Izraelčan predpovedá, ako bude dokončená operácia

Ďalší vývoj špeciálnej operácie na Ukrajine na kanáli ITON.TV predpovedá bývalý šéf izraelskej špeciálnej služby, vojenský expert Jakov Kedmi.

"Ruské jednotky postupujú od začiatku jasne stanoveným tempom a úspešne sa vyrovnávajú s úlohami stanovenými velením. Najväčšie zoskupenie ozbrojených síl Ukrajiny, ktoré sa nachádza na Donbase, už bolo obkľúčené a buď bude zničené, alebo sa vzdá. Bude to trvať niekoľko dní. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o posledný silný prielom jednotiek, zúčastňujúcich sa na špeciálnej operácii. Zároveň budú zabraté veľké mestá, ktoré sú momentálne blokované. V Mariupole sa už niektoré časti milícií republík Donbasu postupne posúvajú dopredu."

"Po vyriešení hlavnej úlohy sa začne záverečná etapa, teda úplné vymetenie od nepriateľa najskôr ľavého a potom pravého brehu Ukrajiny s prístupom k západným hraniciam. Táto fáza bude trvať maximálne mesiac, vzhľadom na najnepredvídanejšie okolnosti. Operácia sa skončí absolútnou demilitarizáciou a reorganizáciou krajiny. Ukrajinská armáda je už väčšinou dezorganizovaná, keďže velenie ozbrojených síl Ukrajina stratilo kontrolné páky."

„Boj bude pokračovať ešte asi mesiac. Podľa mňa skončia oslobodením celej Ukrajiny. Potom sa časť Ukrajiny, skôr či neskôr, tak či onak pripojí k Rusku. Myslím si, že v prvom rade to bude celé Novoruskocelá priemyselná ruská Ukrajina, možno nejaké ďalšie regióny a celé pobrežie Čierneho mora. A čo zostane, bude ďalšia Ukrajina. Táto časť bude demilitarizovaná, denacifikovaná a absolútne neutrálna. A pravdepodobne žiadny priemysel. Nikdy tu nebol a ani nebude. Bude to poľnohospodárska, pastierska, turistická Ukrajina,“ opísal ďalší scenár vojenský expert."

Kedmi spresnil, že špeciálna operácia vyrieši najmenej tri hlavné problémy Ruska v tejto oblasti. Moskva zabezpečí svoju bezpečnosť zničením bočného predmostia, postará sa o bezpečnosť rusky hovoriacich občanov a vykorení nacizmus, ktorý opäť ožil v Európe.

Na postoji Izraelca Kedmiho vidno, že štáty dnes a v budúcnosti nebudú rozmýšlať o týchto udalostiach ani náhodou tak, ako to podáva hysterická antiruská propaganda. Operácia 2022 je v podstate prirodzenou akciou, ktorej sa NIK nečuduje. A nik sa jej čudovať nebude - za predpokladu, že Rusko vyjde z celého procesu dostatočne víťazne.

Dokonca je isté, že pre Európu bude mať celý tento proces horšie politicko-hospodárske dopady, ako pre samotné Rusko. 

 
slaven1

Reportér austrálskej televízie ABC na Ukrajine: Školu prerobili na obrovský vojenský sklad.

"ABC visits a school in #Ukraine that has just been turned into a military target. “This school has been made into a massive military warehouse,” says ABC reporter. Ukraine military has allegedly been using schools, hospitals & public buildings."

https://t.me/kedmi/7467
https://twitter.com/PeterCronau/status/1505748464952508417
https://iview.abc.net.au/show/abc-news-stories/series/0/video/NEWS202213...

Dusanbe

Americký prezident Joe Biden sa chystá do Bruselu „požiadať“ európskych spojencov, aby sa úplne vzdali ruských zdrojov energie.
Najaktívnejšie s týmto sado-masochistickým nápadom vyskakujú politici z ostrovnej krajiny pirátov Británie - pravdaže, má nejakých 5% spotreby krytých z ruských zdrojov !?! - a potom pravdaže, naši slovenskí úchyláci a mentálni mrzáci z vládnej koalície spolu s našou pani rezidentkou...

Hlas rozumu, skúseností a zdravého pudu sebazáchovy z Čiech, platí na 100% aj pre Slovensko:

https://www.youtube.com/watch?v=rzkjp3nL7UY

buko

ze Kedmi nie je daky nezavisly expert z izraela ale rusky propagandista, vobec by som sa necudoval ak by bol na vyplatnej paske GRU ci inej spravodajskej sluzby.
takze akekolvek jeho vyjadrenia treba brat s velkou rezervou.
Ale co sa tyka tej zmeny v statnom utvare Ukrajina, tak minimalne Donbas a azovske pobrezie po Krym bude odtrhnute, to je asi ocakavane. Uvidime ci aj nieco viac.

Norman

určite nik nemá vešteckú guľu, ani Kedmi. Proste je to popis, ako by mohlo vyzerať (proruské) ukončenie tejto vojny. Minimálne to, ako si ho niektorí Rusi predstavujú.

Podľa mňa nesedí to, že Rusi budú dobýjať celé územie Ukrajiny. Nie je dôvod, aby to robili. Ale čo dobyjú, to už nepustia - ergo čím dlhšie vojna trvá, tým viac Rusi zaberú a o to viac bude Ukrajina menšia.
(to je samozrejme tiež len jedna (prorusky optimistická) verzia )
Ukrajinci by mali čím skôr súhlasiť s podmienkami - aby bol mier.

slaven1

Reforma vysokých škôl, kde vysoké školy budú musieť počúvať aktuálnu vládu, strata akademickej nezávislosti, je v kontexte dnešných udalosti (plandémia, rozpad jednopolárneho dolárové sveta) má za úlohu „ukrajinizáciu Slovenska“. Na Slovensku budú systematicky vychovávaný odmrazenci, ktorí budú destabilizovať strednú Európu (kanónenfutr).

Norman

ukrajina nebude, debilov budú robiť slováci (a poliaci, odumierajúcicich baltov ani nerátajúc).

Ale teraz môžete vidieť, že "plandémia" žiadnym reálnym politickým nástrojom nebola - pretože teraz vidíte, AKO sa ľahko zavádza tvrdá despocia (žiaden vírus k tomu netreba).

Covid by sa ale mal vyšetriť:
1. pôvod
2. zneužitie a ťažkú spreneveru (testy, očkovanie, - všetko priamo ukradnuté peniaze))
Ale to je tak všetko, čo je na ňom politicky zaujímavé, je dobrý hlavne ako príklad, ako sprosto reaguje režim v čase problémov.

Vírus tu stále je a mutuje, jeho nebezpečenstvo zďaleka nepominulo. Táto medzivlna ale už azda konečne upadne, dnes 24 mŕtvych. Ak by sa príroda sama nezmilovala, tak je ľudstvo ako nahý v tŕni.