Bidensk

 V krátkom časovom slede došlo k dvom udalostiam hodným pozornosti. V druhej polovici apríla vstúpil do spoločnosti Burisma, čo je podľa svojej vlastnej definície vedúca súkromná ukrajinská ropná a plynárenská spoločnosť (s centrálou v cyperskom Limassole) istý Hunter Biden, ktorý je len tak mimochodom synom viceprezidenta USA Joea Bidena. No a začiatkom mája oznámila spoločnosť Royall Dutch Shell, že z bezpečnostných dôvodov prerušuje práce na prieskumných vrtoch neďaleko mesta Slavjansk. Pauza je údajne len dočasná. Z týchto dvoch udalostí vyplýva jedno. Korporácie sa začali navzájom hrýzť ako besné psy o zásoby ukrajinského bridlicového (v prípade Dnepersko-doneckého aulakogénu, ktorý zahŕňa 90 % ukrajinskej produkcie uhľovodíkov, skôr pieskovcového) plynu. A že do bezohľadného boja vstúpilo - už úplne otvorene - aj také mocenské eso, akým je semeno Joea Bidena.

Z najzákernejších zákulisných hráčov našej západnej tzv. demokracie nebol Hunter Biden prvým, kto sa spojil s ukrajinskou Burismou. Pár týždňov predtým sa stal priamo predsedom prestavenstva istý Alan Apter. Hej, to je ten, o ktorom minister zahraničných vecí John Kerry hovorí ako o "svojom človeku". A aha, koho ďalšieho objavíme v predstavenstve Burismy. Samotného Alexandra Kvašnievskeho. Tu je galéria papulí Burismy. Za každým menom je priamy presah na globálnych oligarchov spojených s administratívou USA a najväčšou americkou vojenskou základňou na Blízkom východe, ktorá má podobu militantného nacistického štátu bez hraníc, vystuženého ideológiou biblického uebermenšstva. Členstvo Huntera Bidena v predstavenstve Burismy bolo príliš odporné sústo aj pre inak apatických Američanov a začali pizdiť. I ozvala sa samotná hovorkyňa Joea Bidena, akási Kendra Barkoff a vysrstila toto: Hunter Biden je súkromná osoba a právnik a jeho tata, americký viceprezident, nie je do firmy nijako zaangažovaný. Verme, že frfľúcich amerických občanov toto vysvetlenie plne uspokojilo.

Takto posilnená Burisma má záujem o prieskum a ťažbu nekonvenčného plynu v okolí Slavianska a Luganska. Sú to lokality, na ktoré získala minulý rok kontrakt spoločnosť Shell. Kontrakt v objeme 10 miliárd dolárov slávnostne podpisoval priamo v Davose na Svetovom ekonomickom fóre Janukovičov človek. Sám Janukovič bol presvedčený, že táto obeta korporátnym bohom ho politicky spasí. Lenže za posledné desaťročie sa vykotili a zosilneli "nové" korporácie neštítiace sa žiadneho svinstva, na ktoré sa stariny typu Shell či BP s ich petrifikovaným vnútorným systémom zahŕňajúcim aspoň akú-takú mieru etiky nemajú šancu dotiahnuť. Tie, žiaľ, Janukovič neukojil. Ba naopak, napaprčil, a veľmi. Od skončenia Svetového ekonomického fóra mu začali odtikávať jeho politické hodiny majdanskú záverečnú a Nulandová/Nudelmanová už chystala recept na pečenie koláčikov, ktoré budú rozdávané najrôznejším druhom kreténov dubasiacich po kyjevskom Majdane, čosi o slobode a demokracii vreštiac.

 

Shell dostal od Kyjeva ultimátum. Na udržanie kontraktu v Novorossiji musí zanevrieť na Rusko, čo konkrétne znamená, že má vypadnúť z gigantického kontraktu na LNG, uzatvoreného s Gazpromom. Vedenie Shellu vec zvážilo a oznámilo, že s Ruskom bude naďalej spolupracovať. A tak začali byť lokality v Novorossiji, kde má Shell rozpracované prieskumné vrty, ohrozované. Vie sa jedno - nie je za tým nikto z domácich. Kto mal na tom záujem? Preťažká otázka. V chaose, ktorý tam vládne, stačí hošánkom z nacistického Pravého sektora, aby si navliekli civilné háby, prešaltovali na ruštinu a pri ohrozovaní zariadení Shell sa môžu smelo zahrať na opolčencov. Každopádne je úkol splnen - Shell balí fidlátka. Či dočasne, to bude závisieť od toho, ako budú v centrále jeho predstavitelia poslúchať pánov Aptera a Bidena.

Bonus: Ukrajnské energetické fórum, 23. - 26. júna 2014, Kyjev

Revolučné majdanské pneumatiky dočmudili a v hoteli Intercontinental sa ide deliť ukrajinská korisť. Lup je tučný, len na tú smolu skoro celý v Novorossiji - bývalej východnej Ukrajine. Budú tam šéf Ukrajinskej asociácie kšeftovania s plynom Andrij Mizovec, šéf kyjevského Medzinárodného energetického klubu Oleksandr Todyčuk, šéf Národnej energetickej regulačnej komisie Serhij Titenko, šéf Štátnej služby pre geológiu a nerastné suroviny Roman Storožev, veľvyslanec USA na Ukrajine H.E.G. Pyatt, energetická piraňa z Oxfordu, poprava z poľského Inštitútu pre energetické štúdie... a nebudú chýbať predstavitelia Shell a partnerskej Nadry Ukrajiny (ktorá nedávno zmenila šéfa za nového, revolučného), aby v kuloároch hotela vysvetlili, do akej miery sú oddaní princípom slobody a demokracie, vneseným na Ukrajinu zo slobodného a demokratického Západu.

A ešte ktosi je medzi top rečníkmi. Známa papuľa. Hľa, veď je to Mirek Topolánek, nedávny predseda vlády Česka, teraz významný predstaviteľ spoločnosti Nafta, a.s. Tá je, mimochodom, aj sponzorom delenia lupu. Spolu s interesantnou energetickou firmou DTEK. Vedie ju istý Maxim V. Timčenko, nazývaný aj hlavný energetik oligarchu Rinada Achmetova. To je ten pánko, za ktorým utekal minister zahraničných vecí SR s ďalšími šaškami, aby z neho urobili ukrajinského Gándhího.

 

Každopádne pre Novorossiju bude požehnaním, keď na jej území nebude na základe netransparentných oligarchických dohôd ťažiť zemný plyn z pieskovcov žiadna z korporátnych svíň, ktorej na ľuďoch, žijúcich v regióne, absolútne, ale absolútne nezáleží a najradšej by to tam mali ako zem bez ľudí, ktorú môžu vydrancovať a odtiahnuť aj so svojím cirkusom farebných revolúcii o dom ďalej.
V tejto vojne sa bojuje aj o to, aby sa mohli Novorossijci napiť čistej vody, neotrávenej jedmi z hydraulického štiepenia.
Truhlík

Tá mapa by mohla byť ostrejšia.
No ale keď lúštim tie nápisy tak práve tam prebiehajú už mesiace najťažšie boje - Slavjansk, Kramatorsk, Artemovka, Krásny Liman.

Ema

vo väčšom rozlíšení žiaľ nemám. Ale z tej mapy mizernej kvality si to vylúštil dobre.

Prasiatko
Náhodný okoloidúci

Rusi asi nebudú mať inú možnosť a budú musieť prehodnotiť svoju politiku nezasahovania a naučiť sa robiť "farebné revolúcie".

Ema

Bulharsko "necúvlo", Bulharsko od začiatku deklarovalo ochotu podebatovať s bruselskými byrokratmi - avšak s tým, že ak by nemal byť Južný potok s jeho prínosom pre chatrnú ekonomiku Bulharska pod tlakom bruselských jelít vybudovaný, Bulharsko radšej vystúpi z EÚ.

Pamätaj prasiatko, že jedna vec sú vyjadrenia politikov, a druhá vec je reálna situácia na tvári miesta. Pokiaľ viem, práce veselo pokračujú.

Za slizkým Jaceňjukom, ktorý eurokomisárovi pre energetiku Oettingerovi nariadil, aby Oettinger nariadil okamžité zastavenie výstavby Južného potoka - čo aj Oettinger okamžite splnil - síce vidno dlhý tieň americkej administratívy a špeciál starého Bidena, ale Gazprom tiež nie je nejaký vecheť.

Úsmevný bol argument Jaceňjuka, prečo treba zablokovať Južný prúd obchádzajúci Ukrajinu. Lebo Ukrajina je podľa Jaceňjuka "spoľahlivým a dôveryhodným partnerom pri transporte plynu do Európy", netreba rúru odkláňať inam.
Povedané inými slovami, Ukrajina (konkrétne jej revoluční oligarchovia) chce ďalej parazitovať na zemnom plyne štátu, ktorý ovrkočatená ochechula Tymošenková, oblizujúca sa s Merkelovou a ďalšími predstaviteľmi západnej slobody a demokracie, radí obhádzať atómovými bombami.

Dusanbe

davno, aby sme si pri tejto prilezitosti nespomenuli, ako uprimne srdnato a smiesne vyskakovali Poliaci, ked sa svojho casu zacalo hovorit o North Streame...
Neviem, ci je dovod tesit sa, ze Slovensko prestane mat zisk z transportu na Zapad - ale urcite bude dolezite zapamatat si, komu sa za to treba podakovat.

Le Bleu

Viem, že Bruselsko už nejaký ten čas vyzývalo Bulharsko, aby práce zastavili, a Bulharsko odpovedalo v tom zmysle, že musí mať záruky dodávok plynu a že projekt je to nie bulharský, ale európsky.

Norman

Kým Nemecko pochopilo výhody energovodov severnou cestou, radšej aj pod morom len nech obídu hajzelštáty Ukrajina a Polsko, nehabilo sa poprieť európsku politiku či záujmy, napriek svojmu bohatstvu a blízkosti ložísk severného Atlaniku, tak zatiaľ Bulharsko (a iný Balkán) poctivo skláňa hlavu a radšej nechá svojich otcov a matere zmrznúť, len aby sa Bruselskí buzeranti nehnevali.
Ja viem, je to hlavne z toho dôvodu, že celú garnitúru bulharských pseudopolitikov si možno kúpiť za misu smradlavej šošovice, ale je to do veľkej miery aj od vrodenej blbosti a doslovne neschopnosti sa postaviť za svoje záujmy a svoje hodnoty.
To je na darwinovu cenu.

sword

Nakoniec ,,odvaha,, vsetkych vychodnych clenov unie vezme do zajacich. Uzol juzneho prudu by rusi nechali v rukach napr. srbom a to by cierny mierotvorca z white stagu nepredychal.

Ema

To, čo čítate v korporátnych médiach má so skutočnosťou málo spoločné.
Manipulujú s vami, podsúvajú vám "správy" v takom znení, aby demoralizovali ľudí s iným ako jediným správnym a povoleným názorom. Aj v tomto prípade - koľké prekvapenie - je jediný správny a povolený postoj protiruský.
Ja napríklad chcem, aby Bulharsko na ruskom plyne zbohatlo. Je to člen EÚ, budeme mať z toho úžitok všetci. Že takto nerozmýšľajú bruselské eurokomisárske špiny a miesto toho skáču, ako im nejaký ukrajinský pripičenec káže - to by sme im mali spočítať.

Náhodný okoloidúci

Aj sme spočítali - "účasťou" v "eurovoľbách".

vrbovčan

Vo svetle udalostí na Ukrajine, stále mi nie je jasné, čo sa udialo na Slovensku roku 1998. Som bol schopný len konštatovať, že sme príliš malá krajina, aby sme si rozhodovali o tom, kto nám bude vládnuť a rozumnejší znás volili tak, aby nebola občianska vojna. Nasledovala privatzácia SPP. Totiž. Vypočul som si vtedy výrok Dzurindu, čo bol odpočutý a koloval vtedy po internete, že ak nevyhrá voľby, pôjde s odbormi na pred úrad vlády a....atď. Zrejme to mal byť taký slovenský Majdan.

drobec

Inšpiroval si ma, tak mám pred sebou Pravdu zo dňa 15.12.1999 a je v nej článok pod názvom: ,,Zdupkať - to nie je môj štýl", kde bývalý prezident R.Šchuster reaguje na stiahnutie jeho knihy: ,,NáVRAT DO VEľKEJ POLITIKY" z predaja a to v čase, keď bol polroka prezidentom SR v ktorej naivne opisuje ako 7.januára 1998 ho pozval J.Štern na priateľské stretnutie s predstaviteľmi opozičných strán na Zlaté piesky - hotel Bôrik v Bratislave. Organizovali to sukmeňovci a scenár je len náhodne podobný ako teraz na Ukrajine. R.Schuster takto odpoveda na otázku redaktora Pravdy prečo mu bola stiahnutá kniha z predaja: ..Podľa mňa v knihe nie je nič také, čo by by mohlo
niekoho ohroziť. A šrotovať ju len kvôli tomu, že je v nej časť o koaličných rokovaniach netreba".Kto vlastne v tom čase ,keď Šchuster bol prvým občanom štátu mal väčšiu politickú moc_ Mečiar iste nie, lebo toto stretnutie málo
za cieľ odstrániť práve jeho.

vrbovčan

Že komusi prekážal obsah tej knihy. Konkrétne časť, v ktorej opisuje rokovania opozície pred voľbami. A Šustrovi bolo doporučené dať knihu stiahnuť z predaja. A ten ktosi nemohol byť Mečiar, musel to byť ktosi mocnejší ako prezident Šuster. A to ten, kto organizoval opozičný predvolebný hon na Mečiara. Pochopil som dobre?

vrbovčan

alebo ten deň poobede mal Ducký v úmysle zvolať tlačovú konferenciu o pripravovanej privatizácii SPP. SPP zarábalo na transporte plynu 20 mld. Sk. Tržby z prepravy plynu dostávalo síce od Gazpromu, ale ten si ich vyúčtoval od svojich zákazníkov na západ od nás. Preprava plynu bola zakalkulovaná v cene plynu. Najväčší odberatelia boli Ruhrgas, Gas de France. Zaujímavé je, že SPP nakoniec kúpilo konzorcium Gasprom, Ruhrgas, Gas de France. Gasprom ale neposkytol financie pre tento obchod, s tým že z konzorcia odstupuje. Následne EU prijala smernicu o krížových dotáciách. Z toho vyplívalo, že jedna časť výrobnej kapacity firmy nemôže dotovať predajné ceny inej časti firmy. To sa týkalo SPP. Keď zisk z prepravy plynu dotoval predaj plynu zákazníkom. následne bola zvýšená cena plynu zákazníkom SPP o stovky percent. Tým sa zisk z prepravy plynu zvýšil a polovica z neho pripadla konzorciu Ruhrgas, Gas de France. V konečnom dôsledku sa tam cena prepravy plynu cez Slovensko znížila týmto dvom firmám o polovicu. To už ani nehovorím, že spomínanú polovicu vlastne platia slovenský zákazníci v zvýšenej cene plynu, ktorý odoberú. Scenár, kvôli ktorému sa oplatí zasiahnuť do vnútropolitického života, za účelom kúpy plynovodu. Že Dzurinda pred voľbami chodil na americké veľvyslanecstvo je známe. Že veľvyslancom bol vtedy Ralph Johnson http://sk.wikipedia.org/wiki/Ralph_R._Johnson je tiež známe. Tento človek pravdepodobne bol vyslaný za účelom podpory zmeny poitickej orientácie SR. Dokazuje to aj to, že roku 1999 odišiel na post veľvyslanca do Bosny a Hercegoviny. Chvíľu na to vypukla v Juhoslávii vojna. Neviem, aká bola úloha USA, aká EU, aká Ruska. Zrejme Slovensko bolo a aj je v rukách mocností hračkou, o ktorej sa rozhoduje niekde úplne inde, ako volebných miestnostiach.
Stačí nájsť dostatočne zamindrákovaného (napríklad aj kvôli nízkemu vzrastu) a pritom dostatočne ambiciózneho človeka a patrične ho zainteresovať.
Ešte jedna poznámka. Roku 2000, myslím, keď Dzurinda sa odtrhol od KDH a zakladal SDKU sa s Čarnogurským preli o akési peniaze, ktoré malo SDK dostať. Hovorilo sa vtedy o 20 mil. dolárov.

Norman

Úprimne a bez irónie sa pýtam: načo sú tieto detaily? Načo niekomu dokazovať, čo (azda) presne mienil urobiť Ducký, aký zmrd je Dzurinda a každý, opakujem každý US veľvyslanec vo východnej Európe?
Nič v zlom, ale zbytočne vyhadzuješ energiu a čas. Je to ako dokazovať, že keď sa zamračí, a keď prší, tak voda padá dole a každý v oblasti, kto sa neskryje, zmokne. Dokladovať to na prípade Jána Mrkvičku dňa 18.06. 2008 a Jožky Drbohlávkovej dňa 23. 09. 2011 je úplne zbytočné - pretože treba pochopiť podstatu, teda že to je podstata systému - že ako padá voda z mrakov len dole, tak je isté, že nás bohaté a mocné štáty CHCELI a CHCU len odrbať a roztrhať na franforce. VSETKY také štáty, nielen Západ, aj Východ a v každom prípade - ak sa NECHAME. A že sme sa v 90 tych rokoch nechali, a nechávame sa až doteraz - o tom normálny človek už nemôže verejne zapochybovať. Kto toto doteraz neuznal - tomu je zbytočné dokazovať, že Dzurinda je TUPY úbožiak bez charakteru.

Sledovať to, kam a ako sa prelievajú veľké prachy je užitočné - ale nie tie tie staré, spred 15 rokov. V každom prípade to boli naše zdroje a zisky išli MIMO túto kolóniu. Je úplne jedno, či viac zobrali Nemci alebo Rusi - ako vidno, ťahali kurvy ako jedni, tak aj druhí - najviac beztak Židia a Američania, o tom nech tiež nik nepochybuje.
Nech si nik, kto sedí v džungli a nemá nabitú pušku, respektíve ju nevie či nie je ochotný použiť, nech si nesťažuje a neráta, ako ho kto potrtkal. Nech to nespomína, ale nech radšej vymýšla spôsob, ako sa aspoň čiastočne pomstiť. Bez večného dokazovania, že je v práve - aj tak to nikoho nezaujíma.

vrbovčan

Norman, zdá sa že si vnímavý človek. Vieš, čo sa odohráva vo mne. Nechcem zomrieť sprostý. Chcem veci okolo seba pochopiť. Zároveň som voči svojim názorom kritický a chcem si ich kdesi overiť. Ak nenachádzam dôkazy na dosah ruky. Pohľadu z vonku na udalosti je objektívnejší, lebo je nezaujatý. Keďže tento ukrajinský prípad je podobný našej nazvyme ju modrej revolúcii, prirovnávam ju k ukrajinskej a hľadám paralely. Našiel som. Čo aj potvrdzuješ. No a kto urobil lepšie, či my alebo ukrajinci sa ukáže ako dopadnú.
Nech to neznie ako alibizmus na Tvoju výtku. K Nafte mám akýsi osobný vzťah a do toho vzťahu vo svojej neskoršej fáze zasiahli udalosti, o ktorých píšem. To keď tam nastúpil Topolánek, som zkonštatoval, že to bude definitývny koniec tejto firmy. Myslím, že nemusím vysvetľovať, čo s ňou urobia.

Norman

Dík za pozitívnu pochvalu, ale určite nejde o nejak moju špeciálnu vnímavosť, snažím sa držať všeobecne známych a jasných vecí. Vecí, ktoré sa z rôznych dôvodov akosi nedarí vyjadriť, aj keď ich má každý priam na jazyku.
Naša situácia a hlavne poloha (aj krajín Polsko, Česko, Maďarsko) je iná, ako ukrajinská. Preto tu nebola taká kríza. Tento proces v Ukrajine - ako vidia už všetci čo len trocha o veci majú záujem - hrozí doslovne globálnou katastrofou.

Detaily sú zaujímavé - ale súčasné. Ako je to s tým Topolánkom, napríklad. To je tiež jednoducho hnus.

Norman

Vrbovčan, máš úplne pravdu a správne si spomenul, že v 1998 to žiadne proslovenské sily ustáť nemohli, ten tlak zvonku. Posraté "proslovenské sily" Mečiara tým duplom nie - tie si len rýchlo sami nahrabali a utiekli. Pritom mali oveľa lepšie šance, keby sa bránili - ale už oni zbabelo utiekli amysliac, že im VSŽ Košice , Slovnaft a podobné jahody zostanú - to sa nestalo a tieto jahôdky im boli priam okamžite po strate politickej moci odobraté. Niektorí, ktorí nikdy nepochopili, s akou kozmopolitnou beštiou majú do činenia, dostali olovo, iný, po Duckom už vlastne všetci, si zobrali svojich 30 strieborných a utiekli do potkanej diery, kam vždy patrili.

V každom prípade, boli to tie ty sily, ktoré tlačili aj na Majdan a tak Slovensko nemohlo odolať. Pravda, tu sú iní ľudia, tu nebolo treba mesiace sa mlátiť, tu by ľudia ani neupalovali sebe podobných, ako to urobili Odessáci v Odesse. Ale šancu proti beštiám za Dzurindom aj tak nemala - nie sme vrahovia, ale sprostí a naivní sme boli rovnako, ako Ukrajinci dnes.

vrbovčan

som strach z občianskej vojny mal. To na margo Tvojho výroku že "tu sú iní ľudia". Inak s Tebou súhlasím. Nie sme vrahovia. Ale naivní až až. Chelemendik o tom hovorí. Že naše slovenské uvažovanie je úplne iné ako ruské. Alebo iného veľkého národa. Nevidíme veci globálne.

Prasiatko

O čo je lepší život 400 000 nezamestnaných a ľudí, čo boli do cudziny nezamestnanosťou vyhnaní ako občianska vojna? O čo je horšia okamžitá smrť, alebo víťazstvo, než takýto život? Každý soptí, že sionistom a ich prisluhovačom kokotským za oceánom v Pentagone a za kanálom v London City treba zabrániť v rozpútaní jadrovej, III. a ešte neviem akej vojny. Ale ako? A kde vidia a vidíš ľudia ako ty DôKAZY, že smrť a vojna sú jednoznačne horšie ako toto? Našú súčasné realitu plnú mafiánskeho organizovaného zločinu v EU, obchod s bielym mäsom, či chudobu a hlúposť más (v ruskej literatúre "biomasy"), neinformovanosťou,nezáujmom, egoizmom, chamtivosťou...Tento svet je sústavná vojna, a 99,9% ľudských bytostí sú hanbou sami sebe i našim stvoriteľom /Sumeri tvrdili, že to boli Anunnakovia, potrebujúci zlato, lebo podobne ako naši skurvysynovia - pardon, kapitáni priemyslu a vojenské korporácie, si zničili atmosféru, hlavne ozón. Zlato žiarenie z kozmu odráža. Kedže ťažba v bani je kurevsky namáhavá, vyšľachtili zo svojich génov i génov divých zvierat - homo erectus väčne mľandravého, chorľavého, na prácu určeného človeka. A potom, že sme vo vesmíre za menejscenných!? Niet divu, keď sme len otrocký poddruhom, ktorý by potreboval desiatky tisíc rokov vývoja, aby sa mu poškodená DNA samoregenerovala,a my dosihli úroveň mytologických "božských bytostí" nie polozvierat ktorých alfou a omegov je zlato (prachy), sex (čo najväčší hárem) a maniodepresívna potreba manipulovať a ovládať iných. (moc, politika, psychopacia)./ Tak mi sakra povedz, kde vidíš stále TEN MIER? Si slepý?!!

Norman

Prasiatko, medzi človekom, s ktorým sa bavíš, a tebou, je hrubá vrstva internetu. Nebavíš sa priamo s ním - on najprv musí časť svojich myšlienok dať dohromady, spísať, to všetko je akoby hrubé sito internetu. Ak sa ti niečo zdá infantilné, zďaleka to neznamená, že aj človek v pozadí je taký.
Veď sme sa implicitne dohodli minule, že nemá zmysel, keď sa tu budeme negatívne brzdiť.

S anunakmi opatrne. Niečo z podstaty toho výmyslu odráža určitú hlbokú pravdu - ale samozrejme, všetky detaily a prevedenia, už od samého jeho podvodného (zas židovského ) aktívneho propagátora (a nárokovatela autorstva) Sitchina, sú nezmysel. Ale hovorím - to je ako s každým mýtom - nie sú pravdivé fakticky, ale dôvodmi, prečo vznikajú a ako odrážajú ľudské podvedomie.
Konkrétne- ľudia sa cítia ako zdegenerovaní otroci. Ergo - niekde musí byť dôvod.)

vrbovčan

chce podľa mňa len aby bežala diskusia, preto pritvrdil. Nehovorím, že ja som nemal tú istú motiváciu. infantilný pre túto komunitu je sa môže zdať. Skúste sa porovnať Vy dvaja s komunitou na SME. Čo by asi tí písali? Že so najblbší z najblbší oných voličov. Oceňujem, že ste ma nezaradili ani do jedného opozično - koaličného tábora. Som spokojný. Áno potrebujem čas si premyslieť odpoveď. A teraz zrovna to nejde. Tiež mi ide o to aby bola diskusia. A zmysluplná.

vrbovčan

Lebo prvé, čo ma napadlo, že prasiatkov príspevok je militantný ako z učebnice. Ale nie tomu tak. Len ma chcel štuchnúť. Teraz ale nemám čas. Ani ja som nikde nenapísal, že je dobre, že voľby v 1998 dopadli tak, ako dopadli a radšej mala byť vojna vyprovokovaná opozíciou.

sk

Putins kleine Datscha an der volga -> Medvedev a Putin si stavajú luxusné vily. Nepriznali ich

http://derstandard.at/2000001858209/Putins-kleine-Datscha-an-der-Wolga
http://www.sme.sk/c/7230825/medvedev-a-putin-si-stavaju-luxusne-vily-nep...

baloo

čaote všetci, na maďarskom internete existuje jedna stránka, zvaná Bal-Rad (skrátka toho, že Ľavý Radikál), ktorú prevádzkujú národne orientovaní staromódne-socialisticky presvedčení páni (až mi niekedy vadí); ale nemyslite tu na "národný socializmus" a'la NSDAP. Nuž, oni ešte zo starých časú udržiavajú priateľské kontakty s viacerými "sovietskymi občanmi" a odkedy sa rozpútalo peklo v Donbasse - teda vlastne už od "majdanovských čias" - denne prinášajú neskutočné AUTENTICKÉ správy, ktoré zaručene v mainstreame neuvidíte. Napr., že teraz v noci ostreľovali Semjonovku bielym fosforom alebo, že milície prekvapili pravosektorníkov, ktorí nestihli zahrabať masový hrob, kde boli pozabíjaní mladí regulérni vojaci, ktorí odmietli strieľať na civilov. Dvoch ešte vytiahli živých, teraz sa zotavujú a budú mať čo povedať. Zdroje sú priamo z účastníkov bojov, predtým bol chlapík Sveta, teraz "ujo Váňa" a poprosili, že kto vie, nech pomôže aspoň tak, že informuje svoje okolie. Keďže na slovenskom internete nič podobné neni, vrelo odporúčam. Nenašiel som vhodnú formu, ako by som pravidelne prekladal ich správy, naviac v lete budem pomaly viac na služobkách ako doma. Takže ak sa tu nájde ešte niekto, kto vie po maďarsky, sem-tam by mohol dačo preložiť, lebo síce vidá sú po rusky (napr. biely fosfor), ale správy sú často iba textové (napr. o tom masovom vraždení vojínov). Link: http://balrad.wordpress.com

Norman

Pozrel som to, vyzerá to ok.
Bolo by dobre, keby sa niekto našiel, ani nie tak na preklad, ale na taký volný prepis, ak tam bude ozaj niečo výnimočné a ako tak hodnoverné.
Situácia sa tam bude zhoršovať, nemá zmysel tu opakovať, čo si môže každý pozrie aj inde - ale tá stránka znie špeciálne.
https://szabadriport.wordpress.com/tag/bal-rad/
http://balrad.wordpress.com/

baloo

ze do jesene sa situacia dost zhorsi aj u nas... Podla ineho - teraz zas pravo-radikalneho - Orbanovci robia vsetko v tom smere, aby v pripade pokusu o podobny a'la majdanovsky rozvrat obstali. (Niekedy je az zabavne, ako su radikalna pravica a lavica za jedno v klucovych otazkach, keby dokazali zo svojej retoriky vynechat niektore slovne kvety, vyborne by si mohli rozumiet.) Aj Ficomir moze vypadnut z lasky demokratov, ak sa nenecha dotlacit na reverzny plyn. A potom len uvidis co dokaze spravne naladeny kaliniak a schebei.

Este k BalRad-u. Oni tie clanky uz v originali nemaju moc ukecane, castokrat uz neni velmi co ubrat z ich textu. Ale zase ani netreba vsetko prekladat. Ak by sa s tym niekto zacal zaoberat, nepriamo ho poprosim, aby uviedol zdroj (tym zaroven kryje aj seba, keby to boli bludy). Od pondelka do konca mesiaca som prec, neviem ci a ake budem mat pripojenie.

Norman

Oni sú zajedno všetci, kto má čo robiť s realitou - len si vyberajú z tých nezmyslov, čo im ideológovia strkajú pod nos - pravica, lavica, konzervatívny, liberálny ... a iné tie nálepky.

Ako hovoríš, majdan čiže manipulovaná zámerný rozvrat sa môže urobiť kdekoľvek. Fico je stále na hrane prepadliska nemilosti zo strany anglosionistov (tento Sakerov výraz je veľmi dobrý, lebo odzrkadluje vývoj situácie, zvýšenie dôležitosti tej "anglo" zložky ).

S tým, ako sa zabráni majdanom, sa ale naozaj posilní aj autoritatívna moc. presne, ako sa hovorí, cituje sa vraj Sokrates, demokracia vedie k tyranii. Hm, bude to na Slovensku robiť Fico, alebo už niekto iný ... to je otázka.

baloo

čo kwa robí princ Harry na Slovensku 3 dni (okrem toho, že sa naj.bával, ako správny angličan, predstaviteľ národu ogrciavačov prezidenstkých palácov)? A čo sa kwa motká jeho tatínek, údajný Drakulov potomok Charles v Sedmohradsku? http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/prince-charles/9656769/Prince-Cha... Pred pár dňami som akurát čítal niečo o tom, že slovo "brit" má rovnaký koreň aj vo výraze B'nai B'rith a Brittish - niečo s bratstvom.
Keď vychádzam z analogií, tak Fico bude slovenským Janukovyčom a prezidentom by mohol byť Bútora, rôznymi ministrami Šebej, Griša Mesežnikov, Féďo Gál, Pišta Hríb a spol. Na tieto posty treba JEDNOZNAČNE ODDANEHO borca. Napríklad je zaujímavé, kto išiel z Maďarska na Bilderberg... Gordon Bajnai. Klasický ľavičiarsky multimiliardár, jeden z najväčších škodcov za posledných 10 rokov - ale je oddaný. Niežeby som chcel hájiť orbánuvskú bandu, ale očividne si uvedomujú, čo sa chystá a napr. decentralizúvavajú ministerstvá a pod. A pochopiteľne si v zázemí presúvajú poctivo ukradnuté groše na offshory. Obaja (akože Orbán aj Fico) asi moc vykukávali východným smerom.

Norman

Takého by potrebovali, ale musí mať za sebou ľudí. Ukrajinci možno sú nejakí, čo veria Jaceňukovi a tým ostatným zmrdom, ale kto tu verí ešte Lipšicovi? Azda veria Procházkovi? Kiskovi a jemu podobným? To je všetko len hra na dôveru.
Od pondeľka nepôjde možno plyn, to bude už príchuť inej srandy, na to už dzurindčina, radičština ani lipšicina nepostačí. Mám dojem, že na Slovensku kurvy utekajú, pripravujú útek. Neviem, ako to je v Maďarsku. Len dúfam, že im offshory budu na nič - i keď bermudský trojuholník by sa na nich hodil.

PS. Brit je názov kmeňov, ktoré boli celé potetované do modra, podľa toho, vraj. Potetovanci. Bnai Brith majú menej so slovom Brit, ako so slovom Riť.

baloo

tajtrlíkov typu Lipstein, Radičová ani nepísal, oni sú už minulosť. Ako na Ukrajine, aj tu by sa dostali do pozície "ináč oddaní" borci, ktorí ešte ministri neboli a nie sú až tak známi. (Jaceňjuk bol tiež tuším guvernôrom Kryma či čo, Turčinov a Porošenko dokonca dáky minister) Ale teraz by sa urobil hviezdny tým IBA z nich - kukni koho som menoval, žiaden Lipšic.

Norman

táto vuvuzela, ktorá bola horší zjav, ako debil Ľupták v sukni, tá už je v starom železe (i keď je jej škoda, nech si len zombiu ešte vytiahnu, oprášia :)
Ale Lipštein je ich hlavný kôň - oní sú ďaleko a blbí, oni nevidia, aký je, očvidne, neschopný na Slovensku niečím pohnuť čo aj v ich prospech - ale je ich, je napojený - je príznačné, ako ostatní špekulanti (Palko, Mikloško a mnoho iných, ja tak presne KDH nesledujem .... sú už preč, len Lipštein na vrchole svojich zdrojov - má peniaze, má aparát. Keď opadne tá idiotská nádej zúfalcov okolo Procházku, popadajú - tak sa dúfa v BnaiBrith - do košiara Lipsteinovi.

Ale to nefunguje. Funguje iná, metóda Kiskaojeb.
Nájde sa hajzel s odutým ale politicky neprefláknutým ksichtom a ten sa pretlačí. Potom sa na neho navesia pijavice: Bútora a iné zombie. Možno aj Šebej sa ešte niekde stoporí, nejaká iná slama, dorast, možno aj sionistickí "revolucionári" ako Daňo a iné, zatial neznáme mená.

Ale to je teória. V praxi sa bude strielať, aj na Slovensku. Bodka.

vp

Dnes, 13.6. prešiel obrnený transportér ukrajinskej armády ukrajinsko-ruskú hranicu. Tam skapal,našli ho ruskí pohraničníci. zdroj hovorí, že začali vykonávať nejakú zvyčajnú v takých situáciách činnosť, prišiel na pomoc druhý OT,posádka ktorého namierila zbrane na ruských pohraničníkov, vzali na palubu kolegov a vrátili sa na UA.
Rusi majú iné poňatie vzdialenosti, tak píšu, že sa to celé odohrala pri dedinke Millerovo, menej ako 100 km od hranice, kujbiševský rajón, Rostovská oblasť. Podľa mapy to vyzerá, že to bolo menej ako 20 km do vnútrozemia Ruska.
http://politikus.ru/v-rossii/21480-dva-btr-ukrainskoy-armii-vtorglis-na-...

Teraz na pokyn Putina pripravuje Ministerstvo zahr. vecí RF demarš.

Norman

20 km sú tí ukrajinskí blbci zájsť omylom - oni sú schopní zablúdiť aj 100 km, ba ako pozerám na tú zberbu v ich vláde ... a na tú biedu, čo tam majú ....

vp

Skúšali priepustnosť hraníc. Skôr sa čudujem, že Rusi ich nechali zájsť tak hlboko.

nové