Hegerov pád do čiernej diery a Nicholsonovej Ohryzok

Je to jasné, Hegerovi sa podaril pád do čiernej diery tým, že obvinil malé firmy a prevádzky z toho, že si nejak nepýtali dopredu zníženie zálohových platieb. Povedal to v sobotu v rozhlase, každý to počul, je to proste tuposť ktorá vysoko prenáva aj slovenskú politickú úroveň. 

Ale novotou tu nie je len prevalená Hegerova arogancia, ale aj to, že systém ho proste odmieta, neberie ho ako nasledovníka Matoviča. Preto tá otvorená kritika z médií aj od politikov - s Hegerom nechcú nič mať, sľubuje im málo a riziko s jeho osobou je naopak veľké. 

Okrem toho, vymenovať nov vládu na čele s odvolaným premiérom by bol asi politický unikát. To sa proste nedá, nebol odvolaný Matovič, ako si to interpretuje šablozubý potkan, bol odvolaný Heger osobne. Heger skončil teda pred voľbami, a asi aj po voľbách. Nejakého blbečka, čo bude opakovať "Buča, Buča" a bude si namýšlať, že je osobnosť ovládajúca ľudí, takých nájdu ľahko mnohých. 

Pravda, ani to čo vylieza zpozadia, nie je bohviečo. Dzurinda? Americká strana na Slovensku očividne nemá ľudí.

A máme tu aj návrat z EU parlamentu - Nicholsonová sa vracia a chce založiť  novú stranu Jabko. Odporúčam ako názov Ohryzok, zaujme to viac. Aj sa jej to lepšie hodí k imidžu. A kto jej tam pôjde?  Sú tu nejakí mladí proamerickí vazali?  Dzurinda a Šeliga, staroba a mladosť? Ech, to spojenie im želám :)

No nechajme ohryzených. Problém na riešenie je to, že akákoľvek nová vláda by sa musela vážne odhodlať, aby prestala podporovať vojnu na Ukrajine, aby prestala byť americký vazal, a aby hospodársky zaviedla nejaké celonárodné zjednotenie. Hm, to bude nielen politické peklo. Pôjdem v sobotu hlasovať za referendovú otázku, lebo je to symbol a otázka je o väčšej flexibilite s predčasnými voľbami všobecne. To treba. Ale tento rok už "predčasné voľby" sú naozaj nepodstatné, pol roka pred normálnym termínom je to duhotná vec. A hlavne - aj keď sú ľudia nepoučiteľní, teraz sa ľudia (na Slovensku) ponoria do naozajstnej krízy akú ešte nepoznali a prepadu životnej úrovne, aká tiu ešte nebola, teraz treba nechať ten balvan padnúť na hlavu starej koalície čo najviac. Lebo on padne tak či tak, prizabije nás skoro všetkých - a bola by škoda potom počuť zas - "lebo Fico, to Fico je zas na vine". Nie, Fico, keď sa ti doteraz nepodarilo zhodiť túto vládu, už to neber, nechaj ich, kým sa celkom utopia.

Preto treba v každom prípade dosiahnuť kriminalizáciu predošlej vlády, všetkých ministrov z oblasi ekonomiky, vnútra a obrany - veď každý vie, ktorých. Toto treba nastaviť - nie len nejakú  ďalšiu nemastnú neslanú vládu alibistov. Žiadne "nie sme ako oni".

Teraz treba nový talent - vedieť podchytiť živelné zúfalstvo ľudí. Možno sa objavia nové talenty, nejakí sotákovci  v lepšom veku aj forme. Možno.

 

 

 
Roland Edvardsen

Je očividné, že to niektorí už absolútne nezvládajú. Ale to čo predvádzajú Heger a Nicholsonová, to naozaj je už úroveň vážneho mentálneho postihnutia. A do toho ešte ďalší obdobný pobehujúci šaškoid Dzurinda. To snáď nie je ani možné, ako niekto môže až tak stratiť zmysel pre realitu, to už je naozaj choroba, otázka pre psychopatológiu.

Každopádne dúfajme, že títo kreténi nakoniec pôjdu do volieb s ich stranami (ideálne všetci samostatne) a oslabia obdobné strany. Treba sa na to pozerať z tohto pozitívneho hľadiska (aj keď chápem, že počúvať a pozerať sa na takýchto bezočivých a primitívnych potkanov nie je nič príjemné).

Norman

Otázka je, koho hnusáci na Slovensku naozaj nasadia ako favorita. Ich "finta Čaputová", s vytiahnutím hlavného koňa tesne pred voľbami, ich asi stále drží. Progresívne Slovensko so Šimečkom? Alebo teda zas len zlepenec všetkého, čo bude?

nové