Matovič v Pittsburgu

Matovič strávil dva dni v Pittsburgu, materskom sídle spoločnosti US Steel. Zas zobral na seba úlohu zázračného záchranára - tentoraz Východoslovenských železiarní.

Železiarne boli budované desaťročia. Boli majetok celej spoločnosti. Po prevrate v roku 1989 ich sprosto ukradli a po pár transakciách skončili v rukách Američanov. Podobne, ako iné štátne podniky, bola toto sprostá krádež. Na Slovensku krádež storočia.

Socialistický bordel sem, socialistický bordel tam, socializmus fungoval neefektívne - ale to určite nie je ospravedlnením, aby ten zvyšok bol rozkradnutý bandou riadenou zo zahraničia. Dzurinda, Mikloš a desiatky iných (právnických) mafiánov ba malo skončiť v base, s teplákmi na krku.

Nechať si rozobrať republiku cudzincami môže len celkom nezrelý národ - a pomáhať tomu je vlastizrada. Cudzinci sa nestarajú o perspektívu, nestarajú sa o sociálne rozmery fabriky. Vedia, že to nevydrží večne a hľadia len na vytunelovanie. Teraz Američania hrozia, a nie prvý krát, že železiarne nechajú zavrieť. A tak sa lokálni miestodržitelia kolónie musia snažiť - pretože k sociálnemu výbuchu už teraz moc nechýba. Ak by US Steel začal masovo prepúšťať, alebo by  dokonca všetko zavrel naraz, Slovensko by padlo na hubu. Tí chlapi z Východu by potom naozaj prišli do Blavy.

Američania stále vydierajú, neustále pýtajú štátne peniaze. Neustále dostávajú ohromné dotácie, tzv. kapitalizmus US je zdá sa založený na vyciciavaní štátu - aspoň v kolóniách je to tak. Teraz chcú miliardy buď od Slovákov, alebo od EU, za prechod od uholných pecí na elektrické oblúkové pece. 

Prechod od uhlia na elektrinu považujem z viacerých dôvodov za potrebné. Bez nej sú železiarne - zaokrúhlime to - bezcenné. Ale keď my do toho zas vrazíme peniaze, prečo to má patriť americkej lúze?

To je otázka dňa. Tie železiarne sú už teraz morálne vlastníctvo slovenského národa. Američania to nezvládajú, tak nech nám to za korunu predajú - tak nejako to aj "kúpili".

Na to by sme ale potrebovali mladých vodcov, nie tie handry, čo sú tam všade dnes.

 

slaven1

 

VSŽ sú naše v zmysle „slovenské“, národné, štátne. VSŽ vybudovalo na zelenej lúke socialistické Československo, ktoré na území Košíc predstavuje dnešné "suverénne" Slovensko.

 

 

Po prevrate v roku 1989 ich sprosto ukradli a po pár transakciách skončili v rukách Američanov.


 

Neukradli. VSŽ si vrámci reparácií (náklady vynaložené na vojnu) a kontribúcií (výplata peňazí víťazovi, výpalné) vzala vedúca krajina bloku Západu – Spojené štáty. Najväčší slovenský podnik vrámci kontribúcií Českoslovenka, ktoré propaganda prikrýva ako „privatizácia“, zobral náčelník bandy.

 

Nezabudli ani na zopár členov národa, ktorým hodili nejaké drobky napr. v podobe vlastníctva budovy bývalej budovy Domu kultúry u nich na dedine, aby mal kto "kapitalistické status-quo" medzi domorodcami obhajovať.

 

Obdobná situácia je v Česku (Severočeske doli), v Rusku.. Neviem či viete Nikel Norilsk je tiež už americká firma.

 

Procesy ako dôsledok rozpadu moci vo Východnom bloku.


 

Američania stále vydierajú, neustále pýtajú štátne peniaze. Neustále dostávajú ohromné dotácie, tzv. kapitalizmus US je zdá sa založený na vyciciavaní štátu - aspoň v kolóniách je to tak.


 

Nie Norman, zlá úvaha. To, že rôznym klanom z USA stále platíme je pôsobenie inštitútu „kontribúcie“ – Slovensko takto „prispieva“ ekonomike víťazovi Studenej vojny (chvála, konečne máme pojem zaznamenaný v Slovensko segmente wiki). Robí to, čo normálne má robiť porazený voči víťazovi, dokým víťaz nestratí moc (čo sa deje teraz).

 

 

 

Tie železiarne sú už teraz morálne vlastníctvo slovenského národa. Američania to nezvládajú, tak nech nám to za korunu predajú - tak nejako to aj "kúpili".

 

 

 

US Steel nemôže predávať niečo, čo im nepatrí. Respektíve idiot je ten čo US Steel dá za ukradnuté železiarne peniaze. Ešte, že si dal do úvodzoviek slovo kúpili. Bláznovič mal ísť do Pissburgu oblečený v tričku s vyobrazením Zlatej Adely.

 

 

 

Na to by sme ale potrebovali mladých vodcov, nie tie handry, čo sú tam všade dnes.

 

 

 

Takže tak.

 

 


* chvála, konečne máme pojem zaznamenaný v Slovenskom segmente wiki. Samozrejme napísaný z pohľadu víťaza, no aspoň dačo.

 

 

ilusion

Studená vojna má víťaza? A ja som si myslel, že Východný blok sa rozpadol z vôle jeho vlastných občanov, u nás vyjadrenej Nežnou revolúciou. Teraz sa dozvedám, že to bolo pôsobením Ameriky.

slaven1

krásne, zarámovať

ilusion

Takže za 30 rokov trápenia môže Amerika. Dobre vedieť.

ilusion

Ako sa spieva v jednej pesničke: "Čo je dobré, toho je málo, dokurvili sme čo sa dalo." Avšak umenie je z nevýhody urobiť výhodu. Otázka znie, môžu Američania u nás bombardovať svoju vlastnú fabriku? Môžu tu vôbec niečo bombardovať? Azda nemecký Vokswagen, alebo britský Jaguar, alebo francúzsky Peugeot, alebo kórejskú Kiu? Alebo mladíkov v osadách? Máme tak vytvorený priestor na robenie problémov.

nové