Cyklický čas

Na Marse by ľudia mohli bývať v domčekoch z červených tehál. K tomuto bombastickému titulku v korporátnej smetiarni patrí nemenej bombastická fotografia tehly. Foto: Jákobova škola inžinieringu.

A tak sme sa vrátili 5000 rokov dozadu.

Prečo 5000? Lebo Sumerovia tam práve vymysleli tehlu.

Táto nová je síce akože pre Mars, ale viac ju budeme potrebovať na Zemi. Marťanskú pôdu tu budeme mať aj bez simulácie.

 

Čerstvý majsterštyk zo Sme TECH

 

 

Dusanb

Stačí, keď si vezmú 4.5 kg kladivo a nebudú závislí od drahých dodávok zo Zeme, ako vraví Yu Qiao z Jákobovej školy inžinieringu:

"Na malú vzorku treba tlak, ktorý sa rovná úderu približne 4,5 kilogramového kladiva z výšky jedného metra."
/teraz neviem, či ho púšťal na Zemi alebo na Marse, keďže 38% gravitácia/

Občas na Tech-Sme boli aj zaujímavé články, ale dá sa aj inde a lepšie + spoplatnený obsah /nie že by som žurnalistom odmietal platiť za prácu, ale rozhodne nie SME-čkárom/, tak sa aj divím, že Ema "zalovila v týchto vodách".

Kolonizáciu Marsu pekne opísal Kurt Vonegut v knihe "Sirény z Titanu" - nič lepšie som sa na vedeckom bulvári doteraz na túto tému nedočítal, :-)
"Prďáky" to na Marse istia /kto nevie o čom píšem - sú to tabletky, ktoré umožňujú príjmať kyslík zažívacím traktom - keďže absencia atmosféry,/
Ale aj tak odporúčam knihu prečítať - samozrejme, o Mars ide až na 10-tom mieste.

Keď si ešte dobrovoľníci, ktorí sa hromadne hlásia už dnes, vezmú Jákobovo 4,5 kg kladivo - nemôžu zlyhať !

Norman

Ako píšu ľudia aj v komentári tam, tá veta
"Na malú vzorku treba tlak, ktorý sa rovná úderu približne 4,5 kilogramového kladiva z výšky jedného metra."
Je skutočný prejav idiokracie súčasnej doby. Tlak? Na akú plochu? Na "malú vzorku"? Hm, vedecká terminológia, skutočne to smrdí "jakubovou" izraelskou podúrovňou. Aj tá tehla na fotke tak vyzerá.

balu

keď sa páli, každá cihla sčervená. A meliata nemeliata, viem vyrobiť tehlu. Zbieral som jeden čas a 350 (rôznych) som ich musel predať. Nehovorím, že znova začínam, ale takých 30-40 už mám zas. Takže kamarátom vyrobím za naturálie a Jákob si urobí aj sám - ako vidíme -, aj na Marse - ako vidíme. Ináč tam by nemali konkurenciu, ja bych do toho šel kdybych byl Jákob. Len keby v tom nebola tá "práca" (fujfuj, tú mokrú hlinu do ruky keď tam mám gááándžu).

My sa nestratíme a voni sú dávno stratení. Freud by povedal že majú komplex (tatík IHVH ich bil) preto sa (sa = voni sami seba, my sme len prevzali) nazývajú vyvolení. Pravda to síce neni ale myslieť si to môžu.

Ema

Posielam ti ako reprezentantovi starších útvarov srdečné pozdravy od geofyzikálnej sekcie. Tak čo, už si našiel odvahu a nebudeš, len čo padnú prvé bomby, pobiehať ako Prewalszki ló po Hortobágy Nemzeti Parku?
Gandžu si primiešaj do cihel. Keby horelo, nebude to také smutné.

Buheh

Ty mávaš niekedy naozaj veľmi nagyon dobré nápady.

Gandžu do cihel. Ale to by sa dalo široko rozviesť. Napríklad do kuriva či do sviečok v krematóriu. Do airbagov v autách. V pondelok ráno do prostriedkov MHD, na faktúry za elektrinu alebo na daňové tlačivá...

Dusanb

ja som skôr na sladké, ak by mi niečo také nečakane vyrástlo na záhrade, skúsil by som asi toto - "Upečte si výbornou hašišovo-banánovou bábovku"

http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/?rubricId=23

predsa len - čakať kedy začne doma horieť, je nepraktické :-)

balu

je veľa, lebo THC sa rozpúšťa v tukoch. Anno kamoš vravel, že keď dáš do vodnej fajky (alebo bonga) mlieko, tak z toho lehce nazelenalého mliečka môžeš vyrobiť dokonca aj fest fajnšmekrovský syr :-) Anno na Obchodnej v BA aj predávali - oficiálne mali akože "syr" na jedálnom lístku, dobre draho, a keď došiel "ten" tak si za rovnakú cenu dostal za kýbel kvarglov - raz som koštnul, nechci vidieť :-) Takže ak si chceš urobiť koláč s nejakým tukom (a nejaký tam bude) kľudne si prisýp, bude dobrý.

Buheh

Kolujú rôzne veselé príbehy na túto tému. Napríklad u nás v susedstve sú takí výtečníci, kedysi bývali spolu so staručkou tetuškou. Tá sa kamarátkam vždy sťažovala, akí sú to chuligáni, ale od istého času celá dojatá im začala referovať, že zdá sa, že sa polepšili, lebo sa začali venovať rastlinkám: celú izbu majú zapratanú nejakými rastlinkami a ona sa im o ne stará, polieva ich a zapína svetlá. Takto to išlo nejaký čas, teta usilovne polievala a osvetľovala. Prasklo to až keď mládenci otestovali úrodu na nej a jej kamoškách, keď materiál starkej prepašovali do koláčov. Tety mali veľmi bujarý a veselý "čaj o piatej" a následne boli veselí aj mládežníci z ulice, najmä keď sa po okolí začali šíriť pikantné podrobnosti o pamätnej čajovej a koláčikovej párty tetušiek. Až potom ktorejsi zo starých paní skrsla v hlave hriešna myšlienka, že čo že to tam majú tí chlapci za rastlinky. Plantáž bola zlikvidovaná a mládenci namiesto THC si začali vylepšovať chémiu v mozgu pomocou pouličných bitiek, potom pomocou horolezectva a nakoniec prostredníctvom kariérneho rastu v nadnárodnej svoločnosti. Ale to už je iný príbeh.

Ema

Filantrop Soros priebežne dodáva stotisíce Bubov z Gambie, Mohamedov z Arábie a Azízov z Afganistanu, aby mali Európania komfortný prístup ku kvalitnému hašu.

Kde kúpiť? Info vám dajú priamo korporátne mediálne splašky:

Nevstupovať. Iba ak zháňate hašiš

Predsa v no-go zónach, ktoré boli donedávna podľa tých istých mediálnych splaškov náckovským výmyslom. Teraz už vieme, že fakt existujú a keď ideme nakupovať haš, sme tam vítaní. Že tam neplatí naša jurisdikcia? Nevadí. Hlavne, že platí pre Mizíka.

Heslo doby: No-go zóna do každého mesta, do každej obce.

Nám stačí zabezpečiť si všelijaké kuchařky - návody, ako si čo najviac dodrbať mozgy. Keďže už nie je začiatok 20. storočia a kmeňový krčmár s chľastom neuspeje, je tu ako plnohodnodtná náhrada arabo-africký čičmund s hašišom.

Náhodný okoloidúci

Predaj drog berú votrelci ako súčasť vojny proti "neveriacim". Neviem, ako inde, ale Pakoši v Británii to nazvali "chemický džihád".

Ema

je jedna zo zložiek Sorosovej vojny proti Európanom. Farební votrelci slúžia ako koncový predajca európskym teliatkam a aby to robili s maximálnym nasadením, vymyslel sa pre nich ako marketingový nástroj výraz chemický džihád.
Celý hodnotový reťazec kontroluje globalistický "deep state", samozrejme.

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za doplnenie širších súvislostí.

Dusanb

stretli tri babky a chvália sa, akých majú šikovných vnukov.

Prvá vraví:
"Môj vnuk bude asi lekárom. Aj s priateľkou si doniesli nejaké injekcie, zatvárajú sa na izbe
a tam si asi skúšajú."
Druhá sa chváli:
" Ten môj bude asi agronóm. Vzadu na záhrade si to sám zrýľoval, vysadil nejaké rastlinky a teraz to chodia s kamarátmi polievať a kontrolovať."
A tretia dodáva:
"A môj bude asi len pretekárom. Minule doniesol kanister nejakého benzínu, namočil do neho handru, dal si ju na tvár a povedal: Uhni babi, to bude jízda !"

Vivian

Áno, ono je to smutné a tragické a sranda je podružná.

Poznám takých, čo byt založili, lebo už si nevedeli rady sami so sebou. A o ten byt samozrejme prišli. Tie peniaze sú fakt sviňa, keď ich nemáš. A potom sú ešte takí, čo s diplomatickým pasom kadečo cez hranice prevážajú, a ich byty nikto nikdy v banke nezaloží. Dealer je len možno vyliečeným narkomanom, v akomkoľvek prenesenom význame slova.

Hm, ten svet holt nespravodlivý(ch) (ne)jest !

Sloboda je veľmi zvláštna stavebná veličina mysle. Je zrejme jej jedinou živou silou, potravou, len kto má ukázať koľko a za akých okolností jej treba veľa " zjesť " ?

Keď príde Diabol/Anjel a ponúkne ti riešenie v núdzi, odmietneš ho ? Asi nie, lebo v danej chvíli nedokážeš rozlíšiť, čo bude potom. To nevie nikto. Môžme len predpokladať zlo a zo zlých skúseností a pamäte druhých a aj vlastnej, sa poučiť. Ale deje sa to vôbec ? Dejiny ukazujú, že ani nie. Ten faustovsko - margarétsky konflikt v sebe samom, tu stále je. Aj keď deti a starí ľudia zrejme do tohto konfliktu večnej otázky, nespadajú.

Ach, idem radšej variť :)

nové