Hlavná postava v base

Blaha sa na FB venuje tomu, že americký časopis Forbes zaradil prezidentku Ćaputovú medzi 100 najvplyvnejších žien sveta. Správne píše, že je to na Slovensku akurát tak na smiech.

Nie je to ale nič prekvpapivé, Forbes pri svojich hodnoteniach postupuje výrazne tupo mechanicky - politička, v Európe - veľmi dôležitá. Samozrejme, oceňuje hlavne proamerické figúrky, v podstate je to istý druh odmeny pre ne a pre stádo stále ešte veriace na tento druh kariery.
 
Blaha ešte rozoberá, či Čaputová bola spolučinná pri prevrate v roku 2018, ktorý využil vraždu Kuciaka na absurdné rozpútanie štvanice proti sociálnej demokracii, ktorá so záležitosťou nemala nič spoločné. Nuž, Čapuová je agens USA a určite robila aj horšie veci.
 
V tieto dni došli správy, že bývalá mjanmarská hlava štátu Su Tij bola odsúdená na 4 roky za korupciu a podobné prečiny. Je viacero súdnych procesov, ktoré má ešte na krku. V domácom vezení je od februára, kedy sa v krajine zmenil režim. Su Ťij je držiteľkou Nobelovej ceny mieru, určite bola ešte nedávno vo Forbese oceňovaná ako jedna z najmocnejších žien sveta.  Nedá sa nevyjadriť postreh, že americký vplyv v regióne zrejme oslabuje. A ak sa niekde ochrana spoza Atlantiku stratí, ich kolaboranti vždy trpia, často naozaj naozaj nečakane tvrdo.
 
Samozrejme, nechceme sa hrať na naivných, spravodlivosť je vždy ďaleko od politickej reality. Dlhodobé tresty pre agentov, bývalých politikov, nie sú vyjadrením spravodlivosti, ale proste skutočných nepísaných zákonov moci. Na Slovensku je to zatiaľ nezvyklé, ale po prípade Lučanský s týmto už treba rátať. 
Dá sa dokonca presne odhadnúť, že s pomstou neprídu samotní poškodení Slováci, ale podobne ako v prípade Kuciak, samotná globalistická sieť škaredo zhodí svoje (už) nepotrebné figúrky, aby ochránilo svoje iné záujmy a ciele. Prípad Matovič tiež už teraz indikuje takýto priebeh.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sandro

Zatial ale svetlo v tuneli v nedohladne. Alebo je mozno za rohom, ale tunel je klukaty...Matovica by som neradil do tej kategorie, ktora je zhadzovana vlastnymi(teda on je, ale z dovodu, ze nerobi co sa ocakava) a najma nedaval by som ho do suda s Caputovou. On je totiz dalsi z plejady ludi, ktori si myslia, ze ked daju svojim babkovodicom vsetko, tak im zostane priestor na ukojenie vlastneho mesiaskeho pudu(vid. Sputnik). No ale nezostane, da sa to robit len tak ako to robi Caputova. Pokorne a bezvyhradne plni len to, co dostane prikazom. Nerobi nic navyse a hlavne nic z vlastnej hlavy. Ona snad ani nejde von bez toho aby to bolo konzultovane. Viem si predstavit komunikaciu na blizkej ambasade : ''Tucna chce ist von? Nech drzi pysk, sadne si na jej Big Fat Ass a caka..'' Som presvedceny, ze presne takyto je vztah jej nadriadenych k nej a opovrhuju tymto jednoduchym stvorenim rovnako ako Slovaci.
V globale samozrejme suhlasim a pevne verim, ze som este dost mlady na to aby som sa stavu popisaneho v kratkom clanku aj dozil. Naposledy som sa z diania v politike u nas uprimne tesil a otvaral drahe vina v case, ked pred rokmi politrukom vo vsetkych volebnych TV studiach padali papule pri pohlade na vysledky volieb v zupe BB.

Norman

(čím ale nechcem povedať, že východ je blízko za zákrutou, ba že vôbec jestvuje - ale veď možno ten tunel je život, nie?)

Samozrejme, súhlasím, že je rozdiel v poslušnosti týchto rôznych figúrok. Psychotický neurotik trnafského prevedenia nie je vhodný ani pre globalistov - on naozaj kurví, čo chytí do ruky.

Okrem toho, že som sa nasmial na tvojom popise ropuchy, tak ma napadlo, že Ča Puta je síce pasívna, ale stále veľkým slabým miestom ich siete. Do toho treba pichať kutáčom.

A čo sa týka šampanského - nechcem a nemal by som to prezrádzať, ale pomsta je to, čo ľudí najviac motivuje. A čim sa aj Nadhľad trocha líši od zvyšku neanonymných zdrojov, ktoré si to nemôžu dovoliť, ani naznačiť, ani na to pomyslieť - že by o niečom takom hovorili. Pomsta - nie spravodlivosť, to sa nikdy nepodarí, ale pomsta áno. To je to, čo ľudí naozaj motivuje a zaujíma. To jediné ich oslobodzuje, vracia im dôstojnosť - a tak je to správne.

Ako hovorili starí Gréci Es kommt der Tag.

slaven1

Keď na 100% trafíš ten správny názov :D

https://t.me/casusbellilive/32712

Polícia by mala vyšetriť kto stojí za dezinformačnou FB stránkou "Hoaxy a podvody - Polícia SR" :-)

https://www.facebook.com/313187412842466/posts/860466468114555/

Roland Edvardsen

Čaputa sa už vyjadrila, že bude kandidovať aj v budúcich prezidentských voľbách. A obávam sa, že tu bude zase príliš veľa opozičných exotov, pre ktorých budú prezidentské voľby najmä o spropagovaní seba a svojich strán. Pokiaľ sa proti nej nepostaví kandidát, za ktorým bude väčšina opozičných strán, ktorý zároveň nebude príliš polarizujúci, potom by sa dala odstaviť, lebo veľa ľudí jej má už pokrk, jej dôvera slabne každým mesiacom. Ale bude potrebné si sakramentsky dať záležať na výbere kandidáta.

slaven1

Ak bude opäť kandidovať, tak aspoň nebude, "noname" kandidát, ako týchto čo vytiahne ambasáda 2 mesiace pred voľbami označuje Fico. Veľká časť národa bude poznať čo je zač.

Aby nekandidovala? Práve naopak, ak dožije ona, ak dožijeme my a ak dožije systém parlamentnej "demokracie" tak je výborný nápad aby kandidovala opäť. Bude to zaujímavý sociologický prieskum o potencionále peknej budúcnosť obyvateľov Slovenska.

Ďalšieho "noname" rezidenta, už krajina nevydrží.

slaven1

Stačí aby experimentovanie dovolilo vedenie školy, ktoré navštevujú. Zase ďalší zákon z ministerstva pod vedením milovníka mladých chlapcov.

https://magazin1.sk/doktor-bude-moct-na-slovensku-osetrit-deti-priamo-v-...

slaven1

Príspevok z https://t.me/s/casusbellilive

Dovolím si uviesť na pravú mieru informácie o novele zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) z 10.12.2021. Neboli totiž správne interpretované zo zdroja stránky NRSR a iných prebraných zdrojov.

Ohradil sa voči nim poslanec Ľuboš Blaha (SMER). Uviedol, že sporná časť, keďže s ňou nesúhlasili a ktorá by umožňovala poskytovať zdravotnú starostlivosť aj bez vedomia zákonného zástupcu bola vypustená a zákon prepracovaný. Informáciu o skutočnom znení zákona priniesol na svojom blogu aj JUDr. Peter Weis. Zdroj: Link

Ďakujeme za upozornenie a správne informácie.

V spornej časti bola vypustená možnosť, že o poskytnutí zdravotnej starostlivosti môže rozhodnúť aj zástupca zariadenia, tak ako to bolo v pôvodnom návrhu zákona.

Skutočné schválené znenie §152a odsek (2) je takéto:

"Zdravotnícky pracovník podľa odseku 1 poskytuje dieťaťu alebo žiakovi školy zdravotnú starostlivosť výlučne na základe informovaného súhlasu zákonného zástupcu."

A ďalej "NÁVOD AKO SA PREKLIKAŤ K SCHVÁLENÉMU ZNENIU ZÁKONA na stránke NR SR"
https://t.me/casusbellilive/33037

sandro

Vdaka Slaven, mal som v plane si to overit, ale clovek nema na vsetko cas, takze dobre, ze si dal skratku.

slaven1

https://www.infovojna.sk/article/video-mudr-sona-pekova-o-covid-19-klams...

Video je zavesené na PeerTube.

Nové video má aj Bukovský. Dr. Bukovský v tomto videu sumarizuje a komentuje udalosti od okamihu, keď v septembri 2021 Gugle zrušil jeho kanál. Video je na jeho servery.

https://tv.akv.sk/watch/co-sa-stalo-od-septembra-doteraz

Pochopili, že cez Gugle, FB, YT, Aple sú digitálne "okovy", Sú "dobový".

nové