To úbohé nevinné chlapčiatko

Do prípadu naháňačky za unikajúcim autom riadeným zmrdom bez vodičáku, pre ktorého aj tu u nás poniektorí smoklili a za vinníkov označili policajtov, pribudli nové informácie. "Devätnásťročný Michal J., ktorý v júni šoféroval auto unikajúce pred políciou, bol vlani odsúdený za zločin útoku na verejného činiteľa. Autom zaútočil na policajta. Michal nie je polícii neznámy, auto opakovane šoféroval napriek tomu, že nemal vodičák – nedokázal urobiť skúšky. Práve v súvislosti s jeho jazdou ho vlani v decembri Okresný súd v Nitre uznal vinným zo zločinu útoku na verejného činiteľa. Schválil mu trest, ktorý si v rámci dohody o vine a treste dohodol s okresným prokurátorom. Michala odsúdili na trest odňatia slobody v trvaní dva roky, jeho výkon mu súd podmienečne odložil. Určil mu skúšobnú dobu tridsať mesiacov. Incident sa stal vlani 2. júla o 20.40 hodine v obci Hostie, na hlavnej ceste pred rodinným domom. „V úmysle vyhnúť sa zastaveniu a podrobeniu cestnej kontrole zaútočil na hliadku Obvodného oddelenia PZ Zlaté Moravce,“ píše sa

Hliadka bola na miesto vyslaná, aby stopla Michalovu nebezpečnú jazdu. Policajné auto zastavilo cez oba jazdné pruhy, malo zapnutý maják. Vodič to však nerešpektoval. „Prudko spomalil pred služobným policajným vozidlom a následne prudko vyrazil smerom na členov hliadky.“ V tom čase jeden z policajtov vystupoval z vozidla. Michal podľa rozsudku narazil do otvorených pravých predných dverí a prednej časti policajného auta a ďalej pokračoval v jazde. Policajtovi spôsobil pomliaždenie pravého predlaktia."

O tomto musela vedieť celá dedina, široké okolie a všetci zmrdovi kamaráti, ktorí s ním liezli do auta. Museli to samozrejme vedieť jeho matka aj babka - dve ženštiny, ktoré nedokázali zastaviť zmrdovo vyčínanie, a babka ho dokonca podporovala.

Byť policajtom je nebezpečné povolanie. Hlavne v štáte, kde sa vymletá časť populácie vehementne zastáva špinavca, ktorý sa jedného z nich pokúsil zabiť.

Truhlík

Už som to tu písal.
Vinný zo smrti spolujazdca je ten čo mu dal auto.

Norman

Dva roky podmienečne za vedomé zničenie policajného auta, zranenie policajta a následný útek.
V tomto je podstata problémov súčasného systému - mäkkosť voči skutočnej spodine. Toto je skutočná negatívna "liberálnosť". Takýto zmrd mal dostať za to najmenej 5 rokov naostro a dnes by aj to "úbohé 17 ročné dieťa" mohlo žiť.
Lenže naši sudci naháňajú "extrémistov" cikajúcich na korán, píšucich na fejsbuk prosté nadávky, ale skutočnú spodinu a kriminálnikov netrestajú - veď je sloboda a demokracia.

A, ako sme spomenuli, určitá širšia časť populácie je spoluinfikovaná touto chorobou sympatie k bordelu. Niektorí nerozoznávajú rozdiel medzi štátom a systémom - čo je dôležitý rozdieľ, ale to naozaj už presahuje inteligenčné schopnosti širšej časti populácie.

Truhlík

Okrem toho čo to je za debila keď nevie spraviť vodičské skúšky a čo to je za debilnú rodinu keď ho to nevedia naučiť.
V roku 2016 v USA polícia zabila 963 ľudí.
https://www.washingtonpost.com/graphics/national/police-shootings-2016/

Rudo

Zastávame sa špinavca? Skôr zdravého rozumu.

Ty si zas myslíš, že smoklením nad strašnou minulosťou toho recidivistu zlegitímniš idiotský zásah zelených gebulí. Všetci vieme, že to bol recidivista a aj keby to bol stonásobný vrah a rozparovač, takáto streľba je úplná hlúposť. Nie preto, že by si nezaslúžil zastrelenie. Ale skúšať trafiť pneumatiku v 120 km/h rýchlosti? Ešte k tomu pri kvalite našich ciest kde to hádže ako v práčke? Mohol poľahky trafiť iné autá, iných ostatných účastníkov premávky a ak by náhodou trafil aj recidivistu do hlavy, čo by to vyriešilo? S veľkou pravdepodobnosťou by sa vybúral do protiidúceho auta.

V civilizovaných krajinách riešia takéto situácie koordinovanou akciou – zastavením premávky v protismere o niekoľko kilometrov ďalej, postavením zátaras, natiahnutím „ježa“ cez cestu. Len jedinci s mizantropickým pohľadom na svet a hlboko nasiaknutí vnútorným sadizmom a pohŕdaním ľudstvom ako takým môžu schvaľovať tú policajnú streľbu.

Norman

že je medzi nami rozdiel.
Aj ja si to myslím.

nové