Boje Hamas versus Izrael 2023

Dňa 9. októbra 2023 zaútočili sily Hamasu na juh Izraela, na mesto Siderot, na blízke kibuce a hudobný rave festival. Neuveriteľne ľahko prenikli cez hranice a obsadili tieto oblasti. Na osobných autách, motorkách, ale použijúc drony, sa im podarilo zničiť aj obrnenú izraelskú techniku. Pre Izrael čosi ako  bolo WTC 11., 09. 2001 pre USA.

Bojovníci Hamasu nie sú žiadna tvrdo vycvičená armáda. Dlhoročné utrpenie Palestínčanov vyústilo u nich do masakrov izraelských civilistov, aj žien a detí. Zahynuli stovky ľudí z izraelskej strany. Takéto akcie sú naozaj nechutné, úplne iracionálne, doslovne samovražedné. 

Na druhej strane, následné dni Izrael bombarduje Gazu a hrozí, že ju doslovne vyhladí z povrchu zeme. Mnohí sa obávajú, že Izrael, vlastniaci nukleárne zbrane, ich použije. Nukleárne zbrane Izraela sú namierené nielen na hlavné mestá štátov Blízkeho východu, ale aj na mestá Európy. Židia tomu hovoria "Samsonovo riešenie" - pre prípad, že by mal byť Izrael porazený, vezme so sebou do pekla celú Európu. Ale USA nie, to je za prvé ďaleko, ale hlavne tam sídlia sami vodcovia Izraela a tí, samozrejme, majú byť zachovaní.  

Hamas zničil izraelský tank. Z jeho útrob vytiahli štyroch vojakov a odvliekli ich ako rukojemníkov.


Prečo dosiahol Hamas také výrazné a ľahké víťazstvo?

Vysvetlenie je hlavne jedno. Vojna na Ukrajine. Prebytky zbraní na Ukrajine sa preliali aj na Blízky východ, skúpili ich všetky možné militantné organizácie sveta. Navyše, vojna na Ukrajine inšpiruje militantov aj v tom, že vojnou sa dá niečo dosiahnuť. 

Reakcia Izraela je zas motivovaná tým, že z Náhorného Karabachu bolo vyhnaných okolo 150 000 Arménov a svet sa na to len spokojne pozerá. Nuž, Židia mienia vyhnať 2 milióny Palestínčanov - to bude iný masaker. Ale najväčšia sekta na svete, židovstvo, zas nemieni brať ohľad na nikoho. 

Obsadenie Gazy

Izraelská armáda mieni odčiniť svoje zlyhanie a mieni obsadiť Gazu. To určite spôsobí ďalšie veľké straty v armáde. Dá sa ale predpokladať, že izraelský vojak vkročí len tam, kde budú všetky budovy zničené. Prakticky bude zničená celá Gaza. Hamas má v Gaze niekoľko stoviek rukojemníkov z Izraela, ale na to údajne vláda v Tel-Avive nemieni brať ohľad, Uvidíme, Izrael je teraz výrazne schizofrenický, rozpory medzi ultrakonzervatívnymi a "ľavicovou progresívnou" stranou sú obrovské a neprekonateľné.

Takýto krok bude znamenať koniec tlaku na Rusko ohľadne toho, že by Moskva nemala bojovať s radikálnou vládou v Kyjeve - autorita OSN a Západu všeobecne je na nule, nik sa nemieni zaoberať falošným pokryteckým pišťaním Bruselu či Washingtonu.  

Toto nie je naša vojna 
Slogan, ktorý razili Maďari voči vojne Rusko-Ukrajina, možno použiť aj na vojnu Izrael-Palestínčania. Áno, jedných podporuje celý anglosionistický svet a tá vojna je nerovná a nespravodlivá. Ale aj tak to nie je naša vojna - je to vojna Semitov proti Semitom a tých  nemožno zastaviť. My sme síce tiež obeťou jednej z bojujúcich strán, ale popravde, sme žiadanou korisťou pre obe tieto krutosťami zahltené strany. Nemožno sa postaviť ani na jednu stranu, ak sa ruvú dva besné psy, nie je rozumné strkať medzi nich hlavu. 
 
Toto nie je naša vojna, ba nie je to vojna medzi židmi a moslimami. Len dve konkrétne skupiny, Izraelci a Palestínčania, pokračujú vo vojne, ktorá vznikla po šialenom nápade novej križiackej výpravy - založenia Izraela 1948. Áno, to je ten rok, kedy u nás začal vládnuť stalinistický komunizmus. Ten už zanikol, ako šialená utópia bol zavrhnutý, ale bolo by asi na čase skončiť aj s izraelským šialenstvom.
 
Toto všetko, samozrejme, nemožno verejne povedať. Ale možno sa toho držať, aj bez zbytočného vysvetľovania. Ešte raz: Nie je to naša vojna.
 
 
Izraelské slniečka:
0
slaven1

Ako som písal v komente https://nadhlad.com/comment/45710#comment-45710

"Meet the Ghost of Akbar, the man who orchestrated the daring paraglider attack that defeated the Iron Dome, all Israeli radar systems, the IDF, Mossad, the CIA and every border guard who had eyes and ears."

Podľa legendy v prvej vlne útoku lietali nejaký ozbrojenci na motorových rogalách... heh. Zorganizovať – vycvičiť, vyzbrojiť – podobný rozsah útoku v tak kontrolovanom území ako Gaza poza chrbát Mosadu/CIA/MI5/vojenskej/námornej rozviedke/kontrarozviedke nie je možné.

Aj Egypt tvrdí, že mesiac dozadu varoval Izraelcov: https://www.timesofisrael.com/egypt-intelligence-official-says-israel-ig...

Čo je cieľom? Amerika získa svoje: zahrá pre svetom scénu, že "ešte dačo môže". Izrael získa svoje: "Konečné riešenie palestínskej otázky". Ideálne vtiahnuť do vojny ešte aj Irán. Mimochodom Irán, to je Hizbalah, a tí sú málo aktívni. V tejto etape sa nezúčastňujú.

slaven1

https://t.me/casusbellilive/132483
https://t.me/casusbellilive/132512
https://t.me/casusbellilive/132589

Dosť zarezonovalo napríklad ten útok na psy-trans (akože hudobný) festival, ktorý sa náhodou konal v čase plánovaného útoku a to na extra zvláštnom mieste - na hraniciach s Gazou. To je výročný festival?

Niekto dal tomuto verejnému zhromaždeniu povolenie. Festival bol vraj "za mier". Izraelská, moderná, liberálna mládež bola hopkať "za mier" vedľa najväčšieho koncentračného tábora pod holým nebol. Takýto výsmech - to chce drzosť.

Keď sa takto pozerám s odstupom, tak účastníci boli použití ako komparz do krvavého divadla.

Pripravané informačné materiály

https://t.me/s/casusbellilive/132480

Napríklad toto video ako pracujú akože operátori dronov toho Hamasu. Pred monitorom s videami sedia anonymní, pokojní muži niekde v klimatizovanej miestnosti. Strihom a prepracovaním mi to pripomína ISISácke videá strihané v Londýne. Mohlo to byť natočené kedykoľvek / kdekoľvek / kýmkoľvek.

slaven1

To sú nám titulky, že...

Defense minister announces ‘complete siege’ of Gaza: No power, food or fuel
https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/defense-minister-announces-...

slaven1

Otvorím si titulku Times of Izrael a prvá fotka na mňa kukne fotka s popisom "An Israeli mobile artillery unit fired a shell from southern Israel towards the Gaza Strip, in a position a near the Israel Gaza border, Israel, Wednesday, Oct. 11, 2023. (AP/Erik Marmor)"

https://static.timesofisrael.com/www/uploads/2023/10/AP23284451669073.jpg

Riadne zvery, strieľať húfnicou na mesta kde žije civilné obyvateľstvo. Rovnaká mentalita ako majú Ukrajinci.

Ema

Sú to tie isté stepné zvery, ktoré tiahli z rozpadnutej Chazárie až po Halič a Budapešť. A postupne ďalej - do Dojčlandu, Ameriky a potom sa vrhli na Palestínu.

Tá miera ukrutnosti prezrádza, že strojcovia a prevádzkovatelia šialeného projektu Izrael vyliezli z chochlieho lona.

slaven1

Putin na ňom predniesol verziu medzinárodných vzťahov kde je miesto pre všetky národy sveta.
http://kremlin.ru/events/president/news/72444

Medzi tým, nejaká elitná postavička z americkej politickej scény, Lindsey Graham, hovori o "zrovnaní [Gazy] zo zemou.":

Senátor Lindsey Graham pokračuje: "Sme v náboženskej vojne a ja som na strane Izraela. Urobte všetko, čo je potrebné. Zrovnať to miesto so zemou."

https://t.me/casusbellilive/133075

Jeden príklad za všetkých. Americká "kultúra" v skratke.

Jozef Novak

Môj brat by len zaplakal, však aké zlé a kakané veci im nemci porobili!

Norman

Varovaní je dosť, každý týždeň. V tom je iproblém takýchto varovaní.
Hamas v Gaze už pozná taktiku izraelských (tajných) služieb. A tak dokáže pracovať utajene.
Izrael nepotrebuje takéto provokácia, aby začal vojnu, aby začal ničiť a spustil genocídu. A ak, bolo by to rádovo slabšia provokácia.

Ema

Izrael sa správa ako teroristická organizácia, a preto s ním bude zaobchádzané ako s teroristickou organizáciou.
Dobre. Ale čo je Izrael zač vie predsa Erdogan minimálne odvtedy, čo židia zničili loď Mavi Marmara s humanitárnou pomocou a zabili humanitárnych pracovníkov.

Ako píšeš, nie je to naša vojna. Všimla som si pozoruhodný jav - na rozdiel od minulých masakrov, ktoré páchal Izrael v Gaze a Libanone, teraz nie sú podkarpatské korporátne mediálne splašky plné nadšenia z Izraela a nikdy inak.

slaven1

Najskrôr Harabin:

"Vážení priaznivci, potomok nacistických otrokárov, Ursula von der Leyenová, sa bez dôkazov, pred rokom rozčuľovala, že Rusko útokmi na ukrajinské elektrické rozvodné siete sa dopúšťa ťažkých vojnových zločinov voči civilnému obyvateľstvu a že je to čistý teror. Keď Izrael úmyselne vyblokuje a odstaví vyše 2 milióny Palestínčanov v Pásme Gazy od pitnej vody a elektriny tak je zrejme všetko v poriadku. Anglosaský výklad práva v praxi, ktorý sa nám Slovanom arogantne snažia vnucovať. Už stačilo."

https://t.me/harabin/10278

A potom Musk:

"If current trends continue, civil war in Europe is inevitable"

https://twitter.com/elonmusk/status/1711835260860727671

Kam pôjde 2 milióny vysídlencov z Gazy? Do Slovenska? Česka? Poľska? Maďarska? Líbie? Sýrie? Egypta? Turecka?

slaven1

Hospodársko sa prepadá, školstvo v rozklade, citeľná inflácia, vojna proti Rusku, Izraelci páchajú genocídu.. O čom bude písať Bratislava?

Sorošovky reklamujú pohlavný styk do hrubého čreva, baner na polovicu monitora na hlavnej strane:

Rok po útoku v Teplárni: Niektorí LGBTI+ ľudia sa začali báť o život, iní urobili coming out
Naša láska nabrala po vraždách iný rozmer. Queer ľudia opisujú, ako prežili rok po útoku v Teplárni
Desať ľudí opisuje, ako teroristický útok na Tepláreň zmenil ich životy.

Prauda 3 články: K zostaveniu vlády, zvyšovanie daní a "Zo Slovenska je ešte homofóbnejšia krajina ako bola, hovorí moderátor Rasťo Iliev. Pripomíname si rok od streľby na Zámockej"

TA3: Feťák Šulík o "novej korupčnej vláde", Fico bude premiér, Bezplatný let z Tel Avivu a Odsúdená Kriska

HN: Zvyšujú ceny zálohy PET fľaše, predávajú veternú energetiku švédskemu Volvu a mozgový atléri v redakcii sa ďalej zamýšľajú "ANÁL-LÝZA: Keď je zemeguľa bez riaditeľa. Naraz toľko konfliktov nikdy nebolo". Nadpis mi pripomína tú mapu "svetového spoločenstva" kde chýba 80% súše planéty.

Hypnotizéri z hlavnej dediny zostavujú virtuálnu realitu.

slaven1

Máme tu tiahlu debatku o primeranom naplnení vyprázdneného pojmu fašizmus - používa sa na "rôzne strany", takže toto je k tomu.

Čítam si zbierku článkov - Svetový fašizmus, N. L. Meščeriakov, Štátne nakladateľstvo, Moskva/Petrohrad, 1923 - tu je fenomén teoreticky podchytený.

Včera na mňa niekoľko krát vyskočilo použitie neprimeraného slova. Streľbu na Zámockej z min roka, pričom veľmi mútnu, nazvali "teroristickou". Vec na mňa pár-krát vyskočila aj na alternatíve a preto tento komentár.

https://t.me/casusbellilive/133147
https://t.me/casusbellilive/133231
https://www.tasr.sk/tasr-clanok/TASR:2023101100000404

10.00 Návšteva Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika
Liptovský Mikuláš, AOS, Demänová 393
18.30 Účasť na spomienke na obete teroristického útoku
Bratislava, Zámocká ulica
20.00 Účasť na odovzdávaní ocenení ESET Science Award 2023
Bratislava, Slovenská filharmónia, Medená 3

Preložil som časť prvého článku "Pôvod fašizmu":

Na charakterizáciu vodcov fašizmu je zaujímavé poznamenať niektoré drobnosti. Mussolini bol jeden čas politickým emigrantom. Dôvody emigrácie však neboli vôbec politické: Mussolini sa vyhýbal vojenskej službe (prosto, Mussolini bol dezertér, ktorý túto dezerciu zakryl vysokými princípmi — neochotou slúžiť v buržoáznej armáde). Skutočnosť, že Mussolini dobrovoľne vstúpil do armády počas 1. sv. vojny, mala urobiť o to väčší dojem na dôverčivých prostoduchých. Mussolini bol počas 1. sv. vojny dokonca zranený. Tento čin, táto rana, bola vykričaná fašistami do celého sveta. No napriek tomu Mussolini na fronte nebol. Dezertér zostal dezertérom. Celý čas zostal v tyle. Mussolini, získavší hodnosť kapitána, učil vojakov, ako zaobchádzať s bombami. Kvôli nešikovnej manipulácii jedna z bômb predčasne explodovala a Mussolini bol zranený. Všetko je tu charakteristické. Falošný* socialista [objasnené v nepreloženej časti článku] vytvoril falošnú organizáciu [objasnené v nepreloženej časti článku], stal sa falošným vojakom, získal falošnú hodnosť a dostal falošnú ranu. Fašizmus začal ako charakteristická, nepretržitá, odporná fraška, aj keď krvavá. Túto zmes špiny, frašky a krvi nájdeme v celej ďalšej histórii fašizmu.

Для характеристики вождей фашизма интересно отметить некоторые детали. Муссолини был одно время политическим эмигрантом. Но причины эмиграции были совсем не политического характера: Муссолини уклонялся от воинской повинности (попросту, Муссолини был дезертиром, ко торый прикрывал это дезертирство высокими принципами— нежеланием служить в буржуазной армии). Тем большее впечатление на легковерных простаков должен был произвести тот факт, что Муссолини добровольно вступил в ряды армии во время войны. Муссолини был даже ранен во время войны. Этот подвиг, эту рану фашисты прокричали на весь мир. Но тем не менее, на фронте Муссолини не был. Дезертир остался дезертиром. Он все время оставался в тылу. Муссолини, получивший чин капитана, обучал однажды солдат обращению с бомбами. От неумелого обращения одна из бомб преждевременно взорвалась, и Муссолини был ранен. Тут все характерно. Бутафорский социалист создал бутафорскую организацию, стал бутафорским солдатом, был награжден бутафорским чином и получил бутафорскую рану. Фашизм начался как характерный, сплошной, гнусный фарс, хотя и кровавый. Эту смесь грязи, фарса и крови мы найдем и во всей дальнейшей исто рии фашизма.

https://vk.com/wall-81495923_2325?ysclid=lno5v0yx8l584011202
https://ru.wikipedia.org/wiki/Il_Popolo_d%E2%80%99Italia

--
* pôvodný termín je butaforský (tal. butta fuori), čo sa nejednoznačne prekladá do slovenčiny ako falošný, nepravý, česky padělek

Norman

Fašizmus je proste povojnový militarizmus. Hnutie, ktoré chcelo miltantný spôsob vedenia spoločnosti preniesť aj do mierovej spoločnosti. Respektíve chceli, aby spoločnosť bola stále militantne pripravená, pretože chceli revidovať výsledky predošlej vojny (Taliansko síce nepatrilo medzi "porazené", ale pocit krivdy bol bol z rôznych dôvodov určite aj u nich dosť veľký).
Ešte jednoduchšie povedané bol (ranný) fašizmus neochota chlapov-dôstojníkov odísť do naozajstného civilu. V civile pre nich nebolo miesto, stratili ho, všetko sa zmenilo.
Fašizmus, vo všeobecnom najpresnejšom a čiste technickom zmysle slova, je teda určité militantné echo po skončení (akejkoľvek) vojny. Prvá svetová vojna bola tak čudne náhle prerušená, že to priam zákonite viedlo k novej vojne - bez ohľadu na to, aké mená si dávali vtedajšie povojnové politické strany a hnutia.
--
Prirodzene, "fašizmom" možno nazvať akúkoľvek moc vojensko-priemyselného komplexu nad civilnou spoločnosťou-vládou. Z tohto pohľadu sú USA dnes bezpochyby fašistický režim. A tento ich fašizmus sa ťahá podľa hore opísanej mechaniky už od konca 2. sv. vojny. S každou ich novou vojnou je znova oživovaný - Korea, Vietnam, Afganistan, Irak .... - preto trevá tak dlho.
Reálny socializmus dokázal generálov dosť ustrážiť. Ale militarizmus bol v Sojuze veľký, aj v terajšej vojne na Okrajine na túto ochotu a vôľu obyvateľstva/chlapov pre vojnu aj zomierať všetci doplácajú - bez nej by už bol nejaký mier. To je (v kontexte danej vojny) dosť negatívny jav a mohlo by to byť označené ako fašizmus.

Truhlík

Iste originál fašizmus vznikol a bol len v Taliansku.
Fašizmus je aj boj proti komunistom. Po prvej svetovej chceli komunisti získať moc, keď treba aj ozbrojeným bojom. Odpoveď bola fasci di combatimente - antikomunisti. Tam sa zhlukli katolíci, socialisti, konzervatívci, podnikatelia (aj židovskí), bankári. Fašizmus v Taliansku nemal nič spoločné s antisemitizmom. V Talianskej fašistickej strane bolo 10 000 židov.
Fašizmom sa označuje aj stavovská demokracia podľa pápežských encyklík Rerum novarum a Quadragesimo anno. To bola pápežova odpoveď na ideológiu marxizmu.
Ďalšie zmätky nastali keď III.socialistická internacionála (Kominterna) prijala Stalinovu definíciu fašizmu - Každý antikomunista je fašista. Pre Rusov je tak podnes každý fašista, kto nechcel komunizmus.
Stalinovu definíciu dnes prijali ochotne prijali liberálni extrémisti a rozšírili ju na konzervatívcov - každý antiliberál je fašista.
"Otec amerického liberalizmu" anglický spisovateľ H.G.Wells na prednáške v Oxforde pre 90 rokmi pridal definíciu - Progresivizmus je liberálny fašizmus.
No a George Orwell vo svojej eseji "Kto je fašista" v 1943 opísal, že fašizmus je už len nadávka.
Pre zaujímavosť dodám, že Komunistický manifest napísal Marx s Engelsom v londýnskej krčme Red lion.
Pre Rusov sú nacisti fašisti. Natočili film Obyčajný fašizmus. Ale je zaujímavé, že s talianskou armádou na východnom fronte nemajú žiadne negatívne spomienky v národe.

Norman

Áno, fašizmus bol spojený s antikomunizmus, pretože povojnový komunizmus, teda boľševizmus, je tiež veľmi podobný povojnový radikalizmus, ako fašizmus. Je to podľa mňa podobné hnutie, aj keď uznám, že taliansky fašizmus bol skôr "malomeštiacky" (ako to ty správne vymenovávaš" ... katolíci, socialisti, konzervatívci, podnikatelia (aj židovskí), bankári"). Ale ako všetci vieme, aj boľševici odskočili od úplne "ľavicových" anarchických" predstáv a nakoniec tiež získali moc takí akísi maloburžoázni byrokrati (a reálni robotníci trpeli ako predtým).
Struční zhrnutie: chcem povedať, že nejestvuje žiaden nový špecifický element "fašizmus" - jestvuje len, opakujem, povojnový militantný radikalizmus. Aby sa predišlo tomuto pojmovému chaosu, mohol by sa pojem "fašizmus" používať len na to. K takému definovaniu ale už asi nikdy nedôjde, každý si bude pojem "fašizmus" používať ďalej podla seba a určite má pravdu Orvell keď povedal, že je to už len nadávka. Som nevedel, že to bolo jasné už vtedy.
.
Mne ide vlastne o to, či je správne používať slovo "fašizmus" ako politickú nadávku. Predtým som bol dosť proti, ale dnes som ochotný tak robiť, lebo, zopakujme - je to naozaj dosť všeobecný jav, je to negatívny prinajmenšom nebezpečný jav, a každý, kto je ním postihnutý, by to mal vedieť (je to ako upozornenie, že niekto zaobchádza s nebezpečnou zbraňou).
Niekedy treba použiť aj zbraň, ale treba vedieť, čo je to za zbraň a netváriť sa, že je to nevinná hračka. A ľudia by mali byť varovaní, ak niekto používa ostré zbrane.
.
Úplne konkrétne to znamená, že áno, PS a iné proamerické hnutia sú fašistické, podľa tejto definície sú bezpochyby fašistické. Možno nie vnútorne v USA, ale po svete takéto strany presadzujú fašistické modely, podriadenosť Washingtonu a militarizmus. Ešte pred pár rokmi sa tieto pravdy zdali ľuďom ako preháňanie, dnes je myslím jasné, že je to naozaj tak.

Truhlík

Áno, takto sa to dá zhrnúť.

Jozef Novak

Akoby aj nie, tak ako cez vojnu v čase vzniku a trvania prvej Slovenskej republiky, po nej počas komúnistického režimu, boli tí aktívni blbci čo to vždy dokurvili a boli horší od triedneho nepriatela a boli samozrejme presvedčení, že síce režim ktorému prejavujú svoju podriadenosť a eurohujerstvo, má svoje chybičky krásy, ale je to vždy to najlepšie čo ludstvo dokázalo doposial vymyslieť.

slaven1

Teroristické útoky od "teroristov" existujú iba v médiách. „Teroristický útok“ vo svojej podstate je operácia špeciálnej služby, svojej alebo cudzej, na svojom alebo cudzom území (Hamas, Londýnske metro, Madridské metro, Petrohradské metro, 911, ISIS...)

Teraz keď sme definovali čo je terorizmus, pozrime sa opäť na mútnu streľbu na Zámockej ulici. Bola to operácia špeciálnych služieb? Nie.

Bratislavský mládežník si vybavoval účty, tak ako si z času na čas vybavujú účty iní. Ľubomír Harman z Devínskej, len taký bratislavký príklad. Ani vražda Tupého nebola "terorizm". Ďalší bratislavký príklad. Atď.

Je to ukážkový butaforský "terorizmus" ako zo zbierky článkov Meščeriakovova. Vraciam sa k tomuto komentu, lebo mi vybehol status, že liberálny extrémisti si dávali ceny.

https://t.me/s/investigativnyblogSK/45530

"[Medajlu] získala aj Radka Trokšiarová za občiansku statočnosť a prejav nesmiernej odolnosti po teroristickom útoku."

Fraška.

slaven1

Homosexualizmus je ideólogia. Tá sa nedá zakázať. Môžeš zakázať organizácie, ktoré ideológiu šíria, nejaké štruktúry. No a je taká nejaká centrálna? Prekvapivo áno. Vôbec som o nej netušil. Dozvedel som sa z článku na RT.com:

https://www.rt.com/russia/588267-russia-bans-lgbt-movement/

Od 1978 existuje nejaká ILGA, International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association v Ženeve:

"ILGA participates in a multitude of agendas within the United Nations, such as creating visibility for LGBTI issues by conducting advocacy and outreach at the Human Rights Council, working with members to help their government improve LGBTI rights, ensuring LGBTI members are not forgotten in international law".

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Lesbian,_Gay,_Bisexual,_Tran...

slaven1

A nie žiadny "terorizmus" , tak ako by si želali rôzny "progresívni" mimovládkari.

"Špeciálny súd neuveril právnej nadkvalifikácii Lipšicovho úradu, ktorý v prípade schvaľovania streľby v LGBT bare Tepláreň žiadal pre obžalovaného trest za účasť na terorizme. ŠTS muža nakoniec odsúdil na peňažný trest 700 eur a prekvalifikoval jeho konanie na prečin schvaľovania trestného činu."

https://www.infovojna.bz/article/specialny-sud-neuveril-pravnej-nadkvali...

slaven1

Taliansky oligarchovia, miestna elita, zdá sa zapína "overený" scenár riadenia spoločnosti počas hospodárskej krízy. Nenávisť voči dačomu.

https://t.me/s/neCT24/48339

"V neděli byly v Římě spatřeny stovky krajně pravicových příznivců, které vyjadřovaly fašistický pozdrav na ceremonii věnované připomínce úmrtí tří mladistvých, obětí atentátu v Acca Larentia z roku 1978, kteří byli příznivci neofašistické strany italského sociálního hnutí. Dosud nebyl nikdo odsouzen za vraždy, k nimž došlo v takzvaných „olověných letech“ v Itálii - desetiletí nepokojů, které vedly k terorismu a politickému násilí páchaném krajní pravicí a krajní levicí."

https://vk.com/wall-81495923_2325?ysclid=lno5v0yx8l584011202

Norman

je to tzv. operetný fašizmus. Ak pedantne označujeme za fašizmus len to južne od Alp, a to severné za národný socializmus, tak bol vlastne celý taliansky fašizmus výrazne operetný. Cirkus bez sily a výsledkov.
Pravda, dnešná nvázia na Apenínsky poloostrov je už tak rozsiahla, že nepriatela už hladať nemusia a aj pripečení polobuzeranti začnú zrazu spievať árie z tvrdších opier a operiet. Asi prejdú z Puchiniho na Wagnera.

Jozef Novak

Plne súhlasím s tým všetkým. Nemám čo k tomu dodať, iba to, že som sa práveže dozvedel ešte mnoho nového.

slaven1

https://www.infowars.com/posts/watch-8th-grader-documents-lgbt-indoctrin...

Watch: 8th Grader Documents LGBT Indoctrination Inside Public School

nové