Vyššie náklady na domácnosť

Slovensko je krajina, ktorej premiér je plne posadnutý myšlienkou, že si ho Boh vybral, aby bojoval proti Rusom na Ukrajine, takže nemá potrebu starať sa či robiť nejaké odhady hospodárstva slovenských rodín.

Iné krajiny ale na tom zrejme nie sú tak dobre, hm, a tak napríklad Nemecko urobilo kalkuláciu, koľko budú tento rok vyššie náklady priemernej nemeckej domácnosti

Podľa štúdie audítorskej a poradenskej skupiny PwC  (naozaj sa tak volá, to nie je vtip, viď pwc.com) vzniknú priemerným domácnostiam dodatočné náklady vo výške takmer 3 000 EUR ročne.

Štvorčlenná rodina musí počítať s približne 242 eur mesačne vyšších výdavkov:

65 eur na jedlo
89 eur na energie
40 eur na dopravu
48 eur za ostatné tovary

Na Slovensku by 250 mesačne navyše priviedlo či privedie mnohé rodiny do bankrotu, respektíve stavu tomu podobnému. Prirodzene, nie všetkých. Žiaľ, mám obavu, že náklady môžu byť u viacerých rodín aj vyššie, v závislosti od hospodárskeho chaosu v štáte. A na Slovensku sa dá čakať s touto vládou veľký chaos. Matovič, Sulík, Heger ani nik iný neudrží pomery v slušnom stave, teda napríklad bez toho, aby sa silnejší v tejto situácii nechceli ešte viac nabaliť na bezmocnosti chudobných. Bez toho, aby infláčné preteky nerozbili všetky istoty.

Ste schopní rezervovať si 300 eur mesačne na zvýšené náklady? Prípadne 500? Sú vaše príjmy pružné tak, aby sa prispôsobili inflácii? Áno? A čo, zvýšia vám plat? Zdvihnete ceny? Možno áno, ak vaši dodávatelia a zamestnávatelia prežijú. Ale čo ak nie? Každý z nás je na vrchole určitej malej pyramídy, a za tú už ruku do ohňa dať nemožno. 

 

 

 
slaven1

Aby zakryli hospodársky prepad, zavedenie digitálneho eura, kontrolu pohybu cez QR-kódy, zavedenie pandemickej komisie OSN (koordinovanej Gatesom) plánujú zase pustiť "lebo covid":

https://t.me/bigshocktheory/22106
https://t.me/bigshocktheory/22120

Plandémiu majú satanisti-transhumanisti vypracovnú a vzdať sa jej nechcú.

nové