Za kultúrou

Malej príbuznej som sľúbila, že je vezmem do divadla. Tešila sa a očakávanie tejto významnej udalosti využívali jej rodičia ako výchovný element. "Ak (ne)urobíš to a to, Ema ťa nezoberie do divadla." Ten deň nakoniec prišiel. Vybrala som veku primerané predstavenie a šlo sa.

V hľadisku bolo plno a dieťa od úžasu z priestoru a atmosféry ani nedýchalo. Až kým sa nezačalo predstavenie.

Detskú klasiku o vrabčiakoch, na ktorej vyrástlo niekoľko generácií, interpretovali bábky, ktoré boli - prosto ohavné. Pozrela som na spolusediacu. Bála sa. Cestou domov bola stále zarazená. Až keď sme si dali ako antidotum Mášu a medveďa, zbavila sa divadelného kŕča. Nemyslím si, že je naše dievčatko nenormálne. Páči sa jej balet, krasokorčuľovanie, jazdenie na koni a odmieta všetko dekadentné. Má na to akýsi vnútorný kompas, asi ako každé dieťa. Len toto naše je tvrdohlavejšie a sebavedomejšie, aby vedelo povedať, čo nechce.

Po našej divadelnej premiére som presvedčená, že na zoznam hnusov pribudlo aj divadlo. Ťažko jej budem vysvetlovať, že nie všetky predstavenia sú také, keď... som si pozrela fotografie iných hier pre deti a zistila som, že všetky sú také.

 

 

Aj do bábkarskej branže už prenikli úchyli, aby na kontakt s prízračným choromyseľným svetom, ktorý sa nazáva moderné umenie, pripravili už deti predškolského veku.

 

Komu by napadlo, že k pozvaniu do divadla som mala malej príbuznej vybaviť víza a zobrať ju do dábkového divadla v Rusku, kde je miestom na potešenie a kultiváciu detskej duše.

 

 

 

 

Hej, majú aj v ruských bábkových divadlách takéto bábky...

 

... ale tie účinkujú v predstaveniach pre dospelých.

 

 

 

Náhodný okoloidúci

Поздравляю с именинами ;-)

Ema

...и водка где ?

Náhodný okoloidúci

Вода... Водка... одна буква и какая разница...

Водка здес...

https://www.youtube.com/watch?v=e7kJRGPgvRQ

... но может быть и Ветер понравится...

https://www.youtube.com/watch?v=VwrQKLdtC9U

Ema

...ale pitvor nie je karavanserail, čo sa tej dámy týče.

Je ďalší deň, chvalabohu, a tak odložíme túto tému ako vybavenú.

Sinuhe

Na druhej strane musím konštatovať - prinajmenšom na základe mojich opakovaných pozorovaní - že nemalá časť dnešných detí, a to vo veku 5-9 rokov (teda vo veku, v ktorom predpokladám ešte mizivú expozíciu podprahovej aj nadprahovej indoktrinácie, ak sa ocitne v hračkárstve s barbinami a podobnými odpadovými "junk/junkie" hračkami, tak si svojvoľne vyberie hnusné ohavné upírske barbiny, z ktorých sa normálny človek ide dogrcať. A čudujem sa rodičom, že takýto úchylácky grc svojim deťom kúpia. Nuž ale tu sa dá predpokladať, že po úchylných rodičoch deti zdedia úchylné gény a preto sa tým postihnutým deťom páčia také úchylácke hračky a preto im ich úchylácki a slabošskí rodičia kúpia. A preto: buď rada, že máš malú neterku, ktorá má zdravé jadro.

Ema

Pretože jej úchylácki a slabošskí rodičia by jej zbabelo na prvé požiadanie kúpili hoci aj živého zombíka.

V dospelosti možno bude ako táto Soňa

http://treechangedolls.tumblr.com/

Dusanbe

takto bábiky z Irkutska, :-)

http://ellenneg.blogspot.ru/

Sinuhe

tie hračky, ktorých premenu ukázala Ema o príspevok vyššie aj ti irkutské, to sú hračky primerané a priateľské pre detskú dušičku. Tie "sexi Barviny, ako aj upírske barbiny" sú nástrojom indoktrínácie. Čudujem sa, že ľudskoprávne organizácie, ktoré sa radšej zaoberajú všelijakými somarinami, toto nekritizujú. Ale asi preto, že keby kritizovali, sorosovia by už žiadne peniažky "neziskovkám" neposlali ...

Ľubov

v rozhovore z roku 2006,ako 85 ročný,čo potrebuje dieťa najviac" Dieťa má byť kresleným filmom (pokojne rozšírme na hračky,aj divadelné bábky) vychovávané,aj po výtvarnej stránke.Priznám sa,že sa mi tie (japonskí pokemoni)malé obludy vôbec nepáčia.Dieťa sa má ívať na niečo pekné,a nie na kosoštvorce s očami.Naviac,obsah tých filmov je často o peniazoch a agresii.Je to chladné,tieto filmy nezahrejú."

Dnes sa rodia mimoriadne silné deti,len treba dať pozor,keď začnú chodiť do školy,tam treba byť v strehu ako jastrab. Je tam málo,najviac 17 detí v triede a dokopy je tam pomiešané všeličo.

Ema

vyrastajú na Spievankove.
Čo z toho, keď ako prípravu na dospelosť by potrebovali už od malička branné hry.

Náhodný okoloidúci

Čo asi tak celé dni hrajú na počítačoch? Predsa strieľačky.

Buheh

čo tam nejaké bábky. Pozrite si dokument BBC o Putinovom tajnom bohatstve:

https://www.youtube.com/watch?v=LgDCRegyo7Q

To je umenie!

...

Jasné, to bol len žart. Nemyslel som vážne, aby ste to pozerali, ani ja som to, samozrejme, nepozeral. Ale prečítal som si pár komentárov pod videom na juťjubke a tie mi spravili náladu.

Ľubov

Pre tú kôpku varjagov, čo si to vypočuje a čo má rada retro
https://www.youtube.com/watch?v=ruUXkkPVCKY

to je špeciál.Ema ,deň menín je len raz v roku,dúfam,že nežehlíš. Všetko najlepšie !

Sinuhe

od 3:27 tam vybehol so svedectvom o Putinovom bohatstve akýsi chlaík, ktorý prehlásil, že informácie má z tajných zdrojov. Pozrel som na toho chlapíka a hneď som vedel, koľká bije ...
:-) aj tie jeho "tajné zdroje" som si vedel predstaviť...

Sinuhe

čo si spomenul, bol osobitne dobrý:

Patrick Bateman Pred 1 hodinou
Of course it would be the BBC spouting this shit. Why don't you tell us again how the U.S. is such a great ally, or how what we did in Iraq was beneficial to the people, or how Islam is a religion of peace? You've lost all credibility, you fucking traitors. I'm ashamed to be British thanks to cuckolds like you.

Áno sú to "cuckoldi". Cuckold nie je len paroháč, ako význam tohto slova naznačuje slovníkazet.sk . Cuckold je v modernej angličtine degenerovaný úchylný chlap (našťastie v slovenčine pre takúto jebnutú úchylku zatiaľ nemáme výraz :-) , ktorý sa vyžíva v tom, že posluhuje pri tom, keď mu nejaký fakír preťahuje manželku - toto sú dnešní švédi, nóri, angličania, holanďania, nemci, belgičania ...

P.S. áno, viem, že názvy príslušníkov národností sa píšu s veľkým začiatočným písmenom, ale títo cuckoldi si to nezaslúžia...

Buheh

sa ich tam vyjadrilo v zmysle, že sa hanbia za to, že sú Briti. A netýka sa to iba tejto výnimočne okatej propagandistickej záležitosti – všimol som si už dávnejšie v medzinárodných internetových diskusiách, že veľa západniarov sa dištancuje od politiky "Západu" a hanbí sa za svojich politikov. Naozaj sa dá vysloviť zovšeobecnenie, že Európania, bez ohľadu na to, z ktorej krajiny sú, po desaťročiach vyplachovania mozgov sa štatisticky pomerne podobným dielom ako u nás delia na tých, ktorí ešte žerú mainstreamové seno a na tých, ktorí precitli a rozmýšľajú viac či menej podobne ako my na tomto portáli.

Myslím, že tam do určitej miery funguje aj prirodzený princíp, že susedove jablká vyzerajú vždy väčšie a červenšie. Ako my sme si pred revolúciou idealizovali západ, tak oni teraz mnohí vyslovene obdivujú Putina ako superstar, ako jediného politika, ktorý má gule a v čoraz bláznivejšom cuckoldskom svete šialených médií a falošnej demokracie je jedinou nádejou na návrat čohosi ľudskejšieho a normálnejšieho.

Ľubov

sa stáva také neuveriteľne neobývatelné miesto,kto by to bol býval povedal....

Preto sa naozaj tešme ,že žijeme na Slovensku. Nie je to irónia,ako by to nejaký vygumovanec mohol pochopiť. Je to fakt.

Náhodný okoloidúci

Otázka znie, čo budeme robiť, keď sa záplava Nemcov, Holanďanov alebo Francúzov bude snažiť uniknúť zo svojich krajín okupovaných islamom. Kam asi tak pôjdu? Žeby do najsamdemokratickejších USA? Alebo do politickou korektnosťou nakazenej Kanady?
Ak sa miesto boja o vlasť začnú tlačiť sem k nám, hrozí, že spolu s nimi sa sem dovalia aj ich slniečkári a posilnia rady miestnych "užitočných idiotov". Nepredpokladám, že by v prípade ohrozenia života islamskými fanatikmi západní slniečkári zmenili názor a konvertovali na realizmus na to nemajú mentálnu kapacitu, len sa budú snažiť uniknúť, aby si zachránili holé životy, ale multikulti nákazu budú šíriť ďalej.
Ako soľ potrebujeme zákon o zahraničných agentoch, presne taký, aký majú v USA. Ak ho môžu mať tam, môžeme to mať aj my.

Norman

vadí im Rusko, ako samostatný kontinent, ako samostatný civilizačný blok.
A tak sa hľadá dôvod
1. štátny režim - je tam nejaký cár, alebo nejaký komunizmus...?
Nie, v tomto sa Rusi, ako všetci, už poučili. Všetci sme hurá demokrati.
2. Kedže nechcú viesť knfrontáciu s takým národom, nasúkajú všetky negatíva na jeho vodcu -- a potom sa toho snažia poraziť. Aj spolu s VYVRAZDENIM tretiny obyvatelstva - nechtiac, kolateral škody, za to môže tež ten zlý vodca. Toto urobili s Nemeckom a Hitlerom, presne takto isto, teraz, po takmer sto rokoch to môžu vidieť aj tí, čo sú inak v histórii slepé ako štenatá.
Samozrejme, nik nie je v politike svatý, ale za nepriatela ľudstva môže byť vyhlásený a vždy aj bol vyhlásený ktorýkoľvek politik, ktorý neposlúchal potkanie prasce koncentrované hlavne v USA. Od bývalých výborných poskokov Ameriky, Husajna v Iráku , mubaraka v Egypte, Kadáfiho v Líbyi cez Lukašenka a ľudí zo Srbska... až po Orbana, Fica, Zemana .
Zabitím vodcu chcú potom zotročiť stádo (ako to nazýva talmud)

Náhodný okoloidúci

že Západ im ide po krku bez ohľadu na to, aký je v Rusku politický systém. Akákoľvek zámienka na zasahovanie do vnútorných záležitostí sa západniarom hodí. Ak žiadna nie je, tak si ju umelo vyrobia, na to sú špecialisti a neštítia sa pritom žiadneho klamstva, žiadneho zločinu.
Rusom sa netreba podkladať, a ani to, myslím, nikto rozmýšľajúci mozgom nemá v úmysle. Celkom postačí čestné a slušné konanie vo vzájomných vzťahoch.

slaven1

Niet na slovenskom internete lepšie miesto na umiestnenie informácie o novom, podľa názvu sotva, no vraj predsa slovenskom večerníčku Websterovci.

Sieťkovníci

Websterovci sú pavúčia rodina žijúca vo výťahovej šachte. Už nie Maťko a Kubko pasúci ovce v tatranskej prírode - biosfére - ale rodinka štvorokých pavúkov žijúca vo výťahovej šachte (novostavby typu Bonaparte) - v technosfére.

Sieťkovníci

Videl som na to krátku reklamu na televíznej obrazovke, cez výklad, bez zvuku. Hrôza. Animačne sa to podobá na Corpse Bride.

Jednoducho to vôbec nie je pekné. Ako bonus to má škaredý, anglofónny názov normalizujúci medzi deťmi pre slovenčinu neprirodzené dvojité v. Hnus.. dielo ako odraz tvorcu.

Tvorca má za sebou už jeden večerníček Mimi a Líza - kde jedno dievča je slepé, a obidve sú z rozvedenej rodiny. Uviedli ho v roku 2013 - pred takmer 5 rokmi. Poďme ho takto narýchlo zhodnotiť. Napr. podľa počtu videní na Youtube - koľko ľudí si ho pustilo samo od seba?

Najlepší nahranec (upload) spomedzi vrátených 11 výsledkov na spojenie "Mimi a Líza" mal okolo 52 000 videní, druhé miesto 22 000 a tretie malo 11 000 videní. Dobre, Youtube je povinná jazda, čo tu ešte máme? Na Uložto.sk sú nahraté všetky časti, na Mojevideo.sk ani jedna :D :D

Na doplnenie citát z horného článku:

Detskú klasiku o vrabčiakoch, na ktorej vyrástlo niekoľko generácií, interpretovali bábky, ktoré boli - prosto ohavné. Pozrela som na spolusediacu. Bála sa. Cestou domov bola stále zarazená. Až keď sme si dali ako antidotum Mášu a medveďa, zbavila sa divadelného kŕča. Nemyslím si, že je naše dievčatko nenormálne. Páči sa jej balet, krasokorčuľovanie, jazdenie na koni a odmieta všetko dekadentné. Má na to akýsi vnútorný kompas, asi ako každé dieťa.

#MÁŠAaMEDVEĎ #MAŤKOaKUBKO #Sieťkovníci

nové