Sulík porovnal Blahu ku koronavíru.

Ustanovujúca schôdza Národnej rady prebieha.

Ak si niekto myslel, že nebezpečenstvo pandémie aspoň dočasu nejako zmení tamojšiu úroveň, zmýlil sa. Sulík si strhol masku a slintajúc smerom na Osuského prirovnal Fica ku koronavírusu. 

Sulík tým definitívne dokázal, a nie prvý raz, že je chrapúneske hlúpe hovado. Nech by robil v politike či kdekoľvek čokoľvek pozotívne, aj tak je a bude, čo sa týka povahy, len to bezcenné hovado.

Potom bol zvolený Boris Kollár za predsedu. Ja osobne proti Boriskovi ani moc nemám, ale on mal potom príhovor a ja musím skonštatovať, že je to objektívne debil s podpriemerným intelektom. Bratislavský vekslák, panebože, naozaj hanba tejto inštitúcie. Ešte aj poslanci počúvali a od prekvapenia mali otvorenú hubu.

Okrem toho poslanci nechcú do čela parlamentných komisií zvoliť opozíciu. Proste nechcú, kašlať na demokraciu, pravidlá. Údajne Kotleba možno aj prejde, ale to "najväčšie zlo", Blaha, vraj nie. To je tá nová slušnosť.

 

 

 

 

 
Roland Edvardsen

Kollár je jednoduchý mozog, bude viac než adekvátnou náhradou za Danka, myslím, že ho aj predčí. :-)
Áno, Kollár ako predseda parlamentu je ostuda, ale predsa len aj objektívne z druhej strany: z toho pochybného štvorlístka mi on príde ako najférovejší a najmiernejší. Aj teraz napr. poďakoval Pellegrinimu a odchádzajúcej vláde za boj proti korone, hoci ho Fico predtým inak sfúkol. On nie je tak jedovitý a zákerný ako Matovič či Sulík (a názorovo, ideologicky je z nich tiež na tom najlepšie).

Ľubov

aspoň trocha ľudský,také mám z neho dojmy. Blavák,čo predával bony ,naozaj nečakajme žiadneho génia,ale v porovnaní s jedovatými hadmi M.,S. bude určite rásť.
Ale čo bude s nami...:-(

Roland Edvardsen

Hej, z neho cítiť istú človečinu, medzi tými, teraz už vládnymi, zmrdmi je jednooký medzi slepými. Ale chápem, že Smer sa teraz bude zameriavať práve na neho. Je desne ľahký terč.

Norman

lebo to nie je taký profesionálny bastard, ako Sulík, Šeliga, Dostál a podobní.
V podstate na poste NR predsedu je vhodný, :-) Danka určite predstihne. Ale hanbu nebude robiť Kollár - hanba padá na tých, čo ho volili.

Hlavná hviezda je ale bezpochyby Matovič.

Na toho bude teraz zameraný tlak, predpokladám, až kým klesne a skolabuje.
Takto to presne vidím a takto sa na to pozerajte - nech si každý užije tento surrealizmus.
Oni si myslia, že budú trestať zvyšok Smerákov a "fašistov" ĽSNS - ale mýlia sa, oni sa ocitli v klietke, oni sa ocitli dole v uzavrenej aréne, v jame.
A to všetko na pozadí pandémie a možno zlej úrody.

Roland Edvardsen

Matovič je viac nevhodný, lebo zastáva dôležitejšiu a náročnejšiu funkciu. Matovič už teraz nestíha ani len chodiť do televíznych debát (a tak tomu bolo aj v minulosti: som teraz pozeral video, kde ho sfúkol Závodský, lebo musel na neho čakať na rozhovor v rádiu): https://denniks.sk/31004/video-matovic-to-akosi-nezvlada-meskal-do-relac...
Nepamätám si, že by sme niekedy mali za premiéra niekoho tak slabo vzdelaného a bez rozhľadu. Matovič nevie poriadne po anglicky, myslí si, že Island má milión obyvateľov (to ak by zahlásil nejaký žiak na zš, tak by išla do popuku celá trieda), nevie ani normálne rozprávať po slovensky (stále používa trnavčinu), v živote neriadil žiadne ministerstvo a v živote nevyjednával v cudzine s cudzincami. Už len toto je úplný precedens v histórii premiérov.
Netreba zabúdať, že Matovič pol roka nechodil ani len do parlamentu, normálne absentoval ako nejaká vyžírka. A za čo má asi tú modrú knižku? Aha :-) Ale tak nech je sranda, nech si Slováci užijú to, čo si zvolili.

Ľubov

v tento upršaný deň : https://www.youtube.com/watch?v=_vpJuM85ONk ,všimnite si,ako profesionálne Stanke hrá "rozhodný hnev". Rola : Veľmi,veľmi nahnevaný muž.-))).

Dávam to sem samozrejme v kontexte s prosbopisom Pellegrinimu-naozaj vtipné. Ešte aj Magálová -kuchárka tam stojí a tvári sa tiež rozhodne. Dovarila ste,madam.
No nič,stáva sa,že tragédia a komédia sa tesne stretnú na hrane noža. Pročko,teraz jeden z prvých mužov OĽaNO,sa možno za nich prihovorí.Nie,samozrejme žartujem.Zamotaný do pavučiny vnútrostraníckych intríg, nikto nebude pomáhať nikomu.

Roland Edvardsen

Ľubov, prosím ťa, Stankeho fakt nie. Nedávaj to sem, neubližuj nám :-D. Pri ňom musí mať človek pocit, že okamžite chytí AIDS a COVID-19 už len tým, že sa bude na neho pozerať a počúvať ho. :-)

Norman

ale aspoň to pripomenie, aké potkany majú rovnaké občianstvo, ako aj ja. To je hrozné. Som znova zhnusený z týchto spoluobčanov, keď to vidím znova.
Tamtým sviniam zachránil Pellegrini krk tým, že zavrel hranice. Ak by to nespravil, tamtie veľkomestské obludy a ich stádo by prvé skončili s infekciou. Návštevníci ich divadiel by skončili ako Taliani. Vlastne tú infekciu oni roznášali svojí nekonečným cestovaním, takže by si ju aj zaslúžili.

Roland Edvardsen

Čítam teraz, že Matovič opätovne meškal, aj pri takej podstatnej záležitosti ako je podpis koaličnej zmluvy. Dôvod? Vraj zaspal.
Ja viem, niekto nad týmto mávne rukou. Lenže ono je to skôr naopak, aj takéto detaily niečo dobre vypovedajú o jeho osobnosti, funkčnosti a prístupe.

Norman

bolo to v priamom prenose na RTVS aj TA3. Diváci ale aj moderátori s analytikmi čakali. A preložilo sa to o pol hodinu. Vôbec to nepôsobilo na mávnutie rukou, vážne nie.

Po tom šaškovaní v JOJke je to už jeho druhý prípad. Sám povedal, že zaspal. Ak aj prípadne žartoval, a prípadne dôvod meškania bol iný, aj tak je to nenormálne.

Roland Edvardsen

Hej, toto je ostuda. Začína teda naozaj "úchvatne". Blaha teraz píše o tom, že Matovič sa údajne mal istú dobu liečiť na psychiatrii. A to, podržte sa, z dôvodu diagnostikovanej schizofrénie. Ak je to naozaj tak, potom tu už naozaj končí sranda.

Náhodný okoloidúci

Neviem, či zverejňovanie údajov o zdravotnom stave iných osôb neprekračuje nejaký zákon. Na to by si Blaha mal dať pozor.

Norman

kde pramení táto snaha poslúchať zotročujúce zákony, ale dobre.
V každom prípade Blaha napísal

Zlé jazyky hovoria, že sa reálne liečil na psychiatrii na schizofréniu a čím dlhšie ho pozorujem, tým viac som presvedčený, že je to pravda.

Hovorí SA ...
Samo.

Ale to nie je dôležité. Podstatné je získať nejaký dôkaz, presvedčivé indície.

Ak to nezoženieme, bude treba počkať, kým mu celkom neprepne v priamom prenose.
Našťastie dnes sú všade kamery.
Má len šťastie, že teraz pod zámienkov pandémie k nemu ani novinárov nebudú púšťať. A tých, čo pustia, to budú samé vyskúšané prestitútky.

Norman

Dúfam, že smeráci so svojimi kontaktami zistia, ako to je. Matovič vtedz predsa vypadol z parlamentu, všetci pamätáme, ako do kamier plakal, že tam nebude chodiť. A hovorilo sa už vtedy, že je priamo na psychine.
Nie je najmenší dôvod, aby poslanec nechodil do parlamentu, ako nejaká politická zbraň, gesto alebo čo. Jeho dôvod bol, že sa liečil a nepoužil papiere od doktora, lebo to samozrejme nechcel zverejniť.
Ale už vtedy to mali Smeráci zistiť. K tyakýmto tragickým koncom vedie tá tunajšia dobrota a obchádzanie sa. Slováci si ustupovaním zlu len sami škoda!

Podobné veci sa stávaju s drogami - politici často potrebujú protialkoholickú liečbu, prípadne odvykačku od drog. Dokážu to zatajiť, lebo táto doba chráni tajomstvá gangstrov. Tak svoku diagnózu zatajil aj Matovič pred verejnosťou.
Lenže kým alkoholizmus či drogy sa ako tak dajú priviesť do normálu, schizofrénia či podobná chemická choroba mozgu nie! Jemu to očividne prepuká. A na stretntia nechodí preto, že zaspí - ale preto, lebo sa nedokáže dostať do normálu.

Naozaj ťažko niekto z verejnosti získa doklad či svedectvo od doktora. Žiaden doktor, ak chce zostať doktorom, to nespraví.
Liečil sa Igor zrejme len u jedného, maximum dvoch doktorov. Asi bol doma, možno nebol v ústave. Podstatné je to, či mu predpísali lieky na schizofréniu, alebo nie.
Malo by to byť zapísané aj v jeho karte a inde. Kedže teraz sa už jedná naozaj o ohrozenie bezpečnosti a zdravia všetkých obyvateľov, mohlo by to byť aj formálne zistiteľné. A Magor Igor by mal byť formálne impičovaný.

Nerozmýšlam teraz politicky. Je mi jedno, že je akosi politicky a povedzme tí ľudia v OLaNO lepší, ako stádo progresívnych potkanov a podobne. On proste nie je normálny a to sa proste prejaví. Videli ste to predsa všetci, tie jeho cirkusy neboli funkčná šou pre popularitu, to bola čistá posadnutosť.
Teším sa už teraz na nové voľby. Momentálne odhadujem, že sa o nich rozhodne už o pár mesiacov.
A teším sa aj na ten bordel, čo Matovič spôsobí. Tie svine na námestiach, Stanke a kaviareň, nech to dostanú čo najviac vyžrať.

Roland Edvardsen

Blaha určite žiaden zákon neporušil, nadhodil to len v zmysle zlých jazykov a dodal, že na základe toho, čo u Matoviča pozoruje, verí, že je to pravda.
Pochopiteľne, lekárske tajomstvo je tajomstvo a duševná porucha per se ešte nediskvalifikuje niekoho z politického úradu (pokiaľ je pod kontrolou a človek má spôsobilosť. Duševné poruchy sa samozrejme od človeka na človeka líšia aj svojou intenzitou, priebehom a pod.). Matovičovi by však zverejnenie tejto informácie jednoznačne uškodilo v očiach verejnosti. Ľudia by si dvakrát premysleli či na vysoký exekutívny post pošlú, medicínou oficiálne uznaného, narušeného človeka - potencionálne nebezpečného, obzvlášť teraz vzhľadom na ťažkú situáciu.
A áno, je tu zásadný rozdiel medzi nejakou formou závislosti, ako sú drogy, a vrodenými psychickými ochoreniami mozgu. Je všeobecne známe, že koks je obľúbená droga vrcholových manažérov, biznismanov a politikov. Ale tí vedia mať tieto veci relatívne pod istou kontrolou a fungovať navonok normálne. Aj o takom Počiatkovi sa hovorilo a všeobecne vedelo, že má fičať na kokse. V prípade chorôb ako schizofrénia je to však komplikovanejšie. Nikto si nemôže byť poriadne istý, kedy to na Matoviča príde. Naozaj, už teraz musím ľutovať jeho spolupracovníkov v Oľano a celkovo ľudí vo vláde. Nechceli by ste mať takéhoto šéfa. Toto je zlý sen.

Náhodný okoloidúci

Takže stačí použiť zázračné slovíčko "údajne" a človek môže písať čo chce.
A vieš čo? Asi máš pravdu, novinári to tak bežne robia, že napíšu niečo o niekom s tým, že je to "údajne" a vždy sa im to prepečie. Čiže Blaha by mal mať právo robiť to isté.

Roland Edvardsen

Veď my sa tiež bavíme od začiatku v nepotvrdených rovinách. Ale tak vieme aj pozorovať a domýšľať si. Matovič nemá reputáciu blázna pre nič za nič, predsa. Za tie roky sme videli lability a bizardností na jeho strane až až. Predovšetkým, aj ľudia, ktorí s ním pracovali, mali s ním skúsenosť, tvrdia, že je to nevypočitateľný psychoš: https://www.youtube.com/watch?v=6ZgxZ5VlhoA&fbclid=IwAR2TuL9faY7twaXc907... Je očividné, že ten chlap nie je v poriadku. A vie sa, že má mať modrú knižku a pol roka mal podozrivý výpadok mimo parlament. Ja si tiež myslím, že je to pravda.

Norman

myslím, že vážna choroba proste znemožňuje výkon úradu.
Psychiatrická choroba väčšinou bráni aj vydaniu vodičského, nieto iné veci. To, čo dnes diagnostikujú ako schizu, je často naozaj vážna vec a môže zle skončiť. Oni tu diagnózu myslím nedávajú len tak. To nie je žiaden aberger, alebo nejaka nadmerná aktivita syndrom - schizoidnosť či bipolarita je vážna vec.
A Igor preukazuje aj dosť indícii, že prechádza od nadšenia k depresii.
To je na nejaký impíčment. Ale to len používan to slovo - vieme všetci, že u nás v tomto prípade stačí, že mu poslanci proste vyjadria nedôveru a pôjde do pekla.

Roland Edvardsen

Myslím, že výkon môže znemožňovať závažná porucha, ktorá môže viesť k obmedzeniu alebo pozbaveniu spôsobilosti na právne úkony. A práve schizofrénia k takýmto poruchám patrí, to naozaj nie je žiaden Asperger či niečo obdobné, ale veľmi vážny rozpad osobnosti. Ale hovorím, bez riadnej diagnostiky a dôkazu, že je to teda s ním takto, sa ťažko niekam pohneme.
Ja by som ho aspoň istý čas nechal v tom, nech si teda tú funkciu "užije" a následne nech ukáže rozpad pred širokou verejnosťou. Ale obávam sa, že ho budú teraz dosť kryť - aj tí kdejakí presstitúti. Matovič z toho ideologického pohľadu síce nie je ich šálka kávy, ale keďže funguje "lebo Fico" budú na neho miernejší než by mali byť.

Norman

ale veď som pripomenul, že ho stači v parlamente odvolať, keď sa väčšina presvedčí, že je chorý.
to je ľahšie ako zbaviť plnej právnej zodpovednosti (i keď u neho bude i to možné).

shipka45

celkovo s tým súvisi aj táto výzva, ktorá kolovala na FB ešte pred tou Blahovou hláškou schizofrémií >>
Vyzva Igorovi Matovicovi:

S ohladom na skutocnost, ze mate byt menovany Premierom Vlady SR a vo vztahu k siriacim sa klebetam o Vasom lieceni na psychiatri Vas tymto ZIADAM o nasledovne:

1. Ste alebo nie ste lieceny na niektoru z dusevnych poruch?

2. Ak ano o aku dusevnu poruchu sa jedna?

3. Ak ano udelte Vasmu psychiatrovi VEREJNY SUHLAS UVEREJNIT VASU DIAGNOZU

Kedze ako Premier Vlady SR budete rozhodovat o zdravi a zivote VSETKYCH OBCANOV SR su vyssie uvedene informacie PREDMETOM VEREJNEHO ZAUJMU PRVORADEJ DÓLEZITOSTI!

Obcania SR maju pravo ocakavat, ze sa zachovate ZODPOVEDNE A UVEDENE INFORMACIE ZVEREJNITE PRED MENOVANIM DO FUNKCIE PREDSEDU VLADY SR.

V pripade Vasho ignorovania tejto vyzvy to budeme povazovat za odpoved pozitivnu a za zatajovanie zavaznych informacii o ohrozeni bezpecnosti SR.

Zdielajte to prosim.

slaven1

Tvoj prvý príspevok stojí za toľko ako Matovič na poste premiéra :)

Norman

Shipka je tu dlhodobý a vítaný hosť.

Normálne neverím, že si zrovna ty tu dovoluješ kádrovať príspevky. Mne je v podstate jedno, čo tu ty dávaš, aj keď s tým zväčša nesúhlasím, ak to tu nezahltí, pluralita môže byť - ale ty sa už dávnejšie nezhoduješ s portálom a preto nemáš žiadne právo tu ľudí ani vítať, ani ich posudzovať v jeho mene.
Je podivné, že ani toto nechápeš.

slaven1

Aha, kadečo nechápem, a áno vo veľa veciach sa nezhodneme (napr. pohľad na SNP). Chválim ťa za adminovanie a veci s tým spojené (pluralita názorov). Správa pitvora ti ide na jednotku (s mínusom).

K tej vyzve samotnej, ktorú šíri user "shipka45". Je strašne lacné v diskusii vyhlasovať toho druhého za "blázna" a "debila". Robia to ľudia, ktorí nemajú argumenty. Ja som za, kritizujme Šašoviča, no na základe odovzdanej práce, na základe výsledkov.

Norman

web zväčša zakrýva, kto je kto a kto sa ako dlho pozná. Shipka pre tento web a hlavne pre vec aj niečo urobila. Hlavne na FB. Preto som ťa len upozornil, že proste nevieš, ku komu hovoríš. Ale berem to čiste ako tvoje zle šlapnutie, už si pochopil.

Čo sa taýka Matoviča - to sme tu preberali, že je zrejme objektívny pacient a je to vec nás všetkých občanov.
na to Shipka naviazala. Určite nepomôže nejaký dotazník, to nemá zmysel - proste to niekto nejako musí zistiť či prezradiť, s čím všetkým bol Matovič u doktorov. Dokonca aj vážne fyzické choroby sú u vedúcich dôležité, to si zisťujú aj američania u prezidenta, ako vieme. Psychické liečby, alkoholizmus, aj keď nejaký mierny, drogy, aj keď len ľahké, dokonca aj frajerkárstvo, abnormal sexualita a podobne či né zlozvyky ... to všetko je naozaj dôležité a nie je to len jeho vec.

vrbovčan

pre SIS-ku to zistiť a pustiť anonymne von? SIS nie je služba pre reprezentantov štátu, ale pre občanov tohto štátu. Už to tu kdesi zaznelo.

slaven1

SIS slúži hlavne SISkárom na materiálne obohacovanie sa, viď ten cynický názov "centrum ekonomických informácií". No dúfajme, že nie všetci tam prepadli mamonu a je tam aj niekto, čo sa derie za štát.

Roland Edvardsen

Tiež len čučím na to, čo už si tu Slaven dovoľuje. Už mu bolo viackrát prízvukované, aby sa chlapec ovládal. Vlákno tu bolo o Matovičovej duševnej poruche a Shipka reagovala úplne adekvátne k téme spomenutím takejto iniciatívy. Prirovnávať ju kvôli tomu k jebnutému Matovičovi považujem tiež za krajne nemiestne.

A naozaj, presstitúti sa tu radi hrabali v súkromí takého Fica a neustále tu podhadzujú verejnosti Ficov alkoholizmus. Rovnako nedávno tzv. liberáli tlačili na Pellegriniho, aby verejne deklaroval, že je na chlapov, lebo inak je "bezpečnostná hrozba" kvôli vydierateľnosti. Tak keď sa títo samozvaní liberáli a investigatívci oháňajú nutnosťou zverejňovať intímne záležitosti a zdravotný stav u politikov Smeru či SNS (viď čo urobili Dankovi), tak nech sú konzistentní a vyšetria aj Matoviča. O Matovičovi sa roky rokúce píše, že je labilný a nebezpečne nepredvídateľný. Ako o psychopatovi sa o ňom vyjadrovali napríklad aj tí štyria abrahámovia z Týždňa, ktorých istú dobu terorizoval kvôli detektoru lži (určite si na to spomeniete. To bol teda iný bizár. Na tom sa rehocem dodnes :-D). Ak Matovič zatajuje svoj schizoidný (či iný obdobný) stav tak je bezpečnostnou hrozbou jak z titulu vydierateľnosti kvôli utajovaniu, tak i čisto pre takýto stav spôsobilý pozbaviť spôsobilosti. Verejný záujem, no nie, presstitúti?

Norman

dobré pripomenutie.
Mad Matovič je tak mimo, že sa dostane do ostrého boja aj s globalistami - pripomeniem jeho faux pas, keď "opozíciu" a seba prirovnal k vezňom v koncentračnom tábore - a nechápal, prečo dostal od židov po chňápe :-)))
To by bolo najlepšie aj teraz, tí vedia odstraňovať ľudí. Nech odstránia aj Caligulu.

Úplne vážne treba smerovať ku vláde národnej jednoty, na čele s Pellegrinim, ktorý sa osvedčil nielen ako manager, ale aj ako spojovací neutrálny prvok.
Ináč teraz zas máme otvorené okno možnosti k čo najviac neutrálnemu Slovensku. Čo najviac hospodársky samostatné a čo najviac politicky neutrálne. A čo najviac nebezpečné územie.

Roland Edvardsen

Hej, ja si na to dobre spomínam. V tom čase som študoval na vš a v knižnici s istou pravidelnosťou čítaval Týždeň a tam boli z Matoviča veru inak dotentovaní . :-D Judaista Mojžiš tam robil psychoanalýzy, aké je Matovič šialené hovädo. :-D
Matoviča sa časom začne báť viac a viac ľudí. On je prirodzený despota, ak sa nepodriadiš, tak potom začne vymýšľať ako ťa zničiť. Naopak, nechápem ako mu niekto môže, potom čo urobil s Prochádzkom, dôverovať a ísť s ním do politiky. Ľudia sú naivní alebo majú veľmi krátku pamäť.

Ak ide o Pellegriniho, ja celkom súhlasím s Michelkom, že by mal asi už nahradiť Fica na čele. Nie preto, že by bol (ideologicky) lepší (ja viac posunutý do stredu ako Fico), ale preto, že Fico je naozaj dnes už príliš toxický. S Ficom bude mať Smer menej percent a aj (takmer) nulový koaličný potenciál. A je irelevantné ako veľmi je to voči Ficovi nefér, že dopadol ako Mečiar, ako hlavný očiernený symbol. Proste reálny stav je taký, že Fico skončil ako politik s perspektívou. Mal by teda nejako zariadiť svoj dôstojný odchod (ideálne možno do nejakých európskych štruktúr alebo ja neviem...nech teda založí nejakú ľavičiarsku nadáciu či think-tank), na čelo dať Pellegriniho a z Blahu a Tomáša môže spraviť podpredsedov (na vyváženie). Toto by som mu navrhol, lebo čím dlhšie sa v tom bahne slovenskej politiky bude držať, tým viac ho to bude sťahovať.

Myslím, že zlom bol naozaj r. 2014, kedy Fico prehral boj o prezidentské kreslo. To naozaj bol istý zlomový moment, od ktorého sa začal odvíjať pád Smeru a postupné bujnenie pro-globalistických síl. Čaputová ako prezidentka bola nateraz vyvrcholením tohto procesu. Ak o 4 roky budeme chcieť poraziť Madame Pezinskú v prezidentských voľbách, bude treba postaviť takého kandidáta, ktorý by mal potenciál ju v 2. kole poraziť. Nijaký Kotleba alebo Harabin v tomto nebudú mať šancu - taká je realita. Vy tam potrebujete niekoho mainstreamovejšieho a neutrálnejšieho. A niekto ako zmierovač Pellegrini ma napadá ako ideálny kandidát po 4 rokoch (aj keď teda stále by bol asi dosť mladý a zrejme by to nemusel chcieť, keďže to nie je až taká aktívna, dynamická funkcia). A predsedom Smeru potom nech je Tomáš, napríklad. Takto nejako by som si predstavoval realisticko-ideálny scenár. :-)

Norman

Fico do politického dôchodku odísť chcel, ale nedalo sa. Podobne bolo každému jasné, že moc Smeru upadá, veď je to aj zákonité, no ale čo mali robiť, len držať.
Pellegrini teda teraz už Fica nahradil a myslím, že Ficovi je to aj jedno a že má práve už iné priority. Ak starí človek autoritu - a roky pracovali globalisti na tom, aby mu ju zničili - tak to sa nedá moc pískať. Môže zostať poslancom a uvidí sa potom - veď vidíme, že pomery sa môžu zmeniť každým táždňom. Ak by sa vrátil Pellegrini, tak by aj Fico, aj keď bez nejakého úradu, mal veľkú satisfakciu.

Ale čo sa týka prezidentských volieb - to už pozeráš ďaleko. A myslím, že by tam Pellegrini ani nemal ísť. Vážne ma napadlo, že by tam mali zvýšiť vekovú hranicu na 60 rokov, urobiť z toho čestnú funkciu takýmto spôsobom.
A súhlasím, že by žiaden Kotleba, Harabín či podobný exot ani nemali kandidovať, lebo len odoberajú hlasy na reálneho kandidáta. Kandidovať len preto, aby som sa predviedol do budúcnosti - to je nezmysel. Kotlebovci tolko šomrú na systém - tak by to mali prejaviť aj tým, že sa na prezidentských cirkusoch nebudú zúčastňovať. Očividne im Kotlebova kandidatúra nepomohlo ani v EU ani v parlament voľbách.

"Vy tam potrebujete niekoho mainstreamovejšieho" Tomu nerozumiem. Kto je to "Vy" ?

Roland Edvardsen

Ani neviem, prečo som napísal vy. Mohlo tam byť skôr my, ale nič by som za tým nehľadal - otázka štylistiky.
Viem, že príliš predbieham. Asi som nedočkavý. 2 dni s Matovičom ako premiérom mi už bohato stačili. :-)

Norman

lepší odborníci, ako som ja, slušne a dôstojne, že tam Matovič nevydrží
https://www.hlavnespravy.sk/nastupuje-matovicova-vlada-teda-najvyssi-cas...
a je to druhé najčítanejšie za deň, hm, tí ľudia tomu fakt veria tiež.

Ľubov

iba Peter Pellegrini a Denisa Saková.

Roland Edvardsen

Inak musím dodať, že im dvom to dosť svedčí v telke a tak, že sú taký zohratý tandem (možno aj viac ako tandem Fico-Kaliňák). A sú to také protiklady, ktoré sa dobre dopĺňajú: on upokojujúci, empatický a starostlivý, ona chladnokrvná a technická. Ale ideologicky to nie je celkom ono - hoci Smer sa vyvíja, je na dobrej ceste.

Ja by som stále nepustil k ľadu ani SNS. Som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať aj u nich. Michelko mal nedávno dobrý príspevok k budúcnosti SNS: https://www.youtube.com/watch?v=rm2wo2QUMhk
Tiež si myslím, že Danko by to mal vzdať. A SNS nech vyhlási tie primárky, konkurz, kľudne niečo na spôsob "SNS hľadá superstar". Treba nájsť niekoho s dostatočným intelektom, manažérskou zručnosťou a charizmou, ktorý zároveň nebude mať prehnané ego. Nemožná úloha?

Ľubov

vyzerajú ako súrodenci.

A vidím,že máme obaja aj istú slabosť na Danka.-) a SNS.Je to teraz nevhodné spomínať,ale on má naozaj mimoriadne symetrickú tvár(Danko) ,je tam istá podoba s Filipom IV. Le Bell.Všimla som si to hneď. Filip ale nebol nejaký skvelý kráľ.Ostal po ňom len ten piatok 13.teho. SNS nového predsedu bude mať,mne by sa páčil Viliam Horňáček. Asi ho nepoznáš.

Dnes pribudlo 41 a nikto to zatial nešpecifikuje. Sú iba dohady,že sú to repatrianti,momentálne v Gabčíkove.

Roland Edvardsen

Áno, úplne otvorene priznávam, že SNS (spoločne so Smerom) je strana pre ktorú mám slabosť, keďže ide o stranu, ktorá sa zvykla voliť v našej rodine (z otcovej aj maminej strany). Starí rodičia po otcovi volievali SNS, otec bol však skôr anti-mečiarovec, potom v r. 1998 volil ľavicu (vtedajšiu SDĽ) a potom rodičia volievali Smer (ale mama v r. 2016 volila SNS).
SNS je predovšetkým aj istá historická značka a vôbec jedna z tých posledných klasických strán a myslím, že by bola škoda, ak by zanikla. Ale verím, že ju niekto opäť oživí, že jej teraz to obdobie mimo parlament prospeje.

Náhodný okoloidúci

Všimli ste si to? Nový koronavírus SARS-CoV-2 a ním spôsobená choroba COVID-19 chránia naše školopovinné deti a mládež pred novým LGBTI ministrom školstva.

Roland Edvardsen

Inak dostala sa ku mne taká pikoška (ja viem, som príliš bulvárny :-)), že tento náš nový kaderník/minister (nabudúce bude ministrom kto? Paviel Rochnyak? :-D) známy takými "vedeckými publikáciami" typu "Všetko čo viem o kráse ženských vlasov" vraj chodí so Sulíkovým synom. No, to je mi iné (pozoruhodné) rodinkárstvo. :-D

nové