Demokrati

Pobiehajú tam v hojnom počte špinavé chlpaté kreatúry, vyziapujúce a mávajúce ručnými palnými zbraňami. Vitajme v dnešnej Sýrii a zoznámme sa so "Slobodnou sýrskou armádou", aka umiernenou opozíciou. Umožňuje nám to autentické video z oblati Al Raj.

 

 

Tak toto sú tí takzvaní demokrati, bojujúci proti "totalite" civilizovaného a mierneho Bašára Asada, ktorému sa napriek susedstvu s agresívnym Izraelom, posadnutým lúpením cudzích území a rozširovaním Lebensraumu, darilo udržiavať plne funkčný sekulárny a multikultúrny štát s komplexnou civilnou infraštruktúrou. To sú oni. A toto je ich svet. Špinavé handry, chlpaté brady, zbrane - najlepšie čo najviac, allahakbarovanie, rozvrat, chaos, smrť. Ešte aj svojim americkým spojencom sú schopní nadávať do neveriacich psov a mávať na nich kalašnikovmi ako stádo opíc konármi. Ich ženské a pankharti zatiaľ hrajú - spolu so ženskými a pankharmi bojovníkov Daeša a Al Nusry - pred zrakmi precitlivelých a nechápajúcich Európanov "úbohých utečencov".

Stotisíce takýchto zmrdov máme teraz v Európe, presne s touto ich mentálnou výbavou. Zatiaľ sa aklimatizujú.

Najnovšie sú v spolkových krajinách Nemecka ich predstavitelia znepokojení vysokým počtom falošných dokladov "utečencov" a chcú interpelovať ministra vnútra de Maziéra, ktorý nebol schopný zabezpečiť ich riadnu (a veľmi jednoduchú) kontrolu. Ako keby nebolo jedno, či sa ten, kto zajtra začne robiť v Nemecku taký bordel ako vidíme vo videu, volá Muhammad alebo Mustafa a či je jeho pas ukradnutý zabitému "pro-Asadovcovi", primitívne sfalšovaný alebo originál vlastný.

slaven1

Americká armáda zas ras tupo bombardovala Sýriu. Bolo aj zasadnutie BR OSN zvolané Ruskom. Čurkin robil Čurkina, kunda robila kundu. Popísané je to v skratke tu a tu:

Официальный представитель МИД России Мария Захарова заявила после произошедшего: «Теперь, после сегодняшних ударов по сирийской армии, мы приходим к действительно страшному для всего мира выводу: Белый дом защищает ИГИЛ».

2x F16, 2x A10 (4 ľudia) sa "mýlili" 40 minút priamo, ďalšie 100-vky (letiskový personál, pozemná navigácia, rozviedka, satelitná obsluha) sa "mýlili na diaľu".

 Aktualizácia: http://nadhlad.com/content/koalicia-usa-daes

Norman

Je to tá najsprostejšia provokácia zo strany Američanov.
Ja k tomu ani nemám čo povedať - buď to predsa len zanikne do stratena, a tak to prejde,
alebo z toho bude riadny konflikt, a potom sú nejaké ďalšie detaily o tom v podstate zbytočné.
Američania nás zaťahujú do horúcej svetovej vojny.
Ak aj nebude, aj tak je to doslovne pokus nás do nej zatiahnuť - ináč sa to nedá povedať.

A aj pokus o zločin je trestný.

balu

môžu amíkov zraniť aj ináč a bolestivo. Nemusia ísť - a som si istý, že ani nejdú - do priamej konfrontácie, max. Sýrii pod kobercom dodajú ešte zopár hračiek a potom tie slávne Thunderbolty a F16-ky budú mať takéééé poruchy že pristanú rovno do Čorného mora. A čo bude v správach? Nič. Amíci jednak sami nebudú tušiť čo sa stalo (viď tá ľod na Č. mori anno), okrem toho predsa nemôžu na celú hubu povedať, že rusi majú dačo, čo de facto vie vyradiť ich lietadlá. Ale zato rusi už dávno vyhlásili, že sa pripravujú na asymetrickú vojnu - tak zrejme teraz uvidíme, čo to znamená v praxi. Ekonomické kroky? Diplomatické? Mediálne? Technologické? Môže to byť bársčo, majú plno možností zraniť NATO. Ukecajú Erdogana ešte na niečo, zbonznú mu ešte pár "tajomstiev", rozbijú islamistov v Kavkaze, Uzbegistan odstúpi od zmluvy s tou základňou... Hocičo.

Náhodný okoloidúci

Ako čítam, Balu, aj Ty si naletel na výtvor blogera, ktorý si z prsta vycucal svoju sci-fi verziu o udalostiach v Čiernom mori nejakého dva a pol roka dozadu. Odkiaľ by on mal takéto info?
Vo filme "Krym - cesta domov" je jasne uvedené, že Donald Kuchár zaradil spiatočku po tom, ako ho zamerali radary obranného raketového systému Bastion, umiestneného na pobreží Krymu tak, aby ho bolo vidno aj z vesmíru.
Rusi majú dosť rozumu na to, aby si podobné elektronické hračky nechávali len pre situácie ohrozujúce tisíce životov na ich vlastnom území, ktoré nie je možné zvládnuť inak. Prezrádzať svoje technické možnosti, len aby sa predviedli a nastrašili niekoľko bezvýznamných vojačikov, by bola trestuhodná hlúposť. To Rusi radi prenechajú Amíkom.

Náhodný okoloidúci

Predstavitelia USA priam zúfalo potrebujú vojnu na vyriešenie všetkých svojich problémov a na ďalšie rozšírene svojej moci a vplyvu. Ale potrebujú ju vyvolať takým spôsobom, aby oni vyzerali ako nevinná obeť a aby Rusi vyzerali ako agresor, aj keby to malo byť v štýle "začal on, lebo mi vrátil facku".
Po svet majú USA skoro 1000 vojenských základní, mnohé s jadrovými zbraňami. Okrem toho majú niekoľko desiatok lietadlových lodí a ponoriek vybavených raketami s jadrovou hlavicou. Hľadajú len zámienku na ich použitie.
Kto si za takýchto okolností trúfne zostreľovať ich stíhačky a bombardéry, čo i len v sebaobrane?
Najväčšie technické vychytávky si Rusi zrejme nechávajú len na obranu svojho územia pred rozsiahlym priamym útokom a von ich asi ani neposielajú a nepredávajú. A hlavne nikto nepovolaný o nich nevie.

Tento útok na legitímnu sýrsku armádu by si žiadal odpoveď podobnú tej, ako dostali vlani s použitím Kalibrov. Ale už ako konečné riešenie.

Buheh

Provokácie človeka naštvú a zo srdca by si prial, aby tým arogantným chrapúňom niekto dal dobre po papuli, za tie všetky svinstvá. Ale veď presne to je cieľom tých provokácií, presne takú zámienku oni tak veľmi potrebujú. A presne to je to, čo (zatiaľ zrejme) nesmú dostať.

Niekto by povedal, veď predsa si ako majitelia svetových médií môžu zámienku jednoducho vyrobiť. Ale také jednoduché to zas ani pre nich nie je (a toto je aj odpoveď Amanovi na jeho úvahu v susednej debate o WTC), aj Casus belli, najmä v dobe internetu, musí mať aspoň akú-takú úroveň a uveriteľnosť, musí to byť niečo rukolapné a spektakulárne, aby sa dali masy dobytka správne motivovať a nahnať na jatky.

Čo my vieme, ako to celé v skutočnosti je... kto s kým tu akú hru hrá. My konšpirátori vyznávame starú zásadu filozofov, že o všetkom treba pochybovať, a teda žiadnu alternatívu nemožno celkom vylúčiť.

Ale jedna vec sa zdá byť istá. Ruské reakcie už niekoľko rokov veľmi dôsledne držia rovnakú líniu. Na všetky provokácie, či už ide o výroky US hovorcov, Ukrajinu, sankcie, OSN, Krym, Pobaltie, Sýriu, reagujú takým tým záhadným, trpezlivým spôsobom, ktorý celú vec viacmenej utlmí a nechá vyšumieť do stratena. Vždy sa snažia rokovať (aj by som napísal že negociovať, ale už by som tým nemal koho nasrať, tak to nenapíšem) a dosiahnuť nejakú papierovú dohodu, hoci im musí byť jasné, že protistrana ich nepochybne, po x-tý krát, opäť podrazí. Kto nad tým trochu rozmýšľa, nemôže nevidieť, že je to veľmi rozumný a zámerný štýl, ktorým Moskva sleduje svoje ciele. A vyzerá to tak, že s výsledkami tohto postoja sú spokojní, keďže ho nemenia.

Ľubov

Hlavne,že si v poriadku späť, Buheh je len jeden,éljen !!!
Možno,že tá zdržanlivosť nie je daná ani tak trpezlivosťou,ako šetrením.Čítala som,že cena jednej jedinej balistickej rakety je niekolko stomiliónov dolárov.Nechce sa mi to ani uveriť,ale pokial aj toto bráni vypuknutiu vojny,nech je tak.Vlastne,hovoril to P.Čalovka,ja ho chodím počúvať na Cui bono,však vieš.

1488

pri tvojich slovách som si spomenul na Charlie Wilsona, ktorý podľa emerických legiend zásadne pomohol vyhrať mudžahidínom sovietsku intervenciu v Afganistane ´79-89.
Jú-es-ej im kupovali protiletecké rakety, ktoré boli lacnejšie ako sovietske vrtuľníky a sovieti to finančne neutiahli - zjednodušene povedané podľa oficiálnych zdrojov.

Natočili si v halywúde o tom aj film
http://sledujufilmy.cz/film/soukroma-valka-pana-wilsona-2007/2403/

Tak sú dnes Rusáci snáď múdrejší..

Norman

nielen ten film, ale aj tie mýty o vojne v Afganistane ... Samozrejme, že rakety boli lacnejšie, ale čo asi bolo najlacnejšie, to boli tí bosí fanatickí zabijaci.
Tam ten problém začal, tam sa USA infikovali šialenstvom a vytvorili ai Al Kajdu ...
Ďalej to už každý pozná :-)

1488

rovno už od Drang nach Westen 1492 môžeme rôzne formy takého bláznenia sledovať v American Way of Life, ako sa vyvíjalo a pekne menilo formu.

Vypichnem pár slov z wiki a vojny vo Vietname:
....
V juhovýchodnej Ázii použili intervenčné vojská 14 miliónov ton bômb a inej munície, to sa rovná 700 atómovým bombám Little Boy, ktorá dopadla na Hirošimu.
Intervencia USA vo Vietname bola typická neefektívnym použitím veľmi mohutnej palebnej sily. Bojové operácie silne poškodili aj životné prostredie. USA použili na odlisťovanie džungle obsadenej partizánmi herbicíd Agent Orange. Celkom bolo použitých 70 tisíc ton herbicídov, ktoré mohli obsahovať 150 kg dioxínov. Aj po desaťročiach sa preto vo Vietname rodia znetvorené deti..

Buheh

Ľubov, za milé privítanie. Aj mne už bolo clivo.

Ono to samozrejme súvisí všetko so všetkým. Tá vojna sa vedie aj v ekonomickej rovine.

lebleu

neoverená (a asi aj neoveriteľná) správa:
Lode vojenského námorníctva RF zaútočili raketami Kalibr na bunker s komunikačným a veliteľským centrom v Dar Ezza v Aleppe a zničili ho, pričom zahynulo približne 20-30 amerických, izraelských, britských, saudských, tureckých a katarských dôstojníkov rozviedky, ktorí riadili teroristov.
http://www.hlavnespravy.sk/ruska-odpoved-na-bombardovanie-pozicii-syrske...
http://www.timesofisrael.com/russia-mossad-other-foreign-agents-killed-i...

Ema

Ani o tom, že Maardes - toto podivné miesto - je už obsadené sýrskou armádou.

http://vz.ru/world/2016/9/23/834114.html

Ее разгром позволит узнать о войне в Сирии много нового.

Veru pozvolil. A výsluchy žoldnierskych špín sa pritom iba začali.

Dusanbe

novinarska, predpokladam.

Nie, ze by tam specialne jednotky USA aj dalsich statov neposobili, ved to nakoniec aj sami priznali, ale silne pochybujem, ze sa v jednom bunkri zisli "americki, izraelski, saudski, turecki a katarski" dostojnici.
To znie ako zaciatok nejakeho pionierskeho vtipu: "Stretnu sa ..."
Teda, vlastne su to teroristi - ved ako inak by sme oznacilili cudzich ozbrojenych vojakov posobiacich v utajeni napr. na nasom uzemi, pochadzajucich z krajin, ktore nam nevyhlasili vojnu ?
Na nejaky otlak zrejme americanom sliapli, sudiac podla aktualnych reakcii, mozno aj nejakych zlych teroristov naozaj zlikvidovali, dufajme, ale ten kaliber a bunker - to sotva.

Norman

No, dosť možné v tom baraku bolo zo 30 arabov, z ktorých niektorí slúžili ako agenti CIA, Mossadu, Turecka atď... niektorí aj vo viacerých súčasne .. ale pritom to bolo len vedenie jednej skupiny "umiernených" ...
Keď sa zráta, s koľkými tajnými službami spolupracovali, tak tá správa má pravdu, aj keď tých agentov bolo len zopár.

nové