Pamätník Martinovi Šmídovi

Pamätníky sa stavajú kadekomu, aj pamätné tabule sa odhaľujú pri ľubovoľných príležitostiach, ale ešte nikto nepostavil pamätník ani neodhalil pamätnú tabuľu človeku, ktorý v roku 1989 dostal davy a masy do ulíc tým, že obetoval svoj život v zrážkach so socialistickou políciou. Týmto človekom je Martin Šmíd. Čo na tom, že išlo o fingovanú smrť agenta ŠtB Ludvíka Zifčáka vystupujúceho pod umeleckým pseudonymom Martin Šmíd?

Pamätník Martinovi Šmídovi by sa rozhodne mal vybudovať. Už len preto, aby nám všetkým pripomínal, ako sme boli v roku 1989 oklamaní a podvedení.

 

 

Norman

podľa verzie komisie:
"bol udretý do predlaktia a v dôsledku nervového vypätia asi na desať minút omdlel"

Sám to poprel, úder do "predlaktia" s následkom omdletia je tá najnepravdepodobnejšia blbosť, fámu o mrtvole cielene šírili a nafukovali ... ale "komisia" má svoju verziu.
Absurdistan, tento režim je postavený na bande nehanebných klamárov (a vrahov - viď verzia Kuciak )

Žifčák bol mimochodom odsúdený a skončil na nejak rok v base - zrejme aby držal hubu a neprezentoval sa. Veď za čo bol odsúdený tento začínajúci eštebák? Za to, že omdlel? Čím sa líšil od tisícov iných? Len za to, že bol na Národnej triede? Absurdné. Niekomu rozbil hubu? Nie, konal len svoju povinnosť - za čo mesiace basy?

Luko

Dopadol ešte dobre, lebo iní po splnení svojej špinavej práce už nedýchajú.
Aby som použil frázu z Otehela - "Mouřenín posloužil, mouřenín může jít."

lebleu

dajte to preč, lebo ešte ten pamätník niekto naozaj postaví!
Hoci.. bolo by to také české. Ako pamätná tabuľa Hliníka v Humpolci.

Náhodný okoloidúci

Vieš, pamätná tabuľa Hliníka v Humpolci je niečo podobné ako Socha slobody hen vo veľkej Amerike za veľkou vodou.

vrbovčan

Ten pomník už tam je. Je to tá pamätná tabuľa na Národní tříde.

Česi sú výnimočný komediantský národ. Myslím, že Hitler ich nazval Smejúce sa beštie. Spomínam si ako hlasovali za Cimrmana. Oni si dokážu urobiť prdel z vážnych vecí tak, že nie možné sa uraziť. A to je um. Ešte chcem pripomenúť zopár ich výnimočných kúskov: prezentácia Entropia v EU parlamete v štýle rebelart, trenky na hrade, Haškova paródia RU monarchie so slávnym Švejkovým výrokom "Na Belehrad".

Chcel som tým povedať, že tomu budúcemu pomníku aj verím. Niekedy v blízkej budúcnosti. Až pominie z tej akoby revolučnej ulice tá bojová partia, čo háji pamätnú tabuľu s holými rukami. Tam tá parta mi pripomína Foglarovu družinu Rychlých šípú.

Ifka

---tak s tím opatrně, nemáte info.
viz http://www.rukojmi.cz/clanky/7556-zdenku-sverakovi-je-treba-pripomenout-...

http://www.rukojmi.cz/clanky/7556-zdenku-sverakovi-je-treba-pripomenout-...

Svěrák vítač v ČR je něco jako u vás Vášaryčka, asi tak

Ifka

reakce na: Spomínam si ako hlasovali za Cimrmana... no Svěrák v Cimrmanech, Jako vaše Vášaryčka v Postčižinách, to umí komedianti, ale jinak je to zhouba. Kejklíři na rohu a kecají do všeho.

Ifka

https://www.euportal.cz/Articles/11169-zdenek-sverak-se-stal-trapnym-a-d...
Jak mi zprotivil komediant Sverak Cimrmanaa, kdyz zacal kecat do politiky a pravdolaskarit a vitat a vubec. Byl to komediant se vsim vsudy a uz dlouho jako komediant nic nenatocil , tak sel kecat do spolecnosti a aktivizuje a vychovava....

vrbovčan

Len som nechcel byť k českým čitateľom uštipačný. Ale predsa len Ťa trochu opravím. Svěrák je síce Vašáriovej krv, ale na ňu nemá. Ona asi trpí Dunning-Krugerovým syndrómom.

Ifka

Spomínam si ako hlasovali za Cimrmana.. to už se nestane,. tomu veřím

nové