Skryté reality

Veľa sa hovorí o konšpiračných teoriách. Ich hlavným atribútom je tvrdenie, že za viditeľnou realitou, ktorá sa akoby skladala z množstva aj náhodných a nesúvisiacich faktorov, existuje nejaký spoločný činiteľ. Jeden, alebo niekoľko. Vedomý činiteľ, alebo nevedomý, niečo ako Schwarmintelligenz - inteligencia kŕdla, kolektívna inteligencia.

Ale nechcem teraz už po stý raz rozoberať formy toho, čo stojí za viditeľnou mocou. Chcel som sa pár sekúnd zamyslieť nad formou toho, čo stojí za inou mocou, za tou neprejavujúcou sa, neviditeľnou, za tou mocou pasívnych a akoby podriadených. Lebo aj taká je - to sú tie zložky, ktoré sú v protiklade s oficiálnou mocou, sú svojou podstatou skryté a takmer nehybné, ale sú tam a pôsobia. Niečo, ako "tmavá hmota vo vesmíre", ale toto je oveľa bližšie, a je to všade okolo nás.

Teórie o týchto štruktúrach by sa mohli nazývať pozitívne konšpiračné teórie. Tvoria ich čiastočne aj tie oficiálne vzdychania nad "extrémistami" a "rasistami", ale myslím tu na ovela viac. Myslím tu na skryté objektívne sily histórie, na tok magmy v podzemí, ktorý ani naše masmediálne ale ani vedecko-filozofické zmysly očividne nedokážu vnímať, nedokážu o ňom hovoriť. A predsa tam bezpochyby je.

Kedysi boli konšpiračné teórie o kooperácii mocných zriedkavé, neisté, nepresné, bolo ich málo. To sa zmenilo, dnes ich je mnoho a mnohé sú kvalitné, podarilo sa im veľa z toho hnisu a jedu v pozadí odkryť, zverejniť.

Dnes sú konšpiračné teórie o pozitívnej sile podzemia zriedkavé, neisté, nepresné, je ich málo. To by sa malo zmeniť, aby sme okrem problémov poznali aj pozitívne možnosti. Aby sme lepšie poznali samých seba, aby sme dokázali spoznať kritický moment. Aby sme poznali matematiku kolektívnej inteligencie pozitívnych prvkov.

Nik nedokáže prenášať hory holými rukami, každý, kto chce rýchle zmeny, musí mať odvahu sadnúť na dračie sily a vedieť ich ovládať. Je to nebezpečné, je to rizikové, nie je to jediné riešenie - ale niekedy je to tak lepšie. Alebo len jednoduchšie. Tie pozitívne sily sú tam - prečo ich nespoznať a nepoužiť?

 
N

Keby tu bol nejaký šuflík s názvom ROPA, dala by som tam tento odkaz na článok, ktorý stojí za prečítanie. Ale celkom dobre zapadne aj sem:

http://www.outsidermedia.cz/Tento-provazany-provazany-provazany-svet-NUC...

 

slaven1

- Aj ty myslíš na to isté, na čo myslím ja?

- Neviem na čo myslíš ty.

- Ja myslím na toto:

N

komentárk tomuto článku na afinabulovi, dávam ho aj sem:

Nuž hej...

ľudia sú už riadne nasratí a treba ich "kanalizovať" , resp. "odventilovávať".

Preto bol vytvorený medz. projekt alternatívneho Indymééédia, ktorý pri úrovni cca 90 - 95 % pravdy naďalej magorí hlavy bežných ľudí, ktorí sa snažia hľadať pravdu.
Potom Jano z Austrálie sa spojí s Ľubom zo sionmédie STV a bradatým jewom El-iotom Rostasom a inými borcami za pravdu z Lumenu a výsledok je :

"Slobodný vysielač"...☼ ☼ ☼

Huh, to je už iná sila ojebábravania...

Pochopiteľne im "zákonite" unikajú HLAVNÉ PROBLÉMY klamania ľudstva, a to je v prvom rade ÚROK, ako hlavný globálny zotročovateľ materiálnej stránky človeka a KLAMLIVÉ NÁBOŽENSTVÁ ako duchovný zotročovateľ ľudskej podstaty človeka!

Videli ste niekto v novodobej histórii ľudských revolúcii, aby rozbúrené stádo ovcí prepadlo nejakú centrálnu banku alebo väčšiu banku Rothschildov, či Rockefellerov? A hlavných vinníkov zavesili na kandeláber?

Nie.

Lebo, tí tie "revolúcie" spolufinancujú, ako aj "slobodné vysielače" alebo rôzných "guru" ako napr. Alex Jones, či David Icke, ktorí výborne plnia úlohu zahmlievačov skutočnej pravdy. Podobne sú financované a rozširované filmy typu Endgame, alebo Ring of Power a sledujú sa reakcie oviec...☼

Stačí si všimnúť napr. Indikátor lží "Slobodného vysielača" odkiaľ pochádza:

Indiana U.S.A.

A Ján Bošanský je aktivista protestu Gorila...

Každému súdnemu človeku dochádza, že aktivisti a zvlášť bradatí sa nevyskytujú len tak náhodne...☼

Nedajte sa oklamať ľudia v ešte rafinovanejšej informačnej vojne, ktorá sa vedie proti nám všetkým!!

Možno ani protagonisti "Slobodného vysielača" plne nechápu na čo slúžia, ale ...

Pravda sub.

 

Buheh

ale v tomto prípade boli moje prvotné pocity podobné – zvlášť z pána Rostasa a jeho knihy. Je dosť pravdepodobné, že mu krivdím, ale možno aj nie. Totižto keď sa zrazu uprostred temnoty zjaví niekto, kto úplne beztrestne začne hlásať pravdu, my starí konšpiratívci vetríme podraz.

 

Spomeňme si na roky meruôsme 1989. Zrazu, kde sa vzali, tu sa vzali, hľa, revolucionári. Havel a podobná háveď. Dnes už vieme, kto oni boli a odkiaľ vietor fúkal. Situácia opäť smrdí prevalením a tí, ktorí veci z pozadia riadia, predsa už dávno musia rozmýšľať nad alternatívou, že sa staré opotrebované klamstvá, starí panáci a staré mechanizmy už nebudú dať používať a bude treba ich vymeniť.

 

Bratia a sestry, buďme k sebe všímaví a milujme sa. Náš pán nám dá nového svätého otca, a čo nevidieť aj novú revolúciu s novými prorokmi, havlami a mesežnikovmi. Haleluze.

N

Že si sa ukázal, buheh, keď už Norman s Emou odišli do teplých krajín. Čo sa týka Slobodného vysielača, tak ja som naletela. Pravda, nepočúvam často, ale to, čo som počula, vyvolalo vo mne dobrý pocit a chlapcom som fandila.

Potom som si kúpila Mlčanie -dobre, poukazuje na choroby doby - upozorní na zápal žíl, kurie oká, lupiny, alergiu, ale ranu krvácajúcu  po vpichnutí dýky nie a nie zbadať. Teraz čakám na novú knihu, ktorá ponúkne vyliečenie všetkých tých chorôb a pacient po ich vyliečení následne  zomrie na vykrvácanie.

 

slaven1

Prídite (zavolajte) do štúdia a povedzte čo chcete povedať. Také jednoduché to je.

Norman

ale okrem toho, že z otvoreného portálu sa pomaly stáva môj blog (čo pôvodne vlastne aj mal byť, len ma nahovorili na to, aby sme to vyskúšali takto .. ale veď situácia si ukáže, kadial potečie voda ... ) , a okrem toho, že nechcem mudrovať do všetkého (aj keď rovnako ako buhehe či grigoriev všetkému rozumiem ), sa ešte k tomu mení aj ten okolitý svet ( aké čudo ), ba dokonca aj ten vnútorný (čiže rozmýšlam, alebo ako sa ten proces nazýva, a pozerám videá s ruskými generálmi, nu vot...:),  --- takže žiadne teplé krajiny, len som prešiel na nízkoenergetický stav.

Čo sa týka Rostasa - podľa skutkov spoznáte ich. Moc to teraz nepočúvam, neviem si ani predstaviť, ako to chcú udržiavť trvalo - no, ale veď preto to robia oni, a nie ja. Samozrejme, že sa držia v normách - čo sa my nedržime v normách a inotajoch? Samozrejme, že nevedia, čo chcú a keby sa nejako dostali nejak "hore", tak takmer isto ich finančníci a financie zlomia ako zápalky (teda zlomia ich charakter). Čakať niečo iné by bolo naivné. Samozrejme, že Mlčanie nelieči chorobu doby, len kurie oká - ale niektoré veci sú tam napísané výborne (dobré je, že mal málo času v rádiu, tak sa snažil byť výrazne stručný - tu platí, že z núdze sa stala naozajstná cnosť.

Neviem, podľa mňa u nich prevláda postoj - "nie je isté, ako na to a kam, ale poslúchať čurákov už nebudeme". To úpne stačí, v "rádiu". Od nikoho si nič neslubujem, ale tento postoj úplne postačuje. S havloidnými hajzlami by som ich neporovnával, až takí byť nemôžu, to je iný prípad.

 
N

môže byť aj smrť Huga Chaveza. Pozrite si, ako kŕčovito sa snaží o nestrannosť Indymedia.

http://www.indymedia.sk/index.php/spravodajstvo/zahranine/445-zomrel-ven...

 

Ani slovo o tom, čo urobil pre ekonomickú a politickú nezávislosť Venezuely. Mimochodom, davy" venezuelských migrantov môžeme vidieť tu:

http://www.youtube.com/watch?v=YL_YUEuP7yQ (Qué hacen estos imbéciles en Miami)

Zrejme fandia vlkom s nabrúsenými zubami, čo už majú pripravenú operáciu, ktorej cieľom bude postupné odstraňovanie Chavézových nástupcov a zvrhnutie "populistického režimu".

 

 

Norman

Neviem, načo independent média majú informovať o kondolenciach a podobnom tom bežnom procese. To niekoho zaujíma? - to majú vo "verejnoprávnych" a "neviditeľnorukových komerčných " sračkách.

Ono vôbec, zas k tej téme, robiť internetové noviny ide ľahko, netreba na to žiadne veľké prachy, len zopár ľudí s dobrou vôľou a trochou času - ale veď napodobovať komerčné smeti predsa nemá zmysel. Napodobovať ich neflexibilne staré a neinvenčné formy je strata energia a strata práve tej vôľe spolupracovníkov aj čitateľov. Keď bude politická vôľa u niekoho, kto bude mať ruku na peňazovode, vzniknú portály a denníky ako huby po daždi, až nám z nich bude zle - aj keď budú opakovať to, čo my tu dnes hovoríme. Som lenivý sa pozreť - už majú na Vox Victims aj rubriku šport? :-) To je hranie sa na úkor skutočného procesu - niečo, ako keď si niekto oblečie nejaký typický odev, či dokonca uniformu a ide sa pretŕčať po ulici, namiesto aby najprv pochopil a potom ťukol na správnom mieste.

Ja osobne k Chavézovi nič nemám. Latinská Amerika je niečo, čo nik z nás nepozná. Je to úplne iný svet.  Ľudia prichádzajú a odchádzajú, históriu robia osobnosti, ale či ňou Chavéz bol, ja neviem. Takto z nadhľadu sa príliš stráca v hmlách.

 

 

 
Norman

Toto video z tlačovky "organizátorov protestov antigorily"  na Indimediach je ukážkou naivity, slabosti a blbosti .

Nie že by v niečom nemali pravdu, že by sa niečo z toho nemalo zverejniť - ale ten nedôstojný STRACH, paranoja, to vyplakávanie ... a tá naivita. Ako chcú dosiahnuť nejakú zmenu? A kde je zdroj toho bordelu? "Nejakí ľudia sú za Haščákom" - nejakí su tam a onam - ale radšej nič nepovedia - a keď, tak meno nejakých debilkov byrokratických na ministerstvách...

To je naozaj ukazovanie na kurie oká a rakovina je neviditeľná.

A že miliardári nikdy nemajú dosť...

No, ešte stále mi to beží, ale ja už mám toho dosť :)

 
Náhodný okoloidúci
Odporúčam pozrieť si film The War on democracy, je v ňom rozhovor austrálskeho novinára aškenázskeho pôvodu Johna Pilgera s Hugom Chavezom o pozadí prevratov namierených proti nemu, o živote vo Venezuele pred jeho nástupom k moci a po ňom. A mnoho iných vecí, ktoré zdravý rozum obdarený ľudským svedomím ťažko strávi.
slaven1

To nie je článok Indymedie, to je preložený článok z RT.

Norman

že to niekde prevzali.

Je úplne jedno, odkiaľ.

 

nové