17.november 2020 - dôkaz, že demokracia nefunguje

Pri príležitosti revolúcie z roku 1989 prebehli demonštrácie proti vláde.  

Napriek zámernému núdzovému stavu, napriek vyhrážaniu sa ministra vnútra a mnohým iným odhováraniam, dnes prišli naozaj v rozsiahlom množstve ľudia demonštrovať proti vláde. V Bratislave na viacerých miestach, v Košiciach, Banskej Bystrici aj inde. Všade to - čo sa demonstrantov týka - prebehlo nenásilne. Prítomní boli ľudia všetkých vekových kategórií,  všetko striedmi a seriózni občania.

V Bratislave boli ale hotové manévre ťažkoodencov. Po celej dĺžke Štefánikovej ulica stáli zaparkované desiatky dodávok a iné policajné vozy, zo značkami z Košíc, Banskej Bystrice a podobne. V celej dlžke ulice Spojnej (medzi úradom vlády a prezidentskou haciendou) boli rovnako schované policajné dodávky, plné zásob ťažkoodencov.  

Okrem čiernych obrnených zbrojnošov boli na každom kroku tajní v civile - poznáte ľahko každého takého mladého fízla, stojí ako v službe na stojke a občas niečo odfotí.

Keď sa toľkoto odporcov vlády zišlo v čase zákazu vychádzania, tak sa môže Matovič  a jeho vláda naozaj hanbiť. Mala by okamžite odstúpiť, ako to urobili komunisti v roku 1989. Dnešné demonštrácie, vhzľadom na okolnosti, v mnohých aspektoch prekonali tie z roku 1989

Ale tak to nefunguje. Demokracia nefunguje a hlas ľudu nikoho nezaujíma. Dnes sa o tom mohli zas všetci presvedčiť. Aj tí, čo tam neboli osobne, to jasne vidia. O priebehu všetci viete zo správ.

Pre našinca to boli príjemne strávené dve hodinky. Nebolo dobre počuť rečníkov (hovorím o hlavnom stretnutí  na Hodžovom námestí, pred Čaputou), ale asi o to lepšie - tých prázdnych reči tamtých rečníkov sme už počuli až príliš, tie neboli podstatné. K parlamentu sme už nešli, to naozaj nie, načo.

Vhzľadom na okolnosti sa človek akosi nemohol naozaj prejaviť. Bola to reálne len taká prechádzka. Toto nebolo ešte ono. Režim na Slovensku je skutočne už nechutný. Ale aj keď demokracia nefunguje, to neznamená, že na čele vlády môže byť taký blázon, ako je tam teraz. Veď zneužitý núdzový stav onedlho skončí.

Slovensko ale už teraz nemá legitímnu vládu. Matovič už nie je legitímny premiér.

 

 

------

Násilní boli opäť iba obrnení fízli. Zranenie a zatknutie poslanca ĽSNS

https://www.facebook.com/watch/?v=732337967629644

(muselo sa to stať tesne predtým, než sme tam prišli, ešte dosť dlho pred štvrtou - čaputin dvor slúžil ako nora eštebákom a teda ona osobne má spoluúčasť aj na tomto zločine proti poslancovi)

 

----

pred úradom vlády strielli gumenné projktíly zblízka do ľudí

https://www.youtube.com/watch?v=qdStxkJWJjM&feature=emb_logo

neuveriteľné. bez dôvodu, do bezbranných ľudí za barierou, toto je na 20 rokov basy pre toho, kto je za toto zodpovedný

 

 

Midnigtcowboy

K tomu množstvu drabov. Slovensko ich ma výrazne najviac na obyvateľov v rámci EÚ. Neviem ako je to v porovnaní so Severnou Kóreou.
Kontrolná otázka. Za koho vlády došlo až k rakovinovému bujneniu silových zloziek??
Správne, a celé to riadil jehu pusipajtáš, bulharský chazar. Ale ako sa hovorí, karma je zdarma. Pomaly ich toto monštrum začína zožierat.

Roland Edvardsen

Fajn akcia. Ale spraví to niečo s našim Caligulom? Treba chodiť protestovať pred jeho vilu, nech je karma, ako má byť, a nech si to užijú aj kobyla-komplicka a tie ich dve rozmaznané štence. Treba ho psychicky nalomiť - potom bude ešte viac zmätkovať a strápňovať sa.

Roberth

Žiaľ, ani to už nie je dnes možné: https://www.youtube.com/watch?v=dbWZKzS1vUY&feature=emb_logo

Norman

Ohradenie verejnej cesty, zákaz vstupu? Na základe čoho? Aký paragraf, na ako dlho? Z dôvodu nejakej bezpečnosti, alebo z akého dôvodu? To už na toto majú pampaláši právo? Odkedy?

Teta ale by mohla tiež namiesto srdcervúcich rečí o jednej krvi a iných prázdnych emočných apelov si nahrať čísla tých policajtov, hlavne velitela, a nahrať si hlavne jeho ucelenú odpoveď, prečo blokuje danú ulicu, kto mu ten rozkaz dal. Nahrať si počet policajtov tam, a podobné explicitné akcie.

horyslav

prosím, kontrolovať sa, aj keď si nabrúsený. ja si tiež občas sproste uľavím, ale deti nie, tie za rodičov nemôžu. lebo takto znižuješ úroveň diskusie na úroveň sračkového bulbáru. aj do budúcna...

Roland Edvardsen

Ja sa absolútne kontrolujem. A čo iné deti, ako napr. Fica a Kaliňáka? Pri nich sa Matovič kontroloval? Boli iné rodiny a deti pre neho nedotknuteľné tabu? Nie. Ja som písal o karme. Je mi ľúto, ale tak už to chodí, že s despotom padá aj manželka a často aj zvyšok rodiny.

Norman

práveže tento postoj je správna úroveň (akú inde nevidno)

Ľubov

Tiež si to myslím,že na začiatok veľmi dobré. Napriek nasratosti ľudí , ja som to tak videla,neviem,ako iní,akoby tam bola dobrá,vcelku príjemná nálada.

Vysvetliť to neviem,ale aj Norman,ako priamy účastník,to postrehol.Neboli tam herci,možno preto,haha.
A keď sa tu spomína karma,nedá mi nespomenúť tu práve vreštiaceho herca Stankeho,ktorého pre nízke čelo a husté vlasy volajú orangutan,ako profesionálne až z päty ťahal emócie "nastačí,nestačíí,"tak možno práve preto,že tam neboli platené čubky,to bolo celé tak akosi čistejšie.

Ak hovoríte o žoldnieroch vo veľkom počte,ktorí mali chrániť Palác (palác samozrejme ironicky myslené),treba pripomenúť ešte toto video,je nadčasové https://magazin1.sk/na-urade-vlady-zacali-po-pokojnom-proteste-zvarat-br...

A keď sa už spomína brána,nezabudnime na desivú detskú riekanku . Ako to tie deti vedeli?
" Zlatá brána otvorená,zlatým kľúčom podoprená
kto do nej vojde,hlávka mu padne,
a či ona a či on,
nepustí ho z brány von."

buko

sedel v kaviarni .tyzdna na Palisadoch. Okolo stola sedeli aj Fedor Gal, Hrib a ini liberalno-slnieckari. Tvarili sa ako zmoknute kurence :) niekto im zobral 17. November, za inych okolnosti by boli na vyslni a recnili pateticke "novembroviny" pre media.

Bola to celkom surealna situacia - osobnosti Novembra cusali pri stole pri pive a okolo chodili ludia z protestu, mihol sa tam aj Vasky ktory Gala hlasno zdravil, casnicka okrikla jedneho mladika aby si dal rusko lebo ho neobsluzi, vtom do miestnosti vstupil Gal - tiez bez ruska :)

To co sa vcera stalo bol klasicky spontanny happening - ludia sa zbehli z roznych kutov Slovenska aby svojou osobnou pritomnostou dali najavo svoj strach, obavy, nespokojnost, frustraciu.
Je to urcite ucinnejsie ako vybijat si frustraciu na socialnych sietach.

Hodnotim to jednoznacne ako uspech, pokojny priebeh ako aj pocet ludi ktori prisli a ktori samozrejme budu informovat dalsie nasobky ludi ktori tam neboli - kde boli a co videli.

Taktiez je krasne vidiet ten rozpor medialnej virtualnej reality s realitou skutocnou:
- policia rozpusti zhromazdenie - nic take sa nestalo, iba pasivne branili Urad vlady, Parlament a regulovali dopravu
- bude pokutovat nosenie ruska - kto chcel mal rusko alebo satku, kto nie nemal a nikto to neriesil
- na protestoch budu bitkari, extremisti - protesty boli az na par petard uplne pokojne
- na protestoch bude luza - na protestoch boli uplne normalni obcania, akych stretnete kazdy den na ulici
a tak dalej

Náhodný okoloidúci

Pekne si to opísal, zhrnul a porovnal :)

Norman

Predpokladám, že v tej kaviarni sedeli len vonku. Vidím to ako typickú Galovskú provokáciu - sedieť pri ceste, kde ide demonštrácia. Typické pre túto profesionálnu obeť. Aby si ho niekto všimol, aby mu nadal do chujov, prípadne "ho oplul" (tvrdenie, ktoré raz už Gál použil a doteraz používa), prípadne ho oslovil slovom "žid" - a už by bola celá desaťtisícová manifestácia "antisemitská". Ale ako píšeš - rok 2020 naveky odkopol ich pseudo revolúciu 1989. Ešte dobre, že to videli na vlastné oči.

Výborne si to nazval - áno, bol to skutočný happaning, najlepší, jeden z mála tých, čo neboli výsledkom ťažkej organizácie. Toto bolo autentické a podľa rôznych videí tam boli ľudia z celého Slovenska.

A tie rozpory, čo si uviedol, sú pekná ukážka bezmoci všemocných. Zároveň by mali prinajmenšom politicky naháňať Mikulca za takéto vyhrážne reči voči právu na zhromažďovanie sa. (nebezpečie covidu beriem v tomto prípade ako cenu, ktorú bolo treba zaplatiť - ja som rúšku celý čas mal).

buko

V kaviarni sedel zvonku ale za plotom takze od cesty ho priamo vidiet nebolo. Tam sa utiahol po tom co uz utrpel zdrvujuci debakel na namesti SNP:
https://dennikn.sk/2148132/fedora-gala-a-petra-zajaca-obklucili-protestu...

"ja som tu doma" - toto je skutocne typicky "oj vej" moment kde clovek ktory 30 rokov zije v Prahe a mnoho krat sa vyjadril ako Slovenskom a Slovakmi pohrda je tu zrazu "doma". No pravdu mu povedali ti ludia - nie si tu doma a ani tu nie si vitany.

Blaha pekne zhrnul, a vyzera ze ten Gal bez ruska nebol sporadicky moment ale on to rusko nenosi systematicky
https://www.facebook.com/LBlaha/photos/a.2052950104943558/28042843231434...
Uz chyba len Matovic, aby mu odkazal nech ide s takymo pristupom kopat hroby :)

Inak co sa tyka policie a Mikulca - pre mna je ten minister ako taky pes co zasteka ale nehryzie. Naozaj cele tie opatrenia boli iba defenzivne a 80% pripravy robili cez medialne tlacovky a facebook - aby ludi odstrasili. A potom uz v realite robili iba statistov, co by som aj od policie cakal. Inak bolo vidno aj to ze policia uz nemala ludske zdroje pre takuto velku demonstraciu a nedokazala by naraz branit aj Urad vlady aj Parlament a pripadne aj Prezidentsky Palac ak by naozaj doslo k nejakym utokom.

Ak by to tam vsak riadil Nad alebo jeho kamarat Krúpa zrejme by zasiahli "bez skrupule a bez milosti" ako v ich velkom vzore Merkelistane:

"Krúpa v TA3 odpovedal aj na otázky ohľadom zásahu polície, ktorá proti demonštrantom pred Úradom vlády použila aj streľbu gumovými projektilmi. „Keď už sa bavíme o tom, ako adekvátne zasiahla naša polície, ja si myslím, že zasiahla v celku dobre. Mohla zasiahnuť aj tvrdšie. Tento týždeň dve demonštrácie v Nemecku, jedna vo Frankfurte, druhá v Berlíne, a obidve tieto demonštrácie boli rozohnané bez akejkoľvek škrupule a milosti.“"

Norman

Áno, ďalší prípad (dík za link). Prídu na námestie, kde sa čaká zhromaždenie, a začnú tam provokovať so hmlou. To je číra provokácia. Gál samozrejme nechce dialóg, len ich vyprovokovať. A ak sa nedajú, ako teraz, spomínajú "vulgárne nadávky" a podobné nezmysly.
Na SNP skúšajú chodiť 17. novembra, samozrejme neviem, či každý rok, Gal a podobní - a boli po webe videá, kde napriek tomu, že tam mali nejaké svoje babky-demokratky, tak pod tlakom dialógu museli skôr kapitulovať.

Ináč v utorok bolo na SNP okolo stovky ľudí po tretej a rovnako po piatej, asi nejakí, pre ktorých bolo Hodžove moc natlačené - len chcem povedať, že na SNP slniečkari, ak by chceli, mali dosť priestoru (veď tam aj boli nejaké sviečkové srdcia a podobne).

Kaviareň .týždeň človek pozná, keď idem okolo v lete, vždy tam oko padne, kto tam je. Povedal by som, že z chodníka sa na tú záhradku dá vidieť, teda aj z cesty do nejakej miery - ale isté je, že je to za plotom, čo je presne pre neho ideálne. Vasky si ho všimol, mohla sa zas strhnúť roztržka, nejaké to slovo, nejaká dymovnica - bože, to by bol Gál nadšený. A čo že boli nakrúcať ? Mali so sebou profi ľudí, čo mali určite po ruke kamery aj na toto ( v čase smartfonov škoda hovoriť). Hnusný profesionálny provokatér Gál - ale neschopný ešte aj v tomto.

Súhlasím, že Mikulec je zrejme pasívnejší typ - ale ťažká škola Spišiaka a Lipšica. A nejaké veci sa stali - strielanie gumenými projektilmi - do ľudí za barierou - a opakujem, tie jeho reči - to sa nedá ospravedlniť. To "odstrašovanie" - teda vyhrážanie sa - nie je maličkosť. Zmlátenie poslanca ozbrojencami - to nie je maličkosť.
Teraz hovorí, že budú vyhodnocovať videá a identifikovať osoby a trestať - to nie je maličkosť.

V Nemecku je iný druh demonštrantov, a tam si polícia vôbec nepočína dobre. Tam na tieto demá prišli naozaj radikáli a rozbíjali veci - ono v podobnom duchu majú kapitalisti bohaté skúsenosti s mlátením sa na ulici, pestujú si tam (najmä) radikálnu ľavicu práve na to - ale tu u nás v Bratislave prišli naozaj najmenej polovica starší ľudia (nad 40 rokov ). Tí príšli vyjadriť pasívny odpor.
Polícia sa vcelku zdržala, rozohnať to aj tak nemohli, bolo by to aj pre nich kliniec do rakvy. Ale spomínané prečiny spravili - takže nech LSNS ukáže, či má nejakých právnikov.

Náhodný okoloidúci

Vyzerá to tak, že policajt v uniforme a brnení vykročil dopredu a hodil na zem petardu, aby vyprovokoval policajné násilie voči ľuďom, ktorí petardy nemali.
K tvrdeniu, že petarda sa od policajta len odrazila, len toľko - värímä, värímä...
Asi ako keď sa Maďarka pristihnutá manželom pri nevere pýta "Ištván, komu veríš viac? Mne, alebo vlastným očiam?"

https://www.youtube.com/watch?v=Udjwx6vjR6M

nové