Totálny mýtus

 Dovtedy o ňom - s výnimkou ľudí z branže - nikto nepočul. Ale hneď, ako jeho malý letúň pri rozbehu zakopol v Rusku o snehový pluh, boli ho plné noviny. Christophe de Margerie, šéf ropného gigantu Total - vraj "priateľ Ruska".

V risk manažmente platí jednoduchá poučka, že každá neštandardná situácia je nebezpečná. Keby Margerie nebol rozmaznaný šéf korporácie, využil by pravidelný let z VKO na CDG a hladko pristál doma. Takto sa ondial o polnoci na bočnom ranveji v mrzkom počasí na svojom malom bzučiaku a koledoval si o problém. Prečo mal tak naponáhlo, že nemohol vyčkať do brieždenia? Čo ho pudilo rýchlo preč, že škaredo riskoval - a doplatil?

Christophe de Margerie nebol žiadny priateľ Ruska. Je to mýtus, ktorý stvorili západné korporátne média, aby medzi riadkami ukázali, ako dopadnú priatelia Ruska - zabije ich Ivan podrúšený samohonkou.

Margerie nebol priateľ nikoho, a tobôž nie Ruska. Tento typický korporátny žralok však bol - na rozdiel od väčšiny západných nadutých ropných dinosaurov - dostatočne prezieravý, aby obsmŕdal okolo ruského nerastného bohatstva. Kus žvanca pre jeho firmu mu stál za to, aby neškodne ofrfľával psychopatickú západnú kampaň voči Rusku, hlavne keď prerástla do horúcej ekonomickej vojny, ktorá hrozí nie potopením Ruska, ale západných korporácií, nacicnutých na ruské firmy.

Nevieme, čo sa udialo na poslednom rokovaní Margerieho v Rusku. Vieme len jedno: rýchly odchod.

Po Margerieho tragickej smrti nastúpil na jeho miesto človek mentálne naformátovaný downstreamom, inými slovami, spracovaním ropy a všetkým, čo s tým súvisí. Tento úpadkový segment ropného biznisu, keď v Európe končia jedna rafinéria za druhou, Totalu úspech neprinesie. Ak bude  prinútený Američanmi vzdať sa svojho strategického projektu Jamal LNG, jeho koniec bude neodvratný.

Margerieho meno má byť zvečnené tak, že po ňom pomenujú jeden z ultramoderných LNG tankerov projektu Jamal. Povráva sa, že bude mať nevyspytateľný grafikon a protipluhovú ochranu.

 

 
Buheh

tie ruske pluhy.

SMS vtip: Babka sa v noci zobudila na vselijake piskoty a suchoty. Z piskotov urobila piskotovu roladu, ale na suchoty umrela.

vp

de Margerie vypĺňal požiadavky svojich pánov, ale komu vadil až tak, že....
Alebo len náhoda?

A čo ticho okolo malajziského letúňa č.1 a č.2?
Že by to bolo o tých 20 čínskych expertoch na bezpilotniky, ako hovorí nemecký profesor?:

http://www.youtube.com/watch?v=dw4bOl4dH4U&feature=youtu.be

nové