Taraba: nevyslovíme nedôveru vláde Igora Matoviča

Politická demencia je asi nákazlivá choroba. Po tom, čo jej prepadol Sulík, Matovič, aj Remišová a iní ministri, sa tak prejavil aj poslanec Taraba. Pre portál Postoj sa vyjadril, že "vyslovenie  nedôvery vláde nepodporíme".

Jeho vysvetlenie: napriek chaosu a reálnym mŕtvym, "konzervatívec" Taraba nechce nahrávať "liberálom".

Ja by som to vyjadril ináč. Hranie sa na konzervatívcov a rovno povedané bohabojných inkvizítorov sa stalo motívom pre mnohých - aj motívom pre oslabenie ľudových strán ako ĽSNS. Ako vieme, je to príbeh Sme rodina, aj samotného Oľano. Je to príbeh infiltrácie. Taraba, Kufa a ešte dvaja boli na kandidátke ĽSNS, ale rýchlo sa od ich poslaneckého klubu oddelili. Až nepochopiteľne rýchlo. Potom sa odmietli spoluúčastniť na čomkoľvek inom a teraz, čuduj sa svete, práve na portáli Postoj (ktorý je tiež prípad umelej "konzervatívnej" platformy), sa vyjadril, že podporí súčasnú koalíciu. Podporí koalíciu globalistov, koalíciu, ktorú globalisti chcú silou mocou udržať.

Taraba je len jeden príklad nejasných "konzervatívnych veriacich", ktorí vec ťahajú tam, kam by vlastne nemali. Je to o samotnom delení na"konzervativizmus a liberalizmus", ktoré stráca svoj zmysle prakticky pre to, lebo manipulačné sily pôvodne budujúce na tej liberálnej strane, si vytvorili svoje siete už aj na druhej strane. 

Ba dokonca im to ešte viac vyhovuje. "Konzervatívnosť" ľahšie zavedie kontrolu a priamu moc, ako falošný liberalizmus. Korporácie, banky, celá plutokracia sa kľudne preorientuje na to, že je konzervatívna. A obyvatľstvo vbehne plne nadšené z jednej ohrady do druhej.

Týmto prehlásenim Tarabu sa ukázalo, s kým Matovič prípadne plánuje menšinovú vládu. Pôvodne sa hovorilo o "fašistoch", potom o poslancoch Hnutia Republika  - a ako sa ukázalo, najväčší zradca a judáš je tu zas ten najväčší kresťan. To nech sa na mňa nik nehnevá, tak to je.

 

Truhlík

Kresťanský demokrat, nie kresťan.
Kresťanská demokracia je podvod na kresťanoch.
ExKDH je diagnóza. Až keď som zistil, že Taraba je exKDH tak všetko do seba zapadlo. Ako keď vyšlo najavo, že KDH je rezidentúra MI6.
Preto neverím na nejaké spájanie "národných síl" v Hnutí Republika. Aj Kotleba chcel spájať a tak to aj dopadlo.

Norman

Vieš, je to takmer vždy taká ta kombinácia naivnej zaťatosti, ale zároveň nedostatok pochopenia pre situáciu. Eh, to sa nedá popísať, asi je to zas len jednoducho nedostatok chápania.

Čo sa týka toho rozdelenia (KDH - kresťan) - ja tu hovorím vždy o politickom kresťanstve, nie o kresťanstve či duchovne ako takom. Akoby to kresťanstvo v týchto verejných veciach moc nepomáhalo. Pravda, otázka je aj, že ktoré, lebo sa ich teraz s krízou zjavuje čoraz viac rôznych krúžkov.

Republika samozrejme môže spojiť len tých, čo sú zo svojej starej skupiny už úplne frustrovaní - a tých nemusí byť tak málo. Dokonca to nazvali Hnutie, nie strana. Ako hovoril kedysi Buhehe - ja by som to nerobil lepšie :-)

Roland Edvardsen

Taraba je hlavne pochybný špekulant, ktorý to už prekombinoval. Teoreticky by to mohla byť tá z lepších možností - menšinová vláda s tarabovcami, ale len do jesene, do predčasných, inak to bude naozaj len hnusná kolaborácia s oľanáckymi parchantmi a predlžovanie agónie.

Inak tá viera, že Matovič by takto tarabovcom presadil nejaké pro-life či pro-rodinné politiky je tiež naivná. Kto to môže garantovať? Matovič práveže dnes akurát zdiskredituje všetko čoho sa chytí, nehovoriac, že tú Záborskej novelu nedokázali presadiť ani ako 4-koalícia. Tak prečo by sa malo niečo podariť v blízkych mesiacoch v nejakej menšinovej vláde? Ešte naivnejšie sú predstavy Majchráka z Postoja, kde v jednom článku písal, ako treba udržať Matoviča aspoň do tých predčasných, aby mohol presadiť akúsi nešpecifikovú pro-rodinnú reformu (o ktorej raz tajnoskársky, svojim typicky infantilným spôsobom, písal na FB). Toto je fakt idiocia. Matovič bude rád, ak do tej jesene vôbec udrží akú takú základnú správu štátu (aj to bude nad jeho sily, vieme už dobre čo je on a Olajno za neuveriteľných neschopákov), na nejaké reformy a zásadnejšie novely môže Taraba a spol. zabudnúť. Maximálne ho Matovič len dobre ojebe.

Ľubov

Tak by som nazvala Ficov pravidelný blog. Je to typicky Ficovské,prezentuje presne to,čím sa odlišuje od iných.
A teraz,keď lepidlo "lebofico",prestalo byť účinné,rozdiely je vidno ako na tanieri.

https://www.youtube.com/watch?v=FmTL8Lwq36Y

nové