Drvivé víťazstvo Orbána

Drvivé víťazstvo Orbána vo voľbách je prekvapivé. Aktuálne čísla hovoria  o 135 kreslách, teda 68% hlasov, opozícia 56 (28% hlasov).

Prekvapivé preto, lebo odhady a masmédia sa ešte predvčerom zhodovali v predpovediach o tesnom výsledku. Je to už naozaj taká ťažká zámerná deformácia predpovedí? Alebo je to naozaj až taká vážna neochota ľudí spolupracovať s agentúrami zisťujúcimi verejnú mienku?

Najpresnejšie vyjadrenie asi je, že tie masmediálne "agentúry" klamú aj svojich pánov, až do konca im sľubujú dobrý výsledok - aj v prípade, keď ich špinavá propaganda zlyháva na celej čiare.

Orbán vyhlásil:

"Toto víťazstvo si budeme pamätať do konca života, pretože sme museli bojovať proti obrovskému množstvu protivníkov: miestnej ľavici, medzinárodnej ľavici všade okolo, byrokratom z Bruselu, všetkým peniazom a inštitúciám Sorosovho impéria, medzinárodným mainstreamovým médiám a aj ukrajinskému prezidentovi. Nikdy sme nemali toľko oponentov naraz".


To, že spomenul ako oponenta aj ukrajinského prezidenta Zelenského, je ďalší posun. Orbán toto víťazstvo dosiahol po jednoznačnom priklonení sa Maďarska k neutralite v konflikte na Ukrajine, a po tom, ako ukázal, že vie s Rusmi dohodnúť bezpečné a stabilne lacné dodávky ropy a plynu. Za to si jednoznačne historické víťazstvo zaslúži a je vidno, čo ľudia naozaj ocenia. 

Pravda, tak správne reagujú ľudia v národe, ktorý si dal do poriadku masmédia, dal dosť rovnocenného priestoru domácim národným témam (ktoré v Maďarsku zaručene nie sú tabu). V štáte, kde nie je ľud monopolne otravovaný dennodeným jedom generovaným jeho nepriateľmi.


Aj na Slovesku potrebujeme podobný proces. A aj keď podobný úspech sa rodí desaťročia, a ťažko sa len tak presne napodobí, ale cesta očividne jestvuje. Politickej pozícii, akú má Fidesz, je na Slovensku najbližšie hnutie Republika Milana Uhríka. On a racionálne prvky sociálnej demokracie sú presne tie sily, ktoré v každom prípade treba udržiavať pri sile, pretože sú ako zdravý vzťažný bod, keď z rôznych probruselských bezdomovcov už lietajú franforce. Súčasné americké vazalstvo nevydrží dlho a potom bude treba mať pripravených pár zdravých silných hnutí, ktoré tu zorganizujú jednotu.

Maďarsko je absolútne jasný dôkaz, že sa to dá. 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/622345-orban-mieri-k-drvivemu-vitaz...

 
slaven1

Voľby boli aj v Srbsku. Aj tam, rovnako ako v Maďarsku, si moc udžala kontinuitu. Tu bude chaos... či skôr už nastupuje.

nové