Zem a Vek

Tak sa volá nový "Spoločenský mesačník s témami, o ktorých sa nepíše", ktorý chce vydávať ako šéfredaktor Tibor Eliot Rostas.  Pre mnohých určite nie nová informácia a určite už o tom bola reč v Rádiu a na feikbúku. Pozrel som si to cvičné číslo, nuž, dobre. Zauvažoval som o tom, že načo je komu dnes papierovyý časopis - ale predsa len, je to základ, dostane sa to ľuďom do ruky, evokuje to serióznosť. Lebo nie že by tie témy boli naozaj ľuďom neznáme, len sa o nich otvorene a mainstreamovo "nepíše", čiže sú považované za nepodstatné. Keď vyjdú pekne na papieri, no, to ináč vyzerá.

V každom prípade, som ochotný dať tých pár korún na zaujímavý experiment. Lenže tu nejde o kúpenie v stánku, tento časopis sa dá (zatiaľ ?) iba objednať. 20 euro do konca roka nie je veľa, tak som klikol na objednávku a napísal meno, a adresu ...

A tu som sa zastavil. Dvakrát som sa na tom mieste zastavil a zrušil to. Nie som paranoik, viem, že systém sa rozhýbe iba občas a ťažkopádne, ale okolo jadra má vždy dosť snaživých blbcov, a tí sú často najhorší, tým by podobné ľahké dáta mohli byť inšpiráciou k zlomyseľnostiam. Dobre, meno a číslo konta, odkial zaplatím, ok,  ale ak niekde má priamo visieť aj adresa, to je iné kafe. To už sa netýka iba mňa. Mám aj iné ako tak použiteľné adresy na odber, ale v tych sa zas rysujú iné problémy. PObox si kôli tomu zriaďovať nebudem. Na stránke predplatiteľov dokonca sami označujú za "klub mesačníka bez cenzúry" - ale ja nechcem byť evidovaným členom klubu, o ktorom ináč nič neviem, a ak, tak nie pomaly aj s celým životopisom. Nejaká správna petícia či iná akcia, napríklad, to plne a osobne podporím, ale toto? A nejde len o môj názor, hovorím o uvažovaní väčšiny - alebo sa mýlim?

Takže nečudo, že tam majú doteraz len okolo 300 ľudí.

Mimochodom, zaujímalo by ma, koľko ľudí si kúpilo knihu Mlčanie. Bol záujem? Nespomínali to niekde na webe? Podľa toho by mohli odhadnúť, koľko ľudí by si kúpilo mesačník v stánku.

A možno by stačilo aj menej strán, a tým sa nejako ušetrilo. Čo si budeme hovoriť, ten projekt je hlavne zviditeľňovanie sa -  rozsiahle opakovanie tém, ktoré sú našincom už aj tak známe, až toľko neprinesie. Napríklad Historická Revue má 80 strán a vidno, že nemajú o čom písať, bohate tie stránky stačia. Mimochodom, tých tiež kupujem už asi len ako podporu myšlienke ( i keď neviem, či je racionálne podporovať poctivou prácou nadobutnutých miliardárov, aj keď sa venujú sympatickej vede).

Ergo - pomaly s tým klubom. Som povedzme zvedavý na nový papier - ale nech z predplatiteľov sami nerobia spiklencov.

 

 

 
Sinuhe

len toľko, ze popri "povinných jazdách" sú tam aj dobré a informatívne články. A v niektorých článkoch sa dá veľa dočítať aj medzi riadkami. Pokiaľ tam nepíše Kováč či Kamenec, ktorí svoje názory priam vnucujú, tak ostatní autori píšu celkom fajn. Posledné číslo 3/2301 som prečítal celé - všetko bolo zaujímavo a dobre napísané. 

 

Grigoriy
Dobré pre mládež a začiatočníkov. Zasluzna práca nadšencov. Máločo však originálne alebo take, čo uz dávno nie je známe. Každý z nás však musel niekde začať. Lenže, opat to slovenské bordelarstvo, ktore viac kompromituje, ako pomáha. Co si o nás pomyslia naši nepriatelia, ked vidia, ake sprostosti dokážeme predvádzať?    Zem&Vek september 2013, strana 107. Celostrankova ilustrácia s názvom Mayer Amschel Bauer Rothshild . Je to síce možno nepodstatný detail, ale na tom obrázku nie je žiadny Amschel, ale známy illuminat a vodca satanskej sekty  Albert Pike. (Ja predsa svojich ľudí veľmi dobre poznám.) Mali by sme sa snažiť o to, aby ONI vždy vedeli, že ked MY niečo povieme, alebo napiseme,  tak je to hodne vytesania do žuly. Obávam sa vsak, ze nasou prispatostou im len nehravame, že im davane možnosť , aby mohli rozhlasovat, že sme len banda neschopných idiotov, ktora im len zavidi.
Ema
než názor mojich nepriateľov. Čo sa tesania do žuly týka - jediné, čo tam chcú mať vytesané, je tvoje meno s dvoma dátumami. Na to pamätaj.
Grigoriy
ako to, že som uz veľmi dávno dosiahol stav vedomia, kedy by ma už ani nenapadlo oslavovať jeden dátum, a obávať sa toho druhého. Veď len dva dátumy mozu cloveka urobit kompletným - a slobodným. Dátumy sa však do žuly vysekavaju len malým človiečikom malými človiečikmi v očakávaní, že aj im tak urobia další mali človiečikovia. Ja im to tu však veľmi rad všetko prenecham, a ked odídem, zoberiem si so sebou len moje vzácne vedomie. Priznaj sa, duša moja, že ked Ty počuješ o stave vedomia, že pre Teba je to len take prázdne pózovanie, že Ty ničomu takému neveríš.
Ema
jeho nepriatelia, nemôže byť pri vedomí. Toľko by som k pozérstvu.
Norman
Nie že by na tom ilustračnom fote záležalo, určite nestojí za tie litánie, ale dnes som sa pozrel, že čo ponúka web, a našlo mi to samozrejme len tak zvoleja http://collegalamente.blogspot.sk/2012/05/rothschild-la-grande-truffa.html http://boldognapot.hu/blog/a-kabbala-es-a-szabadkomuvesseg-osszefonodasai/ a tak ďalej.   Je mi UPLNE jedno, ako ten bastard vyzeral, ale žijeme v takej dobe - mémy sa šíria  lavínovite.   Ale nič proti tomu, že sa rozčuluješ pre absolútne blbosti - ale takto s odstupom pár dní - len si to protirečí s duševnou rovnováhou  a vyspelosťou. Ja osobne odporúčam - Zem a vek má dobru kvalitu, septembrové číslo je stále ešte výborné. Je pravda, že sily za nimi a smerovanie sú nejasné - ale pre takýto druh publikácie je doba vyslovene zrelá. Aby sa tie myšlienky stali salonfähig (aby prestali byť "extrémistické"). To by mal každý chápať.      
Buheh
a s vekom vraj IQ klesá, tak tak mi naozaj prepáčte, ak som celkom mimo, ale... keď si si chcel predplatiť časopis, nepýtajú oni tú adresu kvôli tomu, aby Ti ho tam mohli posielať? Inak, súhlasím s Vami všetkými, pokiaľ ide o obsah. Ale zas také zlé to nie je a sem tam sa človek dozvie aj niečo nové. Okrem toho, vo mne stále kdesi trčí ten protivný červík paranoje, ako je možné, že zrazu tu nikto o ničom inom nehovorí len o Rostasovi, Zemaveku a Mlčaní. Ten kriedový papier, perfektná grafika, dokonalá publicita... Snažím sa rozpamätať sa, ako sa v 89-tom zjavil na scéne napríklad taký Havel či Gál. Veľmi sa mi to po tých rokoch už nedarí, ale zrazu tu boli, nikto nepochyboval, že práve oni sú tí užasní a čistí. Takú chybu by som už nerád opakoval, ale možno týmto chlapcom zemavekovým veľmi krivdím.
Norman
veď samozrejme kôli tomu, aby to mali kam dodať. Ale ako sám naznačuješ, nie prvý krát, že je to podivný podnik. Mnohí sa boja IP adries na webe, a tu chcú adresy od sympatizantov podobných myšlienok. Explicitne, mená aj bydliská ... no, proste som varoval, že to nie je najšťastnejšie. Všimni si ale aj, že ten článok je ešte z marca. Zem a Vek dostať kúpť aspoň v niektorých Bratislavských stánkoch. A ako som písal, dá sa to vyriešiť. Ja som si ho objednal - ide o symbol.  
Grigoriy
Chceli vytvorit projekt, ktory mal byt niečím novým, a píšu tie iste sprostosti, ako ti, na ktorých oni chcu poukazovat. Strana 38. Toľko nechutnych a sprostych výrokov na adresu Vladimíra Putina som ešte v živote nečítal. Nejaky niktoš, ktory sa podpisuje Murin, si tam sproste ociambruje svoju bírešskú sprostú papuľu na ruského prezidenta. Ze vraj MUŽÍK s tuctovou tvárou!!!!! To napíše hajzel, ktory sa do svojho blogu v denníku SME vyfoti s veľkou knižnicou v pozadí!! Ale tak, aby nebolo vidiet jeho hnusny birešsky ksicht. Chce sa mne napísať tomu primitivovi, a vysvetlit mu, ako sa veci okolo Putina naozaj majú? Nechce. Preco? Pretoze ten zaostaly primitív by tomu aj tak nerozumel. A žiadny z jeho kompanov. Ale, však som uz vyššie povedal, že ten, kto vloží do časopisu obrázok, a pritom ani nevie, kto na ňom naozaj je, ako takému možno v čomkolvek dôverovať? Alebo strana 32: Riesenie je vraj v modleni! Ku komu? No predsa k beduinskemu bôzikovi; k najväčšiemu podvodu v dejinách ľudstva. K tomu, čo nás dal do otroctva jeho vyvolenych, k tomu, na koho sa odvolavaju ti, čo systematicky a z pomsty vyvrazdili elitu ruského národa. Potom na strane 115 píšu, aky je v Rusku bordel. Samozrejme, že je! Taky isty, aky by bol na Slovensku, keby dnes niekto systematicky v mene nejakej ideológie vyzabijal všetkých, čo maju maturitu a vysokú školu, a Slovensko by potom päťdesiat rokov riadil zbor vajdov. (Juri Lina: Under the Sign of the Scorpion. Ale aj milión iných pramenov.)   A našiel som tam v tom časopise aj asi dalších dvadsat sprostosti, o ktorých by som mohol napísať, ale sa mi nechce, lebo by mi aj tak nikto nerozumel.

nové