Výzva na zrušenie Pumpy

Keď som videl tú sumu, skoro som spadol zo stoličky. Za jednu televíznu reláciu Pumpa platí verejnoprávna televízia jej tvorcom 27 600 EUR. Týždenne!
1. Ešte raz - takmer 30 tisíc na ruku. Z našich peňazí ako koncesionárov! Za to, že kopú do Milana Lučanského! Za to, že robia promo ministerke Kolíkovej!
 
2. Ľudia každý deň prichádzajú o robotu, sú radi, že zarábajú pár stovák, kvôli Matovičovi prichádzajú o všetko - a na štátnu propagandu ide 30 litrov na reláciu.
 
3. Sestričky zachraňujú životy a dostávajú pár stoviek a tuná nejaký kaviarenský scenárista Tomáš Jančo, ktorý vytvoril ten hnoj, čo išiel hercom z úst na adresu Milana Lučanského, za to zinkasuje niekoľko tisícok týždenne?! A dokopy 30 litrov?!
 
4. To, že to bola štátna propaganda, nehovorím ja, ale odborníci. Prečítajte si túto analýzu Pavla Minára v Hospodárskych novinách, stojí to za to: https://strategie.hnonline.sk/.../2282982-pumpa-s...
 
5. Verejnoprávna televízia poslúžila ministerstvu spravodlivosti ako handra. Odborník hovorí o propagandistickom „vytváraní súhlasu“ a kódovaní vládneho naratívu. Terčom bol Milan Lučanský - bolo treba ho očierniť a jeho kauzu zmiesť pod koberec.
 
6. A tak nejaký primitívny herec kopal do hrdinu, že mal niečo za ušami a preto sa zabil - a ministerka na tento vládny nezmysel blahosklonne odvetila, že nebude špekulovať. Typický propagandistický trik na prekrytie zločinu.
 
7. Odborník dokladá, že toto je typická manipulácia - prikryla tým vlastne vlastný propagandistický naratív bez toho, aby sa k nemu sama priznala. Dopredu pripravené. Na ohlupovanie ľudí.
 
8. Takto to opisuje odborník: „Prvé zranenie bolo jeho vlastné, druhé bola samovražda... Komisia to prešetrí,“ tvrdila v Pumpe Kolíková. Členka vlády už vie, čo sa M. Lučanskému stalo. Čo má potom „komisia prešetriť?“
 
9. Kolíkovej nikto neoponuje, ako by sa patrilo, keď sa bavíme o vyváženej diskusii. Naopak - herci si ešte kopnú do generála Lučanského. "Serie" ich, že ho ľudia považujú za hrdinu. Však len chytal mafiánov.
 
10. Neuveriteľné kruté pre rodinu, ale hlavne neuveriteľne manipulatívne voči divákom. Kolíková dostala priestor na vládnu propagandu a útoky na generála. Herci jej asistovali. Kopali a kopali. Do človeka, ktorý si zaslúži úctu a nie hanu.
 
11. Predstavte si, že by niečo podobné za 30 tisíc natočila RTVS-ka pár dní po Kuciakovej smrti. Že by nejaký herec zadrel, že Kuciak nebol hrdina a vtedajší minister by posmešne odvetil, že "no, Palach to nebol".
 
12. A iný herec by naňho začal hádzať špinu. Že však vlastne si za svoju smrť mohol sám, keď písal také a také veci. Si predstavte, že by takéto niečo zaznelo vo verejnoprávnej televízii! Kaviarne v Bratislave by vybuchli od zlosti a zrovnali by budovu televízie so zemou!
 
13. Ale pri Milanovi Lučanskom sa to môže - tam neplatí morálka, tam neplatí spravodlivosť, ani úcta k zosnulému. Nič - len vládna propaganda. Za peniaze koncesionárov.
 
14. A ešte aj vyplatíme 30 tisíc EUR hercom a tuná ctenému scenáristovi Tomášovi Jančovi - pozrite sa, kto to je, nech zlo neostane anonymné. To on vytvoril scenár, to on kopal do Milana Lučanského, to on šíril hnusnú štátnu propagandu. V tandeme s ministerkou Kolíkovou.
 
15. Takto to fungovať nemôže. Priatelia, toto je výzva na zrušenie relácie Pumpa a prešetrenie zmluvy, ktorú RTVS uzavrela s tvorcami tejto relácie - za takýto propagandistický hnoj vyhadzujeme verejné peniaze v najťažšej ekonomickej kríze! To sa musí prešetriť a vyvodiť zodpovednosť!
 
VÝZVA NA OKAMŽITÉ ZRUŠENIE RELÁCIE PUMPA!
 
Budeme sa tým ešte zaoberať v parlamente, ale v tejto chvíli je potrebné zahltiť Slovenskú televíziu výzvami na ukončenie Pumpy!
Toto je mailová adresa na generálneho riaditeľa RTVS: gr@rtvs.sk
Priatelia, prosím, napíšte riaditeľovi Rezníkovi, čo si o Pumpe myslíte. Pýtajte sa ho, či je normálne, aby vyhadzoval 30 tisíc za takýto hnoj.
Napíšte mu, nech ukončí spoluprácu s Tomášom Jančom a primitívnymi hercami. Vyzvite ho, aby zastavil štátnu propagandu vo verejnoprávnom priestore.
A napíšte mu prosím, nech Pumpu stiahne z obrazu. Čím viac nás bude, tým lepšie. Musia cítiť verejný tlak. Musia vedieť, že to nie je len tak, aby kopali do hrdinov.
Už len z úcty ku generálovi Lučanskému. Zaslúži si to!
 
Prosím, šírte a zdieľajte.
 
sandro

myslim, ze ta adresa gr@rtv.sk vyssie je nespravna. Ma to byt samozrejme gr@rtvs.sk

Norman

som to opravil

Truhlík

RTVS je žumpa. A nielen.
Čarnogurský založil protikatolícke a protislovenské noviny SME.
Po nástupe kresťanských demokratov povyhadzovali kresťansky a národne orientovaných novinárov (tzv. koncentrák) z ST. Čistá normalizácia.
Na rozkaz Verheugena klamali o EÚ divákov za ICH VLASTNÉ PENIAZE. A to má byť verejnoprávna TV ?
TASR je nekvalitný prekladač korporátnych anglosionistických textov z AP, Reuter, AFP. To je Rezník.
Fico tam poslal svoju buzerantskú úderku - Pelegrini, Maďarič, Mika. Genderfašizmus.
To 7sro, Pumpa, Večery ... sú len jednotlivé epizódy. Demiurgom na kĺzanie po povrchu.
Raz mi jeden poslanec HZDS povedal - Mali sme všetko a nemáme nič.
Preto nejako nechápem nejaké výhrady o extrémizme, uniformách, reminiscenciách. Veď to bolo len maličké smiešne minimum. Dnes popravených 17.novembra 1939 oslavujú. A nevedia koho.

Norman

K tým výhradám o "uniformách, reminiscencii ...". Sú to výhrady poháňane pragmatizmom a výsledkami: chodenie v uniformách a iné veci sa ukázali ako úplne neefektívne, ba kontraproduktívne.

Nehovoríme, že ľudové sily, pospolitosť, LSNS, mohli nejako "ovládnuť média", ale predsa len je v propagande a imidži základ moci. Ale oni si mysleli, že moc je na ulici - ale tak to nie je.

Smer to mal viac v rukách, mal naozaj moc, a je to jeho najhoršia chyba, že toto podcenil.
HZDS sa snažilo viac, ako Smer, ale proste to neokázalo.

Čo sa týka Rezníka, som tiež čakal pred rokmi, čo spraví - ale on je sám len protekčné decko, zlatá posratá mládež (aj keď je starý, tento kreténizmus im zostane). A tak teda treba povedať, že ak niečo Smeru najviac vytknúť, tak hej - televíziu, média a kultúru. Maďarič, Mika - niečo abnormálne. Neviem, či bol Fico v tomto zmysle taký blbý, ale asi. A asi aj zostal.

Roland Edvardsen

Smeru by som ešte viac ako tie médiá, ktoré asi nie je až také jednoduché ovládnuť, ako si niekto predstavuje, vytkol presadenie noviel proti slobode slova (to už začal Harabin, ako minister, dnes veľký bojovník alternatívy a proti politickej korektnosti) a dorazil to poprepájaný tandem Žitňanská-Kolíková-Biháriová, ktorý dostal voľnú ruku vo Ficovej 3. vláde aka "hrádzi voči extrémizmu". A teraz sa tieto paskvily obracajú priamo proti smerákom. Ale je to len ich karma či ďalšia ukážka, ako revolúcia požiera svoje deti. Fico je teraz len niekde inde, ako bol pred Kuciakom, to je všetko. Okolnosti ho donútili hovoriť a prezentovať sa inak, nič viac.
Fica ospravedlňuje len to, že v r. 2016 jednoducho nemal inú možnosť, než zobrať do vlády aj globalistické spolky (Híd, Sieť) -avšak tie následne začali púšťať svoje jedy, nedali sa úplne ukočírovať, ako si možno niekto myslel. Bohužiaľ, taká je politická realita - národné a sociálne strany od istej doby nemajú väčšinu na zostavenie vlády. A inak by to nedopadlo ani teraz, ak by vyhral Hlas. Tiež mu neostane nič iné, než ísť s dnešnými vládnymi stranami.

Truhlík

Bugár je ako kobra. Koalíciu s ním nikto neprežil. Tentoraz už ani on sám.
Fico mal možnosť v 2016 neísť do vlády. Dnes by bol premiér.
Ficovi po prehratých prezidentských voľbách šiblo. Neviem prečo si myslel, že bojom proti "fašizmu" nahradí všetko. A došiel o všetko. (no skoro o všetko)

Roland Edvardsen

Kto nechce byť vo vláde? Tomu sa ťažko dá odolať. Hej, Bugár je toxický. Ale tiež platí, že koalíciu neprežila žiadna strana, ktorá bola so Smerom: HZDS, SNS, Híd, Sieť - všetky pokapali (či sa scvrkli do nepodstatnosti).
Ficovi reálne šiblo po Kuciakovi, to je dosť vidieť. Ale on už si dnes uvedomuje jednu jasnú vec: Smer už nikdy nebude vo vláde. A preto už nemá dôvod ani akokoľvek šetriť Pellegriniho. Žiaden dohodnutý rozchod sa nekonal. Je jednoducho koniec a ide tu už len o to, aby sa čo najviac straníkov postavilo za neho, ak dôjde k trestnému stíhaniu jeho osoby, aby to nejako uhral na politické prenasledovanie lídra opozícia (čo v reáli aj je pravda) a stála za ním čo možno najširšia strana.

nové