Vymenia stádu pandrláka a ono bude spokojnejšie?

Matovič sa okukal. So svojim plochým prístupom už je nudný. Je to šašo do opozície, ktokoľvek, čo ho kedykoľvek bral vážne, je blb. Teraz to volajú "chyby komunikácie", ale je to proste slaboch, ktorý sa neovláda.

Konečne to všetci pochopili.

Ale v tieto dni zostáva nie nulová možnosť, že korporácie matelka len odložia a nahradia ho inou marionetkou. Podobne astenicky čumiacou, podobne neschopnou. Ale vážnejšie sa tváriacou - Edkom Hegerom.

Asi sa to nestane. Znamenalo by to, že Magorič uznal svoju porážku a že hodil ručnik do ringu. A len pre svoju zlomyseľnosť tam nechá tohto slamenného psa - aby konečné zrútenie prišlo s Hegerom, nie s Matovičom. 

Nebudem odhadovať, ako sa terajšia dilema skončí. Ale viem naisto, že predlžovanie tejto agónie, len s rovnako chorým chudákom na poste predsedu vlády, je už naozaj vlastizradná sabotáž. Ktokoľvek, kto tam bude teraz nastrčený bez záruky nových volieb, v podstate ktokoľvek zo súčasných ministrov, ktokoľvek z nich to zoberie, spácha zločin.

Naozaj si niekto myslí, že Oľano neosobnosti dokážu upokojiť situáciu? Žiaden z nich nie je štátnik, líder, akého teraz potrebujeme. Celá banda v parlamente, zvolená v dobách pred pandémiou a v čase tancovania na Kuciakovej mrtvole, je plná bezcenných handier. Preto potrebujeme nové voľby, aby národ dostal novú šancu. 

Politická scéna nie je pripravená, reálne sily nie sú zjednotené, ale nech. Aspoň uvidia. Konieckoncov nových radikálov teraz už nik nepotrebuje, Slovensko musí posilniť stred, pevný a do najväčšj miery pokojný. Na to ešte rodové sily očividne nedospeli, desťročia ich všetci v alternatíve hýčkajú a oni stále neprerástli svojú futbalovú pubertu. Nech si radšej národ zvolí to, čo zodpovedá jeho naturelu - umiernených stredných sociálnych demokratov. Na viac nemá - ale to stačí.

Ak náhodou sa národ uspokojí s palácovým posunom a dá čo len šancu Hegerovi, či ktorejkoľvek inej mátohe, ktoréj neschopnosť už musí poznať, tak si naozaj zaslúži Darwinovu cenu a pandemické umieranie. Umieranie nielen od covidu.

 

 
Ema

pretože je pandémia a na čele vlády kokot.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/581817-slovensko-je-podla-rebricka-...

Správa hodnotí 149 krajín sveta na základe faktorov, ako je napríklad hrubý domáci produkt (hehe), predpokladaná dĺžka zdravého života (hehehe), miera korupcie (muhehehe), sociálna podpora (muhehehehe) alebo osobná sloboda (tu už človek stráca od rehotu dych ako pri covide).

Vzrastie naše drobné slovenské šťastie pri Hegerovi ešte viac? Či naopak? Tipnime si.

Dnes samé srandovné správy: Turecko odstupuje od Istanbulského dohovoru.
Ešteže majú hlavné mesto inde.

Norman

šťastie je tá najprchavejšia emócia. Po šťastí, ako po každej droge, vždy nastáva kocovina.
Severania im v tých tabulkách vychádzajú trvalo najlepší asi hlavne preto, že majú v piči. Sorry za vulgaritu, ale sedláci vo Fínsku či Dánsku ani proste zrejme nevedia, o čom je reč. Ja viem, že tam rátajú aj tie hodnotiace čísla, ale dosť sa asi spoliehajú na subjektivitu. Ste šťastný? Eeee, jasné. Ste slobodný? No boha nie? Ste zdravý? Čo je to choroba?
Ešte nedávno to bolo podobne aj na Slovensku - dnes sú zo Slovákov trtkovia. :)
(bože, zas nám klesne čítanosť, buuu, buuu :-D )

Roland Edvardsen

Matovič si to pred svojimi ovcami môže zaobaliť akokoľvek, ale jasný fakt je ten, že skončil - a to za dosť ponižujúcich okolností. Ak odstúpi, bude to ďaleko ponižujúce ako pri Ficovi. Matovič bude prvý slovenský premiér, ktorý musel odstúpiť už po 1 roku vlády (!!!) a to čisto na nátlak vlastných koaličných partnerov, z dôvodu jeho osobných vlastností, ktoré sú nekompatibilné nieže s dobrým, ale vôbec s nejakým riadením.

A takáto výmena premiéra a rozdelenie medzi premiérom a predsedom strany sa na prvý pohľad zdá ako najčistejšie riešenie, ale práve, že skúsenosti s ňou hovoria, že síce vyriešila daný problém do času, ale do budúcna vytvorila iné. Fico dosť trpel tie 2 roky, keď ho zatieňoval Pellegrini ako premiér. To bolo dosť viditeľné, že žiarlil a videl ako sa mu vytvára konkurencia, ktorá ho bude plánovať vytlačiť zo strany. Potom tam boli také tie až smiešne situácie, kedy mal mať Pellegrini nejakú tlačovku a Fico hneď na to zvolal nejakú svoju, len aby pozornosť nebola len na Pellegrinim. A takto tam fungovali tie 2 roky, konkurenčne, že sa furt nejako vytláčali. Spätne to inak ako rozpadom strany asi nemohlo skončiť. Nie je možné, aby existovali dvaja kohúty na jednom ihrisku.

Takže Matovič to bude zvládať ešte horšie, aj vzhľadom na jeho dobre známu paranoju. Samozrejme, Heger môže byť ďaleko submisívnejší a bude len poslúchať a v Oľano to predsa len funguje inak ako v Smere. Ale aj tak - psychologicky to nikdy nerobí dobre človeku, keď ho niekto nahradí (a ešte za podmienok kedy on odísť nechcel) a začnú vás následne porovnávať s výsledkom, že ten druhý je lepší či obľúbenejší. Vlastne už teraz Matovičovi hovoria, že Heger bude určite lepší ako on. Toto samoľúby narcis a psychopat ako Matovič nemôže psychicky ustáť.

Norman

Postup Fica a Matoviča je proste neporovnateľný. Bola to blbosť aj s Ficom, nemal to zobrať, dať tam Pelleho, taká situácia je neúnosná. Ale nakoniec to dotlačili do volieb a potom sa relatívne dobre rozišli - dokonca to hneď sčítané mali zas na 35 až 45 % - čo je vlastne ich víťazstvo.

S Matovičom je to iné. Matovič to robí pre seba, aby sa mohol predvádzať, aby mohol byť na očiach, aby mal tú moc - to proste na ňom bolo vždy vidno. Jemu je náhradník na poste na nič, on nechce "riadiť Slovensko", on si chce sám užívať moc (také povahy na Slovensku zatiaľ málokto chápe, také sme tu nemali, ľudia tu majú iné priority, mentalitu), ergo Matovič je skutočne exemplár vyšinutého despotu (Elagabalus, ešte aj Caligula je príliš lichotivé :).

Tu ktosi napísal nedávno, že dôležité je, čo bude po tom. Mňa nezaujíma, čo bude potom - azda si nemám robiť starosti, čo na tom zmením? Nejako bolo, nejak bude. Mňa zajíma, aby tento druh hnusu bol naozaj exemplárne podupaný, to je reálne najlepší proces, na ktorý sme sa celý rok, ba celé roky, tešili. :D

Roland Edvardsen

Hej, Matovičov prípad je ďaleko horší a potupnejší. Heger je nevýrazný a jeho letničiarske sektárstvo už automaticky vzbudzuje rozpaky. Bude ako Krajči - len Matovičova nevýrazná bábka. Matovič sa potom môže zase predvádzať v parlamente, bojovať tam so Sulíkom. Nič sa nevyrieši, úpadok bude pokračovať. Ale odstrelenie tupej bábkoherečky tiež poteší. Tá ak pôjde do trojkoalície, tak politicky skončila. Niežeby ju predtým brali nejako vážne, ale po tomto bude spečatená handra.

Ja si nemyslím, že to po ďalších voľbách môže byť nejako výrazne horšie. Aj keby vládli progresívci. No a čo? Aspoň budú viac na očoch, beztak už tu majú svojich voličov a médiá. Takto budú mať aspoň nejakú zodpovednosť a vyfarbia sa riadne pred národom. Aj budúca vláda to bude mať pekne ťažké a biháriovci sa ukazujú ako dosť nemožné polená, ktoré si nejedenkrát idú streliť do vlastných nôh (ich kandidovanie ako dvojkoalícia s Beblavým, zvolenie cigánky do čela, lebo je cigánka, ich odmietanie predčasných a trápna anketa, obkukaná od Hlasu, za odstúpenie Matoviča, na ktorú si im ľudia aj tak vysrali - sú to skrátka veční lúzri). Naozaj, ak samozvané pseudo- konzervatívne hnutia Sme spodina a Olajno fatálne zlyhali s riadením štátu, tak nech to nabudúce vyskúša liberálna koalícia. Aj z hľadiska nejakej spravodlivosti to dáva zmysel.

Norman

Hovoriť o osobách v politike je, až na výnimky, nie politologické. Dokonca aj strany ako napr. PS sú len povrchné zjavy.
Ak chceme byť len trocha seriózni (čo ani nechceme, pche) a inteligentní(čo sme aj tak viac ako nad mieru) treba sa pýtať nie po osobách a straníčkach, ale čo za sily rozhodujú o slovenskej politike?
Ale nebudem tu všetko nejak vymenovávať, podstatný je ten aspekt, že klesá vplyv Washingtonu a Bruselu. To je moja téza a to je najväčšia zmena, ku ktorej v tomto období, desaťročí, dochádza. Ergo - nech už budú mať desiatky "progresívnych" strán, ich vplyv bude pod psa. Americká armáda pod Tatrami? Ale chodte niekam. Nikdy, nikdy nám tá ich armáda nepomôže, ani keby sa tu znova prihnali Turci, proti Maďarom ani nehovoriac. A Ukrainskú hranicu si naozaj ustrážime sami. Rakúšania doteraz nie sú v NATO. Svajčiarsko, Švedsko, Finsko, Írsko ... stále je možnosťť budovať silnú neutralitu. NATO je okupácia, či už čierne bomogá v US uniforme tu sú, alebo nie.

Jestvuje stredná cesta v politike aj ekonomike, a tá je pre krajinu v strede Európy tá najlepšia. Neutralita! Tá aj prevládne, lebo časy bujarého všeslubujúceho amerického systému sú v koncoch. Teraz už nemajú kam expandovať, sú úplne v koncoch a zrútia sa ako svojho času Sojuz nerušimij pojebanyj.

Náhodný okoloidúci

Kdesi som kedysi čítal taký jeden celkom zaujímavý výrok, neviem, kto je jeho autorom.

Malí ľudia hovoria o iných ľuďoch.
Strední ľudia hovoria o udalostiach.
Veľkí ľudia hovoria o ideách.

Niečo pravdy na tom bude. Preto nás bulvár kŕmi "selebritami", aby sme sa nezaoberali udalosťami a ideami.

nové