Dvaja strážcovia

 Pri Damašku bolo včera zavraždených päť atómových vedcov, ktorí pracovali vo výskumnom centre Berze. Údajne jeden z nich bol Iránec. K teroristickému útoku sa prihlásili sýrski "rebeli".

Dve veci sú teraz jasné. Takzvaní rebeli vraždia na zákazku Izraela a Irán je konečne dostatočne obozretný, aby sionistické prasce nezabíjali vedcov priamo na jeho území. V Sýrii, rozvrátenej vojnou, sa to (zatiaľ) dá.

Pri raste chaosu, rozvlákaného Anglosionistami po celom svete, bolo štvanie proti Iránu vytlačené z médií potrebou pokrývať brutálnou propagandou iné témy. Korporátne hlásne trúby síce Irán z hľadáčika stratili, nie tak Izrael. Nenávisťou prelezený paštát bez hraníc je momentálne v hysterickom oblúku zo zmeny unipolárneho svetového poriadku, ktorá posúva pre Izrael neželaným - mierovým, fuj! - smerom aj vzťah USA a EÚ k Iránu. Už žiadne husté reči, ale opatrné európske šepkanie o dodávkach zemného plynu z Iránu a americké naznačovanie záujmu obnoviť s Iránom diplomatické styky. Práve v čase, keď sanitky odvážali obete teroristického útoku spod mostu Chirea do damašskej márnice, John Kerry, Džavád Zafir a Catherine Ashtonová pokračovali v ománskom Muskate v trojstranných rokovaniach, ktorých rámec diktuje zmenená realita, čoraz vzdialenejšia anglosionistickému snu o totálnom ovládnutí sveta, Irán nevynímajúc.

Že má Izrael iránsku korisť stále v strede terča, potvrdzuje dnešné vystúpenie top anglosionistického psychopata Johna Bidena na židožúrke s názvom Jewish Federations General Assembly, kde upokojoval hysteričiacich stepných šlojmov. "We will not let Iran acquire a nuclear weapon. Period. Period. Period," vrešťal Biden. "And I would not put my 42 year reputation on the line were I not certain when I say, we mean it."

Medveď a drak, dvaja strážcovia stojaci za Iránom, na seba chápavo žmurkli. Magor.

 

Le Bleu

V Pekingu sa práve končí 26. všesokolský slet APEC-u (Ázijsko-tichomorská hospodárska spolupráca, alebo také niečo).
"Picturesque Yanqi Lake, just outside of Beijing, became the venue for an awkward pas de deux between two of the most powerful leaders in the world.
"It's beautiful, isn't it?" Putin said in Obama's direction. Yes, it is, concurred a reticent Obama, avoiding eye contact with Putin and addressing his response to no one in particular." Taký milý, celkom zaujímavý, hoci povrchný (veľmi americko-novinársky) vhľad: http://www.msn.com/en-us/news/world/obama-putin-circle-each-other-warily...
Okrem toho si potriasli rukami Jinping Xi a Shinzo Abe, po dvoch rokoch čínsko-japonských vzťahov na bode mrazu, a ešte sa tam dejú také nepodstatnosti ako že Číňania sa pokúšajú rozbehnúť trucpodnik k americkému TPP, projekt nevídanej závažnosti (a zrejme s vylúčením USA). A iné.
Pre konšpiračných nadšencov mám tip - na celotriednej fotke má Vlado nakrivo kravatlu:
http://www.apec-china.org.cn/41/2014/11/11/3@2485.htm
Čo to asi znamená?

PS. Stále ich to drží. "WE WANT Russia TO play a different role," Ben Rhodes, Obama's deputy national security adviser, said Tuesday.
Nedá mi to a parafrázujem: Medveď a drak na seba chápavo žmurkli. Magor.

PPS. Niekto povolanejší (informovanejší atď.) by prípadne mohol napísať aj viac.

Le Bleu

A Putin pokračuje v púti..
No darmo, je nová doba.
http://www.hlavnespravy.sk/australsku-vladu-nemilo-prekvapil-putinov-dop...

Už aj tunajší bulvár odmieta poslušnosť?
http://www.cas.sk/clanok/299301/najhladanejsiu-teroristku-sveta-mal-zast...

nové