Ukrajina zastavuje časť dodávok zemného plynu z Ruska do Európy

Ukrajina zastavuje od zajtra tranzit asi tretiny objemu plynu určeného pre štáty Európy. Urobí tak bez dohody s dodávateľom a európskymi odberateľmi - odvoláva sa totiž na firs mižir (force majeure). Je to známe už pár hodín - ale v našich korporátnych médiách zatiaľ ani nepípli.

Prevádzkovateľ GTS Ukrajiny oznámil, že tranzit plynu do Európy cez stanicu Sochranivka bude od stredy 11. mája od 7.00 h zastavený.

"UGTS informuje, že od 11. mája 2022 od 7:00 hod. sa nebude uskutočňovať príjem plynu do GTS Ukrajiny vo fyzickom bode pripojenia 'Sochranivka'," uvádza sa vo vyhlásení na webovej stránke spoločnosti:

Дії окупантів призвели до зупинки транзиту газу через ГВС “Сохранівка” - Оператор ГТС України 

Prevádzkovateľ tvrdí, že "nastali okolnosti vyššej moci", ktoré znemožňujú ďalšiu prepravu plynu cez stanicu Sochranivka a kompresorovú stanicu Novopskov. Spoločnosť tak nebude plniť tranzitné záväzky voči európskym partnerom. Stanicou denne pretečie až 32,6 milióna kubických metrov plynu pre Európu, čo je asi tretina celkového tranzitného objemu.

Chochli už raz plyn pre Európu stopli - a západná propaganda obvinila Rusko. Teraz môžeme očakávať obdobný scenár. Chochloland o tranzitné poplatky nepríde - príjmový výpadok mu uhradia európski daňoví poplatníci. 

Dusanbe

tieto časti, kde sa nachádza Sochranivka a Novopskov vari už dávno pod kontrolou Opolčencov ?
Nová taktika Ukrofašistov, ako vydierať EU ?

Ema

nové noty.
Aj pre Kulebu - podľa mena bratranca tunajšieho Dulebu :). Odrazu vychochlil, že ide dobyť Krym.

Medzitým si v US Army urobili inventúru a zistili, že 90 % živej sily je vyžratej jak mangalica a nie sú kalibrovaní na prielazy do tankov. Zvyšok sú LGBTIplus. Lysavý pĺž preto dostal zodpovednú úlohu verbovať v Bratislave. Môže začať u toho agresívneho magora v bojovom tričku zo Slavína - že či bude taký hustý aj zoči-voči nasledovníkom Červenej armády. Ak natrafí na Čečencov, to bude iný pohyb než otravovať postaršieho ústavného právnika a vrešťať, aby sa ho pán v obleku s kvetmi nedotýkal.

Dusanbe

naozaj "asertívny", myslím, že 99% bežných ľudí, bez profesionálneho právneho vedomia a skúseností právnika, by mu tie okuliare nakalibrovalo priamo na jeho ksichte.

Chybou bolo, že sa zastavili tí dôchodcovia - veteráni. Práve tí mali kráčať ďalej, aby ich Nvotovej čvarga začala fyzicky ohrozovať - tak ako Harabína.
Toto malo byť zachytené na kameru - to je totiž presný obraz toho, čo sa tu momentálne deje !

Norman

zrejme je to to, čo Zelenský naznačoval - keďže niektoré štáty EU váhajú s embargom, stopne dodávky plynu sám.

O prepravné nepríde, veď mu EU teraz bohato platí.

A okrem toho, zopakujme po stý krát základné pozadie:
všetky tieto vojenské akcie nie sú v prvom rade o nejakej Ukrajine, ale hlavne o faktickom zničení Európy. Preto stop plynu (a rope) zrejme MUSI byť. Ak sa nepresadí politicky, postará sa o to ukrajinská revolučná zberba, ktorá, plniac presne príkazy Ameriky, môže všetko.

Je to zároveň odpoveď na otázku, preč von Lajnová išla osobne do Budapešti, a čo asi tak hovorila Orbánovi. Toto poskytuje iba jeden možný argument: povedala mu, že aj keď bude Maďarsko embargo vetovať, aj tak si nepomôže, lebo Ukrajina/NATO/Amerika aj tak energovody prerušia.
Toto mu zrejme tá stará čarodejnica tlmočila, preto tá privátnosť, len medzi 4 očami, úplne neoficiálne, žiaden záznam.
To vlastne ani nie je argument, tá fiča proste neodolala, aby ho nešla kopnúť do gulí. Von Lajnová nemôhla čakať, že Maďarsko otočí - konieckoncov, ani pritakanie embargu či akákoľvek proamerická činnosť stopnutiu energovodov zrejme nezabráni.
Proste - Energovody sú to, v čom má Stredná Európa ešte výhodu oproti prascom z atlantického pobrežia, ktorým fosílna energia už naozaj dochádza, a tak ich (tie energovody) treba zničiť.

Norman

už je to aj v pravde
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/626265-ukrajina-zastavi-tr...

Sochranovka je údajne out. Nie fyzicky, ale Igorovia a Ihorovia sa pri vodke zhodli, že to tadiaľ zrejme nevozmóžno. Druhá stanica, Sudža, to údajne nemôže nahradiť (alebo Rusi nechcú)
Tretina plynu odstavená
Komu tú tretinu teraz zoberú ???

Samozrejme, na vine je vojna, ergo Rusko.

Dusanbe

priamo vyhlásili, že ak Rusko neznížii dodávky o 1/3, tak na výstupe z Ukrajiny tá tretina aj tak neodíde !

Dusanbe

plynovodov cez Ukrajinu:
https://t.me/investigativnyblogSK/11504

Nebola tam zjavne žiadna zmena v ovládaní územia, žiadny fors mejdžr,
iba ak by sme tak nazvali príkaz Zelenskému od jeho bábko-vodičov.
Keď "nevie" Ukrajina udržať transport plynu v zmluvných objemoch - bude jej potrebné krátiť dodávky "reverzným tokom" z Európy !

Norman

Ukrajina nemá čo hroziť, musím sa ohradiť, toto ma urazilo. Slovensko robí maximum pre Ukrajinu, dostali S-300, dostávajú materiál, dostávajú humanitnú pomoc, dostávajú pomoc tí ľudia, ktorí utekajú a oni si dovolia tú drzosť ešte nás kárať, že nás oni vypnú. Nech to skúsia, urobím všetko pre to, aby sme zastavili akúkoľvek pomoc Ukrajine. Toto ma tak nahnevalo, že ešte teraz mám z toho tlak,” povedal rozčúlený Kollár.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/625995-rozculeny-kollar-nech-nam-...

No, ja viem, len si robím srandu, Kollár a koalícia ...

Ale isté je jedno:
Ukrajina nám zastavila tertinu plynu. Z vlastnej vôle, čiste z vlastného rozhodnutia, ako to aj dlhodobo naznačoval Zelenski. Dnes bol v našom parlamente na obrazovke,a robil si z čurákov vládnej koalície srandu - pretože vedel, že práve zastavuje plyn pre týchto submisívnych hlupákov. A oni mu ešte v stoji aj zatlieskali, asi minútu. Po vypnutí kamery sa na nich musel rehotať. To nebolo z jeho strany poďakovanie, ale naplutie do ksichtu celej vládnej koalícii, respektíve každému, kto v tej dobe v sále slovenského parlamentu sedel.

Od zajtra teda niekde budú chýbať 32,6 miliona kubic metrov plynu denne, tretina európskej spotreby.
Od zajtra to začína.

Dusanbe

obyvatelia Petržalky si na zvyškoch nábytku spoločne pripravujú obed:
https://t.me/swodki/92882

slaven1

Čo už môže čo nejaká "Ukrajina" rozhodovať v globálnych veciach ako je transport plynu do Európy? Ako môže sluha určovať čo bude robiť pán?

Takže inak to napíšme, napr. takto:

V určitej fáze vojny Američania trúby na Ukrajine zničia
https://nadhlad.com/comment/43098#comment-43098

Inak USA/UK to robia pekne, vypínajú postupne. Potom príde na rad druhá tretina. To už bude úsečka s jasným vektorom aj pre ropu.

slaven1

Čo myslíte, je elita z kolónie Nemecko rovnaká ako elita z kolónie Ukrajina?

https://www.mojevideo.sk/video/3758d/nenavistnu_zelenu_slepicu_nemci_obh...

Spustia reverz na východ cez Nord Stream 2 alebo sa budú zúčastňovať na svojom sebazničení aj Nemci a Nord Stream 2 vôbec nespustia?

Spomínate si ešte na ten Nemcami zadržaní kamión s rúškami z 8.3.2020 (či kedy)? Tak 15.3.2020 „NĚMCI ZABAVUJÍ NA HRANICÍCH NÁŠ JIŽ ZAPLACENÝ ZDRAVOTNICKÝ MATERIÁL“ aj Čechom :D
https://m.facebook.com/480862355305905/photos/a.490922247633249/31784632...

Norman

Bez preháňania - celá Európe je druhá, väčšia Ukrajina, ktorá je hnaná do vojny s Ruskom.
Už teraz.
Ukrajina je predná zbraň.
Európa je druhá zbraň, druhá vlna.
Aj keď na Európu už nemusí dôjsť aj priame bojovanie - zatiaľ len platí, dáva zbrane, robí totalitnú vojnovú politiku. Ale keď sa minú všetci (bojaschopní) Ukropi, čo potom? Pošlú tam Poliakov? Alebo aj Hegerovských-Naďovských hrdinov - haha ha, to by som im želal, aby tam mali poslať čo len jednotu ženistov. Ono na Ukrajine je to iné kafe, ako v Afganistane.

slaven1

https://www.youtube.com/watch?v=0pBrNot_NY8

Názov videa: Chochol vzdavaj sa - Achmad sila

nové