Molekulárna genetička o koronavíruse

téma: 
mailer

.

Norman

ktorá nestriela nejakým smerom, ale na všetky strany, je na nič.
Z podobných dôvodov sa prestali používa bojové plyny, lebo sa nikdy nedal zaručiť smer vetra a roznášalo ich často na vlastných.
Ale je pravda, že ich zo začiatku v 1.WW používali, kým to nevzdali ako nepraktické.

To už je pravdepodobnejšie, že je to únik z Wu han laboratórií.

1488

pokojne by to mohla byť súčasť hybridnej vojny (keď už vymysleli tento slovný novotvar), uvidíme.
Ale ak to aj bola náhoda, tak je to pre svetový moloch tiež inšpiratívne čo dokáže malá zmena jedného vírusu spôsobiť. Na civilizačný blackout rýchlejšie ako klimatické zmeny, ropný kolaps alebo genetická invázia.

Ľubov

Práve som sa vrátila z lídla. Všetci do nohy niečo na tvári,aspoň sa to tvári ako rúška. Dokonca aj cigáni si nedovolia vojsť bez šatky cez nos. Veru,vírus nás dal do laty.

Zatial je všetko,najviac sa míňajú zemiaky a cibuľa,stále prikladajú tovar.Ale viem si predstaviť,že to tak nebude. Optimistické predpovede hovoria pod 40%,Nemci 70%.
Kto si včera všimol,aký je Pelle vyčerpaný,ja hej,má dosť,ale klobúk dolu aj pred pokladníčkami v obchodoch a aj pred ženami,čo šijú a šijú rúška a stále ich nikde nedostať.

Norman

iba k by sa nič nerobilo, alebo keby to zlyhalo.
Ak sa budeme izolovať, bude to prebiehať ako v Číne, len malé percentá sa nakazili.

keď sa dosiahne nepribúdanie nových pacientov a všetci sa vyliečia (alebo zomrú), bude to vyhlásené za prekonané.
Ale aj tak si nik nemôže byť istý na budúcu zimu. A aj keď najdú vakcínu, kto si ju nechá nastreliť, Možno všetci starší ľudia - ale aj tí riskujú aj s oslabenou vakcinou... Ale mladí sa na to vykašlú. Hm, potom to ale už bude brané len ako chrípka a (teoreticky) každý bude mať protilátky.

Ale to je teória optima. Toto bude ľudí ešte dlho strašiť. A pandémie vôbec. Zmení sa aj ekonomika, dúfam.

Náhodný okoloidúci

Bude sa to v populácii trvalo udržiavať, spôsobí to práve tá dlhá inkubačná doba.

Norman

že to bude na Slovensku kulminovať o 110 dní (alebo tak nejako, že).
Ak si myslia, že tento režim udrža 3 mesiace, a viac, tak sa zbláznili.

Áno, preto máš pravdu, Okoloidúci, že rátajú s prevalením. To vrece hovien Makrela a jej podobní o tom rozhodli. Kým Čínania to dokázali skrotiť, títo to zdali. A s radosťou vyhodia snahu a výkon Číňanov von oknom.

1488

inštinktívny strach, toľko kritizovaný pod Tatrami je teraz benefit. Tiež citlivé väzby na starších sú silná motivácia na akékoľvek rozhodnutia ako ochrániť túto rizikovú skupinu. Tak to vnímam, keď porovnávam info, ktoré dostávam od známych rozlezených po celej EU.
Paradox, že až takto treba rozVíriť ľudí, aby sa zastavili, stíchli a možno si všimnú vonku pokojnú jar :)

Norman

Hej, tento svet je prekomplikovaný, nestabilný. Dá sa nabúrať ľahko - len našťastie ešte aj tí islamskí fanatici majú plnú hubu alaha, ale je to len naoko. Navyše našťastie nejaká genova technika je naozaj mimo dosah amatérov a slabých krajín. Teda zatiaľ.

Ale opakujem - v laboratóriach US a iné všmoci skladujú a aj modifikujú vírusy, a ani sa tým netaja. Možnosť, že odtiaľ vírusy uniknú, sa spomína ako možná.
A takisto tí amatéri, bohatí nadšenci v USA, napríklad, môžu nechtiac niečo zlé vytvoriť a nechtiac vypustiť.

Späať k armáde. Covid-1í nie je taký fatálny, viem si predstaviť, že by ho nejaký človek/skupina z nejakých tajných služieb, z vlastnej iniciativy, vypustil v Číne ako sabotáž, ako tú hybridnú vojnu. Že by prekonal zábrany a neistotu.

Ale myslím, že to tak nie je. SARS sú prirodzené vírusy.

Náhodný okoloidúci

Ak je to umelé, a vyjadrenia kompetentných to naznačujú až potvrdzujú, stále nevieme motiváciu toho, kto to vypustil. Verzia o náhodnom úniku z laboratória je síce teoreticky možná, ale pri súčasnom napätí vo svete sa mi pravdepodobnejšia zdá úmyselná sabotáž voči Číne a jej ekonomickej expanzii.

Midnigtcowboy

Ale najprv čo je fakt. Amíci obracajú lode s výzbrojou a muzstvom čo mali sa nasáčkovat do Európy na to veľké cvičenie proti, oné, ruskej agresii. A oni asi vedie "vo co gou"

Takže teraz trochu konšpirácie. Citát.

Čínská vláda považuje za zdroj Coronaviru podle našich posledních informací elitní výzkumnou laboratoř amerického námořnictva NAMRU-2. Tato laboratoř s názvem Naval Medical Research Unit Two spadá pod Námořní zdravotní výzkumné středisko nakažlivých nemocí v Silver Spring ve státě Maryland [4]. NAMRU-2 je divize, výzkumný oddíl, jehož náplní je výzkum nakažlivých nemocí potenciálního vojenského významu v Asii. To je přímo definice této divize. Divize má své laboratoře ve Vietnamu, v Laosu, v Singapuru, v Thajsku, v Indonésii a na Filipínách. Laboratoře zkoumají virové a biologické kmeny nákaz tradičních v prostoru jihovýchodní Asie, což je tedy alespoň oficiální náplň práce těchto laboratoří. Čínská vláda obviňuje USA, že právě z některé laboratoře NAMRU-2 pochází Coronavirus, který má tak specifické chování a znaky, že napadá a nejlépe se rozmnožuje právě v plicích asijských mužů. Chápete? Najednou to do sebe dokonale zapadá.

Američané se urychleně před

Midnigtcowboy

Ad 1. Slovo od jednej virologičky z BA. Trvalo to pokiaľ ta info cez pár ľudí dorazila ku mne. Títo ľudia fungujú na doraz, už na pokraji kolapsu. Ale k veci, co tu neodznelo. Vírus ma už tri popísané mutácie (aj mi povedali odborný názov, ale bohužiaľ, ja už mám HOSIPA, Dg. HOvnoSIPAmätam.) Taka rýchlosť vytvorenia mutácií je neobvyklá.
AD 2). Objavili sa reinfekcia. V Číne už otvarali šampanské.... a bum! Nie šampus, ale reinfekcia už vyliečenych pacientov.
Ad3) Ako laik a ateista sa zmožem len na jedno. "Pan Boh nám pomáhaj".

Midnigtcowboy

P. S. Info od bratislavských vrabcov. Spejeme k vyhláseniu výnimočného stavu. Ale samozrejme nikto z co len trocha kompetentných netuší co spraví "sonderkomando" po nástupe k moci

Náhodný okoloidúci

A tu je ešte prvá časť rozhovoru s pani doktorkou:
https://zemavek.sk/koronavirus-je-umelo-vytvoreny-unikol-z-ciny-aj-slove...

Len jedna moja poznámka. To, že sa nový koronavírus objavil v Číne v meste Wu-Chan, v ktorom sa nachádza biologické laboratórium, neznamená, že bol v tom laboratóriu aj upravený. Mohol byť upravený inde a vo Wu-Chane len podhodený, aby zviedol hľadanie páchateľa na falošnú čínsku stopu a poškodil Číne nielen zdravie, ekonomiku a vnútornú stabilitu, ale aj povesť.
Už to majú aj "zaokeanskie partňory", čo by podľa niekoho mohlo vyvracať predpoklad, že to je biologická zbraň Made in USA, ale historická skúsenosť hovorí, že anglosionisti nikdy nemali morálne zábrany obetovať aj vlastných ľudí (z nižšej spoločenskej a majetkovej vrstvy) pre dosiahnutie svojich cieľov.

Dusanbe

z Bieleho domu ponúkol miliardu dolárov za výlučné práva na budúcu vakcínu proti korona vírusu nemeckej firme CureVac na stretnutí so zástupcami svetových biotech firiem, 2. marca v Bielom dome.

https://www.nytimes.com/2020/03/15/world/europe/cornonavirus-vaccine-us-...

Nemci to opisujú ostrejšie:
"Diese Erfahrung wird Europa so schnell nicht vergessen"
https://www.welt.de/wirtschaft/plus206563595/Trump-will-deutsche-Impfsto...

- bohužial platený článok, ale niečo je z neho prevzaté tu:
https://www.aktuality.sk/clanok/773367/nie-sme-na-predaj-odkazuju-trumpo...

Kedysi dávno som v bratislavskej Bibiane mal možnosť spoznať holywoodskú odrhovačku:
"There is no business, like showbusiness !".
Doba sa zrýchľuje, Amerika berie čokoľvek, na čom sa dá dobre zarobiť...

mailer

.

Norman

Nechcem podporovať tvoju teóriu. Ale tu je video s Trumpom
https://www.welt.de/politik/deutschland/article206639879/Merkel-zu-Coron...

V strede je video s Trumpom, kde v prvej polovičke spomína, že kód vírusu bol známy v polovici januára, a za 8 týždňov (američania) vyvinuli vakcínu, čo je vraj rekord v rýchlosti, o mesiace skôr, než je to bežné.

Nuž, ja myslím, že experimentujú s týmito vírmi naozaj extenzívne, že sa hrajú s ohňom a že je vcelku pravdepodobné, že im občas niečo unikne. Že teno virus unikol z laboratória je v princípe rovnako pravdepodobné, ako že zmutoval a preskočil z nejakého zvierať (už vedia, akého?).
Opakujem, nemyslím, že to niekto vypustil nejako naschvál, ale je to prejav tej ľudskej HYBRIS, čo sme tu nedávno spomínali)

Náhodný okoloidúci

Všetci chlapi u nás v robote si myslia, že to do Číny vypustili amíci. Dôkazy nikto nemá, ale ich politika a správanie voči svetu naznačujú, že toto podozrenie sa rovná istote.

mailer

.

Norman

že je to podozrivá story, že majú vakcinu akosi rekordne rýcho. Že jeho verzia je pochybná.

To s "chinese vírus" zarazilo a znechutilo aj mňa. Tam končí ich politická korektnosť. A povedal to priam s takým zvláštnym dôrazom.

Nuž, vec je ešte otvorená, azda uvidíme.

mailer

.

Náhodný okoloidúci

Niečo podobné dnes napísali aj aktuality.sk a navyše masívne obhajujú EÚ, ako sa o nás počas koronopandémie zaujíma, ako nás chráni a stará sa o nás... Takmer som slzu dojatia vyronil.

A teraz vážne.
Sú to dva rôzne prístupy.
1. Dr. Peková skúmala RNA vírusu a a prišla na to, že práve tá časť reťazca RNA, ktorá by mala byť mimoriadne stabilná a odolná voči mutáciám, je v tomto koronavíruse šialeným spôsobom zmenená a pritom plne funkčná. Na základe rozsahu a podstaty zmien v reťazci vyslovila predpoklad, že vírus je umelo upravený. Čiže jednoducho niečo skúmala a niečo jej z toho vyliezlo. Objektívny nezaujatý prístup.

2. Na druhej strane sú oponenti, ktorí sa snažia dokázať, že vírus prirodzene zmutoval takýmto šialeným spôsobom. Čiže oni neskúmajú niečo neznáme, oni už dopredu majú určený požadovaný výsledok a teraz hľadajú niečo, čím by ho podložili. Už toto samo osebe smrdí účelovým vysoko selektívnym výberom údajov. Toto nemá nič spoločné s objektívnym výskumom.

Ako upozorňuje Vedúci kolotoča v tomto článku,
https://aeronet.cz/news/ceska-molekularni-biolozka-podrobne-vysvetlila-p...
je zaujímavé, že potrebu vyvracať podozrenia o umelom pôvode vírusu majú práve Američania a nie Číňania. Trafená hus zagágala.

Norman

som si tiež našiel ten článok.
Som sa dozvedel:
1. virusy majú backbone, a tento SARS-CoV-2 ho má ako akýsi RaTG13 (Malayan pangolins). V zásade sú to netopierie corona vírusy.
dobre.
2. Potom majú háčik na prichytenie, RBD. Tento sa líši od RaTG13 a funguje výborne na ľudí.
To je ich prvá zvláštnosť.
3. druhá pozoruhodná vlastnosť je polybasic cleavage site (RRAR) . Tá umožňuje infekciu samotnej bunky hostitela, ktorá je tak infikovaná.

Potom je v článku pozoruhodné to, čo si aj ty skopíroval:
Thus, the high-affinity binding of the SARS-CoV-2 spike protein to human ACE2 is most likely the result of natural selection ....
Tu proste nevidím logiku ich výkladu - prečo je efektivita niečoho dôkaz prírodnej selekcie a nie výroby?? To je fakt nevysvetlené a vybratie takého textu do populárneho článku je dôkazom ideológie, propagandy.

Ak som pochopil vyššie - tie dve špeciálne časti, teda RBD a ten RRAR, sú u tohto víru iné, ako u bežnejších vírov, ale obe sa vyskytujú u iných typov. Tento vírus SARS-CoV-2 teda vyzerá ako zložený z dielov 1 (backbone), s iným háčikom (2) a iným rezačom (3).

Skutočne by ma zaujímalo, ako chcú rozlišovať prírodnú selekciu od umelej. Veď podľa mňa aj tá "umelá úprava" sa deje v princípe tak, že zoberie čosi z inej prirodzenej formy a to sa doslovne implantuje na telo vírusa.
Ako laik si len dovolím odhadnúť, že ani jedno ani druhé sa väčšinou dokázať nedá. Možno niekedy sa dá vylúčiť prirodzený výber, ale samozrejme neviem, ako je to v tomto prípade.

Okrem toho: nové vírusy v laboratóriach (aj pre vojenské účely) môžu predsa byť tvorené aj prirodzeným mutovaním starých. Ak niekto tvrdí, že k takej mutácii dôjde v prírode (a to už nejako často), tak určite k nej ešte skôr môže dôjsť v laboratóriu, kde sa vírom vytvoria najlepšie mutačné podmienky. Používanie (podporovanej) mutácie je relatívne známa metóda aj pri počítačových štruktúrach, určite aj pri víroch. A ako sa tvoria psie a konské rasy, ak nie používaním prírodnej selekcie. Tvrdenie, že ratlík či mopslík sú prirodzená rasa, lebo všetky ich DNA kódy sú vlastne vzniklé prirodzenou mutáciou, je presná analógia tohoto problému víru SARS-CoV-2.
SARS-CoV-2 je proste ovečka, len so zubami buldoga a jedom kobry - oh, všetko normálne sa v prírode vyskytujúce zvieratká.
Navyše ovečka je nevinná a všade ju pustia.

----
Toľko chémia a (ne/prirodzená) evolúcia.

Čo sa týka ideológie - Číňania mlčia (aspoň my nič moc nepočujeme). Možno preto, že sa nič nedá dokázať.
Dobre, ale je zaujímavé, čo hovoríš aj ty, že Západ sa tak vehementne snaží dokázať umelosť víru. Jedovatosť a podlosť je naozaj v tom, že ako tak vedecké články napíšu o "most likely", a potom sa to zmení hlavne v populárnom článku z tohto odvedenomna "dôkaz". To je naozaj podlosť a podobná podlosť nikdy nie je bez motívu.

Považujem za veľmi nutné pátrať, či vírus je ak nie zbraň zámerne vypustená, tak či to nie je omylom vypustený únik ich umelých vojenských beštií (či už jednej, alebo druhej strany).

 

 

do archívu ďalší článok k téme

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0822-7

mailer

.

mailer

.

Norman

Ale daj si pozor, aby ťa od hnusu nedrblo. Už do toho zatiahli aj židov, v zmysle, že hovorenie o pôvode vírusu je antisemitizmus.
Čiže používajú zatiaľ najúčinnejšiu zbraň, za ktorú sa dá schovať.
https://www.postoj.sk/52913/konspiracne-teorie-mozu-sposobit-strasne-skody
Článok je plný klamstiev a historických nezmyslov hneď od začiatku. Úbohé obeťe - aby to nebolo len na obranu Američanov, to by bolo nápadné, tak dodali Britov a Židov.

mailer

.

mailer

.

nové