Krvavý flusanec do tváre kresťanov

Po požiari Notre Dame dostali kresťania, a s nimi aj všetci bieli, druhú globálnu urážku práve v období svojho najväčšišho sviatku. 

Tentoraz je to riadne krvavé, na Srí Lanke sa rátajú mrtvi na stovky. Bomby explodovali v kresťanských kostoloch na Veľkú noc - symboliku tohto zločinu nemožno dostatočne zdôrazniť. Je to naplutie, riadne krvavý flusanec.

Je to čerstvé, nemáme konkrétne info. Na Srí lanke pôsobia len tamilskí separatisti, snažiaci sa rozdelit Srí Lanku, o vytvorenie nezávislej svoje hindskej (tamilskej) časti. Prečo by ale tí takto krvavo útočili práve na kresťanov, to dosť ťažko pochopiť.

Je to dielo islamistických radikálov, pomsta za masaker na Novom Zélande? Je to možné, urobili to na Srí lanke len preto, že to tam bolo ľahko vykonateľné.

Môže to byť kooperácia oboch týchto faktorov. Islám je podnetom, a partizáni Tamilskí Tigri to (len) podporili, dodali potrebné technické zázemie. V každom prípade, ak si odmyslíme hypotézu riadnej provokácie, je to dielo hnedoidov.

Ale páchatelia sú jedna neistá vec. Naopak, istá vec sú obete: útok bol zameraný na turistov a kresťanov, teda na Západ. Nemienim sa pohoršovať a ani moralizovať - ale útok to každopádne je, ďalší v poradí. Môže to Európa ešte ignorovať? Pápež v dnešnom  svojom prejave Urbi et orbi nijako výrazne nereagoval. Kresťanstvo je zas zbabelé sa čo aj len ozvať.

Utopisti zas blačia, že zabíjala nejaká "nenávisť" - ale tieto hnutia majú svoje mená. "Nenávisť" je len pocit, pocity majú len jednotlivci, ale národy majú svoje trvalé ideológie a náboženstvá. Svet je proste v náboženskej vojne. Reči o sústrasti a podobne nie sú dostatočné, je to primálo.

Realisti by mali pomali začať kupovať náboje a pletivo. Kedže v našom súčasnom režime sme neslobodní a ako občania nemáme prístup ku zbraniam, to o príprave zbraní platí o realistických politikoch a o realistických štátoch.

 

 

 
vrbovčan

Norman, "prevediteľné" si oprav na "vykonateľné". Nie som štylistický purista, ale hento je ako päsť na oko.

Náhodný okoloidúci

My nespájame islam s terorizmom. Islam s terorizmom spájajú moslimskí teroristi. To treba zakaždým zdôrazniť.

A už je to aj potvrdené.
https://www.eurabia.cz/Articles/33026-potvrzeno-za-utoky-na-sri-lance-mo...

Světová média právě potvrdila, že již byli identifikování první dva vrazi z bestiálního útoku na kostely a hotely na Srí Lance. Oba identifikování jsou muslimského původu. Jedná se o Zahran Hashim a Abu Mohammada.

Tamilovia nemajú dôvod útočiť proti kresťanom.

Roland Edvardsen

Moslimovia dnes tvoria cca 10% obyvateľstva Srí Lanky. Práve toto je číslo, pri ktorom začnú byť takéto akcie frekventované.
https://en.wikipedia.org/wiki/Islam_in_Sri_Lanka?fbclid=IwAR2CT99hHw7tAO...

nové