Pesničky namiesto dialógu a slobody

A už sú tu zas - pesničky. Namiesto dialógu, rozhovoru s davmi na námestí SNP, kde by sa povedalo, čo bolo a ako to skončilo - režim dáva svojim teľcom slamu.

Nie, nie je to Slama u kravína - je to  koncert budovateľských pesničiek pre všetkých tých, čo slúžia dnešnému režimu. Volá sa to "Koncert pre všímavých", ale malo by to mať meno "koncert pre slepých a hluchých". 

Už je to proste zas, ako v totalite - občan otrok poslúcha a spieva, a tí, ktorí chcú hovoriť o problémoch, sú konfliktné typy, ktoré netreba počúvať. A treba ich trestať.

Koncert pre snobských kolaborantov režimu sa začne o 17:00 na námestí SNP.

Pravda, aby som in nekrivdil, o 15:30 je v Starej tržnici Stredoeurópske fórum. Príde tam Oksana Zabužko a Martin Putna  (obaja teda Slováci ako repa, že). Údajna debata (vstup voľný?) bude mať názov "Sme ako oni?" Veru, správne, vážení režimáci - Ste ako oni. Pozvali ste aj niekoho z opozície, z alternatívy? Samozrejme, nie.

 

O 15:00 na neďalekom Šafárikovom námestí robí míting Marček. Budú aj pesničky, ako inak. To bude už asi 24 728-my taký míting. Ale tento už určite zaručenie zaberie, naozaj. Nebesá sa otvoria a duch zostúpi na zlých ľudí a zažne v nich dobro.

Iba ak by nie.

No veď nevadí, je pekne, nado poguljať (hm, prečo sa tak málo používa ruština, je to tak cool exotické, a rozumie tomu málokto, ja tože ne :).  

 
Truhlík

"Fico je kokot" - tak skandovali Slušní na námestí s Matovičom.
Novojaz (Orwellov newspeak) má svoje výhody. Pre liberálnych fašistov.

slaven1

Zoznam zo Zoznamu:

17:00 - Slovenský komorný orchester
17:20 - SKO + Jana Kirschner + Michal Kaščák
17:25 - Bez ladu a skladu [Vypreparované zvieratká z múzea]
17:30 - Chalani z chatrče [Nepoznám, ale názov bude za chvíľu veľmi aktuálny]
17:35 - Drť + Fedor Gál [Naftalín zo skryne]
17:40 – Neha! [Ak je to „nežné“ tak prečo to kričí cez vykríčník? Asi nejaké nespokojné staré dievky]
17:45 – RozpoR [Znie to ako vypatlaní rap-otači]
17:50 - Štefan Štec [Kto?]
17:55 - Vec, Tono S. feat. Zuzana Mikulcová [Slovakofóbna malomeštiacka klasika]
18:00 - Jana Kirschner [Londínska expat]
18:15 - Muzička + Varjos [Imitárori]
18:25 – Para [Liberálna bratislavská kaviareň]
18:35 - Chasidské piesne [Aby sme nezabudli, kto vec organizuje]
18:40 – B-Complex [Samolikvidačné kultúrne vzory + narkománia]
19:00 - Alina Pash (UA) [Hlavná príšera večera, nájdime si na internete]

Ako sa volá tá žena so psychikou realitnej maklérky čo robí ministerku kultúry? Keď rozdávala s.r.o.-čkám tých správnych „umelcov“ 100000ce „koruniek“ počas plandémie, dávala im za Ministerstvo kultúry podpisovať zmenky. To nevedeli cez tento bič pritiahnuť nejaké vábivejšie mená s estetickejším prejavom ako hentú lúzu?

[Live: Pandodotácie poštára Janka Gorduliča. Kompletná analýza pandoparazitov #ginn21x128]
https://www.youtube.com/watch?v=jXUj-EiJ77k

Norman

Uhrík:Národ je už ľahostajný k protestom a znechutený ich organizáciou

Uhrík je aspoň úprimný. Respektíve situácia ho núti.

Vieme, že rozpor Republiky s Marčekom viedol k tomu, že sa prakticky nemôžu zúčastniť na jeho "protestoch" . Ale ich kritika takýchto protestov je oprávnená.

Toto nikam nevedie.

Ale je možné, že onedlho bude treba podchytiť skutočné protesty a skutočné naštvané masy. Ak nie v Blave, tak v iných mestách.

Podstatnejší problém je v tom, že by sa zišiel spôsob, ako ľudí zapalovať. Kedysi to boli protesty. Dnes je to čo? Web, siete? Ťažko povedať, na webe ľudia nič nemusia, len súhlasia, to je skôr vyvanutie nespokojnosti, namiesto použitia nespokojnosti.

Norman

ešte som natrafil na ďalší úryvok. Teoretický výzva na zjednotenie národnej scény.
.
https://t.me/milan_uhrik/681
.
Samozrejme, žiadne zjednotenie sa konať nebude. Treba povedať, že hlavne tamten folklór starých dedkov, je negatívna vec. Dalo by sa na to pozerať ako na "neškodnú zábavu", ale ako vidno - nie je doba na podobné folklorizmy.
Musím povedať, že táto staršia generácia dofakovala národnú scénu výrazne. Každý utrhne 1 až 3 %, ale spolu to robí asi 10 %. zahŕňa to aj Harabína, Danka, Slotu (mladého so starým projektom), atď atď.
Na Slovensku sa proste toľko vtlkalo ľuďom do hlavy, že podstatou Slovenska je nekoncentrovanosť na podstatné a sluhovské postavenie ako pod vrchnosťou, tak pod nejakým cudzím bohom, že táto generácia je nepoužiteľná.
Zjednotiť ju nikdy nepôjde, to nikdy neustúpia, nespoja sa s nikým, ale čo by mohli ale zvládnuť to je pochopiť, že treba nechať tie svoje debilné projekty a odísť do politického dôchodku.

Truhlík

Ja raz neviem.
Poslednú integráciu národných síl robil Kotleba. Uhrík je jeden z tých čo to rozbil. Tak keď spravil noc dlhých nožov tak nech sa postará a neplače. Raz vzal zodpovednosť tak nech aj zdochne ale nech to spraví.

Norman

Ale poznáme Kotlebovu históriu v hnutiach, ako sa s nikým nedokázal dohodnúť (nie že by to bol výnimka v politike, očividne sú takmer všetci vedúci v politike takto postihnutí).
Vieme, že Kotlebovi prischol problém s 1488 odsúdením a on si chcel zabetónovať svoje postavenie v strane, aj pre prípad, že by išiel do basy. A tak zmenil oslovy strany.
A písalo sa aj podrobnejšie, o tej príhode - ako hlavných vedúcich v strane nezavolali na zjazd, tak nejako to bolo.
Takže ak to bola noc dlhých nožov, tak zo strany Kotlebu. A nevyšla mu.
.
V každom prípade realita rozhodla či rozhodne, kto má lepšie karty. Ale nezaškodilo by, aby ten, čo prehrá, podporil víťaza.
.
A čo sa týka demonštrácií, ich zbytočnosti - to sme skonštatovali aj my tu. Týmto štýlom naozaj nemajú najmenší zmysel. To už sa ani nedá počúvať, stále tie isté keci tých istých marginálnych čudákov (nechcem menovať, ale napr. ten lekár Lipták a podobne .... veď to ľuďom absolútne nič nedá).