Karel Vaš - reálny bolševizmus

Karel Vaš je typická ukážka reality fungovania bolševizmu v našich končinách. Na jeho živote možno jasne vidieť, aké typy skutočne tvorili komunistický fenomén, ale hlavne ako fungovala a funguje mechanika moci a aké agresívne a nebezpečné sú určité konkrétne nábožensko-politické sily.

Karel Vaš sa narodil v roku 1916 v Podkarpatskej Rusi. Bol to žid narodený do rodiny advokáta - ale napriek tomu, či asi práve preto, sa z neho stal fanatický bolševik. Prvá československá republika umožnila tomuto extrémistovi zo zaostalého Užhorodu vyštudovať právo priamo na Karlovej univerzite v Prahe(!). Potom prišli zmeny, Podkarpatská Rus pripadla Maďarsku a Vaš v roku 1939 ilegálne prešiel do sovietskeho Ruska. Tam ho dali, ako väčšinu cudzincov, do  koncentračného tábora. Po zapojení ZSSR do vojny s Nemeckom boli z trestancov vytvárané bojové jednotky, a tak sa aj Vaš ocitol v československej jednotke v Buzuluku. Vtedy už plne spolupracoval s NKVD, takže samozrejme nešiel bojovať - pod zámienkou očnej chyby sa stal pisárom, neskôr pomocníkom prokurátora a členom štábu spravodajského oddelenia. 

vaš karel

Už počas vojny mal osobne na svedomí masové vraždy, po vojne to pokračovalo oficiálne aj neoficiálne čistkami a trasportmi Čecholslovákov do sibírskych gulagov. Stal sa prokurátorom a on osobne navrhol trest smrti pre generála Píku, ktorý aj bol popravený. Asi len vďaka tomuto procesu sa stal Vaš v súčasnosti ako-tak známy, ináč sa o osobách jeho profilu efektívne mlčí, pretože stále sa zamlčuje hĺbka beštiality bolševizmu tých čias a stále je tabu povedať, nakoľko židia tvorili podstatu židobolševizmu ako v Rusku, tak aj v povojnovej Európe (či už v jej východnej, ale aj západnej polovici ).

V roku 1951 Vaš upadol do nemilosti a rovnako ako Slánskeho skupina sa stal zrejme obeťou revolúcie, požierajúcej vlastné deti. V roku 1953 bol odsúdený na doživotie, čo samo osebe bolo v danom kontexte čistiek a popráv vlastne mierne. Vaš bol ale asi oveľa väčší insider, ako sám Slánsky a iní - preto už v roku 1956 (!) bol znova na slobode. Zbavený obžaloby. Ale nielen to. Požiadal o členstvo v KSČ a - teraz presne citujem: napriek tomu, že komisia ÚV KSČ žiadosť zamietla, akási Ustrední a kontrolní komise KSČ mu v roku 1963 členstvo udelila. Kto teda ovládal našich reformných komunistov?

Počas takzvaných reformných rokov tento jasný a krvavý bolševik študoval v Prahe históriu, stal sa novinárom, písal "odborné" články a vyučoval na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Takto vyzeral ten reformný komunizmus s ľudskou tvárou. Ostatne, Vaš určite nebol jediný stalinista v radoch jeho zástancov.

Po nástupe "normalizácie" bol Vaš vraj znova vyhodený zo strany, ale žiadna iná ujma sa mu nestala. Vraj bol stále novinár až do dôchodku.

Ešte doplňme, že po ďalšom gašparkovskom palácovom prevrate v roku 1989 Vaš vstúpil zas do strany komunistov. Keď sa riešil prípad generála Píku, ktorým noví havloidi chceli demonštrovať svoj akože antikomunizmus, Vaš bol opäť zbavený viny. V pokoji dožil do 8. decembra 2012 v domove dôcodcov.

 

Pred niekoľkými rokmi bol s Vašom natočený 8-hodinový rozhovor, z ktorého bol zostrihaný dokumentárny film. Prečo to editovanie trvalo až päť rokov,  neviem. Zrejme je tam, ako býva pri súčasnej "dokumentaristike" zvykom, veľa hraných scén, možno dokonca zbabelo čakali, až kým vitálny ded umrie. V každom prípade tento film "Vrah z povolania", predpokladám ideologicky spracovaný a korektný, bude mať premiéru 5. februára 2013 v kine Lumiere, Bratislava, a to dokonca zadarmo. Príde tam len vymletá multikulti mládež, alebo aj nejakí skutoční antiboľševickí aktivisti? Nik ale o film nepríde, o pár dní neskôr bude film dostupný online.

Debatu s autorom filmu, historikom Pavelom Palečekom, urobil v STV poskok banksterských kruhov Štefan Hríb (Večer pod lampou, 24. január 2013). Napriek moderátorovi, ak tieto veci niekoho zaujímajú, odporúčam ju pozorne pozrieť. V rozhovore je niekoľko zaujímavých momentov.

 
Ema

Mašrúmovi ovisla hubinka ako Vašovi na poslednej fotografii v článku, keď Paleček pod lampou objasnil, že Vaš, rodák z Užhorodu a psychopat, bol chazaroid plynule hovoriaci po maďarsky a príbuzný židoboľševika Bélu Kuna, ktorý terorizoval Maďarsko.

 

baloo
Nie je úplne bez zaujímavosti, že v potomstve Bélu (Kuna) Kohna máme aj ďalší prominentný kvietok. Nie je ním nik iný, ako prednedávnom prezident Maďarskej Republiky (teraz už len Maďarska): ujo LÁSZLÓ SÓLYOM. Veru tak, bratia. Terajšia akože ústava je totálne ilegitímna ale ak sa vrátime k predchádzajúcej (aj tá bola), tak môžeme zistiť zaujímavosť, že v Maďarsku sa v rokoch prekabátenia sa súdruhov (1987-91) nevyrobila žiadna nová akože demokratická ústava, len sa upgrade-la socialistická. A tá bola upgrade-om čoho? No predsa "ústavy" z dielne Bélu K.. Aj keď on to vlastne prevzal od p. Bucharina, ale nevadí. Badať istú, tak ideovú ako i osobnú kontinuitu? Ak nie, tak som to nesprávne sformuloval.
Stefan
Nebojte sa, žiadna kaša sa neje tak horúca, ako sa navarí. Keby áno, ľudia by sa poučili z minulosti, aby vyvarovali podobným chybám do budúcnosti. Boli to furt nejaké -izmy ako napríklad Bonapartizmus, potom demokratizmus európskych kolóniálnych mocností, zatým fašizmus, potom komúnizmus, ktorý vyvážal svoju červenú revolúciu a svoju ponímanie slobody, pravdy a lásky na bodákoch svojích zbraní prostredníctvom rôznych revolučných buniek infiltrovaných do okolitých štátov. Dnes tu máme demokratizmus, a za sebou úspešne absolvovanú zamatovú revolúciu. inde mali inofarebné revolúcie s rôzne divokým pribehom. Teraz na plné obrátky beží takzvaná "arabská jar" s rôzne zamatovým priebehom. V takom Bahrajne si tamojšia demokratická absolutistická gerontokracia Brežněvovského typu, podobne ako kedysi u nás proti Pražskej jari, povolali pozývacím dopisom svojich súdruhov zo Saúdskej Arábie. Pomocou nich bola revolúcia rozdupaná a rozprášená ťažkou vojenskou technikou Saúdskoarabskej kráľovskej rodiny. Ale inde to revolučné vrenie prebieha oveľa divokejšie. No a na záver to podstatné: aj dnes sa nájdu podobní týpkovia ako ten tam hore popisovaný, ktorí sú ochotní podobné sviňstvá obhajovať.
Stefan
PS: aby sme sa rozumeli, nie udalosti ktoré sa dnes propagandisticky nafukujú v antikomúnistickej agende. Ale sviňstvá ktoré obhajujú rozni podobní týpkovia pri šírení demokratizmu, a tekého ponímania slobody, pravdy a lásky.

nové