Korporácie chcú vojenské poriadky

Korporácie, kedysi nazývaní "kapitalisti", dnes "zamestnávatelia", majú svoje združenia. Republikovú úniu zamestnávateľov (RÚZ), Asociáciu zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) a Asociáciu priemyselných zväzov a dopravy (APZD). Tieto tri včera spoločne vydali vyhlásenie, ktorým reagujú na určité pohyby v odboroch. Zamestnávatelia odsudzujú "vyvolávanie zbytočných vášní a nepokojov zo strany niektorých podnikateľských organizácií a odborov". Informoval o tom v spoločnom stanovisku zamestnávateľských zväzov Martin Hošták, tajomník RÚZ.

Zamestnávatelia združení v RÚZ, AZZZ a APZD zaujali jednohlasné stanovisko aj v súvislosti s kľúčovou témou posledných dní – možnosťou ukončenia dodávok ropy a plynu z Ruska. Súdruhovia kapitalisti "plne podporujú postupné znižovanie tejto závislosti". Avšak ... zároveň upozorňujú, že neuvážené ukončenie dovozu ruského plynu a ropy by mohlo vážne poškodiť slovenský výrobný priemysel a spôsobiť reťazovú reakciu v množstve subdodávateľských firiem.


"O našom stanovisku sme informovali vládnych predstaviteľov a vieme, že si závažnosť tejto situácie i tohto rozhodnutia uvedomujú. RÚZ, AZZZ a APZD dôverujú tomu, že rozhodnutia Slovenska nebudú prijímané za zatvorenými dverami, no naopak, budú predmetom odbornej, vecnej, no najmä ľudskej diskusie s odborníkmi a všetkými zúčastnenými v danej oblasti."  

 
Konanie odborových organizácií v podobe výziev na štrajk, či dokonca vyhrážky generálnym štrajkom v čase, keď v susednej krajine zomierajú tisíce ľudí a jednota slovenskej spoločnosti, aj celej Európy, je nevyhnutná pre prežitie, považujú tripartitní zamestnávatelia za krajne neprijateľné.
"Zabíjanie tisícov nevinných ľudí v našej bezprostrednej blízkosti, tisíce ľudí, ktorí sa denne vydávajú z Ukrajiny na útek pričom nevedia, či ho prežijú, šírenie účelových klamstiev a propagandy či hrozba vypuknutia tretej svetovej vojny – to všetko je realita dnešných dní, ktorej dnes čelí celý svet. V takejto situácii potrebujeme predovšetkým solidaritu, súdržnosť, vzájomnú dôveru, no najmä ľudskosť. Nedovoľme si ju vziať," uzatvorili zamestnávateľské zväzy v spoločnom stanovisku.

Takže tak. Štrajkovať sa nesmie, lebo v Ukrajine sa vraj zabíjajú "tisíce nevinných ľudi" (a milióny utekajú na Západ za blahobytom).
Naopak - vyžaduje sa poslušnosť, poslušnosť a poslušnosť. Alebo vy chcete, aby kvôli vašim peniazom zomrelo ďalšie nevinné ukrajinské decko? To chcete? To sa NEHANBIIIITE?
Hajde do roboty, makať a držať hubu!
 
A ešte aj to "šírenie účelových klamstiev". Keby aspoň neúčelové, ale dokonca "účelové", a šíria sa - je jasné, že v takom prostredí každý, kto si posťažuje, že napríklad potraviny sú dvakrát dražšie, má byť .. čo, aj zastrelený. Nehrajme sa s nimi, v čase, keď nacizmus a fašizmus na Ukrajine rastie ako hrozba pre nás všetkých, židov, oné, aj nežidov.
 
A "tretia svetová vojna"! Kto chce v takomto stave štrajkovať? Ha? Ty? Práve si zabil jedno nevinné ukrajinské dieťa (nie vinné, lebo tam asi aj také majú, ale dokonca nevinné). Zas si drbol jednu bombu do mariupolského divadla.
 
My, súdruhovia zamestnávatelia, sme pripravení robiť otrokárov až do poslednej kvapky krvi našich otrokov. Slivi Ikrijini! Sieg Heil!  Acharai!
 
(ale trocha ropy a plynu by ste mali nechať, lebo bez nej, ... do boha ... sme v riti ...)
 
 
Akbar

Tie sú tu dávno. DNA z predošlých generácií nepustí. K tomu výchova, sklony(pripútanosť k matérií) a vášne. Vyliečenie? Je možné. Ale ťažké. Koľkí sú napr. tu v Európe skutočne oslobodení.

Dusanbe

Ema

acharai? Do zbierky nazi pozdravov, predpokladám.

Norman

chýbal tam do tretice židovský výkrik. Ale skôr by tam malo byť halevaj - to je viac typické.

Ema

Povedal, že z "tejto krízy vyjdeme buď lepší, alebo horší."
No hotový Gold nad zlato.

nové