Tri roky od smrti Ježiša, ktorý nevstal z mŕtvych. Kuciakiadna hystéria chce chytiť druhú vlnu.

V tieto dni uplynuli tri roky, odkedy zomrel na Slovensku druhý Ježiš Kristus a Maria Magdaléna. Súčasne. Aspoň ja mám taký dojem - na námestí SNP majú už dávno svoj oltár, hneď vedľa kostola. No, dobre, ako hovorí Kolíková: "Kristus to naozaj nebol", ale aspoň nejaké to blahorečenie by si neomarxista sorosovský zaslúžil, nie?

Teraz, keď máme nového špeciálneho prokuratóra, Herodesa Lipsteina, očakáva sa nová vlna v naháňaní akéhosi vraha-objednávateľa. Lebo dav vie, koho majú ukrižovať, aby sa pri tom demonštratívne odbavil. Za dvetisíc rokov sa v tomto nič nezmenilo.

A ani moc nepreháňam. Jano Kuciak bol naozaj obetný baran, ktorého jeho majiteľ zabil, aby sa zbavil vlastných hriechov a problémov. V chaldejskej kultúre je také niečo bežné, a aj tí z nich, čo neveria v metafyzické veci, dobre chápu, ako tieto svinstvá fungujú na psychologickej rovine. Hodenie viny na iných. Hriechy ujdú spolu s obetovaným zvieraťom.

Ale nemyslite si, že toto nové spomínanie tej krvavej udalosti v médiách beriem ako negatívnu vec. Nie, je to dobré na porovnanie. Vtedy kvôli dvom vraždám odstúpila vláda. Dnes, napriek vraždám na Lučanskom a iných, napriek tisícom zbytočne mŕtvych coviďákov a napriek zničeným životom ľudí v dôsledku nezvládnutia krízy vládou, napriek tomu všetkému trnavský blázon nemieni odstúpiť.
Že sa tá sviňa naozaj nehanbí.

A Herodes sa naopak ešte len začína rozbiehať. Búrka, Víchrica, Judáš, Očistec ... tak sa volajú akcie slovenského gestapa NAKA. Vidíte, že nie ja som začal prirovnávať figúrky na dnešnej krvavej scéne ku biblickému mýtu. Herodes dá zrejme teraz skántriť stovky nevinných, len aby zhodil jedného údajne vinného - ktorého sa bojí ako čert kríža. Ach, je to nejako pomotané, ale stále platí, že tí, čo sú prví, budú poslední a tí, čo sú poslední, budú prví. A tiež biblické, že psy budú chlípať ich krv.
Tieto univerzálne archetypy naozaj platia.

nové