanie básne, neprávom pripisovanej Lermontovovi, s názvom Zbohom, špinavé Rusko. Nenašiel sa v dave nikto so zdravým rozumom, kto by vrchnému Chochlovi pripomenul, že to nie Rusko, ale Európska únia bránila Ukrajincom v bezvízovom cestovaní po Európe. Mohla Ukrajincom zrušiť víza hoci aj pred 20 rokmi, nie naveľa-naveľa až teraz a za cenu, ktorú Ukrajinci ešte veľakrát oplačú. Poniektorí triezvejší Chochli začali pochybovať o ústretovosti a nehynúcom chochlopriateľstve Európskej únie už dnes, počas sviatku sv. Bezvíza. Dozvevedli sa totiž, že Európska únia im na oslavy poslala jediného reprezentanta. Kisku.

Rose

Svata Ema zase trafila chochlov po hlavickach :o)
Aspon sa s tebou clovek zasmeje nachvilku. lebo inac je nejednemu z toho doplacu a niektori aj pustia do gati. My tu na vychode najlepsie vieme, ze to nie su ziadni chochli ale spinavi zabijaci. Dokonca aj v Amerike tak hovoria ti, co utekali hlava nehlava Ukrajiny. mafia, vypalnici, zabijaci. Ze vraj sa tam nedalo zit....
A my si to donesieme do bytu. Paneboze, preco, preco nas tak trestas...

Ema

Divoké boli 90-te roky. Tých víza nezastavili.
Teraz idú normálni ľudia. Veď pozri
https://vz.ru/news/2017/6/12/874230.html
A pozri lepšie. To je čo dopiče za oceľový labyrint, kadiaľ ženú tých ľudí? Ako na bitúnku. To sme kde? V špinavom apartheidnom Izraeli? Odporné, ponižujúce.

Rose

Ema, to čo je, kam ti ludia idu? Na polske kielbasy? Ten svet sa zosalel docista.
Máš pravdu, vyzeraju tak ...poctivo, zrobeni,unaveni ľudia.
Dôstojnosť človeka sa stratila.
Je mi to ľúto. Neviem nad kým plakať skôr. Nad nimi či nad sebou.
Hospodi pomiluj ...
Gospodi pomiluj...

Norman

Tlačia sa pred ďalší úrad, kde budú zdĺhavo kontrolovaní, tlačia sa do rady, aby museli čo najmenej čakať (a zrejme už aj predtým čakali).

Púpavová

Toto sa hovorí,že sú.Ale niečo tam nesedí.Môže technika Rozdeľuj a panuj priniesť až takéto zhnité ovocie,alebo to je inak : Ukrajinci nie sú Rusi.

http://www.abcnewsgo.net/video/yNXP4l5quIxs toto je z archívu IV,témou je história Chazarskej ríše a dôsledky jej zániku . Dobré pre pochopenie,kto je žid a kto je chazar.

Jozef Novak

Vďaka Ema za trefný článok. Vystihla si to presne. Sám som po presune železnej opony zo západných hraníc niekdajšieho Československa na naše hranice s Chochlandiou pýtal, že ktorím demokratom horlivo ospevujúcich Európu bez hraníc, to bolo zapotreby? Či azda celá Chochlandia sa nerozprestiera na černozemi Európskeho kontinentu? Keby len tá, ale aj pomerne rozsiahla časť Ruska! Skvele si poukázala na vytrvale podsúvaný Goebelsovský výrok: vraj Rusi im v tom bránili. Rose, je to šok od teba čítať, že sa to v Chochlandii len tak hemží kriminálníkmi. A ešte väčší to bude šok pre môjho bratranca a jemu podobných, ktorí kedysi po celý čas existencie Sovietskeho nepoznali nič a nikoho len "rusko a opilých rusov". Teraz zrazu precitli a niekdajších "opilých agresívnych rusov" v Chochlandii si začali vážiť a pochvaľovať ako pracovitých abstinujúcich mierumilovných mužíkov, utláčaných postáročia čudujsasvete hadajte kým? Nikým iným než Rusmi.

Vivo

dozadu, aby sa dalo pochopiť, ako vznikla Ukrajina.

Generalizovanie je ideologická barlička. Hranice medzi Ruskom a Ukrajinou nevznikli prirodzene, ale "po sovietsky". Preto sú tam s nimi podobné problémy, ako s kolonialistickými hranicami na Strednom východe.

Náš Pán Veľkonemožný sa zase predviedol ako univerzálne použiteľný ... !

Jozef Novak

Je to tak Vivo, Norman nato jasne presne poukázal, že štátne hranice boli a sú vytyčované tak pekne po demokraticky - o nás bez nás. Nemôžem sa ubrániť konšpirácii, že to má byť súčasťou nejakého zámeru špinavých politických hier. Náš pán veľkomožný, naša Kiska, už má zrejme vo veci jasno a vie komu najbližšie bude zasielať pozývací dopis až sa ocitne jeho ego v nebezpečenstve, jeho politický systém, jeho sloboda a svetlé zajtrajšky. Dopis už nebude musieť ísť do Moskvy, tak ďaleko za jeho súdruhmi, stačí keď ho pošle do Kyjeva Porošenkovi. Ten už má tam svojich ľudí ako Kličko, Brežnev... s 20-ročnými skúsenosťami vojenskej ochrany svojich spojencov v ohrození.

afík

Turecko - Ukrajina - Polsko
Slovensko
Maďarsko

afík

Ukrajina odhalila plán prepašovať teroristov z ISIS do západnej Európy
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Ukrajina-odhalila-plan-prep...
ISIL využívá Ukrajinu jako odrazový můstek na Kavkaz a k průniku do Evropy
V Kuvajtu byl odhalen mezinárodní pašerácký řetězec s vazbami na Ukrajinu. Skupina vedená libanonským občanem Usámou Khajatem Ukrajinu využila jako tranzitní bod pro převoz zbraní pro Islámský stát.
Více zde: http://www.quintus-sertorius.net/news/v-kuvajtu-byl-odhalen-mezinarodni-...

afík

http://www.nwoo.org/2015/05/05/isil-vyuziva-ukrajinu-jako-odrazovy-muste...
Asylum in Kiev for Islamic State Terrorists? “ISIS is Our Ally in the Struggle Against Russia”. Ukrainian Nationalist Leader
http://www.globalresearch.ca/asylum-in-kiev-for-islamic-state-terrorists...

Náhodný okoloidúci

Pred nejakými 600 rokmi nikto ani len netušil, že niekde na východoeurópskych stepiach na okraji Ruského impéria vznikne nejaká Ukrajina. Ukrajina - územie na okraji. Ale vznikla a za posledných 400 rokov sa riadne nafúkla na úkor všetkých susedov. Damen und Heren, mapky kuken:

http://www.bolshoyvopros.ru/questions/863464-granicy-ukrainy-ot-srednih-...

Ema

https://vz.ru/news/2017/6/13/874365.html
Z pozície sily. Hm. Zjavne jej chýbajú Rusi v Berlíne.

Norman

Otvorenie hraníc možno len uvitať.
Konečne tí nešťastní ukrejinskí ľudia pochopia, v akej fiči sa ocitli.

Jozef Novak

Správna reč Norman. Vieš to vždy povedať pár slovami viac, než rôzne historické mapky a silácke reči kto komu je odkedy čo začo dlžen. Hoci aj tie sú veľmi zaújmavé. Najlepšie si poukázal na fakt, že keď sa nenásytný moloch EuroSojúza nažere tohto nestráviteľného sústa, roztrhne ho a vyvrhne všetky svoje vnútornosti, tak ako sa to už stalo Sovietskemu Sojúzu. Alebo inak: " Kto chce kam , pomôžme mu ta!".

nové