Zelený had je tu

Som sa onehdá dostal k akýmsi zaprášeným knižkám. Jednu som otvoril a padol mi zrak na riadky, ktoré prikladám. Je to z novely Povětroň od Karla Čapka. Nositeľ Radu T. G. Masaryka, ktorý bol sedemkrát nominovaný na Nobelovu cenu za literatúru, už v 30. rokoch napísal toto (myslím že to písal v česko-vantustanskom nárečí):

„Máte tu, pokud mluvíme o Antillách, všechny myslitelné variace: počínajíc Kubou, kde je jen třetina colorados a dvě třetiny bílých (což porušuje klasickou tradici otrokářských zemí; správný poměr je dva barevní na jednoho bílého), a končíc republikou Haiti, kde v tropickém zoufalství agonisuje hrstka bělochů mezi řvoucími a řehtajícími negry. Přidejte do toho pro zvýšení chuti syrské lichváře, Číňany a dělníky importované z Indie, Jávy nebo tichomořských ostrovů. Jaká skvělá myšlenka! importovaný kuli se dá lépe ovládat než domácí pracovní síla; počkejte, až Zelený Had zkolonisuje Evropu, budou se dělníci převážet ze země do země; budou líp poslouchat a nebudou se starat o nic než o práci a soulož.“

Hm, takže správny pomer bude dvaja colorados na jedného bieleho. Hrstka bělochů mezi řvoucími a řehtajícími negry... (no fuj, ako odporne rasisticky znie tá vantumčina). A až až Zelený Had (všimnite si, nie „keby“, ale „až“) skolonizuje Európu, budú sa otroci prevážať zo zeme do zeme, aby poslúchali a starali sa len o prácu a súlož.

Hm. A to ho označovali za jedného z najgeniálnejších vizionárov 20. storočia.

Truhlík

Ďakujem za objav.
Už si to hľadám.
Medzitým ma zaujalo toto z wiki.
Autorem slova „robot“, které se s divadelní hrou R.U.R. rozšířilo po světě, je bratr Josef[9], který mu toto slovo poradil na návštěvě u otce v Trenčanských Teplicích. Původně chtěl Karel Čapek roboty nazvat „laboři“. Slovo robot vzniklo ze slovesa robotovat (pracovat).
A sme doma.

Norman

Treba povedať, že čapkovi roboti v RUR neboli mechanické mašiny, ale stvorenia vytvorené nejakou biotechnológiou a boli aj na pohľad aj pri rozhovore úplne na nerozoznanie od normálnych ľudí. Jediný rozdieľ bol vlastne v tom, že boli absolútne poslušní otroci.

Ergo, je to nie o mechanickom vývoji ale skôr alegória o zámernom zmrzačení vrstvy ľudstva do určitým spôsobom zdegenerovanej bioformy.

Nakoniec toho divadla roboti sa predsa len vzbúria (pod vplyvom zámerného ľudského rozvraťáka) a ovládnu celý svet a vlastne vyhubia ľudstvo. Nižšia forma prevládne vyššiu.
Čo nám tým chcel humanista čapek asi povedať? Asi to, že pred vojnou dokonca ani slniečkári a demokrati neboli ceľkom debili (na rozdiel od dneška).

Muro

„Bratře První Strážce, co vidíš na Východě?“ tázal se Ctihodný,
celý černý, s bílou koženou zástěrou a stříbrným kladívkem v ruce.
„Vidím Mistry shromážděné v Dílně a připravené k Práci,“ řekl První Strážce.
Ctihodný udeřil kladivem. „Bratře Druhý Strážce, co vidíš na Západě?“
„Vidím Mistry shromážděné v Dílně a připravené k Práci.“
Ctihodný třikrát zaklepal kladivem: „Práce se počíná.“
(Karel Čapek: Továrna na Absolutno)

O tom, ze Capek bol masonista sa vie. Bol teda zasvateny do planov. O biorobotoch snivali uz davno.

Odporucam pozriet film Metropolis z roku 1927

https://www.youtube.com/watch?v=8ZmFsxWrnz0

vivo

Bude jej vládnuť ukážkový finančník, Rothschildov poskok a sociopatický narcista, riadený starou a mladou Pompadúrkami. Nič nového pod slnkom.

Vznik takéto „nemuža“, typu „cognitive servant“ krásne popisuje kniha http://www.martinus.sk/?uItem=206504 ku ktorej nedokážem nič rozumné dodať.

Ale nechajme sa poučiť - počujte slovo božie s Francie!

Najprv životopis, aby bolo jasné kto nás poučuje
http://etickakomisecr.cz/data/pdf/blaive-cv.pdf

A teraz nasleduje typická arogantná francúzska zmes hlúposti a nekontrolovaného tárania, poučujúca celý Vesmír:
https://blisty.cz/art/86590.html

Skutočne je zábavné sledovať, ako po viac ako štvrť storočí masírovania mozgov a investovania stoviek miliónov do parazitujúcich oportunistov „hist(o/e)rička“ konštatuje, že sa vo Východnej Európe nepodarilo vybudovať „občiansku spoločnosť“. Čo spôsobilo tento záchvat sebakritiky darmožráčky, ktorá patrila do teamu, čo si dal úlohu nám pomôcť?

Napriek brutálnej mediálnej masáži a vybľakovaniu mimovládok, ktoré tu za drahé peniaze imitovali občiansku spoločnosť, bez akejkoľvek podpory vznikla nezávislá reálna občianska spoločnosť, ktorá odmieta jej drísty a hľadí si svoje veľmi reálne kultúrne, sociálne a ekonomické záujmy.

Tak toto nie! Občianska spoločnosť je iba to, čo schváli a financuje Soros! :-D

Ako vyzerá demokracia v EP a ako zaobchádzajú s v demokratických voľbách, napriek mediálnej masáži médií platených zo zahraničia, zvoleným predsedom vlády?
https://www.facebook.com/GuyVerhofstadt/videos/vb.99985820015/1015565326...

Belgický blázon poučuje Maďarov o imigračnej politike a zabúda, aké sú následky v jeho materskej krajine.

Súdruhovia liberáli, prečo ste sa tak rozohnili?
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Soros-intenzivne-lobuje-v-B...
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/George-Soros-znicil-zivot-m...

Ite, liberal missa est

balu

pritom, že samotný Orbánov spíč, jeho odpovede a jeho tlačovku nikde hlavnoprúdiaci necitujú. Či teda o čom mala byť táto hovadsky kreatívna diskusia? Mne pripadala ako samoúčelné divadlo, kde každý ľavičiar za svoj plat poctivo a profesionálne sa bojaci o demokraciu (v ich ponímaní) musel vyjadriť svoj neskutočne originálny názor, ktorý v prudkej diskusie väčšina čítala z papieru. Výsledok zero, ako sme aj čakali. A aj tak ma nejakí dvaja-traja príjemne prekvapili, no nebolo - ale asi bude - ich veľa. A Verhofstadt a jeho s-pič... čo on (toho času min. financií Belgicka ak sa nemýlim) kurva robil v 1989 na sneme SZDSZ, najvlastizradnejšej liberálnej strany, čo maďarská história videla? A to sa vyhýbam charakteristike dosť jednoliatej etnicity danej strany aby som nebol semiantista. Jedna jediná vec z týchto liberálnych zavíjaní chýba: priznanie faktov, a len omáčka bez zemiakov, bez mäsa neni búhvíaký obed. No čo tak čítam na nete, liberálne reakcie na Vittoria boli v Maďarsku prinajmenšom kontraproduktívne, len utvrdili maďarov.

A som rád, že Ficomír sa hneď na druhý deň pridal a vyhlásil, že treba presvietiť mimovládky. A za chvílu určite zakáže aj offshore, že Robino? OK, to bol len žart. (Ináč teoretická otázka, netreba odpovedať: priamy zisk nevytvárajú ani učitelia, lekári, takže sú neziskovky len nie sú mimovládky - na druhej strane keď vláda financuje "neziskovky" napr. na LGBT agendu, tak to sú čo? Sú stále "mimovládky"? A všetky subjekty by mali byť presvetliteľné, ziskovky, neziskovky, mimovládky a vládky - vláda na prvom mieste -, fyzické, právnické a iné osoby a to z demokratického princípu rovnosti.) Teta Ema akurát dala link na poľské demonštrácie. Plus Maďarsko. Plus Balkán. Mám taký pocit, že niečo chuopci zle vyrátali. Aj minule som to písal, ale len postupne si to aj ja uvedomúvam: oni nás v podstate totálne nechápu. Myslia si, že tiež uvažujeme ich štýlom a často sa aj zdá, že naozaj - ale v princípe nie. A preto im asi začína lepiť a keďže nemajú lepší nápad zase útočia len cez peniaze, intrigy a čím ďalej tým viac násilie, či právne či fyzikálne.

Vivo

Ako informovali o tejto hanbe EP naše médiá? Ukážka :
http://hnonline.sk/svet/951451-je-to-akoby-sa-vratil-stalin-ci-breznev-i...

Gašpar EP je odrazu reprezentant Európy a arbiter demokarcie ...

nové