Zatvárame

Slovensko bolo prvé. Zatvorili sme 13. marca 2020 o 7:00 h hranice a nevpúšťame žiadneho cudzinca. Premiér odolal brutálnemu nátlaku Bruselu, raziacemu nedotknuteľnosť božiu voľného schengenského presierania sa ta i späť, a uprednostnil názor MUDr. Vladimíra Krčméryho, odborníka na infektológiu. Krčméry zázrakom potlačil svoje (zoči-voči realite aj tak neudržateľné) misionárske slniečkarenie - tak rád ho exhibuje v Afrike - a odporučil krízovému štábu najrozumnejšie, čo sa v tejto nebezpečnej situácii dá urobiť: izolujte Slovensko.

 Najďalej zašla nitrianska Univerzita Konštantína Filozofa, ktorá vykopla aj všetkých zahraničnýh študentov, všetkých tých darmožráčskych erasmákov - rozmaznané dietky globalizmu.

Po Slovensku v rýchlom slede z krajín EÚ zavreli hranice pre cudzincov Česká republika, Dánsko (!), Poľsko, pridávajú sa práve teraz mimoEÚ štáty - Srbsko, Albánsko, Rumunsko. Isto nie sú posledné.

Vírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje vážne pľúcne ochorenie COVID-19, najviac ohrozuje starých ľudí. Sú to ženy a muži, pre ktorých pred tridsiatimi rokmi vstup do nového totalitného režimu, najlepšieho na svete samozrejme, znamenal prvé trhliny v tom, čo sa dá nazvať národná imunita. Národ nie je len jazyk a územie. Je to tiež spoločná imunita - stabilná, utrasená a schopná pri náraze zvonka znovu dosiahnuť rovnováhu neohrozujúcu príslušníkov národnej komunity. Na triviálne pravidlo našich predkov, vďaka ktorému žije naša generácia, si spomenul infektológ Krčméry a našťatie našiel uši, ktoré ho vypočuli. Teraz je pre našich starkých doslova vecou života a smrti vedieť, s kým sa stretávajú a s kým sa ten, s ktorým sa stretávajú, stretáva. Ak sú to deti a vnúčatá s "cestovateľskou anamnézou", môžu sa v posledných hodinách vírusového zápalu pľúc - tohto generála v armáde smrti - utešovať, že ich skvelí potomkovia videli svet a ako úžasne z toho zmúdreli.

Mám pred vírusmi rešpekt, pretože im nerozumiem. Nie tak moja kamarátka virologička, ktorá bez mihnutia oka konštatovala, že SARS-CoV-2 je laboratórny produkt a že všetci virológovia to vedia. "Čo to znamená?", pýtam sa jej. A ona len mrdla plecom. Asi sa to musím naučiť, aj keď na prežitie to stačiť nebude. Na jej slová som si spomenula, keď sa Čína, ktorá sa spamätáva z hrozného úderu, začína zaujímať o vznik pandémie. Neviem, ako to naozaj je, každopádne americká administratíva k tejto téme agresívne bliaka a nič vysvetľuje. Nie je ochotná zverejniť údaje, ktoré od USA Čína oprávnene žiada.

My sme teraz zavretí v relatívnom bezpečí a čakáme. Napríklad či Joker Matovič opäť otvorí hranice a prijme "deti" migrantov usalašených dočasne v Grécku. V prvej várke je ich na rozdanie do štátov EÚ k dispozícii 1600. Akási mužatkovská eurokomisárka nás síce ubezpečuje, že ak budú migranti infikovaní SARS-CoV-2, určiteurčite ich Brusel do EÚ nepustí. Zatiaľ sa COVID-19 začal úspešne rozbiehať v lágri Moria na ostrove Lesbos. Tak uvidíme, či ho čoskoro - v doprovode šťastných usmevov dvojice podkarpatských psychopatov v pozícii premiéra a prezidentky - neprenesú celý ako je niekde medzi Trnavu a Pezinok.

 
 
Titulný obrázok: Contagion (2011)
 
Mimochodom, začali sa extrémne časy, a vtedy prestáva platiť to, čo platilo ešte pred týždňom. Napríklad perverzné bruselské GDPR, ktoré prinieslo (surogátnu) prácu desaťtisícovým hordám právnikov - ak by tento svet nezakapal na vírus, zakape práve na premnoženie právnikov. Preto chcem vedieť, KTO bol ten skurvený zbohatlík, ktorý si doviezol svoju koronavirotickú papuľu v súkromnom lietadle z Floridy do bratislavskej ružinovskej nemocnice a vyblokoval v spolupráci s neospravedlniteľnou tuposťou pneumologičky (!) Hájkovej časť odborného personálu, ktorý budeme už čoskoro veľmi, ale sakramentsky veľmi potrebovať. 
Haló, naši investigatívni novinári, kde ste? Chcem vedieť to meno - viac ako mená čurákov z chronicky prefláknutej kočnerovskej Threemy.
Pé es: Dúfam, že doktorku Hájkovú namočia kolegovia lekári do kolomaže, vyváľajú v perí a budú ju hnať zo špitála hlavným vchodom.
 
 
 
0
Norman

bude slúžiť až do vlastného nakazenia.
To je ozaj typické - každý je s každým pojebaný kamarát, zvlášť s pracháčmi. To hovado priletelo súkromným lietadlom z Miami a dalo sa usalašiť v nemocnici. Za toto patria tí ľudia do basy určite viac, ako nejaké kočnerove opička.
Hnus.

Ema

Musí ho poznať dosť ľudí, je zašitý na Klinike infektológie a geografickej medicíny. Štátnej, samozrejme. Prečo nie je podnikateľ priletevší z Miami niekde vo Svete zdravia od Penty? Prípadne u Zajaca v obývačke.

Údajne za neho u tej hygienicky závadnej megapiče Hájkovej lobovali politické špičky. Iste nie zo Smeru či SNS, lebo to by sme od našich investigatívcov z aktuality.sk vedeli aj typ súkromného lietadla.

Ozaj, kde je Kiska? Už sa odbehol skryť na Tristan da Cunha?

Apropo, už zatvára aj Nórsko a Španielsko ide zaviesť stanné právo.

Ľubov

Ju zatiaľ vidíme,má pár odkazov na internete. Toĺko titulov a vo svojej podstate barbar.
" Nech odpadne,čo je zhnité,"pokračovanie určite poznáš.

Dávaj na seba pozor !

Ema

na koho pokyn tá špina konala.

Práve v telke ukazujú Talianov, úplne im v izolácii drbe, keď sa nemôžu družiť a oblizovať. Nevedia ani to, čo malí thajskí futbalisti, ktorých zavalilo v jaskyni - v každej extrémnej situácii okamžite zaviesť prísny denný režim.

Aj ty buď opatrná. Doma je najlepšie a bezpečne.

Dusanbe

Posádka so špeciálnym ochranným odevom bola poslaná na výjazd po tom, čo na tiesňovej linke dostali telefonát o pacientke, ktorá mala mať okrem iných príznakov aj sťažené dýchanie, vysokú horúčku a cestovateľskú anamnézu. Mala sa vrátiť z Viedne od príbuznej, u ktorej bol potvrdený koronavírus. Na adrese ale záchranári zistili, že rodina klamala, vymsleli si diagnózu, pričom nič nikomu nebolo.

„Naši tam prišli v oblekoch a rodina si robila srandu a natáčala si ich na mobil. Dva ochranné obleky sú tak vyhodené,” opísal prípad pre Aktuality.sk riaditeľ ZaMED Matej Polák.

Ema

Polák len smutne konštatoval, že ak to bude takto pokračovať, nebude mať kto poskytovať ani normálnu zdravotnú starostlivosť.

Dusanbe

pardón, pohyblivé obrázky na veľkom monitore nepozerám.
Aj ma to napadlo - len v dnešnej zvrátenej dobe sa už noviny boja napísať aj nie len slovo Cigáň, ale už aj Róm.
Toho oligarchického smrada čo nakazil pľúcne, vraj poznajú SME-tiari, ale nepovedia - zrejme patrí k ich ľuďom.
Veď sa to dozvieme, neverím, že nie.

Norman

teda ja som videl RTVS aj Joj, náhdou. To si ľudia zapamätajú. Bacha, virus mení veci, ľudia prestávajú byť slniečkármi. Slniečkárom môže byť iba niekto, kto má prachy a blahobyt, alebo si to aspoň myslí. Ľudia ohrození na živote veru nie.

slaven1

Erazmaci - vysokoškolskí študenti, ktorí "študujú" jeden semester na partnerskej univerzite v inej krajine EU - z mojej skúsenosti nehodnotím ako rozmaznané dietky globalizmu.

Skôr na opak. Na Erazmus ťa materská univerzita vypustí, iba keď sa dobre učíš. Takže sú to "pilnejší" z toho čo v krajine je (ako je to dosť chabé, nechcem vedieť čo ostáva doma) plus sú to často deti z chudobnejších rodín, ktoré by si normálne takýto dlhý "poznávací zájazd" dovoliť nemohli.

Erazmus je dobrá vec čo ide z Eurozväzu.

Náhodný okoloidúci

Bývalá kolegyňa tam mala dcéru a priznala, že je to multikulti vymývanie mozgov.

slaven1

Vymývajú oni naše deti, my ich tu učíme ľúbiť krajinu v ktorej žijú :D

Ema

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/americka-studentka-dostala-u-soud...

Cca takto, i keď menej kriminálne, to vyzerá všade. Je to systém na korumpovanie univerzitných študentov. Hlavne tých chudobnejších. Lobogo sa naučia, ale budú vďační, že mohli byť "v zahraničí". Potom doma omieľajú, ako tam všetko funguje lepšie a treba sa odtiaľto odjebať preč. Mám ich plné kecky, poznám ich nemálo.

Jedna vec je dobre sa na univerzite učiť a druhá vec je byť zároveň normálnym dospelým človekom.

slaven1

Ta Knoxova to bola ukášková americká príšerka, aké tam teraz sériovo produkuje systém. S našimi európskymi ženami to nebudeme rovnať. Zatiaľ ešte nie. I keď, rozprávať sa s nemeckými študentkami, to je vždy zážitok.

Roland Edvardsen

Kde si prišiel na to, že na Erazmus chodia "tí lepší" študenti? Ja, keď som chodil na fakultu, tak to tak nebolo. Chodili tam rôzni: aj šikovní, ale aj takí, ktorí sa radi všelijako ulievali a Erazmus vnímali ako "zážitok a zábavu" v cudzine.

slaven1

Najskôr pozdrav,

https://www.mojevideo.sk/video/31a25/cinania_sa_po_novom_zdravia_inak.html

No a teraz otázka: Kde majú dnes zdrojové zázemie a morálny profil vytvoriť vírus? V USA, Británii, Izraely a Číne.

Pochopiť stavbu a štruktúru aktuálneho SARSu by sa dalo v nejakom laboratóriu. Vojenskom najlepšie. Najbližší, o ktorom viem je v Užhorode. Ani nie ďaleko. Defense Threat Reduction Agency neznie veľmi ukrajinsky, že. Sme tu o Američanmi financovaných labákoch na území Ukrajiny písali. V komentoch sa nedá vyhľadávať, takže odkaz priamo neuvediem.

Pripomeňme, aj fakt keď ani nie 2 roky dozadu vystúpil v ruských televíziách bývalí minister obrany Gruzínska s dokladom o pokusoch, ktoré robia na Gruzíncoch v Amerikou financovaných labákoch. Aj o tomto sme tu písali.

https://ru.armeniasputnik.am/world/20180917/14517992/bez-imen-i-familij-...

Písali sme aj o upozornení Putina, že niekto cielene zbiera veľké množstvá vzoriek (aj slovanskej) DNA v Rusku.

https://www.rt.com/news/408416-russians-biological-samples-research/

Kľúčová udalosť dnešného "jednopolárneho sveta" nastane 22.4. keď bude v Rusku referendum o dekolonizácii ústavy. Takže môj odhad je, že vypustenie takéhoto SARSu je akýsi manéver na prípravu k udalostiam, ktoré výsledky referenda vyvolajú.

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_Russian_constitutional_referendum

Úroveň výplaty koloniálnej dane Ruska je viac ako 1 000 000 000 USD/deň (vyplácajú tiež ostatní vrátane Slovenska). Z tohto žije Západ na čele s USA.

Nejako bude treba obyčajným ľuďom vysvetliť prečo rozpočtom jednotlivých krajín zrazu "nevyšlo na cigarety". No a mnohí sa na tejto epidémii snažia odohrať ešte svoju partiu.

Viac sa mi to rozpisovať nechce, hlavne som chcel poukázať na 3 veci: labáky Pentagonu na Ukrajine, pokusy na ľuďoch v Gruzínsku a zber DNA vzoriek v Rusku. A toto sú len veci, ktoré došli ku mne a na ktoré som si za posledné dni spomenul.

http://nadhlad.com/comment/35260#comment-35260

Norman

píšeš o braní DNA vzoriek, ale Covid-19 nevykazuje žiadne rasové selekcie, a v Rusku s ním práve problém nemajú. Tak načo sem dávaš také fabulácie?
Ruské referendum je jedna posratá nepodstatná vec, zvlášť za týchto okolnosti.

Zopakujme si:
čo sa týka mocných sveta, sú dva svetonázory:
1. jedni tvrdia, že títo mocní nevedia čo robia, a preto to celé dojebu ( preto má zmysel to zmeniť, brániť sa)
2. druhí tvrdia, že títo mocní všetko vedia a všetko ide presne podľa ich plánu (a vlastne nemá cenu sa brániť, len si vybrať otrokára )

Ty patríš čoraz viac do tej druhej skupiny, lebo Pjakin patrí do tejto skupiny (a ty to preberáš), mnoho Rusov patrí do tejto skupiny, pretože naozaj majú v sebe mnoho takých génov aj mémov.

slaven1

Čo v najkratšom texte zhrnúť pár veci bol cieľ toho komentu. Cieľ komentu bol poukázať, že s "vírusom ako technológiou" sa aktívne posledné roky pracuje a hlavne, kto pracuje. Čo, že všetko nezapadá do nášho aktuálneho prípadu. Že tento vírus je umelá vec, pripravená, načasovaná, spustená.

Ruské referendum je jedna posratá nepodstatná vec, zvlášť za týchto okolnosti.

Vidíš, tak toto si netrafil. Je to taký ten bod, od ktorého sa veci menia. Koronavirus je dymova clona ekonomickým otrasom. Kukni si Dow Jones index (15.3.2020)

Norman

Rozoznať príčinu od následku je dôležité umenie. Niekedy to ani nejde, naozaj to nie je triviálna vec. Vzdelanie to podceňuje, ľudia sa v tom netrénujú, zámerne, a potom robia omyly.

Prvotná je epidémia, následok je (okrem iného) pád búrz, posuny ceny ropy a iných zdrojov a podobne.
Tento rozpad systému je niečo, čomu sa zmrdi chceli vyhnúť. Nejaké otrasy áno, ale u oponentov. nie doma, práve v srdci ich systému. Takýto pád indexov mohli spustiť kedykoľvek - to nie je to, čo je pre nich dobré.

Čo sa týka epidémie Covid-19 - očividne ju nik neovláda a preto je aj nepravdepodobné, že by niekto ten vírus lepil v laboratóriu. Je to hypotéza, ktorá v ničom nesedí a nič nevysvetluje.
Prirodzene, samotný vírus, ako môže byť z netopiera, tak môže byť aj zlepencom v nejakom laboratóriu, odkail unikol. Alebo povedzme bol vypustený v Číne zámerne - ale v takom prípade sa im vymkol úplne z rúk, pandémia - ak zasiahne Ameriku - prebieha proti záujmom anglosionistov.

Ak aj teóriu o umelom pôvode a zámernom vypustení chce niekto pestovať, chce to aspoň trocha úroveň a nestrielať bohapusté výmysly od boku.

To najmenej podstatné - Putin je pri moci 20 rokov, s podporou národa a overený viacerými voľbami. Ako teraz upravia nejaké formalizmy, to je pre Rusov aj Američanov úplne nepodstatné.

slaven1

Prvotná je epidémia, následok je (okrem iného) pád búrz, posuny ceny ropy a iných zdrojov a podobne.

- Ďakujem za poučenie i názor. Dúfam, že svoje 120 000 EUR akciové portfólio sa ti v týchto turbulentných časoch podarí zobchodovať s čo najmenšími stratami :D A keď i nie, netráp sa. Sú to len virtuálne nuly a jednotky :)

 

 

- K umelému pôvodu koronavírusu dva odkazy:

https://youtu.be/xVRv3QwT00U?t=1333

The Head of Iran’s Civil Defense Organization, Brigadier General Gholam Reza Jalali, said Tuesday that media fear-mongering over the new corornavirus and the spread of the disease in his country bolsters claims that the virus is a biological attack on China and Iran.

https://www.timesofisrael.com/virus-is-biological-attack-on-china-and-ir...

 

- Neviem nakoľko majú znefunkčnený zákon o referende v Rusku, či aj tam treba aspoň viac ako 51% oprávnených voličov aby bolo platné, lebo vo Francúzsku voli teraz komunálne voľby a hádajte aká bola vďaka "epidémii" účasť.

Dodatok: Zákon o referende treba ho nastaviť: tí čo prídu, tí rozhodujú, nie tí čo neprídu.

Norman

Prečo by som bol debil a mal nejaké portfólio v niečom, čo považujem za zločinneckú organizáciu?
Asi som nepísal dvadsať rokov po webe, že tamtie kšefty sú nielen špinavé, ale outsider na nich nakoniec aj tak prerobí - aby som tam sám vrážal nejaké peniaze. Je to čiste kasínový kapitalizmus, odpad.

Je jasné, že Iráncom sa ponúka, že je to útok na nich. Ak by boli len sami postihnutí, bolo by to pravdepodobné. Ale aj v tom videu Postskriptum spomínajú, čo hrozí byť v USA a že sú postihnuté aj celebrity (a zvyšné, myslím aj celebrity vo vládach, sa reálne obávajú).

Ešte niečo: Ak si myslíš, že táto epidémia je len "epidémia", tak ti gratulujem. Môžeš si užívať prázdne obchody ... no, teraz už nie, ale určite sa aj cez hranice ešte dostaneš a tak trocha súkromne si užívať pláže niekde na Juhu, alebo tak podobne.
Všimni si, že ti nepriamo odporúčam odísť z republiky, lebo si bezpečnostné riziko.

slaven1

Putin je pri moci 20 rokov, s podporou národa a overený viacerými voľbami.

Som si prečítal nejaké články ako o ruskom referende 22.4. referuje oficiálna propaganda. Obracia pozornosť smerom, že referendum je pokus Putina predĺžiť svoje pôsobenie vo funkcii. Je to klasické výhybkárčenie smerom "zlý diktátor Putin".

Putin podpísal návrh zákona o ústavných zmenách. Hlavou štátu by mohol byť ešte 16 rokov

Referendum Ruska je hlavne o dekolonizácii od zahraničného riadenia. Od spojených štátov v prvom rade (MMF ovládajú v prvom rade USA). Je prvé zo série referend, ktoré ide v horizonte 2-3 rokov nasledovať.

nejaké formalizmy, to je pre Rusov aj Američanov úplne nepodstatné.

To to že nie. Ak referendum prejde, Rusko spustí vo svete vlnu suverenizácie aj s finančnými dôsledkami pre "jednopolárny" (v prvom rade) americký svet. VSŽ je naše, patrí Slovensku.

Norman

Ak by Rusi nenapísali do ústavy ten paragraf, odpísaný z americkej ústavy, že prezident môže byť iba dve funkčné obdobia po sebe, tak by Putin nemal žiadne problémy. My, a asi ani okolité krajiny, nič také v Ústave nemáme a máme pokoj . Ak by Rusi neboli takí sprostí a tak sa po Američanoch neopičili, nemali by to ani oni.
Putin to minule obskočil fintou náhradníka Medvedeva - ale to je už neisté. Už nechce dávať moc z ruky, ani na chvílu. Aj tento malý cirkus s referendom je trápny, ale nejako to obísť musí. Aby znížil škody, vypísal referendum. Referendum je v tomto prípade ako zbieranie svojej moci, autority, ktorú naozaj u ľudí (ešte) má.
Ale moc už má dávno a referendom sa nič podstatné nestane.

Ovela lepší spúšťač zmeny je Covid-19. Pod jeho tlakom už aj rakúsky premiér Kurz spomenul možnosť zoštátnenia potrebných podnikov. Haha, to by človek fakt neveril, ako sa situácia zmení za pár rokov.
Ale najlepší vtip je: možno by Kurz nezoštátňoval navždy, len dočasne, len po dobu existencie vírusu a epidémie covid-19. Haha :-)

Rusi majú čo robiť, aby nedopadli ako Ukraina. A takisto pochybujem, že čo sa týka epidémie, že sa im to vyhne.
Rusi sú naozaj veľmoc na hlinených nohách - akurát že iba debil do takej kope, treba s nimi slušne. Okrem toho je to fenomén.
Ale európskej politike hovno rozumejú.

afinabul

Utajená vírusová fabrika, vláda projekt odmietla komentovať
Továreň na výrobu vakcín pri Malackách sa stavia protizákonne
odkazy nefungujú, ale našinec si poradí
http://crepiny.noviny.sk/zdravie/23-05-2012/utajena-virusova-fabrika-vla...
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/galko-tovaren-na-vyrobu-vakcin-p...

Náhodný okoloidúci

Tak mi napadlo, že cestovný ruch teraz dostane poriadne zabrať, necestuje sa, nelieta sa, rušia sa zájazdy, a vychytené turistické destinácie prichádzajú o obrovské množstvo peňazí, od ktorých boli takmer životne závislé. Taký Egypt mal pred 100 rokmi asi 3 milióny obyvateľov, v roku 2017 mal 96 miliónov, čo je 32 !!! násobok. A veľké množstvo ich je priamo alebo nepriamo ekonomicky závislých od toho, či sa Európania prídu vyčvachtať v Červenom mori, zajazdiť si na ťave a očumovať pyramídy. Ak prídu o tento zdroj príjmov, a akože určite oň na dlho prídu, vyrazia do Európy alebo budú pýtať potravinovú pomoc. Nemám predstavu, na akej úrovni je ich potravinová sebestačnosť, ale asi to nebude na vysokej úrovni, keď si tak zvykli na príjmy od turistov.

Ľubov

Je to Afrika. Pritom sa nepodarilo z pamäti vymazať fakt,že najdhšie udržateĺný systém prežil v Delte oficiálne 5000 rokov,neoficiálne možno dvakrát toľko.
Štátom organizované polnohospodárstvo,ale predovšetkým,žiadne premnožovanie. Jednoducho Maat.

Norman

Európa by nemala mať problém sa ubrániť nájazdom.
Vrátane tureckých.

Afrika ak ocelok proste upadne na úroveň subsaharskej Afriky.
Správy odtiaľ budú len povrchné, asi také, ako dnes z Libye - nik z populácie nevie, do akej miery sa tam zomiera, či tam je otroctvo a tak ďalej. A ani to nikoho nezaujíma. A to je normálne.

Proste, tak ako rýchlo rástol počet ľudí v Treťom svete, tak rýchlo bude klesať. To je hypotéza, isté je, že ak to bude klesať, nikoho to ani za mak nebude vzrušovať.
A ak niekoho bude, pošleme ho tam pomáhať.

mailer

.

Náhodný okoloidúci

Anglosionisti a špeciálne USA už vo svete napáchali toľko zla a rozpútali toľko vojen, že jediný správny prístup k nim je prezumpcia viny.

Ema

Od čias Wernera von Brauna a ďalších nemeckých mozgov, vrátane chemikov/farmaceutov, ktoré sa stali najcennejšou súčasťou americkej vojnovej koristi, už predsa len ubehli desiatky rokov.

https://www.welt.de/wirtschaft/article206555143/Corona-USA-will-Zugriff-...

Konšpiračnou úvahou je, že vakcína nemá byť vyvinutá. Realitou ale zostáva fakt, že USA boli, sú a zostávajú nepriateľom Európy. Je to čoraz viditeľnejšie.

Ak nemecká vláda, ktorá práve teraz zadržiava zdravotnícke potreby (respirátory, masky a rukavice pre nemocnice) určené pre pre niekoľko štátov Európy, dovolí odpredaj takéhoto strategického výskumu, obesiť Merkelbabu je málo.

mirage

v roku 2040 bude pisat dog bless the virus the saviour

Ema

Ak nebudú žiť v prízračnejšom svete, ako je teraz.

nové