Tento príbeh sa objavil dnes ráno, keď sme tu debatili o chápaní pandémie. Nechcem nič zosmiešňovať, ani urážať ľudí. Je to len obyčajná bájka, akých sú tisíce a tisíce.
Je to veľká sláva, keď u nás v Tejtokrajine zatiaľ nazývanej Slovensko polícia, SIS, NAKA alebo podobná inštitúcia zatkne nejakého neonacistu, či už ozajstného alebo takého, ktorý síce s neonacizmo
Už takmer pred mesiacom som sem dal odhady vývoja pandémiie Covid-19, ktoré boli postavené na priebehu epidémie v Číne. Na základných informáciách o dĺžke infekcie/choroby okolo 2-3 týždňoch, a na základe dovtedajšieho priebehu som urobil jednoduchý algoritmus.
Včera sme s Edvardsenom na webe tak trocha analyzovali situáciu na Slovensku pred voľbami. Nejde len o to, koho voliť, ale aj o trend a perspektívu. Skúsim to nahodiť na papier, čo je k téme relevantné a čo sme spomínali - i keď to určite ťažko možno vyjadriť úplne neutrálne.
nikdy sme sa nestretli, pretože s gaunermi sa nestýkam. Píšem ti otvorený list, pretože ti niekto musí povedať, že iba nemorálne monštrum ako ty dokáže politicky zneužívať vraždu dvoch mladých ľudí.
Demokracia bezpochyby výborne funguje. Žiaľ, len vtedy, keď treba previesť na ľudí vinu. V Grécku systém nechal preniesť na ľudí vinu za čokoľvek, čo sa bude teraz diať. Nechal si podpísať bianko šek. Ľudia si museli vybrať, ale mali len dve ničnehovoriace možnosti. Kinoautomat, demokracia. Nech by si vybrali ktorúkoľvek, pôjde to pre nich v podstate rovnako. Ale už sa im bude môcť naveky vyčítať - veď to bola vaša vlastná voľba, je to vaša vina.
NED (National Endowment for Democracy) je nezisková organizácia USA založená v roku 1983, ktorá ma za cieľ šíriť „nenásilnými metódami“ demokraciu za hranicami USA. V podstate zastrešuje grantové schémy pre organizácie, ktoré pôsobia v rôznych krajinách a „šíria demokraciu“. V skutočnosti robia najmä to, že obhajujú vojny vedené v záujme USA. Spolupracovníkov v cieľovej krajine (z pohľadu vlastenca ide o zradcov, či kolaborantov) vedia vždy dobre zaplatiť.
Ktovie, na čo myslel čerstvo navečeraný Borja Nemcov, keď si štrádujúc po moste smerom k svojmu luxusnému apartmánu nevšimol, že jeho kyjevská frajerka Aňa Durická akosi zaostáva, bočí od neho. Položiť jej otázku, prečože sa správa tak odťažito, mu už štyri rany do hrudného koša neumožnia. Zato sa pýtajú vyšetrovatelia. Aby to nemali také jednoduché, z Kyjeva sa ozval hysterický krik, aby Ruská federácia Durickej okamžite umožnila odchod na Ukrajinu.
Samozrejme, nie všetci ľudia sú magori, i keď pri čítaní komentárov na Smetisku by človek mohol nadobudnúť taký dojem. Ale aj tam občas človeka milo prekvapí prepracovaný názor. Toto som tam dnes našiel v diskusii k úspešnému testu ruskej ponorky a rakety Bulava.
Akýsi hňup, ktory sa podpisuje menom Mesik napísal v "je- to-taku" článok, ktorým by iných chcel nahnať do vojny za ovladnutie ruského prírodného bohatstva:
Nenechme se zatáhnout do zbytečného a hloupého válečného dobrodružství euroelit. Jestli chtějí vyhlašovat sankce, nikdo je nenutí kupovat ruské zboží. Jestli chtějí financovat revoluci na Ukrajině, ať tak činí ze svých úspor. A jestli se chtějí míchat do sporu mezi Moskevskou Rusí a Kyjevskou Rusí, ať tam pošlou svoje děti.
Spojené státy za posledních 25 let vojensky intervenovaly (jejich ozbrojené síly vstoupily či vlétly do cizích států) v dlouhé řadě zemí: v Panamě 1989, Kuvajtu a Iráku 1990, Somálsku 1992, Haiti 1994, v Srbsku 1995, v Súdánu 1998, Srbsku a Kosovu 1999, v Afghánistánu 2001, v Iráku 2003, v Pakistánu 2004, Somálsku 2007, Lybii 2011.