Jadro sankcií proti Rusku

Konečný cieľ sankcií proti Rusku sa začína zjavovať.

Americká finančná dolárová sústava, ktorá slúži na priame globálne parazitovanie, je ohrozená vytvorením BRISC a ich experimentami, snažiacimi sa vytvoriť nezávislý finančný systém. Logická obrana je izolácia novo vznikajúcich struktúr a už to američania (cez svoje poľské údy) začali oficiálne presadzovať:

Podpredseda Európskeho parlamentu Ryszard Czarnecki povedal, že Európa sa musí pripraviť na preventívne sankcie voči kľúčovým odvetviam ruskej ekonomiky a navrhuje vylúčiť rubeľ z medzinárodného finančného obehu.

"Ruský rubeľ by mal prestať byť zameniteľnou valutou, a mal by byť vylúčený z medzinárodného finančného obehu," - povedal v stredu v poľskom Seime.

K tomu niet viac čo dodať. Rusko sa stalo pre Ameriku viac nebezpečné, ako za čias komunistického Soviet Sojuzu.
 
 

zdroj

 
s1
Rusko sa stalo pre Ameriku viac nebezpečné, ako za čias komunistického Soviet Sojuzu Washington sa pre svet stal viac nebezpečným, ako za čias bipolárneho sveta.       Ten kretén s poľským občianstvom uistiľ, že v Európe Washington a Londýn plánuje vojnu. Dufajme, však že ďalšie krajiny Európy nemajú tak jebnuté vedenie. http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/327417-fico-opat-kritizoval-san...
Norman

to s tebou súhlasím. Stal sa oveľa nebezpečnejším, od pádu Sojuzu mu začalo doslovne drbať.

s1
Drblo im z úspechu.
Norman

GeoPolitika je veľmi jednoduchá vec. To myslím úplne vážne.

Náhodný okoloidúci

Beztrestnosť zvádza k páchaniu zločinov. USA sú žiarivým príkladom, doteraz sa nikomu nepodarilo potrestať ich za napáchané zlo.

sword

Ani ich nik nepotresta,ak vylucime trest bozi,uz len Yeloustone to zatiahne :-) . Priposratost eu lidrov,vratane tych nasich,je tak sladka. Ak sa vsak raz ozaj rozhodne trestat rus........ :-( .

Dusanbe

sme dufali:

"Czarnecki also proposed to cut supplies of Russian energy, as well as control transit of Russian gas to Europe. "

Tu je fotka, koho by zaujimalo ako vyzera taky velky trtko:
http://rt.com/business/181800-eu-deputychairman-sanctions-russia/

oresnica

vyzera akopolske flekate prasa

Le Bleu

Rusom asi došla trpezlivosť.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/327652-na-ukrajine-ocakavaju-prichod...
A vraj ich sprevádzajú partizáni, pardon, "tzv. separatisti".

Norman

citujem:

NATO stihacky ostrelujuce civilov v Juhoslavii = humanitarne bomardovanie

Ruske nakladiaky smerujuce na UA s humanitarnou pomocou = vojenska invazia

Neviem ci sa smiat alebo plakat, no 90% svetovej populacie na to skoci a spapka aj s navijakom.

podpis: Dvojkríž.

micha

Slzy se mi derou do očí, ale v geopolitice, jak známo, nemají emoce místo. To myslím naprosto vážně.:-)

firstovka

Ked sme sa raz rozpravali s kupujucimi v meste hovorili a na co je nam treba kupovat vasu mozarellu ked mozeme kupit o nieco drahsiu taliansku. Talianska stoji 900 rublov za kilogram a moja 860.
A teraz? No naco? Naco?!

http://www.youtube.com/watch?v=1BVPmUuZSlU

Náhodný okoloidúci
«Иначе будет хуже» или как правильно читать Путина   Слушать очередную серию визгов на тему «Путинслил» уже осточертело. Для того чтобы не писать каждый раз комментарии к выступлениям президента, решил выложить простую инструкцию о том, как надо читать Путина. Поехали! Важное примечание:Реальная политика и реальная жизнь мало похожа на то, как она представляется любителям плохих российских сериалов или тупых голливудских боевиков. Угрозы про порванную пасть и оторванную голову, публичное быкование — это уровень провинциального гопника или очень глупого провинциального опера, а не кадрового сотрудника спецслужб или главы государства. Те, кто жаждут чтобы Путин в прайм-тайм заявил что-то вроде: «Америка! Отдай нам Украину иначе мы утопим Вашингтон в крови, а потом устроим ядерный апокалипсис!» должны выстроиться стройными рядами и идти лечиться от инфантилизма. Надеюсь, что после 1 сентября поголовье таких «экспердов» в сети слегка поредеет, хотя и среди великовозрастных чурбанов инфантилов слишком много. Теперь собственно инструкция. Для того чтобы понять смысл заявлений Путина нужно к каждой фразе добавить волшебную формулировку «иначе будет хуже». Вообще, алгоритм политической стратегии нашего президента давно разгадан: 1. Путин предлагает компромисс, причем выгодный2. Партнер по переговорам отклоняет компромисс3. Ситуация резко ухудшается для второй стороны переговоров и улучшается для Путина4. Путин предлагает компромисс, уже на более невыгодных условиях---Процедура повторяется до тех пор пока компромисс не принят или партнер по переговорам не удавился шарфом. Теперь в этом ключе читаем заявления Путина: «Нужно стремиться к реализации того плана, о котором мы договаривались, иначе будет хуже...» «Нужно немедленно приступить к субстантивным, содержательным переговорам, и не по техническим вопросам, а по вопросам политической организации общества и государственности на юго-востоке Украины с целью безусловного обеспечения законных интересов людей, которые там проживают, а иначе будет хуже...» И вот так весь текст. Желаю приятного чтения или просмотра интервью Путина.   Источник: http://crimsonalter.livejournal.com/36164.html   http://politikus.ru/articles/28452-inache-budet-huzhe-ili-kak-pravilno-c... 
Náhodný okoloidúci
"Inak bude horšie", alebo ako správne čítať Putina Z každodenného počúvania vreskotu na tému "Putinopustil" som už chorý a unavený. Aby som nemusel zakaždým písať komentár k vystúpeniam prezidenta, rozhodol som sa uverejniť jednoduchý návod ako čítať Putina. Ideme na to! Závažná pripomienka:Skutočná politika a skutočný život sa málo podobajú na to, ako ich predstavujú milovníkom zlých ruských seriálov a tupých holywoodskych bojových filmov. Hrozby rozbitou papuľou alebo odtrhnutou hlavou, verejné nadrapovanie sa - to je úroveň provincionálneho burana alebo veľmi hlúpeho provincionálneho papaláša, ale nie kádrového spolupracovníka tajných služieb alebo hlavy štátu. Tí, ktorí sa domáhajú, aby Putin v hlavnom vysielacom čase vyhlásil niečo na spôsob "Amerika! Vydaj nám Ukrajinu, inak utopíme Washington v krvi a potom vystrojíme jadrovú apokalypsu", sa musia postaviť do usporiadaného zástupu a ísť sa liečiť z detinskosti. Dúfam, že po 1. septembri sa početnosť takýchto "expertov" na internete mierne zníži, aj keď i medzi odrastenejšími volmi je príliš veľa infantilov. A teraz samotný návod. Na to, aby sme pochopili zmysel Putinovych vystúpení, je nevyhnutné ku každej vete doplniť zázračnú formulku "inak bude horšie". Vo všeobecnosti, algoritmus, spôsob práce politickej stratégie nášho prezidenta je dávno rozlúštený:1. Putin predloží kompromis, výhodný kompromis2. Partner odmietne kompromis3. Situácia sa rýchlo zhoršuje pre druhú stranu rozhovoru a zlepšuje sa pre Putina4. Putin predloží kompromis, ale už s menej výhodnými podmienkami Proces sa opakuje dovtedy, kým kompromis nie je prijatý alebo kým sa partner nezadávi kravatou. Teraz podľa tohto kľúča čítame Putinove vyhlásenia: "Treba sa pousilovať dosiahnuť realizáciu toho plánu, na ktorom sme sa dohovorili, inak bude horšie..." "Treba bezprostredne pristúpiť k podstatným obsiahlym rozhovorom, nie však o technických otázkach, ale o otázkach politickej organizácie spoločnosti a štátnosti na juhovýchode Ukrajiny s cieľom bezpodmienečne zabezpečiť zákonné záujmy ľudí, ktorí tam žijú, lebo inak bude horšie..." Tak, a to je celý návod. Prajem vám príjemné čítanie alebo sledovanie Putinovych rozhovorov.   (amatérsky preklad - Náhodný okoloidúci) 
qedstar

Dík za skvelý preklad. Techniku nazývam pushing (slovensky "tlačenie", alebo bez negatívnych konotácií "pretláčanie"). Libertariáni ju nazývajú salámová metóda. Ide o to postupne pridúšať partnera až sa podvolí.

Náhodný okoloidúci

... až na to, že Putin partnera nechce pridusiť, ale dáva mu od samého začiatku čestné a objektívne obojstranne výhodné ponuky. Pritlačí až potom, keď partner odmieta pochopiť, že ponuka je výhodná aj preňho.

Norman

Salámová metóda sa nazýva predsa niečo iné - požadovanie len drobnosti...ale potom ďalšej, a ďalšej, postupne, donekonečna. Salámovou metódou idú na nás všetkých, aby sme si nevšimli, čo sa deje.

Tamto vyššie popísané závisí na tom, pre koho pracuje čas.
Kedže sa ochladzuje, pracuje pre Putina.

nové