wabi sabi

Postupne sa zvírený prach mierne usádza a veci získavajú stabilitu a húževnatosť. Všetko si to našlo svoje miesto a profil. Vieme, čo sa dá čakať od našich nepriateľov, menej už, čo od našich priateľov a najmenej, čo od nás samých. Alebo, ako hovorí Buhehe, naopak.

Mierne sa preklepla aj technická časť. Ak vidíte názov článku v tmavooranžovej, znamená to, že ste ho ešte nečítali. Nehádajte sa, počítač má vždy pravdu, on do vás vidí.

Azda mierne oživne rubrika informácie pre insiderov - to v súčasnosti znamená: pre prihlásených užívateľov. Bude to podľa okolností, meta informácia.

 

Urobili sme si teda  zatial predstavu o svete alternatívnych portálov. Obsahujú hlavne preložené články, menej vlastné. Niektoré sú zamerané len na preberanie  či zhromažďovanie článkov iných, iné sú viac tvorčie. Niektoré berú podporu z historických oponentov súčasnosti, myslím tým rôzne také tie neo-(konzervatívne:), iné sú principiálne neutrálne, ale nik z nich sa neubráni spomínať to, v čom je súčasná doba deformovaná, čo zamlčiava. Všetky samozrejme chcú odhaliť mechanizmus moci, a potenciálne navrhnúť, ako ho zmeniť či vylepšiť. Niektoré sú však viac teoretické, iné viac akčné. Môžeme si vybrať.

 

Je isté, že už len prekladaním textov by sa zaplnil nejeden portál, a stále by ľudia potrebovali viac. Žial, preklady tiež stoja - čas. Rovnako sa dá zaplniť portal skopírovaním slovensko-českých textov - ale tu sa človek pýta, či v takom prípade nestačia odkazy.

Jeden aspekt tohto portálu bol poskytnúť miesto na debatu. Zatial je kaviareň poloprázdna, občas poloplná, ale hlavne že je. Je pripravená a čistá. Bezpečná.

Možno to všetko za ten čas stačí.

mnkr

...

N

sú v pohode, aj keď niekto uznáva len vlastnú tvorbu. Jeden človek nemá toľko času, aby preklepával všetky zdroje a tak ja sa poteším, ak to urobí niekto za mňa a na názorovo blízkom portáli. A diskusia býva často lepšia ako samotné články.

 

Prajem veľa kávičkárov! 

nové