Быстрый трезубец им. С. Бандеры

Keďže sa poľská "humanitárna pomoc" (už takmer neexistujúcej) ukrajinskej armáde neosvedčila, NATO konečne našlo spôsob, ako nenápadne dotrepať na Ukrajinu zbrane. Zorganizuje cvičenie. Krajina rozfrckaná občianskou vojnou je na takýto počin ideálne územie. V duchu tradície označovania NATO-cvičení bizarnými názvami, toto desaťdňové ukrajinské, ktoré sa má uskutočniť od 16. septembra, vyfasovalo z armádneho skladu meno Быстрый трезубец.

Na cvičení sa zúčastní okolo 1300 vojakov z 15 štátov a operovať budú po Ľvovskej oblasti. Táto oblasť je významná tým, že neďaleko nej sa črtá ďalšia trhlina v ukrajinskej "celistvosti". V zozname účastníkov chýbajú Česko, Maďarsko a Slovensko. Pikantné je zastúpenie Nemecka, ktoré si pri Blitztdreizack môže zaspomínať na Blitzkrieg a ešte pikantnejšia je účasť "ukrajinskej armády" - zrejme dezertérov z Donecka a Luganska.

Čo k tomu dodať? Snáď len toľko, že nech si z tejto "deeskalácie napätia" berie Ruská federácia príklad.

 

------------------------------

 

Poznámka pod čiarou: V jetotaku vraj písali, že Kremeľ - snáď Putin osobne - platí proruských diskutérov na webe.

Mohol by mi tu prosím autor jetovtákovského textu nechať adresu, kde sa môžem ísť o tie peniaze uchádzať?

Ema

Saker: AngloZionist: Short primer for the newcomers

Pepe Escobar: NATO attacks!

A prípadne aj najnovší Sinograph

ttttttttttt

Mozno by bolo dobre napisat aj to, ze Rapid Trident sa organizuje pravidelne od roku 2006 v podobnom zlozeni a v podobnom termine, aby nikto nemohol obvinit autora, ze je zaujaty prorusky diskuter...nepochybne neplateny :), az tak prosim svoje prispevky neprecenujte

s1

Tiež stále Ukrajina?

Norman

Pretože si to Vy želáte? Čo tak menej smiešnej nadutosti do Vašeho prístupu? Až tak ten svoj osobný názor, čo by sa malo a nemalo nepreceňujte.

Doteraz nebola na Ukrajine občianska vojna, takže porovnávať situáciu v minulosti so situáciou tento rok dosť dobre nemožno. Ja len ľutujem, že miesto cvičenia nebývalo na Donbase - to naozaj ľutujem.

Ľubov

No vidíš,predsa sa tu objavili.( na margo,keď si minule písal,že je nás málo,že si nás nevšimnú jetotakci)

Kolodej

veď komenty pod svojimi článkami majú zatrhnuté, aby im tam rozmýšľajúci ľudia nebúrali ten ich domček z hovna :) tak si to chodia čekovať inde - a si predstav keď máš taký pocit dôležitosti - máš vlastný "ľavicový" portál, miesto pod slnkom v TV a nejaký chujkovia o ktorých nič nevieš budú do teba rezať ostrým perom - čo čakáš :) Množí sa to, začínajú byť znepokojený, ľudia im to prestávajú žrať. Čoho dôkazom sú zatrhnuté diskusie na SME, jetoVtak a pod. :)

Ľubov

Informačná vojna.Som si istá,že zmenia taktiku,pretože vidia,že toto,čo platilo doteraz,je už neefektívne. Spomínal Huďo ešte jeden fakt,totiž,že majú čoraz menšie platy,v podstate sú spodinou,prostitujú už za pár drobných.

heh

chodia sem chodia.. ale tu adresu kde sa mozno uchadzat o tie putinove peniaze pre proruskych trollov aj tak neprezradia!
a ja som sa tesil ze si trocha privyrobim ;)

!

Reklama na Renault Drtinova drti zleho Humla, ktery zradil pravdu a lasku - vyhrozuje

http://video.aktualne.cz/dvtv/konspirator-huml-nevidim-ruskou-invazi-na-...

Norman

Tá lemra drbnutá (Drtinová) má tu drzosť sa mu vyhrážať, že "šírí poplašnú správu" tým, že napísal, že malajzské lietadlo zostrelila Ukrajina?! A že sa teda dopúšťa trestného činu! Neuveritelná drzosť, že si to Huml nechá sa čudujem. Čo je na tej správe poplašné?

 

No, keď už teda vykopala vojnovú sekeru:

Títo ľudia zle dopadnú. Ja viem, vo svete niet spravodlivosti, preto netvrdím, že naozajstní zločinci budú potrestaní, ale tieto verejné ksichty presstitútky môžu zažiť Maďarsko 1956.

Hm, myslím, že toto je tiež len pre ne poplašná správa, pre väčšinu ľudstva naopak pozitívna.

 

"Keby každý čo dostal nejaké informácie bežal s ňou ven ..." no to by bola hrôza, sloboda slova, pravda by bola známa ... Toto v čechách jestvuje, Drtinová(?), štvrť storočia po páde totality??? :)

Vyhrážať sa trestným konaním poslancovi parlamentu??

 

Kolodej

že zostal kľudný a minimálne ju zo 10 x neupozornil na skákanie do reči. Ale, ja to vidím tak, že tí rozumnejší už opustili potápjúcu sa loď a ostali im tam len tí hlúpši. Preto tie debaty vyzerajú tak, ako vyzerajú.

Norman

Som si ten koniec pustil až teraz. Tak on popiera 11 september, no do prdele.Popiera!!!:)

Vážne, každý dospelý človek predsa dokáže rozoznať tón ale aj rétoriku, ktorá je urážajúca, ponižujúca. Novinári nemajú žiadne právo takto urážať ľudí, za ktorými prídu aby odpovedali na ich otázky.
To skôr naopak. Humel to napísal pekne a ucelene na svojom blogu - ale, keď už to napísal, musí sa naučiť si za tým stáť bez zaváhania a rozpakov a súčasťou toho je aj sebaisté a aktívne vystupovanie. Nesmie si tak dávať pozor, aby sa nejako nepreriekol.

Samozrejme, že mu to ako človeku na základe jedného ktovieako upraveného videjka nevyčítam osobne - len ako taký všeobecný príklad. Je možné, že keby to vyzeralo ináč, tak to asi ani nezverejnia. Ale je to poučné, že sú to len drzé opice.

Buheh

Vždy som si myslel, že v kategórii jedovatých prestitútskych jazyčníc, ktoré sú špeciálne cvičené demagogicky zlikvidovať a priam zastrašiť nepohodlného človeka, s ktorým robia interview (alebo skôr výsluch), je neprekonateľnou jednotkou Puškárová. Ale toto je niečo desivé, takú nadopovanú sviňu ako je táto Drtinová som ešte nevidel.

Sinuhet

stále som premýšľal pri pozorovaní toho vide, že čo povedať na renault Drtinovú. Áno, ane bola nadopovaná, na niečom musí fičať.
Inak je zaujímavé, že Drtinová a jej chlebodarci môžu bezproblémovo púšťať neoverené správy bez dôkazov (Rusi zostrelili lietadlo, Rusa tam mali Buk Rusi to a Rusi hento) , ale ak svoj názor prejaví poslanec parlamentu (ktorý to má v náplni práce), tak sa mu zažne drtinová vyhrážať. Norman má pravdu, treba si ju zapamätať...

Alebo aj naša "verejnoprávna" RTVS. V kritickom tóne sfúkne Fica, že ako premiér zatiaľ ešte stále (aspoň podľa papiera a demokratických zásad) čiastočne svojprávneho štátu si dovolil prezentovať stanovisko legálnezvolenej vlády. A potom vytiahne akéhosi Miškeja či Miškuta či ako sa to volalo a vraj to robilo ministra a spýtajú sa ho na názor. A tento neobelševik povie, že "treba mať jednotný názor", lebo sme v EÚ. Nemáte vy starší z toho déja vu? Takéto jednotné názory od nás požadoval bývalý režim a na námestoach sme neštrnagli za "jednotné názory". Jdu blít ....

qedstar

DrtiNová DRTÍ oponentov :)

Ema

a aj tak dopadol. Upotený a vykoľajený. Hneď na úvod jej mal suverénne hodiť do jej umrlčieho ksichtu, že keď mohol prezident USA Obama krátko po katastrofe obviniť z masovej vraždy pasažierov lietadla Rusov (či už opolčencov, alebo priamo z Ruskej federácie) a na stránke FORBESU, puncovaného plátku roznášajúceho po svete ako ebolu pravé "pravicové" hodnoty, dokonca nejaký disproporčný vyškerenec so žgraňou väčšou ako mozgovnica mohol pripísať ten zločin priamo Putinovi, môže on - malý český poslaneček - napísať na svojom bezvýznamnom Pejzbúku čo len chce. Napríklad sa - zrkadlovo Forbesu - opýtať, prečo lietadlo zostrelil Obama. A potom by sme uvideli, akým smerom by sa výsluch uberal. Nemal z toho český strýco pasiu, zahnať tú smrtku do kúta, aby sa tam dorazila vlastnou kosou. Škoda.

 

Buď ako buď, podstatná je otázka, ČO alebo KTO - a ČÍM - toho Humla tak vystrašil, že vyzeral ako septembrový maturant. To nebolo normálne.

Le Bleu

No, ukrajinským šuhajom v maskáčoch sa možno na cvičení konečne začne v strieľaní viac dariť a niečo trafia.

Le Bleu

According to a February 1, 2008 cable (published by WikiLeaks) from the US embassy in Moscow to Secretary of State Condoleezza Rice, US Ambassador William Burns was called in by Foreign Minister Sergey Lavrov, who explained Russia’s strong opposition to NATO membership for Ukraine. Lavrov warned pointedly of "fears that the issue could potentially split the country in two, leading to violence or even, some claim, civil war, which would force Russia to decide whether to intervene." Burns gave his cable the unusual title, "NYET MEANS NYET: RUSSIA’S NATO ENLARGEMENT REDLINES," and sent it off to Washington with IMMEDIATE precedence. Two months later, at their summit in Bucharest NATO leaders issued a formal declaration that "Georgia and Ukraine will be in NATO."
Merkelovej ešte pred NATO slezinou napísali nejakí "Veteran Intelligence Professionals for Sanity".
http://antiwar.com/blog/2014/08/31/germanys-merkel-needs-to-ask-tough-qu...

sword

Aka sranda,ak je to pravda a ,,bezne,, media nekecaju,tak vrchny velitel armady SR,ktory nam robi ako bokovku zdarma prezidenta,ponukol destinaciu v nasej vlasti (PP),ako inac, kde si mozu NATAci zlozit municiu. Uz sa tesim,pridu amici,budu zuvacky ;-) . No povedzte,aky dobry napad to bol,poslat ho na summit,dobreho aniela. Zemanov sarm este nema,ale raz mozno........

vp

Tie nechutné papule pánboh nerozdáva len tak:

http://aktualne.atlas.sk/na-slovensku-bude-zakladna-nato-posluzi-na-logi...

Náhodný okoloidúci

Krajina, ktorá odmietne základňu NATO, sa stáva terčom pre rakety NATO. Ale ani tak tu žiadnu základňu NATO nechcem.

firstovka

"ich finde es sehr traurig dass Ostpreussen weg ist. Wenn wenigstens ein Teil davon noch da wäre . Nein, alles weg. Verschwunden. Eigentlich unfassbar....."

s1
Aj Nemecko sa cvičenia zúčasní. Pošle až 4 vojakov ;-) http://youtu.be/yq9OvtnoKso?t=34m03s

nové