Svrab je v pohode

 Šestnásťročný Gambijčan Musa stojí v utečeneckom tábore na Sicílii v rade na cestoviny. Pred chvíľou ho v Európskej únii vyklopila loď Kuriérov bez hraníc (Médecins sans frontiéres, preprofilovaní na zásobovanie EÚ ekonomickými migrantami). Musa hľadí na vandel cestovín a si v duchu hovorí, že tento trip medzi bohaté biele huby sa začína nejako nahovno. Vtom zbadá tučného belocha. - Isto novinár, iných sem nepúšťajú, pomyslí si. Naširoko sa usmeje a ukazuje mu, že ho prepustí pred seba. Tých za ním sa, samozrejme, nepýta. Redaktorík a vynálezca cenzorského systému Piano Tomáš Bella je dojatý. Nikdy sa k nemu nikto takto pekne nesprával. Potom si prisadne k Musovi a ten spustí svoj príbeh. Sirota. Žiadna škola. Pasenie kráv. Zlý strýko. Nič mu nedal. Len si to predstavte, že v šestnástich nemáte svoju kravu. Bella vybieha pred utečenecký tábor a usedavo plače.

K Musovi prichádza Gambijčan Buba.

- Čo si povedal tomu bielemu kokotovi, že tak smoklí?

Musa sa rozrehoce a v skratke zhrnie historku. Buba sa rehoce tiež.

- A nepýtal sa ťa, odkiaľ si vzal prachy na cestu?

Musa sa rehoce ešte viac.

- Nie.

- Počuj, Musa. Ak sú všetci bieli takíto, máme vyhrané.

Keď sa Bella vysmrká, ide späť do lágra. To ho už čaká Buba so svojou historkou. Ťažké pestovanie rajčín. Zlí susedia. Berú pôdu. Otec starý, Buba malý, susedia ukradnúť, oni nemôcť brániť svoju zem. Buba ísť do Európy, zarobiť, kúpiť pôdu. Nevedno, prečo Buba nejsť zarobiť do Senegalu alebo Rwandy, kde sa to bez problémov dá. A Bella sa ho nepýta, či sa v Afrike nestavia, keď sa musí drbať na stavbu až kamsi... do Nemecka alebo Británie.

V nekonečnej Bellovej reportáži sa tiež dozvedáme od lekárky bez hraníc, že svrab je v pohode, stačí si umyť ruky a nagebriť akýmsi gélom. A tiež sa dozvedáme, že neprijať do Európy Musu, Bubu a ich klony z Libérie, Mali, Ghany, Konga, z ktorých má každý svoj síce detinský, ale pre vemená ako Bella postačujúci slzavý príbeh... znamená spáchať holokaust. A to už je niečo.

Na záver nám autor správy o svojom zlom psychickom stave oznámi, že sa z neho stal extrémista a mieni na nás bliakať, ak nebudeme chcieť Musu, Bubu a stotisíce, možno milióny síce negramotných, ale veľmi ambicióznych Musov a Bubov prijímať s otvorenou náručou.

Od trtka, ktorý verejne obhajoval pedofíliu, ani nič iné nečakáme.

A dúfame, že sa pokúsi dostať do Európy všetky gambijské siroty vyrastajúce u zlých strýkov, nevlastniace v šestnástich rokoch ani len tú jednu kravu. Aby neboli v porovnaní s Musom diskriminované.

 

Pé es: Kto pozná Afričanov a Afriku, musel sa pri Bellovej reportáži rehotať ako ten šestnásťročný Musa. Len na rozdiel od Musu je to smiech cez slzy.

 

Tu je onen skvost v pôvodnom znení. Žiaľ, najšťavnatejší kúsok o holokauste a zrode Bellu - extrémistu je odhryznutý - vďaka Bellovmu geniálnemu vynálezu. No a diskusia... presne tak. Nepovolená.

 

 
mnkr

...jeste vetsi blbec nez doufali...

Sinuhe

že beneluxoví buzeranti na toto celé priklepli eurofondy v nepredstaviteľnom rozsahu. Celé to migrovanie riadi sicílska Cosa nostra a kalábrijská Ndranghetta. Z každých 10 euro končí 9 u mafošov (ok, niečo sa musí uliať späť úradníkom do Bruselu, ale aj tak je to pre mafiu vývar lepší - a bezpečnejší - ako z drogového obchodu). Tu treba hľadať korene nerozumnej a samovraždnej imigračnej politiky EÚ: prospechárstvo kriminálnikov spojených so skorumpovanou úradníckou vládou v Bruseli. Mafoši a beneluxoví buzeranti už nahrabali toľko, že si pokupovali ostrovy v južnom Pacifiku a je im jedno, ako to tu skončí. Že sa takýto vývin páči aj mnohým rojkom? Nuž tí precitnú, keď im ich manželky a dcéry začnú znásilňovať bandy gambatých.
Preto sa peniaze neposielajú na adresné projekty v konkrétnych afrických krajinách, lebo potom by sa nedali uliať mafošom a kolaborujúcim beneluxovým buzerantom sediaim na nami odvedených peniazoch.
Čím skôr preč z EÚ. Každý za svoje. Aj pri rozdeľovaní Československa sme boli z toho mnohí nesvoji, ale život ukázal, že to bolo pre Čechov aj Slovákov lepšie riešenie.

mnkr

vcera bolo neskoro. Stale si myslim, ze EU ako spolocny priestor kooperujucich zvrchovanych narodnych statov je dobra myslienka, bohuzial dnesna EU je nieco uplne ine, absurdita

Ema

...že IOM - Medzinárodná organizácia pre migráciu utlmí svoje aktivity na Slovensku takmer na nulu. Takú istú, aká bola na jej účte. Desiatky ľudí dostali výpovede, mali tam zostať len udržiavací jeden-dvaja.

Odrazu prišla polovička mája a na účet IOM Slovakia sa navalili také veľké peniaze, že až. Výpovede boli zrušené a IOM sa okrem iného masovo sústreďuje na "vzdelávanie pracovníkov verejnej správy v interkultúrnej komunikácii".

 

Cosa Nostra a Ndranghetta berú peniaze za to, že ekonomických migrantov Musov a Bubov tam Kuriéri bez hraníc (ktorým na vláčenie Libérijcov, Gambijcov, Malijcov... z teritoriálnych vôd Líbye do Európskej únie nabehli bohvieodkiaľ účelovo viazané veľké sumy) vyklopia z lodí do táborov platených buzerantskými beneluxami z našich daní, a potom ich expresne posúvajú hore na sever.

mnkr

sto delat?

Ľubov

vybrať sa na nákupy,do poľovníckych potrieb napr.Vieš si predstaviť,ako dať dole Brusel? Má vlastnú armádu,nato je všade .Rovnica vyzerá takmer neriešitelne,predsa si však myslím,že ak by sme získali nejaký čas,povedzme dve generácie ešte vydržať,t.j, 50 rokov,musí sa to otočiť.

Často nad tým rozmýšľam,čo robiť.Nič lepšie,ako fyzicky a psychicky vychovávať silných jedincov z tých pár detí,čo ešte máme, ma nenapadá. Škola je mimo,ostáva to naozaj na rodine,na rodičoch,starých rodičoch,tetách a strýkoch.

mnkr

...nemame. A uz vobec nie 2 generacie. Uz teraz je neskoro, obavam sa.

Náhodný okoloidúci

Ako si tak občas vravím - legálne riešenia sú neúčinné. Účinné riešenia sú nelegálne. Získať moc a legalizovať účinné riešenia. Problémom je získať moc. Tí, čo sú pri kormidle, použijú všetky dostupné prostriedky na to, aby si moc udržali a posilnili. A keď píšem všetky, myslím naozaj všetky. Koľko schopných ľudí zahynulo pri podivných autonehodách...?

A na protestoch sa zúčastní dostatočné množstvo ľudí až vtedy, keď ich k tomu vyzvú TV Hnoj a TV Narkóza.

mnkr

sto delat?

Ema

Tam možno aj na Srebrenicu dôjde. Keď už teda západ roky vrieska na Srbov pre genocídu.

Ľubov

Preč z EÚ ,aj s EÚ.

Náhodný okoloidúci

Je možné, aby sme na takom malom Slovensku mali až také množstvo sebanenávidiacich Slovákov snažiacich sa spáchať genocídu vlastného národa? Alebo iné vysvetlenie - ten trtko nie je etnický Slovák.

Norman

Vy si z toho robíte srandu, ale práve som to dočítal - ten človek Bella je psychopat. Vyjadril sa, že sa stal radikálom - čo v preklade znamená, že ak by mal moc, dal by vás aj zabiť. Je to jasné z každého odstavca, kde neustále píše o tom, ako fňukal a ako mu od emocii nadúvalo bachor.
Ten psychoš si ale dovolil napísať:
"Odteraz budem radikálom, lebo myslím, že európsku civilizáciu treba uchrániť za každú cenu"
A čo je podľa neho európska civilizácia?
"... ak neubránime našu schopnosť empatie a ochotu pozrieť sa ľuďom vytupujúcim z lodí do očí. tak nič iné z našej civilizácie už nemá žiadnu cenu"
Nič iné nemá cenu?!!
To môže napísať len sionistami vypláchnutý mozog, ktorý nepozná žiadne hodnoty. Bellova jediná "cena" je fňukať pri násilných černošských primitívoch? Chce povedaž, že jedinou cenou Európy je slúžiť černochom?

Dobre, berieme na vedomie, že radikál Bella znevažuje hodnoty Európy a že vyzýva na radikalizáciu, teda na násilie. A čo hovorá zákon o radikáloch a výzvach na násilie, to vieme.
Raz sa toho tlstého magora spýtame pekne zblízka na jeho radikalizmus, ako si to presne predstavuje.
Pretože my naozaj uchránime európsku civilizáciu za každú cenu. Aj za cenu zničenia takých zločincov, ako je on.

mnkr

Bellu by bola vhodna len uplna ignoracia, ako ked ignorujes blabot dedinskeho idiota, bohuzial takychto magorov su plne noviny, vid napr ta tetuska sefredaktorka zo SME. V mediach si ich strazia a chovaju - je to teda systemova chyba, umoznujuca presadzovanie zaujmov nezlucitelnych so zaujmami slovenskych obcanov pomocou vlastnictva medii.

Norman

ide o systém, ktorý týmto kecom dal cielene polovicu toho ich plátku. To je hlásna trúba systémovej ideológie - veľmi nepodarená a neschopná, ale je to ďalší pokus o presadenie systémových doktrín. Ako píšeš - v piatok Sme, v pondelok N. Sú pod jedným dirigentom, nielen ideologicky, aj časovo zľadení. (mávajú aj spoločné školenia?)

Je to to isté ako aj za komunistickej totality. Na presadzovanie mali tiež len hlupákov ako Bilak (a jemu podobní) hore, a Leško (a jemu podobní) dole - ale za nimi bola hospodárska a vojenská despocia. Presne, ako dnes.
Zameriavať sa teraz na ich chápadielka by bola zásadná chyba, to máš pravdu. Treba zaťať do čierneho, do bachora hydry.
Ale ani na chápadielka a iné ich údy sa nezabudne. Preto je to aj tu v archíve.

mnkr

...zatat do bachora hydry...osobne si to bez zasadnej zmeny systemu spojenej so vsetkymi atributmi revolucie ani neviem predstavit. Doba na to dozrela, my este nie...myslim obcania SR en masse

Norman

nejak ľahké to nebude ... Ale zas tá sranda. :)

Ale vážne, kua, budú to mať ťažké, tí naši tupci, to máš pravdu. Ale radili sme im, kým sa dalo :) Ja si nerobím starosti ani výčitky, teraz to už nemá ani náhodou zmysel nejak skúšať dirigovať, sopka už dymí. Neviem presne, kadial sa to povalí, ale azda toho bude dosť.
A azda si to aj ten správny bachor nájde.

slaven1

Kuriéri bez hraníc vozia do Európy muníciu.

nové