Svine na Slovensku už predávajú aj zdravie detí

Nechcem hromadiť negatívne prípady, je ich veľa, ale tento je proste jeden z tých symbolických. Detská ozdravovňa Slniečko.

60 rokov tam liečili deti s respiračnými chorobami. Ozdravovňa uprostred stromov, v obci Kremnické Bane pri Žiari nad Hronom.
V roku 2016 do jej rekonštrukcie investoval štát 250 tisíc.
O rok na to bola zrušená.
Následne (2019) bola budova a 2,5 hektárova pôda naokola ponúknuta na dražbu za vyvolávaciu cenu 417 tisíc. Päť pokusov o dražbu bolo čudných, nevydarených. Predala sa, s podivom, až teraz na šiety pokus, za 350 tisíc.
Korporácii Vencorp Managment, predseda predstavenstva Ivan Benda. 
Áno, v Bratislave je to cena jedného väčšieho bytu.
 
 
Všetko pre bohatých.
 
Toto ale nie je len kritika súčasnej Matovič vlády - aj keď to prebehlo teraz, začalo to skôr. Nie je to ani kritika "lebo Fico" - lebo ani Fico, ani pápež Fero, ba veru ani Hitler s týmto nič nemajú. Nie je to ani paušálna kritika Slovákov, ktorí si nechávajú predávať zdravie svojich detí. Koniec-koncov, Slováci z tých peňazí, ktoré tu niekde plynú, nič mať nebudú. A nie je to ani kritika aktuálneho plutokratického režimu - aj keď jeho predstavitelia, áno, kvôli 30 strieborným sú schopní chytiť decko za nohy a rozbiť mu hlavu o betónovú stenu - ale aj ak by sa režim zničil, po čase by vyrástol znova. Prečo?
Lebo človek.
 
Toto je chyba mentality druhu homo sapiens, prinajmenšom niektorých jeho rás.
Je to systémová chyba, ktorú ale nemá zmysel skúšať nejako jednoslovne pomenovať, lebo nejaké všeobecné známe slovo by len zmenšovalo jej nebezpečnosť a hlbokú zakorenenosť. Keď máte v počítačovom systéme trvalú chybu, tiež si ju nenazvete nejakými všeobecnými názvami ako "pažravosť", "krutosť", "demencia" alebo podobne. Proste v systéme homo sapiens taká chyba je, možno niekoľko, môžeme si ich trebárs očíslovať, zanalyzovať, ale to samé nepomôže. Kým sa následne neeliminujú, bude to stále niekde pretekať a ľudstvu doslovne preskakovať.
Až do kolapsu systému.
 
A neverte, že pomôže nejaká umelá inteligencia. Je úplne jasné, že každá skutočná AI sa dokáže stať nezávislou od človeka. A každá nezávislá AI by na toto použila iba jedno jediné riešenie. Nanapíšeme, aké - neľúbilo by sa vám.
 
 
0
Ema

po respiračných ochoreniach detí bude Slovensko potrebovať.
Vlastne nebude. Syslia letničirska papuľa Krajčí hovoriaca jazykmi tu nechá deti scípnuť hneď po ich starých rodičoch.

sandro

kde sa da dohladat viac info o tomto predaji? Inak ta fotka je este pred rekonstrukciou, tu je aj novsia https://plus7dni.pluska.sk/veda-a-zdravie/zrekonstruovali-ju-statne-stat...

Norman

Vtedy ešte Pluska kritizovala, lebo Fico.

Teraz držia asi huby.

Dusanbe

vystihnuté.
Táto vila, čo si našla /pravdaže po čerstvej rekonštrukcii, náhodou/ nového majiteľa,
je jedným z mnohých podobných zariadení, ktoré podstúpili rovnakú, alebo podobnú cestu.
"Rieši" sa to pomocou úradníkov na ministerstve.
Toto asi nepoznáte - Železné, v horách zastrčená veľká detská ozdravovňa, resp. Železnô. Ešte pred pár rokmi vás na odbočke k areálu vítal prísny zákaz vjazdu autom - kvôli znečisteniu vzduchu deťom na ozdravnom pobyte.
Už sa tam môžete ubytovať:
http://zelezno.sk/
Ako cez kopírak:
https://rkmagazin.sk/detska-ozdravovna-zelezno-konci-poistovne-nechcu-na...

97 rokov sa tam v čistom horskom vzduchu liečili deti - tento systém nemá na prevádzku a údržbu prostriedky.

Liečebný ústav tuberkulóznych a pľúcnych chorôb Kvetnica - potichu cez neziskovku a nastrčenú s.r.očku prevedené na Pentu za ÚČTOVNÚ zostatkovú hodnotu !
Veľká 4 či 5 poschodová hlavná budova s hektármi pozemkov v blízkosti Popradu.
"Sprivatizované" /to nebola privatizácia, ale podvod - preto v úvodzovkách/ aj s priľahlými veľkými historickými vilami - jednu vraj dostal za odmenu ministerský úradník, čo to celé dopomohol zrealizovať.
Odborné pracovisko pravdaže zrušené , personál rozprásený.
Dlhoročného nájomcu jednej vily - domov dôchodcov s predkupným právom - vykopli...

Kúpele Korytnica, choďte sa tam pozrieť cestou cez Donovaly - uvidíte, ako bude vypadať postapokalyptický svet, keď si to nejaká novšia mutácia vìrusu alebo tá AI vybaví s touto civilizáciou.

Živoriace a chátrajúce Kúpele Sliač, rozpadajúce sa Kúpele Brusno, zdevastovaný liečebný dom Helios Strbské pleso, a tak ďalej - len vymenovávať by sme mohli na niekoľko strán.
Ak by Norman každému takémuto prípadu venoval jednu glosu - mal by "redakčný plán" zaplnený na dva roky.
Liečebné a kúpeľné objekty a areály, ktoré začali budovať ešte za Rakúsko-Uhorska, potom ich zveľaďovala buržoázna Československá republika, prežili vojnu - často krát liečili zranených vojakov,
zažili ďaľší rozvoj a výstavbu za socializmu, mnohé aj s historickou a architektonickou jedinečnou hodnotou - sú teraz zbavované pôvodného účelu a vystavené nehanebnému chátraniu a kšeftovaniu.

Ústav tuberkulóznych a pľúcnych chorôb Vyšné Hágy - taktiež postavený za prvej Československej republiky - v čase výstavby najväčšia budova v republike - ešte funkčný, ale budova sa využíva možno tak na 50 %.
Prečo sa napr. čast týchto zariadení nepripravila na riešenie prichádzajúcich problémov s akútnym nedostatkom lôžok pre ťažké prípady kovidu ?
Už teraz nastal stav, že lekári musia vyraďovať menej "perspektívnych" pacientov z liečby a posielať ich domov zomrieť - pretože nemajú lôžka, personál.
A to sa väčšina ostatných - normálnych činností nemocníc minimalizovala, odsunula - čo budú v konečnom dôsledku ďaĺší mŕtvi.
Čína postaví za 3 týždne obrovskú funkčnú nemocnicu a u nás sa čo spravilo, okrem naťahovačiek a kšeftov okolo nezmyselného testovania a dramatických Matovičových plačoviek ?
Kdeže postaviť poľnú nemocnicu - tu nie sú prostriedky ani na fungovanie tých terajších.
Tu máme totiž demokraciu - vyberáme si v slobodných voľbách medzi Matovičom, Sulíkom a Remišovou.

Niekde je naozaj systémová chyba, dobre si to zhodnotil Norman.

Ľubov

Liečebňa ,kde bol najkvalitnejší vzduch v Československu. Akú -takú predstavu o tom,aký vzduch by sme mali dýchat si urobíme na prechádzke po bývalej Korytnici. Máte vo všetkom pravdu,je to tragédia,čo sa stalo.

Ktovie,ako vyzerá Tatranská Polianka,kde sa liečil J.Wolker. Jeho matka v spomienkach písala dokonca aj o lekároch,ktorí tam liečili . Vraj pacientom rozprávali každý deň vtipy a v izbách sa ozýval smiech.

Zaslúžime si všetko,čo máme,lebo sme toto šúdrom dovolili.

Norman

toto je jeden z dôvodov, prečo sú mi ľahostajné súčasne skučania "turistického biznisu", ktoré je hlavným podnetom tohto kradnutia a ničenia podobných objektov. Kiež by ich čo najviac skrachovalo, aj tak, keď fungujú s bandou turistov, len ničia prírodu.

Dusanbe

dôvodom na likvidáciu detských ozdravovní a ďalších zdravotníckych zariadení je tento systém samotný.
Ak by sa deti liečili pobytmi v Železnom a inde, neostalo by 15 % z výberu zdravotného poistenia pre Pentu /Gorila a Ficova kola/, neostalo by na tučné marže a úplatky všetkým tým pijaviciam napojeným na slovenské zdravotníctvo.
Že sa niektoré objekty hodia na podnikanie je /až na výnimky/ druhotná vec - prečo výhodne nekúpiť, keď štát bude aj tak predávať, keďže nemá na prevádzku, no nie ?
Ono, stále je to málo - myslím tie zrušené ozdravovne - je veľmi pravdepodobné, že sa za tejto vlády dočkáme toľko sľubovaného členenia zdravotnej starostlivosti na tú pokrytú z poistenia - "nárokovateľnú" a tú druhú - platenú.

Človek sa musí hýbať - život je pohyb, nemám nič proti tomu, ak niekomu vyhovuje posilovňa a umelý - gumenný bežecký pás - osobne sa ale radšej pohybujem v lesoch a na horách.
Nebudem preto priať nič zlého luďom typu nebohý Laco Kulanga či Viktor Beránek z Chaty pod Rysmi /tiež "podnikatelia" v turistickom ruchu/, ktorí majú hory radi, alebo rôznym malým rodinným penziónom či chatám.
Podnikanie v turistickom ruchu je otázka primeranosti - to čo robí z Tatier a Demänovskej doliny J&T - lunapark pre snobov - je nechutné barbarstvo voči prírode s jediným cieľom - maximalizácia zisku a v tom súhlasím s tvojim názorom - nech skrachujú.
Bohužiaľ, v praxi to častokrát dopadne naopak - pretože prístup k finančným zdrojom, k dotáciám a kompenzáciám, atď.

Norman

Vieš, pochybujem, že by prvotná bola úvaha - zrušíme liečebne, bude viac chorých, na tom zarobíme 15%. Až tak zlé to nie je, a chorých majú stále dosť - doktori si sami napíšu chorých a zákrokov, koľko potrebujú.

Nie, prvotný motív v tomto je proste chuť sprivatizovať posledné štátne ozdravovne, budovy, pozemky a podobne. Priame prachy. "Investíčné možnosti" - to ich motivuje ísť aj cez zločiny. Urobiť turistické mestá uprostred lesa a hnať tam pravidelne masy a masy turistov v sandálkach alebo naopak v prvotriednom vybavení, aby sa tam tlačili na chodníkoch nahusto ako vo veľkomeste. Ergo, zobrať prakticky zadarmo stavby minulosti a vycicať ich, kým to tam celé nezhumplujú ich zákazníci. Samozrejme, v každom obore jestvujú aj milí ľudia, aj medzi dealermi drôg, aj tam to niektorí predávajú len v drobnom a konieckoncov, drobný trip mnohí milujú.

Náhodný okoloidúci

Podaktoré skupinky, ale aj jednotlivci majú priveľa peňazí a chcú si ich uložiť v podobe majetku. A prečo by mali rozbiehať nové stavebné projekty, keď môžu prísť na hotové, s celkom kvalitnou architektúrou navyše často aj s historickou hodnotou?

Ľubov

Ale to asi nebude dobrý príklad: to sú kúpele Sklené Teplice , skúste sa tam niekedy pozrieť cestou do Banskej Štiavnice a potom Bojnice , tam sa kumuluje toho viac, stále je to dostupné.

Ktovie,ako by dopadlo porovnanie so susedným Českom,alebo Maďarskom. Bola som toto leto vo Varoch nuž a tie nechátrajú. Je pravda,že nápisy nie sú v angličtine,ale v ruštine,ale domácim to zrejme až tak žily netrhá.

Náhodný okoloidúci

V Bojnických kúpeľoch sa buduje ostošesť, či už pseudohistorické stavbičky alebo cesty, ale miestni, ktorých som tam stretol, mi tvrdili, že všetko sú to čierne stavby bez stavebného povolenia a že majiteľovi sa viac oplatí zaplatiť pokutu ako vyčkávať mesiace a roky na stavebné povolenie.

Dusanbe

prešpekulovane - "zrušíme liečebne, bude viac chorých" to pravdaže nebolo myslené, :-)
Chorých je stále dosť, práveže až moc - ale peňazí v systém je stále málo.
A málo je čiastočne aj preto, že časť z nich musí byť odvedená zo systému zdravotného poistenia pre "podnikateľov v zdravotníctve a investorov".
Preto sa škrtá, likviduje, zatvárajú oddelenia, rozpredáva, atď. Už dlhodobo.

A keď sa ešte jedná o "lukratívnu investičnú možnosť" - vzájomne výhodná dohoda je istá.

Z prírody robia zdevastované zastavané sídliská - celé doliny zabité hnusnými stavbami bez ladu a skladu.
Vrcholom developerskej arogancie sú "apartmánové domy" - 90% roka prázdne.
Ale to je už trochu mimo témy detských ozdravovní.
Vlastne - bývalých detských ozdravovní. Už žiadne neostali.
Decká sa môžu ozdravovať spolu s rodičmi v strediskách J&T, Kolára a podobne, ak na to majú.

slaven1

K deťom a ich dušiam. Respektíve k dušiam tých, čo deti učia a vychovávajú:

Krajčí: Na očkovanie sa prihlásilo viac ako 16-tisíc učiteľov

Zdravým ľuďom budú pichať do tela rôzne experimentálne látky aby mohli nastúpiť do zamestnania. Pôjde o tekutinu od spoločnosti AstraZeneca alebo pokusnú génovú terapiu od spoločnosti Moderna z USA (tú len tým starším, poživším lebo je "kvalitka").

Tuto správička zo včera 13.2.2021: Dva kraje vo Švédsku, Gävleborg a Sörmland,  prestali používať koronovú "vakcínu" od AstraZeneca pre nahlasované vedľajšie účinky. Našim učiteľkám, to nemá kto preložiť.

Niektorým z nich "program" trvalo poškodí zdravie a nebude ani koho žalovať. Moderna bude do 5 rokov skrachovaná právna osoba. V lepšom prípade ju niektorá farmakorporácia preberie.

To mi pripomína článok z 2017 na britskom Guardiane "Ministerstvo zdravotníctva prehralo súdny spor. Kompenzácie sa spôsobenie narkolepsie od očkovania proti prasačej chrípke zastavené nebudú":

Šesť miliónov Britov, a ďalších naprieč Európou, dostalo očkovaciu tekutinu "Pandemix" vyrobenú GlaxoSmithKline počas "pandémie" prasačej chrípky v rokoch 2009-10, no vakcína bola stiahnutá po tom ako si doktori všimli prudký nárast narkolepsie medzi tými, čo ju dostali.

Takáto je doba. Puťky musia v seba nájsť silu postaviť sa na stranu pravdy a obhájiť.. svoje právo žiť a pracovať. Nie všetky učiteľky to zvládnu a radšej aj naďalej nebudú "konšpirátorky" a budú sa vyhýbať "hoaxom".

Niektoré budú musieť zaplatiť vysokú cenu za prezretie, že správcovia koloniálnej administrácie im nechcú dobre. Za prezretie, že netreba byť kolónia. Bude im to mať aspoň kto vysvetliť?

PS: Od ruskej vakcíny sa (toľko) nekape. Takto sa o ňu žobrať nechodí.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Norimbersk%C3%BD_k%C3%B3dex

slaven1

Prečo slovenský národ, ani ďalšie národy Európy, nepodržali svoje školské systémy v boji s "elitou" na život a na smrť? Kladiem si otázku, kde je masová požiadavka aby sa deti mohli normálne, dôstojne vzdelávať?

Odpoveď: Nikde, lebo systémy verejného vzdelávania pracujú proti verejnosti.

Ľudia to vidia, no je to tak veľké, že na individuálnej úrovni s tým mnohí nevedia nič spraviť. Sú bezradní a čakajú až to vyhnije (a s problémom zhnije aj čakajúci).

Ľudia vidia, že vzdelávacie systémy kaličia ich deti (homosexualizácia, odnárodňovanie, deracionalizácia...) a len krútia hlavami nad tým, akú mentálnu gymnastiku sú schopný vykonávať pracovníci na Ministerstve školstva, krajských úradoch či učiteľský zbor samotný. S akým klamstvom sú ochotní žiť.

Teraz keď učiteľky treba podržať, urobí to národ? To je moja otázka. Sám som zvedavý.

Ak národ nepodrží, je jasné prečo. Ak ich národ podrží, je jasné prečo: hoc aspoň takýto, iný vzdelávací systém nemáme.

Dnes je nezdravo veľká šanca, že keď necháš vzdelávať svoje deti cez systém verejného školstva Slovenska, Česka, krajín Europy, tak to povedie k duchovnej likvidácii svojho potomka.

Učiteľky* sa ukazujú národu ako nepotrebné. Učiteľky v zmysle konkrétny kádrový korpus radovej školy na Slovensku, nie učiteľ v zmysle povolanie To potrebné je.

Samé si za to môžu. Sám národ si za to môže.

Nie všetky učiteľky, samozrejme. 20% má ako tak rozum / silu / schopnosť. Ale čo budem... však vidíte samé, čo máte v zborovni.

slaven1

Pôvodný nadpis príspevku bol ostrejší, škaredý. Vrátil som sa z polcesty do "najbližších potravín" aby som ho zmenil. Kultúra "zomri", stránky zo želaním smrti, je nesprávna a svojich vyznávačov privedie do slepej cesty. Na túto tému nie som ochotný viesť „žartovný“ príspevok.

nové