Víkendová bilancia

 Od piatka do nedele zadržala maďarská polícia takmer 3000 migrantov, ktorí ilegálne prekročili hranice.

Z nich len niekoľko desiatok tvorili Afganci, Iračania a Erytrejci. Keďže média nenapíšu, odkiaľ boli tie zvyšné tisícky, napíšeme to my: Mali, Nigéria, Ghana, Libéria, Sierra Leone...

Tak ako ľudia z Európy nedokážu pre klimatické podmienky žiť v oblastiach, odkiaľ sem lezú, pretože pre nich znamenajú v lepšom prípade choroby a v horšom - no častejšom - smrť, bude to platiť aj opačne.

Zatiať tu majú príjemných 30-38 stupňov Celzia.

 
Norman

Grónsko je krajina priam nekonečných možností.

Sinuhe

Ako to, že žiadny z EU tlčhubov-politikov ani nehlesol o tom, že prijímať a starať sa o týchto emigrantov by v prvom rade mali - ak už vôbec dakto by ich mal príjmať - krajiny ako Saudská Arábia, Kuvajt, Spojené emiráty, Omán, Jordánsko a pod. namiesto tých Filipíncov, ktorých si tam vozia aby u nich pracovali (lebo však Arab pracovať nemusí, lebo je Arab).

Mali by sme tlačiť aspoň na našich politikov, nech toto vytrúbia v EP, v Bruseli a pri každej príležitosti toto otrepú o hlavy Junckerovi, Hollandovi a ostatnej svoloči.

Buheh

veď im to tam tí naši statoční europoslanci riadne vytmavia. Tí sa veru nedajú. Napríklad taká Flašíková-Beňová, Kukan či Štefanec. Ja si myslím, že po ich príhovore si taký Juncker rovno vezme tých 3000 nových čokoládových Maďarov k sebe domov.

Mor ho

nerobte si ilúzie, černosi normálne prebývajú aj v Kanade či Nórsku
chlad ich nezastaví, len zomknutí, súdržní a silní belosi

Luko

Kdesi na HS som čítal, že v Česku utečenci žalujú štát za neudelenie azylu. Tak som si predstavil seba, v cudzej zemi, neznalý reči a právnych predpisov, takmer bez peňazí, ako ja sám skoncipujem a podám žalobu na štát, do ktorého som sa dostal.
Asi by nám (EÚ) mali dať amíci opísať ich zákon FARA. Putinovi dali, tak prečo nie aj nám?

nové