Mikloš - zločinec, čo zničil slovenskú ekonomiku, rozdal ju do zámoria, si po čase na Slovákov otvára znova papuľu

Na titulke Sme tvrdí, že je otázne, či si Slováci zaslúžia "slobodu, nezávislosť a štátnosť". Tento politický skrachovanec uvažuje o tom, či si zaslúžime niečo, čo každému národu patrí z definície, ako jednotlivcovi ľudské práva. Ako by reagoval, ak by padla v novinách otázka, či si on, Mikloš, zaslúži ľudské práva?

Tento zapredanec vlastného národa píše, že vraj patríme do "euroatlantického ukotvenia" Kde zobral toto svoje automatické tvrdenie? Jeho osobné predanie sa Američanom pred 30 rokmi mu tak hlboko zadrelo do mozgu, že už ho považuje za samozrejmé. Vôbec nie je samozrejmé, že sme v nejakom atlantickom ukotvení, vôbec to pre nás nie je výhodné. Vedľa susedia Rakúšania nie sú v NATO, Švajčiari serú na všetky spolky a robia práčov špinavých peňazí, Śvédsko, Nórsko sa definovali v takom či inom smere nezávislí, Briti arogantne z EU vystúpili - a tu, dedinčan Mikloš tvrdí, že my, Slováci, musíme byť v "euroatlantickom ukotveni". A to dokonca viac, ako iní.
Jemu je aj minister Naď málo, lebo ten poprel informácie NY Times o tom, že na Slovensku sa majú školiť žoldnieri, zabijáci na terorizmus voči Rusom. Podľa Mikloša máme byť hrdí na takú našu pomoc banderovcom (tento termín nepoužil - prečo asi?). Vraj máme pomôcť nášmu "východnému susedovi" - ale ktorému, myslel tým Ukrajinu, alebo Rusko? Kde zobral, že je dopredu dané, kto je náš spojenec? Pomôžeme aj Ukrajine, ak treba, Ukrajina je práve teraz okupovaná anglosionistickými silami, ktoré ju pripravujú o slobodu a vrhajú do biedy - od takých síl jej radi pomôžeme. Nie ale naopak, nebudeme pomáhať gangstrom spoza oceánu.
Podľa Mikloša teda prejavil dokonca aj minister Naď "strach a alibizmus". Píše:
"Takže (aj) v záujme našej vlastnej slobody, nezávislosti, bezpečnosti a štátnosti by sme pre nášho východného suseda mali urobiť omnoho viac ako ostatní, viac geograficky, ale aj kultúrne a historicky vzdialení členovia NATO".
No ja hovorím, že to platí hlavne, ba len o Miklošovi osobne, že on by mal urobiť pre nášho "východného suseda" viac, ako my, a mal by sa príkladne zapojiť do bojov. Socialistický ekonóm, ktorý ako šibnutím zázračného prútika zmenil rétoriku na kapitalistickú, sa teraz zmenil na vojenského poradcu. Hm, pevne dúfam, že na to bude mať príležitosť, že bude osobne zapojený do zbraňového konfliktu.
A už aj sa zapojil. No, nie je to ešte boj, ale už "hrdinsky" oznámil, že uteká zo Sulíkovej "Krízovej rady", kde doteraz sedel, špinil a bral peniaze. Napriek tomu že jeho strana, SDKÚ, dostala vo voľbách padáka - peniaze mu zrejme nesmrdia. Vyhodia ho dvermi vo voľbách, vráti sa oknom cez Sulíka. Aké typické pre takýchto smradov.

Ale dobre. Tak, ako pod vplyvom súčasných udalostí Mikloš vypadol z tejto komisie, tak, dúfam vypadne aj z iných priestorov. Z Bratislavy, zo Slovenska, z Európy ... A že nebude jediný. Že za ním pôjdu stovky či tisíce najhorších zradcov. Tentoraz samet nebude - takže by mali ísť, kým je čas.

Naozaj by nemali premeškať správny moment, ako správne hovoria ich teplé božské americké vzory: deadline. Deadline by nemali prešvihnúť, lebo teraz ešte aspoň my o tom diskutujeme a sme ochotní im vysvetliť, aké zločiny spáchali. Keď to ale začne naostro vrieť, ľudia sa s nimi baviť nebudú a nebude čas im vysvetľovať, prečo sa naťahuje povraz. Preto by nám Mikloš a podobní mali ešte ďakovať, že zmierňujeme ich problémy v budúcnosti.

https://komentare.sme.sk/c/22826599/naozaj-si-zasluzime-slobodu-nezavisl...

Ema

Dostávame sa do siločiar zahraničnej politiky USA, píše František Mikloško v korporátnej žumpe Denník N v súvislosti s obrannou dohodou. „Je to osud malých národov na hranici medzi dvomi civilizačnými i vojenskými svetmi, že si nemôžu veľmi vyberať.“
Amen.
Odrazu vyliezajú takéto všelijaké politické mrciny, vrátane sladkastého katolíka - dostal príkaz na svoj ukrajinský coming-out.

Takúto vojnovú hystériu v Európe vedia vytočiť len Američania s ich mediálnym brass bandom. Chemické zbrane v Iraku - tramtarárabum - genocída úbohých moslimov Srbmi - tramtarárabum - monštrum Assad potláčajúci ľudské práva - tramtarárabum - a strašnííí Rusi, Rusi, Rusi, ktorí sedia na toľkých zdrojoch, ako sa raz nechtiac prekecla stará chamtivá ochechula Korbelová Albrightová.

Mimochodom, pred štyrmi dňami Saudská Arábia bombardovala jemenské mesto Hudaydah, zabila okolo 200 ľudí a poničila civilnú infraštruktúru.

sandro

prave to neustale bubnovanie ma stale viac a viac presviedca, ze ide len o hard metody ako nepustit plyn do Nemecka, kedze soft metody zlyhali. A celkovo co najviac ochromit spolupracu medzi Europou a Ruskom. Po tomto sialenom tyzdni si uz aj Nemci 2x rozmyslia, ci to fakt chcu cez NORD STREAM 2.
No a ked sa nahodou naozaj Slovania zacnu medzi sebou vrazdit, aj tak dobre, ved koho to trapi. Anglosaska krv je draha, ti tam zomierat nebudu a ziadny priamy konflikt mocnosti ani nehrozi. Z medii uz presakuje vsetkymi ich pormi, ze zapad uz teraz chysta na Rusko sankcie(nie vojnu).

buko

dobry postreh.
toto pre anglosasov typicke strngotanie sablickami ("sabre rattling") sme uz niekolkokrat od ery Busha starsieho zazili.
Iba recykluju stare zaplesnene postupy ktore vsak nadchnu coraz menej domaceho obyvatelstva.
Popresuva sa nejaka ta technika, nastartuje sa, aby nezhrdzavela.
V mediach bude burka a US sa bude prezentovat ako zachranca co do zachranuje Europu pred zimou svojimi LNG tankermi co nam nosia plyn cez pol planety. (tam ide zrazu ekologia a zelena planeta bokom ked treba este viac onesamostatnit svojho vazala)
https://oilprice.com/Energy/Natural-Gas/US-LNG-Cargoes-Flock-To-Europe-A...

Ema

A hľa, už prikvitla aj rôsolovitá mrochta

V súvislosti s dianím na Ukrajine sa musíme pripraviť na všetky scenáre, upozorňuje prezidentka Zuzana Čaputová.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/614628-potrebujeme-posilnit-aj-sl...

Niečo tu neštimuje, nejakí sú príliš aktívni pri bleskovej príprave vojnového stavu. To zrejme nebudú len letiská, čo od nás Američania chcú.

Takmer v rovnakom čase ako bojovo bublala pezinská skládka fráz a burcovala na steč proti Rusku, sa vyjadril aj prezident Chorvátska: Chorvátsky prezident vyhlásil, že pre Ukrajinu nie je v NATO miesto. Podľa Zorana Milanovića by sa Chorvátsko nemalo v súvislosti s dianím na rusko-ukrajinských hraniciach nijako angažovať.

Norman

Načo zasadá bezpečnostná rada? Sú tak pod tlakom USA, že chcú zaviesť nejaký "výnimočný stav", tentoraz necovidový? Alebo len Naď a Korčok nevedia, čo ďalej so zmluvou? Alebo je to tlak na rôzne štátne zložky, vrátane dôstojníkov armády, ktoré nechcú ísť do ničiaceho dobrodružstva? Táto rada zrejme vypotí viacero tajných varovaní, obežníkov, príkazov a podobných tlakov na armádu a políciu.

Keďže azda začína byť jasné, že ľudia odmietajú nielen zmluvu, ale proamerickú politiku ako takú, tak sú tamtí ochotní naozaj zahodiť všetku pretvárku "demokracie" a zaviesť tu priamo nejaký vojenský výnimočný stav. To je absurdné a každý občan by to mal na svojom mieste odmietnuť, nerešpektovať, sabotovať.
(mimochodom, som teraz zvedavý na "anticovid" papule, ako sa teraz prejavia Bukovský, Mesík, ale aj vykastrované Hlavné správy či Infovoja, ZaV a podobne. Ono to prestáva byť "boj" proti plienke na ústach, ale je tu naozaj dilema, ako zastaviť vidlákov, dezolátov).

slaven1

Nepodstatný Mikloš, západný lokaj, asi ozvučuje myšlienky takých ako je Larry Fink - CEO Blackrocku:

https://www.youtube.com/watch?v=MFVecfbffUE

"Trhy majú radi totalitné vlády"

nové